Skocz do zawartości
IGNORED

Esoteric k-01 czy k-05x


bronx99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, babatular napisał:

MAJĄ w SWOIM systemie Gryphona - właśnie ryją ze śmiechu

Po co ja zamieszczam filmy pokazujące pracę urządzeń ?

Żeby nikt już nie miał najmniejszych nawet wątpliwości co do jakości ich pracy.

Gryphon nie gra, a film Gryphon vs D'Agostino obnaża bezwzględnie cały zespół negatywnych cech tego urządzenia.

Na podstawowym, pierwszoplanowym poziomie mamy ewidentny brak ciągłości pasma akustycznego, wynikające z niego perturbacje na poziomach micro, dyskwalifikują to urządzenie, według mnie, takich wzmacniaczy nie powinno być w ogóle na rynku, to rodzaj oszustwa, lub wyłudzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 05:58, Sovereign napisał:

...''ryją ze śmiechu'' z gryphonów jak i ''ryli'' wcześniej, bo nie grają nawet jak starsze sprzed kilkunastu lat. Jedynie na LF mogą ujść. Podłączysz im jakieś równie zmulone, ciemno grające kolumny na duńskich przetwornikach i cało-pasmowa lipa.

buahahahahahahah

2 godziny temu, 747 napisał:

Po co ja zamieszczam filmy pokazujące pracę urządzeń ?

Żeby nikt już nie miał najmniejszych nawet wątpliwości co do jakości ich pracy.

Gryphon nie gra, a film Gryphon vs D'Agostino obnaża bezwzględnie cały zespół negatywnych cech tego urządzenia.

Na podstawowym, pierwszoplanowym poziomie mamy ewidentny brak ciągłości pasma akustycznego, wynikające z niego perturbacje na poziomach micro, dyskwalifikują to urządzenie, według mnie, takich wzmacniaczy nie powinno być w ogóle na rynku, to rodzaj oszustwa, lub wyłudzenia.

 

747

 Jak Gryphon "nie gra" to sa dwie opcje:

1. Jest zepsuty

2. Nie jest podłączony do prądu

747 

 Naprawdę - nie kompromituj się już tymi hi-endowymi odsłuchami z You Tuba.

ŻENADA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A czy ktoś z kolegów porównywał K-01 z K-03x

Ten drugi jest nowszy i z tego co kojarzę przyjmuje po USB pliki DSD - czy jednak dużo odstaje od K-01?

Mam możliwość sprowadzenia go z zagranicy w "normalnych" pieniądzach - 28k i zastanawiam się czy lepiej w tych pieniądzach nie szukać K-01

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

ŻENADA

Nie kompromituje się, wiesz o tym dobrze i czytelnicy, wszystko słychać, Grypfon na siłę szuka jakości i przewag w wyszukanych sposobach realizacji.

Słychać, że chcą / dźwięk stara się być głęboki i bezpośredni /słychać jaką drogą idą do zamierzonego celu, jednak braki w właściwościach podzespołów decydują o wyniku.

Grypfona, dowolnego, tylko bym wystawił do licytacji, mój przyjaciel posiadał, wiele lat, nasłuchałem się, nie pamiętam modelu, okolice mniej niż 30 kpln za końcówkę / ok 2000r /,  zmienił na nieco droższy z USA, kiedy była wyprzedaż w Polsce / McIntosh /.

To nie są najgorsze wzmacniacze, to jest czołówka dyskusyjnych, moim zdaniem niepotrzebnych nikomu poza twórcami oraz środowiskiem, z którego wyrośli.

Typowa szkoła europejska, oprócz tych producentów, którzy zdecydowanie dominują swe produkty japońskimi najważniejszymi podzespołami / AudioNet - docelowe wzmacniacze dla początkujących /.

 

Na zachodzie, osoby akumulują kapitał od pokoleń, gdyby u nas w Polsce tak było, tego typu wzmacniaczy, firm, byłoby tyle, że trudno byłoby się na dany zdecydować.

 

To oczywiste.

 

Zwróć uwagę jak źle gra FM Acoustics.

 

Potrzebujesz takiego dźwięku - bardzo proszę, zdecyduj się, czy kto inny, ale nie nawiążesz rywalizacji z Relentless w ten sposób, zakładając że pragniesz jakości, tylko że w mniejszej skali.

