Jump to content
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro

audiostereo.pl
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)
35 minut temu, Prewwit napisał:

To że mi nie podeszły niskie z Elac 247.4 to już od razu nie piszę że "badziewski basik z nich" tylko napisałem, że w moim odczuciu mają za słabą kontrolę, niskie wchodzące w "subwooferowe klimaty" są fani takiego grania i oni na piszą że to jest to.

A na czym słuchałeś te Elac'i? Ja miałem podobnie z Basem w 208.2 ale już wiem o co chodzi. Zmieniłem EHG na stare RFT i bas jest z innej ligi. Trzeba wiedzieć jak pędzić te głośniki.

35 minut temu, Prewwit napisał:

Jet III w moim odczuciu to poziom grania moich SB29RDC, nie pokazał nic ponad nie. A SB29RDC jest lepszy od Vif BC25 w pewnych aspektach, ale nie ma mowy o jakimś "zwalcowaniu

Nie wiem jak gra ten SB ale Jet właśnie zwalcowal tweetera z Yara II Superior. W kazdym razie na mojej Jolce. 

Edited by Adasza

1 godzinę temu, Adasza napisał:

Mylisz się. Tweeter za 100 zł w AP vs. Jet III. Sory ale chyba nie wiesz o czym piszesz. 

Piszę o o całościowym brzmieniu zespołów głośnikowych, a nie o cenach pojedynczych elementów. Słuchałem paczek na o wiele droższych gwizdkach, i całościowo niektóre nie przypadły mi do gustu. Możesz mi wieżyc lub nie, ale nie był bym w stanie wymienić z pamięci ile ZG w życiu słuchałem, i przy ilu dłubałem. Nigdy natomiast nie przyszło by mi do głowy komentowanie w stylu, to jest do d..., te miażdżą tamte itd . Zawsze brałem poprawkę na to że "de gustibus non est disputandum", no chyba że bylem bardzo młody, ale z tych czasów niewiele pamiętam.

• Moderatorzy
3 godziny temu, jurek1 napisał:

sybilianty

Całe zamieszanie wynika z tego, że określenie "sybilanty" jest powszechnie używane, ale w większości nie jest rozumiane lub jest nieprawidłowo rozumiane. 

Kontakt na maila w moim profilu.

Posted (edited)
2 minuty temu, McGyver napisał:

Całe zamieszanie wynika z tego, że określenie "sybilanty" jest powszechnie używane, ale w większości nie jest rozumiane lub jest nieprawidłowo rozumiane. 

Zgoda, i właśnie w tamtym przypadku tak było użyte.

Edited by jurek1

• Moderatorzy

Wręcz przeciwnie, tam było użyte zgodnie ze swoim faktycznym znaczeniem. Bo słowo "sybilant" określa zgłoskę syczącą występującą w wymowie, bez wartościowania czy jest "dobra" czy "zła".  
Zatem pozbycie się sybilantów prowadzi do mocnego zniekształcenia dźwięku. One muszą być, bo to naturalny element mowy i śpiewu. 
Ale takie zgłoski są kłopotliwe dla właściwej rejestracji, a potem dla prawidłowego odtworzenia, z czego wynika wprost że nader często bywają zniekształcane. 
Pożądaną sytuacją nie jest więc brak sybilantów w dźwięku, lecz obecność niezniekształconych, "ładnych" sybilantów. 
Wyrażenie "ładne sybilanty" nie jest może szczególnie precyzyjne, ale jest jak najbardziej poprawne językowo.

4 minuty temu, McGyver napisał:

Zatem pozbycie się sybilantów prowadzi do mocnego zniekształcenia dźwięku. One muszą być, bo to naturalny element mowy i śpiewu. 

