Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odpowiednik subwoofera REL T5i?


bartleby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co Ci doradzić... Mi się bardzo ten sub podobał, połączenie do wyjścia głośnikowego, tym rela kablem. Wszystkie suby tak zresztą podłączałem, lepszy (mniej zniekształceń) bas był. Quadral też zaleca tak samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem co Ci doradzić... Mi się bardzo ten sub podobał, połączenie do wyjścia głośnikowego, tym rela kablem. Wszystkie suby tak zresztą podłączałem, lepszy (mniej zniekształceń) bas był. Quadral też zaleca tak samo. 

Nie ma wielkiego stresu. Powalczę z nim i jak ostatecznie nie osiągnę satysfakcji ? to sprzedam i kupię inny. Kupiłem dość tanio, więc powinienem odzyskać pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bartleby napisał:

Ja mam (.........) pełno gratów w pomieszczeniu.

To akurat dobrze. Zagracone pomieszczenie "lepiej gra" także jeśli chodzi o niskie tony

Godzinę temu, bartleby napisał:

Mówimy o moim uchu, które nie maiły do tej pory do czynienia z 'muzycznym' subwooferem.

Ja mam "muzyczny" sub na 12 calach w obudowie zamkniętej, który gra w pomieszczeniu o powierzchni 18m. Przez większość czasu sobie stoi niemal niezauważony. Odzywa się wtedy. kiedy potrzeba i wtedy robi różnicę. Fundamentalną . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie jaki jest pobór prądu t5i. Mam watomierz oraz t5i. Właśnie zmierzyłem i z pomiaru wynika że w stanie czuwania (czerwona dioda) jest 0,3 W natomiast po włączeniu (biała dioda) 14,5 W, a jak gra muzyka to doszedłem do 40W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może on stoi w złym miejscu... ja mam dobry bas tylko po przekątnej w pokoju... tzn. gdzie by sub nie stał to tylko w jedym rogu jest bas taki jak powinien.

Tylko ty już miałeś sub z BRem i było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5 trzeba było włączać jak się chciało słuchać a nowt t5i ma już automat. Po około 20 min bezczynności sam przechodzi w czuwanie. Po podani sygnału cyk i gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowało mnie jaki jest pobór prądu t5i. Mam watomierz oraz t5i. Właśnie zmierzyłem i z pomiaru wynika że w stanie czuwania (czerwona dioda) jest 0,3 W natomiast po włączeniu (biała dioda) 14,5 W, a jak gra muzyka to doszedłem do 40W
Heh u mnie było 20W na muzyce.. 35W na sygnale z generatora 40 hz. Nie mam pojęcia do czego trzeba było by to podłączyć żeby pociągneło 305w.
T5 trzeba było włączać jak się chciało słuchać a nowt t5i ma już automat. Po około 20 min bezczynności sam przechodzi w czuwanie. Po podani sygnału cyk i gra. 
Ale nie każdy.. zobacz tutaj: ea2c5721bdc557430e860d814a5a5fdf.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 15:04, don111 napisał:

Rel Quake, mikrus ale wariat.

Mogę prosić o kilka słów w tym wątku?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba po prostu za burak jestem na ten subwoofer... Nie jestem w stanie wyciągnąć z niego znośniej 'stopy' w hiphopie, bo jak już w miarę miło 'stuka', to jest odcięty tak wysoko, że słychać tam też masę innych niedopuszczalnych rzeczy. Jak go ustawię na ucho, na  podstawie doświadczenia (co pokrywa się z instrukcjami RELa), to podbarwia lekko np. gitarę basową, ale do 'bitu' już nie sięga, albo sięga minimalnie. Czyli za subtelny jest a ja... patrz początek posta.

Podłączony przez low level jest chyba trochę bardziej pod moje ucho, ale nie jestem pewny - zatrudnię żonę i zrobię test w ciemno ?

Ehh, jednak się irytuję ?

15 godzin temu, szymon1977 napisał:
W dniu 25.11.2020 o 16:04, don111 napisał:

Rel Quake, mikrus ale wariat.

Mogę prosić o kilka słów w tym wątku?

Kopiąc informacje o RELach gdzieś wyczytałem albo obejrzałem, że z czasem w quakeach coś się lubiło odkleić/wykruszyć w głośniku. Nie pamiętam gdzie to widziałem, ale zainteresuj się, żebyś się nie wpakował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szymon1977 napisał:

Mogę prosić o kilka słów w tym wątku?