 

Najczęściej jest tak, że projektanci w przebiegły sposób, pragną "wyróżnić" jakąś ich zdaniem ważną stronę prezentacji, aby w następstwie słuchacz/klient, zafascynował się nią najlepiej zaraz po uruchomieniu urządzenia, dalsza wnikliwa analiza, jednak pokazuje stan faktyczny, jego odległość od neutralnego sposobu prezentacji.

Potrzeba sporego doświadczenia aby wyczuć to w oka mgnieniu, technik oczywiście rozpozna sytuację z wizerunku wnętrza urządzenia, zapoznania się z topologią etc.

 

Chcesz słuchać - słuchaj Grypfona, podłącz jeszcze do niego kolumny B&W...zagra...

Wówczas dopiero wyrażenie - żenada - odda właściwie rzeczywistość.

 

Pmcomp napisze - dźwięk - "buła" i będzie miał rację w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Nie kompromituje się, wiesz o tym dobrze i czytelnicy, wszystko słychać, Grypfon na siłę szuka jakości i przewag w wyszukanych sposobach realizacji.

Słychać, że chcą / dźwięk stara się być głęboki i bezpośredni /słychać jaką drogą idą do zamierzonego celu, jednak braki w właściwościach podzespołów decydują o wyniku.

Grypfona, dowolnego, tylko bym wystawił do licytacji, mój przyjaciel posiadał, wiele lat, nasłuchałem się, nie pamiętam modelu, okolice mniej niż 30 kpln za końcówkę / ok 2000r /,  zmienił na nieco droższy z USA, kiedy była wyprzedaż w Polsce / McIntosh /.

To nie są najgorsze wzmacniacze, to jest czołówka dyskusyjnych, moim zdaniem niepotrzebnych nikomu poza twórcami oraz środowiskiem, z którego wyrośli.

Typowa szkoła europejska, oprócz tych producentów, którzy zdecydowanie dominują swe produkty japońskimi najważniejszymi podzespołami / AudioNet - docelowe wzmacniacze dla początkujących /.

 

Na zachodzie, osoby akumulują kapitał od pokoleń, gdyby u nas w Polsce tak było, tego typu wzmacniaczy, firm, byłoby tyle, że trudno byłoby się na dany zdecydować.

 

To oczywiste.

 

Zwróć uwagę jak źle gra FM Acoustics.

 

Potrzebujesz takiego dźwięku - bardzo proszę, zdecyduj się, czy kto inny, ale nie nawiążesz rywalizacji z Relentless w ten sposób, zakładając że pragniesz jakości, tylko że w mniejszej skali.

 

Najczęściej jest tak, że projektanci w przebiegły sposób, pragną "wyróżnić" jakąś ich zdaniem ważną stronę prezentacji, aby w następstwie słuchacz/klient, zafascynował się nią najlepiej zaraz po uruchomieniu urządzenia, dalsza wnikliwa analiza, jednak pokazuje stan faktyczny, jego odległość od neutralnego sposobu prezentacji.

Potrzeba sporego doświadczenia aby wyczuć to w oka mgnieniu, technik oczywiście rozpozna sytuację z wizerunku wnętrza urządzenia, zapoznania się z topologią etc.

 

Chcesz słuchać - słuchaj Grypfona, podłącz jeszcze do niego kolumny B&W...zagra...

Wówczas dopiero wyrażenie - żenada - odda właściwie rzeczywistość.

 

Pmcomp napisze - dźwięk - "buła" i będzie miał rację w 100%.

Mam jeden komentarz - idź posłuchaj Hi-Endu na You Tube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 747 napisał:

Po co ja zamieszczam filmy pokazujące pracę urządzeń ?

Żeby nikt już nie miał najmniejszych nawet wątpliwości co do jakości ich pracy.

Gryphon nie gra, a film Gryphon vs D'Agostino obnaża bezwzględnie cały zespół negatywnych cech tego urządzenia.

Na podstawowym, pierwszoplanowym poziomie mamy ewidentny brak ciągłości pasma akustycznego, wynikające z niego perturbacje na poziomach micro, dyskwalifikują to urządzenie, według mnie, takich wzmacniaczy nie powinno być w ogóle na rynku, to rodzaj oszustwa, lub wyłudzenia.

