Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie kupujecie chińskie DACi (Topping D90 / SMSL M400 / Gustard A18) ?


Przemek_65101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

cHiFi staje się coraz bardziej popularne, więc warto się zastanowić gdzie je kupować ?

1/ Kiedyś kupiłem Toppinga DX7 Pro z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale niestety każda paczka z Chin ostatnio przechodzi przez Urząd Celny i trzeba się liczyć z koniecznością zapłaty cła oraz VATu, co oznacza dodatkowe 30% kosztów... To samo dotyczy paczek z USA czyli dość popularnego sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2/ Potem kupiłem parę DACów z polskiej dystrybucji. Niby spoko, jest gwarancja 24 miesiące, ale te ceny... Topping D90 MQA kosztujący 3790 PLN? Po obecnym kursie dolara (1 USD = 3,77 PLN) daje nam to kwotę 1000 USD, gdzie inni ludzie na całym świecie płacą za niego 800 USD- dość spora różnica...

3/ A co gdyby istniał sklep w którym można zrobić zakupy w chińskich cenach bez płacenia cła i VATu? Na szczęście znalazłem coś takiego i jest to sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Wybierając opcję "Priority shipping with all tax & duty paid" paczka idzie z Chin przez Holandię jakieś 2 tygodnie i nie ponosimy dodatkowych kosztów. Opcja dostępna dla zamówień powyżej 100 USD. Sprawdzałem to osobiście kupując u nich D90 MQA, Gustarda A18 czy małego Soncoz'a. W PL paczkę dostarcza kurier inPost- jak będziesz miał szczęście i strona inPosta będzie działać, to nawet można paczkę przekierować do paczkomatu  ?

Jak z gwarancją? Nie wiem, póki co nic się nie zepsuło, nic nie musiałem reklamować, a różnica cen jest na prawdę spora... Obecnie z okazji Black Friday można kupić D90 MQA za 680 USD (2565 PLN) a wersja bez MQA to wydatek 595 USD (2245 PLN). Płatność odbywa się w USD, więc warto skorzystać z Revoluta czy podpięcia konta dolarowego pod kartę debetową. Jest możliwość skorzystania z PayPal'a, ale ja nie korzystałem, bo zawsze mnie denerwuje ich niekorzystne przeliczanie na złotówki...

Nie namawiam, tylko pokazuje możliwości ?

A Wy gdzie kupujecie ?

Pozdrawiam,
Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskiej dystrybucji. Jak coś chcę kupić to nie lubię czekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego akurat z polskiej dystrybucji ale mogę polecić Amazon.de, sklep hifi-express.com ( można wybrać wysyłkę z Niemiec ) czy oficjalny sklep SMSL na Aliexpress bo ma wysyłkę z UK na przykład.  Jest jeszcze świetny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale tutaj nie zawsze ceny są niskie i płacimy dodatkowo za wysyłkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jakaś partyzantka i amatorka. Byłbym w stanie zapłacić te 15 procent więcej za towar o ile mógłbym pójść do sklepu, porównać produkt z innymi podobnymi, dostać pełną gwarancję i mieć możliwość zamiany towaru na inny do np. 5 dni gdyby coś nie pasowało muzycznie.
Kupowanie na ślepo to jakaś masakra - oczekiwanie tydzień, dwa na towar. Gwarancja cholera wie. Zwrot w razie niezadowolenia czy usterki to znów naście dni. Chińskiego sprzętu jest cała masa, ich elektronika zalewa internet, ale jakoś znaleźć te wszystkie cuda w sprzedaży detalicznej nie sposób.