 

Quake to najmniejszy sub jaki miałem kiedyś, kostka chyba coś koło 25cm bok i waga niecałe 10kg. Schodzi faktycznie bardzo nisko (przy minimalnym ciśnieniu rzecz jasna). Raczej twardo, rytmicznie łupie niż miękko pulsuje, mega szybki - do monitorów spoko i można go upchnąc wszędzie, taki jest mały. Poniżej 1k to dobry subwoofer do muzyki, rozszerzy pasmo tak jakbyś miał podłogówki bez utraty jakości dołu czy szybkości. Ale kanapą nie zatrzęsie :)

5 godzin temu, bartleby napisał:

Ja chyba po prostu za burak jestem na ten subwoofer... Nie jestem w stanie wyciągnąć z niego znośniej 'stopy' w hiphopie, bo jak już w miarę miło 'stuka', to jest odcięty tak wysoko, że słychać tam też masę innych niedopuszczalnych rzeczy. Jak go ustawię na ucho, na  podstawie doświadczenia (co pokrywa się z instrukcjami RELa), to podbarwia lekko np. gitarę basową, ale do 'bitu' już nie sięga, albo sięga minimalnie. Czyli za subtelny jest a ja... patrz początek posta.

Czyli gra jakby za miękko, bez ostrego konturowego łupnięcia wyższego basu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, don111 napisał:

Czyli gra jakby za miękko, bez ostrego konturowego łupnięcia wyższego basu ?

Nie mam pojęcie co odpowiedzieć. On ani nie pociągnie fajnym basem, ani potężnie nie łupnie - z 2 strony niby robi te rzeczy jak mu coś w muzyce pasuje, ale wszystko to jest jakieś takie eteryczne i 'niebezpośrednie'. Grając wieczorem wycisza się do poziomu jakby go nie było. Nie umiem opisać problemu.

Myślę, ze to jest kwestia moich upodobań. Kiedyś miałem podobnie z nausznymi słuchawkami - wszystkie były 'za daleko uszu'. Skończyłem z zamkniętymi słuchawkami o mocno studyjnym charakterze.

W ślepym teście ? miałem 4 podejścia do tego samego fragmentu piosenki - było HLI LLI LLI HLI a ja powiedziałem  HLI LLI HLI HLI. Wróciłem do high level.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, bartleby napisał:

Nie mam pojęcie co odpowiedzieć. On ani nie pociągnie fajnym basem, ani potężnie nie łupnie - z 2 strony niby robi te rzeczy jak mu coś w muzyce pasuje, ale wszystko to jest jakieś takie eteryczne i 'niebezpośrednie'. Grając wieczorem wycisza się do poziomu jakby go nie było. Nie umiem opisać problemu.

Myślę, ze to jest kwestia moich upodobań. Kiedyś miałem podobnie z nausznymi słuchawkami - wszystkie były 'za daleko uszu'. Skończyłem z zamkniętymi słuchawkami o mocno studyjnym charakterze.

W ślepym teście ? miałem 4 podejścia do tego samego fragmentu piosenki - było HLI LLI LLI HLI a ja powiedziałem  HLI LLI HLI HLI. Wróciłem do high level.

To coś nie tak, u kumpla łupie aż miło jak trzeba, jak nie trzeba to nie łupie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bartleby napisał:

Nie mam pojęcie co odpowiedzieć. On ani nie pociągnie fajnym basem, ani potężnie nie łupnie - z 2 strony niby robi te rzeczy jak mu coś w muzyce pasuje, ale wszystko to jest jakieś takie eteryczne i 'niebezpośrednie'. Grając wieczorem wycisza się do poziomu jakby go nie było. Nie umiem opisać problemu.