 

Momentum vs. Colosseum

Dobrze, że zarejestrowane tym samym urządzeniem, w tym samym systemie na jego kanale. Inaczej porównanie nie miałoby sensu. A tak przynajmniej możesz się pobawić i posłuchać tego co on zarejestrował: Momentum vs. Colosseum

Zestawy głośnikowe wyglądają na Wilson Audio Sasha. Z Wilson'ów w miarę dobre (choć nadal drogie - cena do brzmienia) Alexia Series II.

Na powyższym nagraniu konfrontują stereofoniczne wzmacniacze mocy - więc masz trudniejsze zadanie, niż przy konfrontacji kolumn.

Duński wzmacniacz mocy przegrywa - słabsza góra, bardziej stonowana, mniej dokładna, także jej mniej. Bas mniej dokładny ze słabszą rozdzielczością. Średnica, wokale bardziej wypychane (także na minus), przez to, że słabszy detal/ słabsze skraje pasm.

I to przy Momentum, a przy innych bardziej neutralnych wzmacniaczach mocy, będziesz miał jeszcze większe różnice - szczególnie na żywo i z lepszymi zestawami.

=======

Podaję stronę z której pobierzesz oprogramowanie w wersji demo :

Cytat

Harman's How To Listen (Public) 2.0.4 software

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''According to Dr. Sean Olive, to be a trained listener you need to reach at least level 8. And he has reached level 15!'' : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po zainstalowaniu wpisać swoją nazwę użytkownika (jak na audiostereo) i do tego jakieś tam inne hasło. Z pełnych wersji u siebie na miejscu z testów na pewno zbierają dane. Słuchacze poddawani powyższym testom - i od razu wiedzą, z jakimi słuchaczami mają do czynienia - na poziomie niemalże ''zerowym'', czy na poziomie/levelu ''mistrzowskim - master''.

Następnie można przejść dalej - do finalnych ''podwójnych ślepych'' testów z różnymi kolumnami. I tam słucha/ocenia się nie wiedząc oczywiście co jest odsłuchiwane - np. :

Cytat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W ślepych testach słuchacze wybierają zestawy neutralne. Takie co mają kompletne, neutralne, rzetelne całe pasmo/brzmienie. Im bardziej tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Sovereign napisał:

Takie co mają kompletne

Dzięki.

Użyłem tu na forum niedawno zwrotu "kompletność" - wyśmiano mnie, - łagodnie tylko rzecz ujmując..

Co tu się dzieje..?

 

Ja już nie słucham niczego seryjnego z rynku, z tego się wyrasta, wszystkie urządzenia wykonywane są w podobnym reżimie, z tych samych materiałów, podzespołów, dlatego Relentless jest jedynym wzmacniaczem, który przyciąga moją uwagę, wciąż analizuje jak gra, jego przewagi oraz technikę.

 

Grypfon nie ma z czego robić tych swoich pudełek, po zaaplikowaniu stosownych podzespołów w znacznym stopniu poprawiłby się, tak jest z wszystkim, również ze źródłami o magicznych/czarujących nazwach, często przywoływanymi ostatnio na forum w kontekście możliwego, pożądanego zakupu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

You Tube

Po co ta złośliwość, filmik mnie nie jest potrzebny do niczego, wiem co jak gra, to informacja nim uwiarygodniona dla czytelnika, który może być nadmiernie ostrożny w stosunku do deklaracji jak rzeczywiście grają przedstawiane, opisywane surowym tekstem urządzenia.

 

Przewracanie się przez filmiki jest śmieszne, jak można rezygnować z takiego już dziś dostatecznie dobrze rozwiniętego środka techniki ?

Mam tu monitor Sony 52 cale / TV /, komputer stacjonarny HP, wszystko super słychać, na litość boską !

Laptop zniszczył mi wzrok.

