Skocz do zawartości
IGNORED

tani wzmacniacz do 300zł


Noritoshi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzmacniacza za małe pieniądze. Jestem w posiadaniu kolumn podłogowych Magnat Vector Needle 2x100W RMS 8 Ohm 88dB. Grają czysto, choć basów wiele w nich nie ma. Chciałbym zakupić do nich wzmacniacz do 300zł.

Nie wiem na ile to istotne informacje, ale podam: pokój ma 4m x 3m. Sprzęt ma służyć do muzyki i trochę mniej do filmów. Źródłem będzie chiński DAC: Fx-audio DAC-X6.

 

Moje typy wzmacniaczy to:

 

KENWOOD KAF-1010 2x70W

KENWOOD KA-1080 2x60W

PIONEER A-401 2x60W

PIONEER A-402R 2x40W

PIONEER A-449  2x60W

Harman/Kardon HK620  2x40W

Moce podane dla 8 Ohm. Ze zdjęć na internecie wywnioskowałem, że wszystkie te wzmacniacze są zbudowane  na tranzystorach.

 

Który z tych sprzętów jest najlepszy? I czy w ogóle dobre będą do tych kolumn? Nastawiam się na kupno czegoś z lat 90tych, bo starszych sprzętów się już boję. Czy może szukać czegoś całkiem innego?

Bardzo proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej! ?

W ostateczności szukałem czegoś z Yamahy albo Harmana, bo firmy na forach cenione, a można kupić coś z końca lat 90tych.

Harman HK620 odrzuciłem, bo to najniższy model z serii, więc właściciel mógłby takiego nie szanować, a odsprzedać będzie też trudniej. Był za 250zł plus wysyłka.

Kupiłem za 400zł z wysyłką Harmana HK640 od sprzedawcy na Allegro (firma z Legnicy). Ogółem jest kilka sprzedawców, którzy tym handlują i po opiniach wnioskuję, że syfu nie sprzedają. Cenowo zaś trochę sobie za ot życzą. Przykładowo, ten Harman co kupiłem, to stówkę taniej dla wielu użytkowników forów powinien kosztować.

Sprzęt przyszedł staranie zapakowany. Dobrze gra, nic niepokojącego w brzmieniu nie ma. W środku na pewno był czyszczony, bo zero kurzu. Wizualnie (w środku) nie wygląda na grzebany ani nie ma oznak wymagających serwisowania. Potencjometrem można sterować z telefonu, co cieszy. Niby sprzęt z 96-98 roku, a wygląda jakby stał od nowości może z pół roku na wystawie, bo nabawił się dwóch rysek.

Zobaczymy jak będzie z czasem. Na razie jestem zadowolony, bo obawiałem się, że będzie bardziej zniszczony albo w środku nieodpicowany. Ale jest super.

 

Wydaje mi się, że kupowanie od takich sprzedawców to bezpieczna dość opcja. Mimo wszystko allegro chroni, daje prawo zwrotu, oni mają na aukcji wpisane, że 1 miesiąc gwarancji jest, paragon dają no i negatywów bardzo mało, u tego sprzedawcy jak dobrze kojarzę, to zero, bo ten co jest to dotyczył chyba tematu wysyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.