Trudno powiedzieć czy to sub czy pomieszczenie tak wpływa. T5 może nie ma tak ostrego konturu na basie jak chociażby Quake, ale nie można powiedzieć że jest słabo. Jak masz kasę to nowsze Rele ale z wyższych linii powinny pasować (R205 , R328). Albo BK XLS 200. Przypomniał mi się jeszcze Rel Stampede, na tym samym głośniku co Quake ale 2x większy, mocniejszy i ma kupę ustawień. Oryginalnie tam jeszcze pilot nawet był. Ostatnio widziałem srebrny na allegro za 1k od handlarza, więc na dużą okazję można trafić. Na szczęście te bałwany przerzucają hurtowo i się nie znają na wszystkim, a to był dużo lepszy sub od Quake. No i tam masz m.in. krokową regulację slam/depth, w Quake i innych starszych Rel np Q150 też to było ale tylko jeden na sztywno ustawiony przełącznik, to wpływało na to czy bas bardziej kopał czy grał neutralnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć czy to sub czy pomieszczenie tak wpływa. T5 może nie ma tak ostrego konturu na basie jak chociażby Quake, ale nie można powiedzieć że jest słabo. Jak masz kasę to nowsze Rele ale z wyższych linii powinny pasować (R205 , R328). Albo BK XLS 200. Przypomniał mi się jeszcze Rel Stampede, na tym samym głośniku co Quake ale 2x większy, mocniejszy i ma kupę ustawień. Oryginalnie tam jeszcze pilot nawet był. Ostatnio widziałem srebrny na allegro za 1k od handlarza, więc na dużą okazję można trafić. Na szczęście te bałwany przerzucają hurtowo i się nie znają na wszystkim, a to był dużo lepszy sub od Quake. No i tam masz m.in. krokową regulację slam/depth, w Quake i innych starszych Rel np Q150 też to było ale tylko jeden na sztywno ustawiony przełącznik, to wpływało na to czy bas bardziej kopał czy grał neutralnie. 
No T5i ma ten bas strasznie tłusty mięsisty.. coś w stylu estradowych subów.. B&W ASW 600 miał bas po drugiej stronie z kopytem i był i znikał nie rozlewał się po podłodze.. oba mi się podobały.. z lekkim wskazaniem na ASW600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ASW 600 kosztował 2500 20 lat temu... teraz taki sub to 5k... chociaż nie wiem bo nigdy nie zerkałem w te okolice za subami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:
W dniu 2.12.2020 o 01:44, don111 napisał:

 

No T5i ma ten bas strasznie tłusty mięsisty.. coś w stylu estradowych subów.. B&W ASW 600 miał bas po drugiej stronie z kopytem i był i znikał nie rozlewał się po podłodze.. oba mi się podobały.. z lekkim wskazaniem na ASW600.

Mi tłusty, mięsisty to nie kojarzy mi się z estradowym kopiącym, szybkim subem tylko kinowym basem z jakiegoś Paradigma PS 1200 :)

11 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Ale ASW 600 kosztował 2500 20 lat temu... teraz taki sub to 5k... chociaż nie wiem bo nigdy nie zerkałem w te okolice za subami.

Tylko B&W się ceni, za samą markę na start dopłacasz 1/3 :)    5k to już byłoby słabo za taki subwooferek, za tyle można mieć lepsze.

W dniu 2.12.2020 o 01:44, don111 napisał:

Przypomniał mi się jeszcze Rel Stampede

A tu wyższy model z tej samej linii na większym przetworniku, niby w fabrycznym stanie, jeśli tak to cena do przełknięcia, sub kozak typowo do stereo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na ostatnim zdjęciu jest recenzja tego Rela Strato i jego rywalami są m.in. ASW 600.

Wiem że B&W to droga marka ale akurat 2.4k za asw 600 to była okazja..

Ciężko opisać słowami charakter Rela i ASW..

ASW gra tak |\/|... tutaj jest kontur i pier....cie ale brakuje masy... jak celulozowy głośnik.... taki bardziej kinowy przekaz.

T5i gra tak /□\.... tutaj kontury są zaokrąglone... ale jest dużo więcej masy - ciężka powlekana membrana - mimo że to 8 cali versus 10 to Rel jest dużo bliżej naturalnemu charakterowi stopy perkusji na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem sobie tego T5. Jest niby lepiej, ale nadal słyszę wykwity basu w miejscach gdzie się ich w ogóle nie spodziewam i rozczarowujący brak basu w 'TYCH' momentach, które każdy ma swoje zapamiętane ? Żeby być sprawiedliwym - miałem przez ostatnie kilka dni 2 inne subwoofery BR JBL i Paradigm i z tych 3 najlepszy REL.

Będę próbował go jeszcze lepiej wyregulować, chociaż zostało już niewielkie pole do popisu.