Słychać tak dobrze, że nie potrzeba nawet korzystać z materiałów dotyczących bezpośrednich porównań sprzętowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pmcomp napisał:

BTW byla taka powiesc Stephena Kinga o cofnieciusie w czasie aby zapobiec zamachowi na Kennedyego ... i bylo o big bandach i Glennie Millerze ktorego glowny bohater uwielbial

Nie trzeba się cofać w czasie, w tamtym roku mieli trasę po naszym kraju, można było usłyszeć na żywo;-)

1 godzinę temu, 747 napisał:

 Relentless jest jedynym wzmacniaczem, który przyciąga moją uwagę, wciąż analizuje jak gra, jego przewagi oraz technikę.

To super, że słuchasz na takim sprzęcie!!!

Ja mam tylko końcówkę Audioneta - czyli zestaw dla początkujących;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 747 napisał:

Zwróć uwagę jak źle gra FM Acoustics

Nie podejmę się oceny Gryphona, bo u siebie nie miałem, a odsłuchy na targach to tak mało miarodajne są. Wiem, że ludzie sobie chwalą. Ale miałem u siebie kiedyś super drogą końcówkę stereo FM Acoustics 711 i do tego dedykowany preamp FM. Miałem wielkie oczekiwania, tym bardziej, że od różnych znajomych słyszałem opinię, że FM to super legenda, że super granie, że elitarny sprzęt, że mega drogi ale warto itd. Zagrało to u mnie bardzo kiepsko. Dźwięk trochę matowy, przewalony, bułowaty bas, niezbyt rozdzielczy dźwięk, taki trochę misiowaty, brak blasku w muzyce, słabe napowietrzenie, szybkość też bez rewelacji. Ale może winny był dziwny kabel głośnikowy, który był w komplecie i ze względu na nietypowe wtyki nie można było użyć innego. Kabel był mega gruby z ogromną ilością miedzi. Taka ilość miedzi mogła tłumić przekaz. Pewności nie mam, ale zagrało to słabo, ale jak dla mnie. Kolega tego słuchał później u siebie i jemu się podobało. Tak, że to trudno obiektywnie ocenić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, wit-told napisał:

Nie trzeba się cofać w czasie, w tamtym roku mieli trasę po naszym kraju, można było usłyszeć na żywo;-)

 

Niestety to nie oryginał.

A na ich koncertach bywam za każdym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

dlatego Relentless jest jedynym wzmacniaczem, który przyciąga moją uwagę, wciąż analizuje jak gra, jego przewagi oraz technikę.

Masz w domu czy słuchasz na You Tube ?

2 godziny temu, 747 napisał:

Po co ta złośliwość, filmik mnie nie jest potrzebny do niczego, wiem co jak gra, to informacja nim uwiarygodniona dla czytelnika, który może być nadmiernie ostrożny w stosunku do deklaracji jak rzeczywiście grają przedstawiane, opisywane surowym tekstem urządzenia.

 

Przewracanie się przez filmiki jest śmieszne, jak można rezygnować z takiego już dziś dostatecznie dobrze rozwiniętego środka techniki ?

Mam tu monitor Sony 52 cale / TV /, komputer stacjonarny HP, wszystko super słychać, na litość boską !

Laptop zniszczył mi wzrok.

Słychać tak dobrze, że nie potrzeba nawet korzystać z materiałów dotyczących bezpośrednich porównań sprzętowych.

Kabaret.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to że esoteric chwali się że ich napędy są ciche,...w obydwu tych CD są głośne jak odrzutowce , zresztą jak we wszystkich esotericach napędy są bardzo głośne co jest irytujące przy cichym wieczornym odsłuchu -co za tą kasę wydaje się nieporozumieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tranzystorek napisał:

najciekawsze jest to że esoteric chwali się że ich napędy są ciche,...w obydwu tych CD są głośne jak odrzutowce , zresztą jak we wszystkich esotericach napędy są bardzo głośne co jest irytujące przy cichym wieczornym odsłuchu -co za tą kasę wydaje się nieporozumieniem

W niższych modelach, to słyszałem takie opinie, ale w K-01 z tego co pamiętam była cisza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 747 napisał:

dźwięk - "buła"

Nie wiem jak koncowki Gryphona, ale jak diablo 300 to bula, to topowe integry mcintosh, luxman, vitus, avid, ayre, nawet Mark Levinson 585 itd. to nawet bula nazwac nie mozna. To najbardziej dynamiczny wzmacniacz jaki sluchalem. Moze koncowki w A klasie Gryphona graja inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 747 napisał:

Grypfona, dowolnego, tylko bym wystawił do licytacji, mój przyjaciel posiadał, wiele lat, nasłuchałem się, nie pamiętam modelu, okolice mniej niż 30 kpln za końcówkę / ok 2000r /,  zmienił na nieco droższy z USA, kiedy była wyprzedaż w Polsce / McIntosh /.

