Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwny problem z WI-FI


fox733
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2020 o 18:43, fox733 napisał:

...Win 10 przestał znajdować moją sieć WI-FI mimo, że znajduje wszystkie inne w zasięgu, a nawet się łączy z hot-spotami.

Namój gust coś kliknąłeś w swoim W10, że ukrywa Twoją sieć. Na 100%... niech będzie 99% to nie jest wina sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 19:43, fox733 napisał:

Od wczoraj mój lapek, stary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 702 z Win 10 przestał znajdować moją sieć WI-FI mimo, że znajduje wszystkie inne w zasięgu, 

no czytałem ,  miałem podobnie na około sąsiadów łapał mojego nie bez cudowania ręczne połączenie albo wyłączenie na jakiś czas routera , magiczne zaklęcia nie pomogły , jeb...ę młotkiem pi...ę  wyj...ę itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, gimza napisał:

Blokowanie MAC na routerze to nie ma nic wspólnego z widocznością sieci w eterze!

Ma dopiero znaczenie jakbyś chciał z niej skorzystać (coś jak w Sylwestra masz full zasięg, ale jak próbujesz dzwonić to zajęte).

Być może jest tak, że Twój laptop obsługuje sieci 802.11 b/g/n i padła Tobie elektronika karty sieciowej obsługująca wifi 2.4GHz(b i g). Jak postawisz hotspot u siebie w pokoju to laptop to widzi i łączy się po 802.11n w wersji na 5GHz(n potrafi zarówno 2.4GHz jak i 5GHz).

Zakładam, że router jest za tam za paroma ścianami i zawsze łaczyłeś się z nim na 2.4GHz, bo 5GHz ma dużą gorszą przenikalność przez przeszkody. A jak padło Tobie 2.4GHz, sygnał 5GHz jest po drodze tłumiony tak, że go w ogóle nie widzisz.

 

Mój stary Dell nie obsługuje 5GHz To sprzęt z pierwszą wersją i7 i całkowitym brakiem wsparcia z ich strony dla win10, orginalnie był win 7.

6 godzin temu, gimza napisał:

fox a weź tego laptopa pod przysłowiową pachę i przejdź się z nim jak najbliżej się da routera? 

Nie wiem pod drzwiami od mieszkania z routrem sprawdź??

I zobacz wtedy czy coś lepiej.

to nic nie daje zresztą mój telefon bez problemu łączy się z tą siecią nawet w ślepim kiblu ?

 

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Namój gust coś kliknąłeś w swoim W10, że ukrywa Twoją sieć. Na 100%... niech będzie 99% to nie jest wina sieci.

Nie wykluczam takiej opcji tylko jak to sprawdzić?

Dzisiaj dostałem od szefa zewnętrzną kartę wifi, jakiś d-link micro, ale też nic, być może ma nawet słabszą antenę bo nie wykrywa nawet połowy sieci co wbudowana w lapka.

Ale w końcu udało mi się zrobić z Iphona acces point ale tylko po blutehoot . Normalny hotspot z iphone używa LTE. Od Niedzieli zeżar mi ponad 35€ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i nie mam pojęcia jak Ty możesz go rozwiązać, moim zdaniem to wina laptopa, nie routera. Dlaczego tak sądzę?
Mam w domu sieć z punktami dostępowymi wifi, sam tę sieć składałem.
Tydzień temu kilkuletni acer z win10 przestał łączyć się z siecią, jako jedyny z wielu urządzeń w domu. Widzi sieć, próbuję się połączyć, ale nie daje rady.
Łączy się również z innymi sieciami wifi.
Ponieważ mam możliwość ustawić kilka sieci WiFi, skonfigurowałem drugą i komputer na niej śmiga. Na tych samych ustawieniach, routera i Windowsa.
Podobnie jak Ty, resetowałem, zarówno sieć jak i sterowniki. Nie pomogło. Moim zdaniem wina po stronie windy. Ale co dokładnie, to nie wiem.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Widzi sieć, próbuję się połączyć, ale nie daje rady.
Łączy się również z innymi sieciami wifi.

A mój nie widział!

Piszę w czasie przeszłym bo wróciła moja vermiterin, alte Fotze:) i zresetowała router. 

Wszystko śmiga jak talala.

Dzięki wszystkim za pomoc !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno: ten laptop podobnie jak Twój był pierwotnie na win 7 i działa tylko na 2.4 GH. Nie wiem, czy to ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.