Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CD-S300 vs CD-S700


MJRegul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha CD-S300 czy Yamaha CD-S700? Około 1000zł vs około 2000zł jak się dobrze poszuka czyli dwukrotna różnica w cenie.

Jakość dźwięku? Dla mnie pewnie nie do rozróżnienia, pytanie czy jakośc komponentów w 300 jest na tyle niska (szum wysuwania tacki, dźwięk odczytu płyty, POWOLNOŚĆ w reakcjach na przyciski i POWOLNOŚĆ w przeszukiwaniu płyty) by wydawać ponad 2x tyle na model 700?

Porównywał ktoś obydwa modele obok siebie? Czy z 300 można jakoś żyć w zgodzie? Mam zamiar sprzęt kupić wysyłkowo, nie mam gdzie porównać obok siebie w sklepie.
Może ma ktoś model 300 i mógłby nagrać (YT już wertowałem) ile zajmuje mu odczyt płyty i przeskakiwanie między utworami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila, to prześlę Ci filmik z pracy i wczytywania płyt mojej starej, mocno dobitej Yamahy CDS700. Nawet gumek na tacce już nie ma. Płyty mozna kłaść na oko, wczytuje wszystko natychmiast bez zająknięcia.

I skąd tu mit o magicznych gumkach na tackach Yamahy ? Może to one są powodem problemów z wczytywaniem ?

27 minut temu, muda44 napisał:

Kup sobie Onkyo C-7030... 

To już nawet nie jest nudne...

27 minut temu, muda44 napisał:

Kup sobie Onkyo C-7030... 

Czy ta Firma która reklamuje się że przywraca ruszne przez Ciebie NADy do oryginalności to Twoja Firma ? 

To byłoby sprytne, tak jak strażak który podpala las, żeby go potem gasić...

Ale bez urazy. pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mig30 napisał:

troche srednio bedzei wygladało , a dlaczego ten model?

Bo gra bardzo dobrze. Jest dobrze zrobiony i jest bdb transportem do DAC. 

10 minut temu, andaudion napisał:

 

Czy ta Firma która reklamuje się że przywraca ruszne przez Ciebie NADy do oryginalności to Twoja Firma ? 

To byłoby sprytne, tak jak strażak który podpala las, żeby go potem gasić...

Ale bez urazy. pozdrawiam.

Pomyśl. Jak ktoś nie mając dostępu do oryginalnych części, danych modułów czy wiązek może przywrócić wzmacniacz do stanu fabrycznego. 

Dodatkowo na fotkach umieścił modele których nigdy nie przerabiałem. 

 

No cóż, różni ludzie żyją na świecie. Inaczej nudno by było ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muda44 napisał:

Bo gra bardzo dobrze. Jest dobrze zrobiony i jest bdb transportem do DAC. 

Pomyśl. Jak ktoś nie mając dostępu do oryginalnych części, danych modułów czy wiązek może przywrócić wzmacniacz do stanu fabrycznego. 

Dodatkowo na fotkach umieścił modele których nigdy nie przerabiałem. 

 

No cóż, różni ludzie żyją na świecie. Inaczej nudno by było ?

To miło że tak rzeczowo sie ustosunkowałeś, byłem ciekaw odpowiedzi.

Nie mnie rozsądzać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, andaudion napisał:

Podaj maila, to prześlę Ci filmik z pracy i wczytywania płyt mojej starej, mocno dobitej Yamahy CDS700. Nawet gumek na tacce już nie ma. Płyty mozna kłaść na oko, wczytuje wszystko natychmiast bez zająknięcia.

I skąd tu mit o magicznych gumkach na tackach Yamahy ? Może to one są powodem problemów z wczytywaniem ?

CD-S300 nie ma gumek, zwykła plastikowa szuflada. Ale dziękuję, 700 działa cichutko i szybko to wiem, 300 mnie interesuje jak bardzo jest upierdliwe jej działanie, głównie "szybkość" wczytywania płyty i skakania między utworami bo o jakość audio się nie martwię, nie słyszałem żadnej różnicy między Cambridge Audio 340C a dość wysokim Denonem (nie pamiętam modelu). 

58 minut temu, muda44 napisał:

Kup sobie Onkyo C-7030... 

Co do Onkyo C-7030 to rozważałem ale jakoś no nie, najgłupszy możliwy powód, optycznie nie pasuje mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie stać na 700 i ma pasować to kup 700.