''końcówki'' się pozbył. Ale jeszcze mają różne integry ''Diablo'' - te są inne.

Nie jest to poziom Levinsona No 532 Dual-Monaural - neutralność, dynamika, drive, kontrola całego brzmienia, detal, realizm z tonem live bez ściemniania. Detal, góra niewychudzona i czysta. On jest neutralny. Gryphon Diablo 300, Krell FPB cx, Krell Evo - są po ciemniejszej stronie. Być może Naim Statement ma coś z niego, albo Focal-e Stella Evo - lub jedne i drugie. Halcro dm w aspekcie basu też coś podobnie, ale w wyższej górze stonowane, wygładzone jak jakaś lampka z osłabioną wyższą górą, by niby fajne udawać. Nowe Halcro Eclipse ponoć dostały bit of soul i pogrywają z B&W D3 z podbitą górką.

Cytat

As Peter Foster put it, “We now have the ‘voicing’ that we were after. We’ve taken the clinical perfection of the dm88 and given it a bit of soul.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz mocy No 532 z pre Levinson No 326S. Wzmacniacz mocy w latach produkcji nowy kosztował około 100 tys. PLN. Przedwzmacniacz No 326S też trzyma bardzo konkretną cenę - chcąc zakupić, już wcześniej patrzyłem kiedy stanieje i nie chce tanieć, a lata mijają.

Jest i nowy Gryphon Diablo 300 z JBL 4365 Studio Monitor. Po kabelkach widzę, że pocisnął mikro-detal, podpinając w Bi-wire: 

- Nordost Heimdall 2 na HF (do driverów MF-HF i UHF);

- Nordost Red Dawn (stara seria) na LF (woofer).

Fajny utwór: Brent Lewis - Mumbo Jumbo

...to tylko jakimś telefonem zarejestrowane.

Jest i starszy ''The Gryphon Diablo'' z JBL 4344 Studio Monitor. Odtwarzacz Gryphon Mikado.

Ten ktoś z Rosji, nie nagrywa telefonem. A czymś lepszym rejestruje dźwięk. Leci fajna muzyka, klasyka. Jak on to podpisał: Giuseppe Verdi - Macbeth

Pamiętasz jak to pan Wojciech Pacuła kilkanaście lat temu napisał w teście starszego Diablo (gdy po raz pierwszy na wyjeździe usłyszał odtwarzacz Mikado), że niemal z krzesła spadł!

Cytat

podczas przedpremierowych pokazów we Frankfurcie odtwarzacza Mikado niemal spadłem z krzesła, kiedy z ciszy, z szybkością F-16 wyskoczyły pierwsze dźwięki. - Wojciech Pacuła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, babatular napisał:

Masz w domu czy słuchasz na You Tube

Po prostu mylisz mnie z kimś innym, z jakiegoś rodzaju stereotypem, obrazem jego utrwalonym na przestrzeni dorosłego życia, że do forum, może przyjść tylko nieudacznik, w celu podziwiania treści, urządzeń, działań innych, w tym producentów, również topowych urządzeń.

 

Do forum może przyjść osoba, która dobrze rozumie świat urządzeń audio hi end, która posiada zdolność rozwoju tej dyscypliny w pełnej skali.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sovereign napisał:

że niemal z krzesła spadł!

Długo by dyskutować, moje zdanie jest takie, - cudów nie ma.

Cuda się zdarzają, na AuioShow według mnie grał Relentless, następnie długo długo nic.

Nie piszę tego powodując się czynnikami jakimikolwiek innymi jak właściwości soniczne, dźwiękowe, czyli niejako wyobraźmy sobie że kosztuje 80 k i tyle samo waży.

Każde urządzenie będzie tylko tak grało, w zależności z jakich podzespołów  i na bazie jakiej aplikacji pracuje.

To jest nie do przekroczenia.