W ogóle to handel sięgnął dna - tak mnie naszło. Nic absolutnie, nic nie można kupić na miejscu w sklepie. Wszystko via internet albo na zamówienie. Wchodzę do sklepu komputerowego by nabyć części pod nowy komputer a koleś mówi "tydzień" bo trzeba towar sprowadzić. Sklepów coraz mniej, gówno w nich jest, większość towaru na "magazynie zdalnym", w sklepie siedzi sklepowy i jakieś pierdoły na kilka złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie dawno kupowałem integrę słuchawkową do 3000 zł. Padło na Fiio K5pro. W sklepie z formatem stratnym w nazwie dostałem sprzęt od ręki prosto z półki. Także nie zawsze jest tak źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 06:16, Misio38 napisał:

W polskiej dystrybucji. Jak coś chcę kupić to nie lubię czekać.

Polska dystrybucja jest bardzo opóżniona. Ja mam już dawno Toppinga BC3, a w PL raczej go nie widać. Gustarda A18 pewnie w ogóle nie będzie znając życie, a o dystrybucji Soncoza nie słyszałem. Więc te 2 tygodnie oczekiwania to dla mnie zupełnie nic strasznego.

  

W dniu 27.11.2020 o 09:31, Tomek_waw napisał:

Ostatniego akurat z polskiej dystrybucji ale mogę polecić Amazon.de, sklep hifi-express.com ( można wybrać wysyłkę z Niemiec ) czy oficjalny sklep SMSL na Aliexpress bo ma wysyłkę z UK na przykład.  Jest jeszcze świetny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale tutaj nie zawsze ceny są niskie i płacimy dodatkowo za wysyłkę.

Prawda, jeśli chodzi o produkty SMSL to hifi-express.com jest bardzo OK. audiophonics.fr to drożyzna...

 

W dniu 27.11.2020 o 10:20, yayacek napisał:

To wszystko jakaś partyzantka i amatorka. Byłbym w stanie zapłacić te 15 procent więcej za towar o ile mógłbym pójść do sklepu, porównać produkt z innymi podobnymi, dostać pełną gwarancję i mieć możliwość zamiany towaru na inny do np. 5 dni gdyby coś nie pasowało muzycznie.
Kupowanie na ślepo to jakaś masakra - oczekiwanie tydzień, dwa na towar. Gwarancja cholera wie. Zwrot w razie niezadowolenia czy usterki to znów naście dni. Chińskiego sprzętu jest cała masa, ich elektronika zalewa internet, ale jakoś znaleźć te wszystkie cuda w sprzedaży detalicznej nie sposób.

W ogóle to handel sięgnął dna - tak mnie naszło. Nic absolutnie, nic nie można kupić na miejscu w sklepie. Wszystko via internet albo na zamówienie. Wchodzę do sklepu komputerowego by nabyć części pod nowy komputer a koleś mówi "tydzień" bo trzeba towar sprowadzić. Sklepów coraz mniej, gówno w nich jest, większość towaru na "magazynie zdalnym", w sklepie siedzi sklepowy i jakieś pierdoły na kilka złotych.

Tak jak pisałem, nie namawiam, tylko pokazuje możliwości ?

Ja kupiłem Topping D90 MQA, SMSL M400, Gustard A18 MQA, małego Soncoza, Toppingi BC3, L30, E30 oraz D10s. Ile zaoszczędziłem? Ładnych pare tysi, bo kupowałem 11.11 oraz w Black Friday.

Oczywiście jak kogoś stać na zakupy w PL to fajnie, warto wspomagac rodzime firmy. Mnie po prostu na to nie stać ?

Pozdrawiam,
Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha kupuję raz na wiele, wiele miesięcy, a czasem lat. Do tego nie śledzę co tam nowego się pojawia na świecie, więc jak pojawia się w polskiej dystrybucji to dopiero wtedy pojawia się w mojej świadomości.

Swoją drogą to czym się różni chiński dac, od daca holenderskiego? Poza tym, że jeden jest chiński, a drugi holenderski? 

A gdzie kupujecie dac z Kenii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Swoją drogą to czym się różni chiński dac, od daca holenderskiego? Poza tym, że jeden jest chiński, a drugi holenderski?

Pewnie nie różnią się niczym- oba wyprodukowane w Chinach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.