Bardzo się z tym zgadzam 👍

Osiągnąłem w pewnym momencie efekt nikłej ilości wszystkich syczków i essssseek przy zachowaniu niższej góry...  (nie DSP) bardzo szybko mi się taki dźwięk znudzil mimo że tak zawsze chciałem 🙄

Posted (edited)
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Osiągnąłem w pewnym momencie efekt nikłej ilości wszystkich syczków i essssseek

Tu nie chodzi o pozbycie się, tylko korektę tych za bardzo wyeksponowanych. i nie robi się tego na całości materiału, tylko miksie na ścieżce wokalu.

Edited by jurek1

3 godziny temu, Adasza napisał:

A na czym słuchałeś te Elac'i?

Hegel H190.

2 godziny temu, Adasza napisał:

Dla mnie te AP są do dupy i tyle.

Bez komentarza😑

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

Wzmacniacz mocy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

Minas Anor IIIs Studio 16Hertz

Hidden Content

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

Fyne Audio f502 :

Hidden Content

fajne kolumny , zastanawiałem się nad nimi , ale mam zbyt daleko na odsłuch .

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

25 minut temu, robert19091990 napisał:

Sybilanty były, są i będą a to w jakim stopniu i z jakim natężeniem będą występowały w dziedzinie audio to już zależy od wielu składowych ( przetwornik/zestaw głośnikowy, wzmacniacz, jakość nagrania etc.) 

Sybilanty to "szeleszczące" spółgłoski, które są, bo muszą być (szczególnie w j. polskim). A to, że w niektórych systemach i w niektórych realizacjach mogą brzmieć nienaturalnie, to już inna sprawa.

Posted (edited)
17 godzin temu, McGyver napisał:

Zatem pozbycie się sybilantów prowadzi do mocnego zniekształcenia dźwięku

Chodziło o pozbycie się zniekształconych, i dobrze o tym wiesz.

17 godzin temu, McGyver napisał:

Wyrażenie "ładne sybilanty" nie jest może szczególnie precyzyjne, ale jest jak najbardziej poprawne językowo.

To nie był konkurs lingwistyczny, tylko zwykłe ogłoszenie w dziale sprzętu audio. Jeszcze raz powtarzam, że pierwszy raz spotkałem się z tego rodzaju zwrotem w opisie paczek i z cytatu kilku słów zrobił się wątek na dwie strony. Odnoszę wrażenie że za wszelką cenę chcesz postawić na swoim, ale ok, we mnie partnera do rozpierduchy z powodu cytatu nie znajdziesz 😉 pozdrawiam.

Edited by jurek1

• Moderatorzy
15 minut temu, jurek1 napisał:

Chodziło o pozbycie się zniekształconych, i dobrze o tym wiesz.

A znasz jakiś sposób na pozbycie się tylko tych zniekształconych, nie ruszając tych niezniekształconych?

17 minut temu, jurek1 napisał:

pierwszy raz spotkałem się z tego rodzaju zwrotem w opisie

Z tego że Ty się z tym pierwszy raz spotykasz nie wynika żaden wniosek natury ogólnej.

18 minut temu, jurek1 napisał:

Odnoszę wrażenie że

Twoje wrażenia nie mają mocy sprawczej.

19 minut temu, jurek1 napisał:

za wszelką cenę chcesz postawić na swoim

Nie. Ja tylko zwracam uwagę na nieprawidłowe zrozumienie i używanie tego określenia. To Ty uparcie bronisz jego niewłaściwego używania.

24 minuty temu, jurek1 napisał:

To nie był konkurs lingwistyczny

A co, poza konkursami lingwistycznymi poprawność językową należy wyrzucić do kosza i zastąpić ją niedbalstwem językowym? To może jeszcze ortografię olać?

W dniu 25.07.2021 o 10:52, Tajitsu napisał:

Drodzy Koledzy i Rafale.

Nie sądziłem , że kupno w nie zawyżonej cenie kolumn grających aksamitnie ale i detalicznie na górze pasma , z fajną i ciepłą średnicą podpartą na niskim ale nie podbitym basie , do 6k pln będzie takie trudne...

Załóż sobie odpowiedni do tego temat. 

?👈

Lyngdorf

Hidden Content

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?