Każda wybitność, która nie opiera się na rozwoju podzespołów zaprzęgniętych do działania oraz na inteligentnym, wybitnie inteligentnym podejściu do aplikacji, musi, czy chce czy nie chce zawierać..haczyk, że ..nie do końca jest aż tak wybitna, owszem może być dobra, poprawna, ale tylko tyle, takie mam doświadczenia, to rodzaj krótkiej kołdry, krótką kołdrą jest też fizyka.

To jest przyczyną że Dan chcąc rozszerzyć realnie, pod każdym względem "obszar pracy" wzmacniacza, musiał, chcąc czy nie chcąc by uzyskać jednoznacznie skokowy przyrost jakości, klasy i poziomu, uciec się do niewygodnych środków technicznych, jakie obserwujemy, - ważących 250kg.

 

Podobna sytuacja ma miejsce w technice lampowej, dopóki nie odnajdzie się lepszy materiał przewodzący czy magnetyczny na rdzeń, będziemy co najwyżej rejestrowali kolejne pomysły na użycie tych samych lamp, w tym samym środowisku / w uproszczeniu /.

Chyba że ktoś użyje innowacji, której rozmach będzie przykładowo odpowiadał skali jaką posłużył się w tranzystorach Dan D'Agostino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sly30 napisał:

brak blasku w muzyce, słabe napowietrzenie

No właśnie, tu są te wszystkie "haczyki"../ europejskie, dotyczące europejskich podzespołów.. /

Jednak na czele niedostatków stoi niemal zawsze praca na najmniejszych poziomach i jej tam liniowość / dokładność /.

 

Projektant wzmacniacza, może z sygnałem robić różne rzeczy / żeby wyróżnić produkt, nadać mu atrakcyjność /, jednak musi / powinien / zachować integralność przekazu, emocjonalną / mało, micro - sygnałową / , jest to krytycznie trudne i w zasadzie fizycznie niewykonalne bez odpowiednio dobrych, doskonałych wręcz podzespołów.

Skąd je wziąć w Europie ?

Tego typu rozważania zamykają temat.

/Podzespoły, są wykonywane z materiałów, najlepsze materiały mają Japończycy /

 

12 godzin temu, Sovereign napisał:

JBL 4365 Studio Monitor

Oczywiście że odpowiednio wysokiej klasy kolumny sporo mogą że tak napiszę umownie - poprawić..

Jest też oczywiste, że skoro urządzenia z Japonii grają tak jak grają, to poszukuje się metod na obejście ich standardu.

Zawsze wówczas znajdzie się ktoś, kto zrobi to lepiej od innych / może dla wielu być to Grypfon, dla innych inny producent /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wit-told napisał:

Ja mam tylko końcówkę Audioneta

Audionet, pozyskał kondensatory Elna i to niezwykle dobre do niektórych swoich urządzeń.

Audionet to zaawansowane wzmacniacze, z mnóstwem japońskich podzespołów, da się je zoptymalizować by doprowadzić do zakończenia poszukiwań w podstawowym segmencie, - uważam to za bardzo duże osiągnięcie.

Posiadałem kiedyś krótki czas ich tanią podstawową końcówkę, doradziłem znajomemu zakup monobloków, uczynił to / ponad 10 lat temu /, pracowało z Dynaudio C2, osoba ta nie była audiofilem, po prostu potrzebowała sprzętu do salonu by posłuchać muzyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 747 napisał:

Po prostu mylisz mnie z kimś innym, z jakiegoś rodzaju stereotypem, obrazem jego utrwalonym na przestrzeni dorosłego życia, że do forum, może przyjść tylko nieudacznik, w celu podziwiania treści, urządzeń, działań innych, w tym producentów, również topowych urządzeń.

 

Do forum może przyjść osoba, która dobrze rozumie świat urządzeń audio hi end, która posiada zdolność rozwoju tej dyscypliny w pełnej skali.

 

 

 

Chyba osoba ktora dobrze rozumie swiat YouTube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 03:56, babatular napisał:

Wszyscy którzy MIELI/MAJĄ w SWOIM systemie Gryphona - właśnie ryją ze śmiechu.

