Jump to content
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro

audiostereo.pl
 Share

Recommended Posts

A propos  kolumn i akceptacji przez żony : 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak ktoś jest wraz z małżonką miłośnikiem wystroju wnętrz w stylu vintage, to ma szansę niepostrzeżenie kupić sobie kolumny, które mocno zadowolą drugą połówkę 😉 
Wystarczy powiedzieć : 

"Kochanie kupiłem w antykwariacie fajny nakastlik a drugi dostałem gratis" 😄  

Edited by robert19091990

Monitory Diy

Hidden Content

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

Ciekawostka Kenwood-a

Hidden Content

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

4 godziny temu, kiza napisał:

Monitory Diy

Hidden Content

Pytanie tylko gdzie te monitory i do tego "DIY"😃

Przypomnę jak wyglądają w trochę większej wersji 😉 chociaż przy wysokości 69cm, nie wiem czy już nie mogą robić za podłogowe 😉 YB Audio deMoNitOr

Hidden Content

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

1 minutę temu, Prewwit napisał:

Pytanie tylko gdzie te monitory i do tego "DIY"

Racja, znalazłem najpierw monitory, które chciałem wkleić, a potem rzuciły mi się w oko te AA które wkleiłem.

Przepraszam za pomyłkę. -))

5 minut temu, kiza napisał:

Racja, znalazłem najpierw monitory, które chciałem wkleić, a potem rzuciły mi się w oko te AA które wkleiłem.

Przepraszam za pomyłkę. -))

Wiadoma sprawa, w tym necie idzie się czasem pogubić 🙂  ale monitory możesz i tak wrzucić chętnie zobaczę.

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

Tu wzmacniacz Onkyo za 1200 zł nowy kosztował. W środku pełno bajerów, dwa trafa, dual mono i... I uja to grało. Cena i ilość śmieci w środku nie stanowi tego, że coś dobrze zagra... Że w ogóle zagra

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by McGyver
moderacja

12 godzin temu, raiwan napisał:

Tu wzmacniacz Onkyo za 1200 zł nowy kosztował. W środku pełno bajerów, dwa trafa, dual mono i... I uja to grało. Cena i ilość śmieci w środku nie stanowi tego, że coś dobrze zagra... Że w ogóle zagra

Hidden Content

Proszę nie pisać głupot. Na zdjęciu jest wzmacniacz Onkyo A-1VL. Piękna maszyna, nowy kosztował w Polsce około 7,5 tyś zł i był bardzo ciężko dostępny. To był właściwie wzmacniacz na rynek japoński gdzie do dziś ma niemal kultową renomę. Obecnie można bardzo rzadko spotkać ten model na aukcjach a ceny osiągają około 1000 dolarów za używkę.
Bardzo wątpliwe by ktoś tutaj na forum w ogóle kiedykolwiek posiadał ten model - a jeśli tak, to chętnie go kupię za 3000 zł.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Bardzo ciekawa konstrukcja. Byla tansza wersja na eksport A-5VL.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

1 minutę temu, marek-1969 napisał:

Bardzo ciekawa konstrukcja. Byla tansza wersja na eksport A-5VL

A-5VL to późniejsza wariacja tego modelu. Te same rozwiązania, moc mniejsza + DAC na pokładzie i ekologiczne głupoty tupu max pobór mocy 70W - w co nie wierzę. A-5VL także ma swoich wiernych zwolenników w Japonii a osobiście uznaję A-5VL za świetny wzmacniacz.

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

15 minut temu, Tal napisał:

dobra cena jak na ES'a

Jakoś tak cicho się zrobiło o SONY ES na forum. Pamietam jak jeszcze kilka lat temu tu był wątek za wątkiem tyczący wzmacniaczy ES. Ochy i achy jak i wieszanie psów bo niby SONY to badziew, mozna też było spotkac kilka merytorycznych wypowiedzi a te akurat czytało się świetnie. Kawał historii audio.

Hidden Content

12 minut temu, Pszczyna napisał:

To samo się tyczy SANSUI pieniaczom śliny zabrakło 

Nie wywołuj wilka z lasu. Zaraz wpadną i będą opowiadać jaki to ich sprzęt najlepszy, kosi wszystko itp bajki. Bez nich zrobiło się od razu bardziej merytorycznie 

Godzinę temu, yayacek napisał:

Jakoś tak cicho się zrobiło o SONY ES na forum. Pamietam jak jeszcze kilka lat temu tu był wątek za wątkiem tyczący wzmacniaczy ES. Ochy i achy jak i wieszanie psów bo niby SONY to badziew, mozna też było spotkac kilka merytorycznych wypowiedzi a te akurat czytało się świetnie. Kawał historii audio.

I od razu cena spadła do 1600 zł co jest i tak za dużo . I jeszcze inflację mamy 🤔 Wcześniej się pisało i po  3000 zł chcieli . Od początku mówiłem żeby reklamy nie robić to osoby które chcą  kupić starocie zapłacą grosze . 