Jak się trochę wyprostuję finansowo i jak się gdzieś pojawi używany T5i to go kupię a T5 sprzedam. T5i mają podobno charakterystykę trochę bardziej pod moje ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T5i i mam go skonfigurowanego na 60hz, fronty na Small wiec też nie grają poniżej 60hz i co najważniejsze mam Delay na subie 3.80m a fronty 3.30.. jak jest po 3.30 wszedzie to bas jest rozmyty taki jakiś, jskby się znosiły fale z monitorów i suba. Sub stoi miedzy monitorami na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ,że nie kupiłeś bk xxls 400 .  Ja posiadam takie dwa. Miałem okazje porównać do rel t5 ,sumiko 5 .Nie ma co porównywać . 

Najpierw podłączyłem jednego i czekałem kilka dni aż przyjdzie drugi. Moja rada - dokup drugiego rela t5

Z jednym subem w stereo jest kiepsko a z dwoma wyśmienicie.     Jak do stereo to tylko dwa !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Ja mam T5i i mam go skonfigurowanego na 60hz, fronty na Small wiec też nie grają poniżej 60hz i co najważniejsze mam Delay na subie 3.80m a fronty 3.30.. jak jest po 3.30 wszedzie to bas jest rozmyty taki jakiś, jskby się znosiły fale z monitorów i suba. Sub stoi miedzy monitorami na podłodze.

Nie mam ustawień odległości.

48 minut temu, dancos napisał:

szkoda ,że nie kupiłeś bk xxls 400 .  Ja posiadam takie dwa. Miałem okazje porównać do rel t5 ,sumiko 5 .Nie ma co porównywać . 

Najpierw podłączyłem jednego i czekałem kilka dni aż przyjdzie drugi. Moja rada - dokup drugiego rela t5

Z jednym subem w stereo jest kiepsko a z dwoma wyśmienicie.     Jak do stereo to tylko dwa !!

bk xxls 400 = 400D x 460H x 400W - pisałem od początku, że mam miejsce na jeden mały subwoofer. Już o tym rozmawialiśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo trzeba się dość mocno nagimnastykować, żeby dobrze ( poprawnie) ustawić suba do głośników. W moim przypadku wszystko na ucho ale efekt jest moim zdaniem zadowalający. W moim przypadku T5i stoi pomiędzy głośnikami , bliżej prawej kolumny. zauważalnie zmienia się charakterystyka, gdy odsuwa się go od ściany nawet o 15-20 cm dalej ( bas staje się bardziej punktowy, mniej podbarwiony). 

Miałem do czynienia z poprzednią wersją T5 i nie zauważyłem jakieś znaczącej różnicy w porównaniu z T5i. Obie konstrukcje znakomicie odnalazły się w moim pomieszczeniu, z moja elektronika i kolumnami. Taki sub to chyba najtańsza a zarazem najskuteczniejsza poprawa dolnego rejestru w stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, puszkin napisał:

W stereo trzeba się dość mocno nagimnastykować, żeby dobrze ( poprawnie) ustawić suba do głośników. W moim przypadku wszystko na ucho ale efekt jest moim zdaniem zadowalający. W moim przypadku T5i stoi pomiędzy głośnikami , bliżej prawej kolumny. zauważalnie zmienia się charakterystyka, gdy odsuwa się go od ściany nawet o 15-20 cm dalej ( bas staje się bardziej punktowy, mniej podbarwiony). 

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty, mam jedno miejsce na subwoofer i albo stoi tam, albo go nie ma.

8 godzin temu, puszkin napisał:

Miałem do czynienia z poprzednią wersją T5 i nie zauważyłem jakieś znaczącej różnicy w porównaniu z T5i. Obie konstrukcje znakomicie odnalazły się w moim pomieszczeniu, z moja elektronika i kolumnami. Taki sub to chyba najtańsza a zarazem najskuteczniejsza poprawa dolnego rejestru w stereo. 

Sugerowałem się tą wypowiedzią:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnicy aż takiej nie słyszę. Funkcjonalnie owszem. Mały bajer w postaci auto off/on w moim przypadku zachęcił do ponownego zakupu. Wcześniej w T5 trzeba było zwlec się z łóżka bo trafo było na tyle słyszalne, że nie pozwoliło zasnąć. Teraz i trafo jest ciche i nocna lampa w t5i gasnie przy której można śmiało czytać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tymi T5i, bo dałbym głowę, że widziałem 2 szt. bez auto. Dioda jest rzeczywiście masakryczna - mam teraz subwoofer odwrócony elektroniką do przodu, bo sięgam często do pokręteł i wieczorem podłoga w pomieszczeniu jest dosłownie niebieska ?

Ja to załatwiam urządzonkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.