    Szkoda, że ojciec firmy Flemming Rasmussen nie czyta tych wypocin na „super hiper forum made in poland - audiostereo”, a propos Gryphon Audio Designs ?. Firma ikona, ale z dźwiękiem  typu „ muł” ??. Szkoda komentować taką kupę umysłową co niektórych. Nelson Pass też pewnie „ muli” dźwięki w swoich klockach od Pass Labs, jakby tak się dobrze zastanowić...?. Porażka te wypowiedzi, COVID umysłowy jak nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pass trochę muli... ? Oczywiście zależy co rozumiemy pod pojęciem mulenia, ale Pass to nie jest dźwięk szybki, otwarty itd. Ma pewne zalety, może się podobać, w wielu systemach się sprawdzi. Ale taki trochę misiowaty jest i daje spowolniony, bułowaty bas. Nie wiem czy każdy model ale niektóre modele takie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yasior napisał:

Firma ikona

Tak, ikona, wmawiania sobie czegoś.

Jak to jest z tymi ikonami dopiero co napisałem w innym temacie.

Ikony ponad wszystko, ponad rzeczywistość również.

 

Ładnie brzmiąca nazwa, wydaje się tu decydującą wartością.

 

 

6 godzin temu, Yasior napisał:

Flemming Rasmussen

Chory jesteś Yasior, jednak nie zaproponuję Tobie terapii, nie wynaleziono, - niepoliczalna ilość ludzi w historii świata oddała życie za przekonania..

Jeśli uważasz że ten człowiek swym potencjałem intelektualnym oraz wrażliwością, przewyższa osoby, pochodzenia polskiego, to oznaczasz się jako funkcjonalny ignorant.

Cała tzw Europa tępi i wykańcza nas Polaków właśnie z obawy przed pomysłowością, innowacyjnością, zaradnością i najważniejsze   i n d y w i d u a l i z m e m   . 

 

Ale co to Ciebie obchodzi, tu wszyscy muszą być zerami, masz się za zero, to nim bądź lecz nie dziw się, że ktoś ma zamiar nadać sens swemu życiu.

6 godzin temu, sly30 napisał:

w wielu systemach się sprawdzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yasior napisał:

„super hiper forum made in poland - audiostereo”

Dawaj tu osobę, zaproś, dowolną z chodzących po świecie, porozmawiamy na temat hi end audio.

Zadam jej parę pytań, kwestii, dlaczego to realizuje masowo się tak, a tamto tak, skoro tu są takie to a takie uwarunkowania i można by inaczej, - lepiej..

Odpowie, - no..można.., gdyż tak właśnie już mi odpowiedział kiedyś Peter Qvortrup..nie jest żadnym bogiem, On ani nikt inny, Dan również czy pan Kondo.

Oni po prostu inaczej funkcjonują z racji miejsca pochodzenia, jest dookoła nich wysoka kultura techniczna, oraz posiadają dyscyplinę umysłu, pozwalającą na osiąganie celów jakie sobie założą, jako realnie możliwe do osiągnięcia.

U nas zdepczą Cię jeśli choć wykażesz ...chęć nieprzeciętnych działań....wara ...to nie dla ciebie...to dla innych...im tylko wolno..oni są lepsi...my możemy im najwyżej buty wyczyścić...

........

To do mnie de facto napisałeś.

Jeśli chcesz to weź szczotkę i czyść.

Nie mam osobiście zamiaru, mam za to cel by skonstruować na swoje potrzeby wzmacniacz lepszy od Relentless, gdyż nie będzie ograniczony wymaganiami rynku, a one przepotężnie blokują wszystkie możliwości realizacyjne jakie tylko da się zastosować.

Dan na 100 procent przyznałby tu rację, gdyż nic nie jest aż tak oczywiste.

6 godzin temu, sly30 napisał:

Bo Pass trochę muli

Pass to jest pomysł biznesowy, bardzo dobry, bardzo trafny / mało części..a..gra /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yasior napisał:

made in poland

Słuchając dowolnego, dowolnie drogiego systemu hi end, aż się prosi by technolodzy "wszystkiego" co w nim pracuje, zrezygnowali z używania wszelkiej techniki / jeśli tylko się da /, która zawiera wielkości charakterystyczne, wówczas, - usłyszymy, neutralność, czyli nic prócz czystej  m u z y k i  .