Yaqin SD-38A ->Argentum Sw-0,5/1->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe Wireworld Stratus 7 .

16 godzin temu, raiwan napisał:

A to bardzo ciekawe o czym piszesz, bo akurat kiedyś miałem okazję testować A-5VL u mojego znajomego, który miał go w serwisie i już gotowego porównywaliśmy z jego referencyjnym M-504 + P3370 i grało to bardzo fajnie a w niektórych aspektach poradziło sobie lepiej ni M-504.

Edited by robert19091990

4 minuty temu, robert19091990 napisał:

A to bardzo ciekawe o czym piszesz, bo akurat kiedyś miałem okazję testować ten wzmacniacz u mojego znajomego

Halo halo, kolego!! Miałeś okazję testować dokładnie ten wzmacniacz co jest na foto czyli Onkyo A-1VL?
Czy może piszesz o Onkyo A-5VL, który to właśnie kosztował około 1500 zł nowy w Polsce.
Onkyo A-1VL to rzadkość!

I jeszcze raz napiszę, te foto powyżej to ONKYO A-1VL - niemal niedostępny w Polsce.

22 minuty temu, yayacek napisał:

Halo halo, kolego!! Miałeś okazję testować dokładnie ten wzmacniacz co jest na foto czyli Onkyo A-1VL?
Czy może piszesz o Onkyo A-5VL, który to właśnie kosztował około 1500 zł nowy w Polsce.
Onkyo A-1VL to rzadkość!

I jeszcze raz napiszę, te foto powyżej to ONKYO A-1VL - niemal niedostępny w Polsce.

Najpierw kosztował wg Ciebie 1200, kilka postów dalej 1500. A faktycznie 2499 pln w okolicy 2005.

Tylko to były czasy kiedy firmy się pilnowały z cenami. Dziś tak zbudowany wzmak to co najmnej 5000 PLN. Cenę zwali się na covida lub kota krwawego dektatora. 

Edited by marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Ja dałem zdjęcie tego co kupiłem kiedyś nowego ze sklepu za 1200 zł (tyle mnie wyniósł w zestawie z CD i kolumnami).

Sprzedałem go kilka lat temu za 250 zł 🙂 

Dokładnie miałem model A-5VL

Ktoś chyba na necie zamieścił złe zdjęcia po prostu 🙂

Edited by raiwan

52 minuty temu, yayacek napisał:

Nie, to było A-5VL i za tą kwotę jaką kosztował oprócz tego, że jest solidnie zbudowany (dual mono) brzmiał bardzo dobrze. 

22 minuty temu, marek-1969 napisał:

Najpierw kosztował wg Ciebie 1200, kilka postów dalej 1500. A faktycznie 2499 pln w okolicy 2005.

To przepraszam. Miałem na myśli okolice 1500 zł - tyle chodził Onkyo A-5VL na wyprzedażach.
Nie przeczę, że nowy bez promocji i wyprzedazy mógł kosztować 2499 zł.

15 minut temu, raiwan napisał:

Z tego co widzę to ten wyżej wspomniany A-1VL w środku identyczny 🙂 

Onkyo A-1VL a Onkyo A-5VL to dwa odmienne modele. Mają wspólne pochodzenie i podobną konstrukcję.
A-5VL jest nowszy, A-1VL lepiej zbudowany.

Zamieściłeś zdjęcie bebechów Onkyo A-1VL. Sam kupiłeś natomiast Onkyo A-5VL.
To tak jakbyś kupił Fiata 126P i chcąc się pochwalić nabytkiem dał zdjęcie Fiata 125P.

Onkyo A-1VL - drogi i niedostępny
Onkyo A-5VL - poprawnie wyceniony i powszechny. Bardzo lubię ten dźwięk.

Hidden Content

a-5vl.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Wziąłem na szybko zdjęcie z pierwszych po wejściu na grafikę w wyszukiwarce stąd mój błąd poniekąd bo były podpisane jako A-5VL. Tak czy siak widać dużo więcej elektroniki bardziej zaawansowanej niż w tamtym wzmacniaczu za 2,5 tysia.
Co do tego jak grał... Sporo gorzej niż CAMBRIDGE AUDIO Azur 351R z tego co pamiętam. Porównując dziś do Arcama 360 to po prostu wydawał z siebie dźwięk 🙂 Bardzo możliwe, że był za słaby do posiadanych kolumn

Edited by raiwan

3 minuty temu, raiwan napisał:

po prostu wydawał z siebie dźwięk

Dźwięk to kwestia gustu, natomiast budowę i wykonanie można bezproblemowo wycenić/ocenić.
A-5VL dźwiękowo oceniam rewelacyjnie - to mój sposób grania i takie granie uwielbiam.