Albo wypożycz obydwa i oceń czy dla Ciebie różnica w cenie jest warta dopłaty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MJRegul napisał:

Yamaha CD-S300 czy Yamaha CD-S700? Około 1000zł vs około 2000zł jak się dobrze poszuka czyli dwukrotna różnica w cenie.

Jakość dźwięku? Dla mnie pewnie nie do rozróżnienia, pytanie czy jakośc komponentów w 300 jest na tyle niska (szum wysuwania tacki, dźwięk odczytu płyty, POWOLNOŚĆ w reakcjach na przyciski i POWOLNOŚĆ w przeszukiwaniu płyty) by wydawać ponad 2x tyle na model 700?

Porównywał ktoś obydwa modele obok siebie? Czy z 300 można jakoś żyć w zgodzie? Mam zamiar sprzęt kupić wysyłkowo, nie mam gdzie porównać obok siebie w sklepie.
Może ma ktoś model 300 i mógłby nagrać (YT już wertowałem) ile zajmuje mu odczyt płyty i przeskakiwanie między utworami.

 

Ani jeden ani drugi. To są sprzety z przed 12 lat i z tego co podaje japońska strona yamahy wycofane z produkcji. 300 z opinii jest bardzo trwała i nie sprawiająca kłopotów, natomiast 700 bardzo różnie. Co do dzwięku opinie od takich, które mówią o przepaści po takie gdzie cięzko wyłapać różnice w bezposrednim teście. Wg. mnie brzmieniowo nie porywa, zwłaszcza za cene jaką kosztuje. Gra dość ciemno, brakuje emocji i muzykalności. Playery za 1500zł od NAD, Marantza czy Denona grają i działaja o wiele lepiej. 

Fora zagraniczne opisują problemy z otwieraniem szuflady i problem z odczytem płyt. Sam miałem ten player wiele lat i nikomu go nie polece. Co chwilę wysyłany na serwis z w/w usterkami, serwis coś poprawia a problem powraca za jakiś czas. Nie wiem czym się tu zachwycać, podobno wybitny napęd z serii 1000 czy 2000 a poza tym, że cicho się otwiera i zamyka sprawia tylko problemy. Wybredny co do płyt, nie trawi całych serii z danej wytwórni, najgorzej radzi sobie z Parlophone (Iron maiden, Pink Floyd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDS700 jest zapewne lepsza brzmieniowo i ma wiele bardziej zaawansowany napęd. Ale opinie są o niej różne. Wiele osób się skarżyło, że nawet seryjnie nowe sztuki nie chciały czytać płyt itp. Ja miałem CDS1000 z tym napędem i nie było żadnych problemów. 

Z tego co kojarzę to Onkyo C7030 chodzi chyba na tym samym lub bardzo podobnym napędzie co CDS300. Zresztą teraz wielu producentów je stosuje, np Denon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, muda44 napisał:

Kup sobie Onkyo C-7030... 

najpierw to Onkyo musi wrócić do żywych, bo gdzie się nie zadzwoni, to mówią, że "onkajo nie majo"

-Ja bez dwóch zdań, wybrałbym model CDS700. Dlaczego?

-Dużo lepszy dźwięk na wyjściu analogowym

-Lepszy DAC

-Nieporównywalnie lepszy napęd plus tacka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

najpierw to Onkyo musi wrócić do żywych, bo gdzie się nie zadzwoni, to mówią, że "onkajo nie majo"

-Ja bez dwóch zdań, wybrałbym model CDS700. Dlaczego?

-Dużo lepszy dźwięk na wyjściu analogowym

-Lepszy DAC

-Nieporównywalnie lepszy napęd plus tacka

Na allegro są teraz 2 nowe srebrne i jeden nieużywany czarny .

 

CDS 700 gra plamami . Bardzo słaba rozdzielczość , zero powietrza . Przytłumiony , udaje barwę .

Może się sprawdzić tam gdzie jest zbyt krzykliwy wzmacniacz / kolumny . Czyli sprowadzi brzmienie do dającego się słuchać ale nie ma to nic wspólnego z wysoką jakością .

 

DAC - sama kość to tylko układ a brzmienie zależy od tego jak jest zasilony , jaki dostanie sygnał i jaki jest tor analogowy za nim .

 

Tam jest tylko inny sposób otwierania tacki a sam laser , napęd nie jest jakiś wysokich lotów . Typowy dla współczesnej produkcji .

 

Na tle drogich i bardzo drogich odtwarzaczy jakie miałem sam grałem najpierw na bliźniaczym PD-30AE a teraz C-7030 . Obydwa po modyfikacji ale obydwa też są BARDZO dobrymi transportami CD.

