Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm vs B&W


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy zarówno Paradigma Monitora 3 ver.2 i B&W 601 S1 i S3. Od razu konkrety:

- w 90% słucham ciężkiej muzyki - dynamicznej, basiastej, żywej

- w 10% muzyka lekka - Cranberries, Bob Marley itp.

- maluuutki pokoik 10m2

- do przeznaczenia ok. 1000

 

Wiem, że powinienem najpierw posłuchać ale nie jest tak dobrze. Zresztą nie mam jeszcze docelowego wzmacniacza więc odsłuch w domu nie byłby sensowny. Kolumny są używane - ok. 2 lata. Skłaniałby się w strone Paradigma ale nie wiem czy jego basisko nie naruszy mi struktury ścian w pokoju ;P - z drugiej strony B&W to też porządna firma choć słyszałem wiele nieprzychylnych opini na tym forum (że są to siejące po uszach paździerze itp.) - znowu na audioreview.com chwalą je w niebogłosy :|

 

Jeśli ktoś miał podobne konfiguracje, pomysły to proszę się podzielić uwagami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś możliwość bezpośredniego porównania Paradigmów Monitor 3 (ver. 1) oraz B&W DM602 (ver. 1). Właściciel sklepu podłączył na jeden kanał Paradigma, a na drugi Bowersa (dość nietypowe porównanie, ale...) i powiem, że przewaga Paradigmów była dość wyraźna, a szczególnie w dziedzinie basu :-)

 

Do Twoich upodobań pasuje Paradigm, ale musi się znaleźć też miejsce na odpowiednie ustawienie tych kolumn w tak małym pokoju. Mam na myśli odległości od ścian, a szczególnie tylniej. Bez dobrego ustawienia może być za tłusto :-) no chyba, że o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się że będą stały koło ściany - z tyłu będzie luz (pół metra to napewno) ale z boku malutko - praktycznie obok. Czy to będzie miało identyczny efekt czy tylko podobny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podobny, jeśli można tak to nazwać.

Bliskość ścian bocznych może nie doda ci basu (no, może ciutke), ale ograniczy obraz stereofoniczny, tak najogólniej mówiąc. Jednak w takim pokoju to raczej "normalne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.