Na ten moment, nikt tak nie czyni, bynajmniej się nie chwali, a to właśnie ten rodzaj naleciałości na oryginalny sygnał, najbardziej go zniekształca, nie jakieś tam efekty...pomiarowe zniekształceń.../ giną z treści całe "zdarzenia muzyczne" czy fragmenty, nikogo to nie obchodzi ..bo thd jest ...0.000 ... ... zestaw czasami wręcz .."wyje"...rezonansami...tak silnie że osoba wrażliwa natychmiast musi opuścić pomieszczenie w obawie o własne zdrowie psychiczne../.

Jest to bardzo trudne, czasami skrajnie, ale..albo budujemy hi end, albo zarabiamy łatwo pieniądze..

 

Cóż, ludzie słuchają Grypfona, B&W, niech to robią, jeśli chcą, jeszcze jest wolność...w tym zakresie..mnie nic do tego, tylko informuję o stanie rzeczy, gdyż poczyniłem analizy na wystarczającej przestrzeni czasu, by były zdolne pokrywać się z rzeczywistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 16:54, wit-told napisał:

To super, że słuchasz na takim sprzęcie!!!

Jeszcze nie, ale słuchałem już dużego banku kondensatorów 2 razy po 64 sztuki elna 10 000/63V podłączonych innowacyjnie, tak, że uzyskują tylko typową pojemność jaka jest używana powszechnie, efekt jest taki, że po odłączeniu i powrocie do fabrycznego standardu / a tak jest raczej również w Relentless /, - wyłączasz zestaw i wychodzisz z domu..gdyż nie ma już czego słuchać.. / pół roku pracy, by dwa takie banki pojemności zestawić /.

Wówczas istnieje tylko jedna potrzeba, - wykonania transformatora o podobnym wyniku innowacji i to czynię obecnie, jednak takie działania trwają latami, by stały się na końcu nową obowiązującą normą.

Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sly30 napisał:

Bo Pass trochę muli... ? Oczywiście zależy co rozumiemy pod pojęciem mulenia, ale Pass to nie jest dźwięk szybki, otwarty itd. Ma pewne zalety, może się podobać, w wielu systemach się sprawdzi. Ale taki trochę misiowaty jest i daje spowolniony, bułowaty bas. Nie wiem czy każdy model ale niektóre modele takie są.

12 godzin temu, Yasior napisał:

    Szkoda, że ojciec firmy Flemming Rasmussen nie czyta tych wypocin na „super hiper forum made in poland - audiostereo”, a propos Gryphon Audio Designs ?. Firma ikona, ale z dźwiękiem  typu „ muł” ??. Szkoda komentować taką kupę umysłową co niektórych. Nelson Pass też pewnie „ muli” dźwięki w swoich klockach od Pass Labs, jakby tak się dobrze zastanowić...?. Porażka te wypowiedzi, COVID umysłowy jak nic...

No to żeś Yasior zrobił swą ''kupę umysłową''. Twa powyższa ''wypocina'' to jak to nazwałeś ''COVID umysłowy jak nic...''

Gdyż tym ich zestawom do neutralności daleka droga.

Mieszasz nowe (wzmacniacze mocy Gryphona w klasie A) ze starym stereotypem o brzmieniu Gryphona.

Zarówno z podłogówkami jak i monitorami Gryphona, ciemne, stonowane brzmienie.

 

Nawet zestaw (nieporywający i niegrający źle) Extreme 101 potrafił (za drugim razem w 2019 gdy był lepiej wysterowany) łapać bardziej prawdziwą tonalność w tym detal - dające bardziej Live-owo koncertowy klimat w średnio-wyższym zakresie. Ale bas z nich zdecydowanie za słaby!

Przy dobrym wysterowaniu, średnie chudsze, na plus że niewypchnięte. M.in. dlatego góra była niezła. Kolumny pod delikatne granko z wolnym detalem. Bas poluzowany, bez stalowej kontroli i mocy.

Z odpowiednimi zestawami typu horn, można jeszcze bardziej wyśrubować wiele aspektów. Ale jak na takie kolumny z delikatniutkim brzmieniem, nieźle w średnio-wyższym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 22:26, p0is0n napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.