Jump to content
IGNORED

Paradigm vs B&W

josef

Recommended Posts

Mam pytanie do posiadaczy zarówno Paradigma Monitora 3 ver.2 i B&W 601 S1 i S3. Od razu konkrety:

- w 90% słucham ciężkiej muzyki - dynamicznej, basiastej, żywej

- w 10% muzyka lekka - Cranberries, Bob Marley itp.

- maluuutki pokoik 10m2

- do przeznaczenia ok. 1000

Wiem, że powinienem najpierw posłuchać ale nie jest tak dobrze. Zresztą nie mam jeszcze docelowego wzmacniacza więc odsłuch w domu nie byłby sensowny. Kolumny są używane - ok. 2 lata. Skłaniałby się w strone Paradigma ale nie wiem czy jego basisko nie naruszy mi struktury ścian w pokoju ;P - z drugiej strony B&W to też porządna firma choć słyszałem wiele nieprzychylnych opini na tym forum (że są to siejące po uszach paździerze itp.) - znowu na audioreview.com chwalą je w niebogłosy :|

Jeśli ktoś miał podobne konfiguracje, pomysły to proszę się podzielić uwagami.

Miałem kiedyś możliwość bezpośredniego porównania Paradigmów Monitor 3 (ver. 1) oraz B&W DM602 (ver. 1). Właściciel sklepu podłączył na jeden kanał Paradigma, a na drugi Bowersa (dość nietypowe porównanie, ale...) i powiem, że przewaga Paradigmów była dość wyraźna, a szczególnie w dziedzinie basu :-)

Do Twoich upodobań pasuje Paradigm, ale musi się znaleźć też miejsce na odpowiednie ustawienie tych kolumn w tak małym pokoju. Mam na myśli odległości od ścian, a szczególnie tylniej. Bez dobrego ustawienia może być za tłusto :-) no chyba, że o to chodzi.

Tylko podobny, jeśli można tak to nazwać.

Bliskość ścian bocznych może nie doda ci basu (no, może ciutke), ale ograniczy obraz stereofoniczny, tak najogólniej mówiąc. Jednak w takim pokoju to raczej "normalne".

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.