Na innym forum , grupka ludzi takiego PD-30AE połączyła z DAC Chord 2Qute i według nich nie grało to gorzej niż odtwarzacz za 35000zł uznanej firmy .

Daje to do myślenia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, muda44 napisał:

 

Na innym forum , grupka ludzi takiego PD-30AE połączyła z DAC Chord 2Qute i według nich nie grało to gorzej niż odtwarzacz za 35000zł uznanej firmy .

Daje to do myślenia ?

 

Tak można napisać o wielu urządzeniach. Kwestia zgrania itd. 

15 minut temu, muda44 napisał:

 

CDS 700 gra plamami . Bardzo słaba rozdzielczość , zero powietrza . Przytłumiony , udaje barwę .

 

Ja miałem tylko CDS1000 i trochę dziwne ze CDS700 bra całkowicie przeciwnie z tego opisu. Bo CDS1000 jest jasny i ma zbyt dużo góry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Tak można napisać o wielu urządzeniach. Kwestia zgrania itd. 

 

Nie do końca . Jak coś jest miernym transportem to najlepszy DAC nic nie da . Miałem kilka uznanych , wysokiej klasy transportów CD ale żaden nie miał takiej rozdzielczości i tyle powietrza między dźwiękami co te . Oczywiście dalej można sobie brzmienie kształtować kolumnami , wzmacniaczami , kablami itd ale nie odzyska się tego czego nie poda źródło . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem yamahe CD s 700. Nie mialem z nia zadnych problemow, czytala wszystkie plyty bez problemow. Wiec dziwie sie tym opisem ze s 700 to awaryjny sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co teraz kupowac CD, jak mozna zgrac plyty do wav bezstratnie i kupic chocby NS303 z Yamahy. ktos to podobno moduje z sukcesem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mig30 napisał:

tylko po co teraz kupowac CD, jak mozna zgrac plyty do wav bezstratnie

Tylko że to nie jest to samo. 

 

Godzinę temu, mig30 napisał:

kupic chocby NS303 z Yamahy. ktos to podobno moduje z sukcesem ?

Najlepszym modem NPS303 jest podłączenie dobrego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mig30 napisał:

tylko po co teraz kupowac CD, jak mozna zgrac plyty do wav bezstratnie i kupic chocby NS303 z Yamahy. ktos to podobno moduje z sukcesem ?

Po to, że mam kolekcję płyt CD i mam ochotę odsluchiwać je, wstać z kanapy, podejść do płyt, wyjąć z pudełka, położyć na tackę i wcisnąc play (aktualnie mam od tego czytnik kupiony w 1998 roku (Sony DVP-S7700) i chcę go w końcu schować do pudła i nie męczyć lasera skoro jeszcze działa) a nie bawić się w streaming ?

1 godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Mialem yamahe CD s 700. Nie mialem z nia zadnych problemow, czytala wszystkie plyty bez problemow. Wiec dziwie sie tym opisem ze s 700 to awaryjny sprzet

To, że to sprzęt awaryjny też dość dużo czytałem w necie na zagranicznych forach. Ludzie po 5 razy na serwis wysyłali z różnymi problemami. Choć model 300 też czytałem, że potrafi byc problematyczny z MP3 na USB ale to mnie na szczęście nie obchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MJRegul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Najlepszym modem NPS303 jest podłączenie dobrego DACa.

Najlepiej Twojego ?

 

Tak, modyfikowana Yamaha NP-S303 lepiej niż po RCA gra z Heglem HD30. 

Opinia klienta. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD-S700. Poza od nowości koślawo wklejoną "atrapką" tacki nic się mechanicznie nie dzieje. Nigdy nie miałem też przypadku, żeby nie przeczytał jakiejkolwiek płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał okazję słuchać jednego i drugiego i jeżeli masz dużo kolekcje płyt to warto dołożyć do cd-s700. Oczywiście wcześniej lepiej przetestować w domowych warunkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, muda44 napisał:

CDS 700 gra plamami . Bardzo słaba rozdzielczość , zero powietrza . Przytłumiony , udaje barwę .

już wszyscy wiemy, że kolega to pretendent produktów garażowych i takie marki/produkty są najlepsze. Ja tylko powtórzę, za 2 tysiące to bardzo dobry odtwarzacz biorąc pod uwagę w/w cechy które wymieniłem. Kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zrobiła by wiele dobrego dla siebie , muzyki i jej fanów wypuszczając następcę cds'a 700. 

Zmiana in plus to czytanie hi-resow z płyty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.