Skocz do zawartości
IGNORED

Denafrips Ares II


param
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmienie jest nasycone, gęste, a co chyba najważniejsze muzykalne i analogowe, gra płynnie, nie szatkuje muzyki jak toppingi i inne przereklamowane wynalazki.

Żeby nie było tak kolorowo, to w stosunku do Master 7 brakuje mu powietrza i swobody grania, dźwięk jest jakby skompresowany, dociążenie też jest słabsze, przy czym należy pamiętać ,że Master to była parę lat temu referencja u Audio gd, natomiast Ares to jest entry level u Denafrips, rywalem dla Mastera powinna być pierwsza wersja Terminatora.

Biorąc pod uwagę cenę i jego pozycjonowanie na rynku, to fajny dac, którego słucha się z przyjemnością. Wyostrzył mój apetyt na sprawdzenie wyższych modeli. Słuchałem kiedyś przez chwilę Terminatora, ale w całkowicie nieznanej mi konfiguracji, więc ciężko ocenić jego wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Żeby nie było tak kolorowo, to w stosunku do Master 7 brakuje mu powietrza i swobody grania, dźwięk jest jakby skompresowany, dociążenie też jest słabsze, przy czym należy pamiętać ,że Master to była parę lat temu referencja u Audio gd, natomiast Ares to jest entry level u Denafrips, rywalem dla Mastera powinna być pierwsza wersja Terminatora.

Masz racje. Ares będzie pewnie „słabszy” niż ten Master. Venus jest dopiero wyraźnie lepszy w tych aspektach o jakich mówisz. Mnie jednak bardziej interesował wpływ samego konwertera, a nie jak gra Ares. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

Mnie jednak bardziej interesował wpływ samego konwertera, a nie jak gra Ares. 

Jeżeli mi się uda odpalić z pominięciem konwertera, to napiszę. Jak będę miał chwilę, to się pobawię i dam znać jeżeli się uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Brzmienie jest nasycone, gęste, a co chyba najważniejsze muzykalne i analogowe, gra płynnie, nie szatkuje muzyki jak toppingi i inne przereklamowane wynalazki.

Żeby nie było tak kolorowo, to w stosunku do Master 7 brakuje mu powietrza i swobody grania, dźwięk jest jakby skompresowany, dociążenie też jest słabsze, przy czym należy pamiętać ,że Master to była parę lat temu referencja u Audio gd, natomiast Ares to jest entry level u Denafrips, rywalem dla Mastera powinna być pierwsza wersja Terminatora.

Biorąc pod uwagę cenę i jego pozycjonowanie na rynku, to fajny dac, którego słucha się z przyjemnością. Wyostrzył mój apetyt na sprawdzenie wyższych modeli. Słuchałem kiedyś przez chwilę Terminatora, ale w całkowicie nieznanej mi konfiguracji, więc ciężko ocenić jego wpływ na brzmienie.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie produktów to odpowiednikiem Mastera7 byłby bardziej Venus (oczywiście patrzymy cenowo, chociaż tutaj i tak Venus jest droższy). Terminator często porównywany jest do serii HE od AudioGD. Te porównania są bardzo ciekawe.

Proponujemy później zrobić taki test i porównanie - Pontus/Venus kontra Master 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, 4hifi napisał:

Jeśli chodzi o pozycjonowanie produktów to odpowiednikiem Mastera7 byłby bardziej Venus (oczywiście patrzymy cenowo, chociaż tutaj i tak Venus jest droższy). Terminator często porównywany jest do serii HE od AudioGD. Te porównania są bardzo ciekawe.

Proponujemy później zrobić taki test i porównanie - Pontus/Venus kontra Master 7.

Jeśli patrzeć cenowo, to oczywiście tak. Chodziło mi o to, że zarówno Master 7 jak i Terminator, to była góra tabeli tych producentów w swoim czasie, oczywiście Master to dużo starsza konstrukcja, mój egzemplarz zdaje się przerobiony z leciwego Reference 7, więc ciężko go porównywać bezpośrednio.

Co do porównania wyższych modeli Denafripsa z Masterem - bardzo chętnie. Już Ares gra przyjemnie, więc spodziewam się kolejnego miłego zaskoczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja kupilem juz trzeciego Denafripsa. Mialem T+ (sprzedalem....), mam Aresa II i w drodze jest Terminator II. System Gryphon Antileon / Prelude, Apogee Diva, kable Nordost SPM i 8TC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venom200

Anglik opisałby to jako "sudden rush of shit to the brain". Miałem już nie kupować drogich gratów, zrobić downgrade i wogóle...i sprzedałem. Po miesiącu znowu zaczęło swędzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Aresa II i z pewnością jest to wyjątkowy DAC, który nie tyle może się spodobać, co wręcz zachwycić. Największe zalety:

  1. Niesamowita przejrzystość dźwięku (z filtrem OS Slow). Każdy instrument ma wokół siebie bardzo dużo powietrza, żaden nie wchodzi w drogę drugiemu. Góra jest bardzo rozszerzona, ale bez sybilantów i wiercenia uszu. Jest gładka i wysmakowana. Kolumny znacznie częściej znikają z pomieszczenia.
  2. SCENA! Rozszerzona zarówno na szerokość, jak i głębokość. Gra zjawiskowo.
  3. Wiele osób używa słowa „naturalny”. Ja się zgadzam, ale mam lepsze słowo: „wiarygodny”. Słucham dużo muzyki elektronicznej, gdzie krajobraz dźwiękowy rysowany przez muzykę nie jest czymś, co występuje w świecie rzeczywistym. Ares II tak to zagra, że znacznie łatwiej przychodzi uwierzenie, że to jest dźwięk czegoś prawdziwego, występującego w naturze. Ułatwia zanurzenie się w muzyce i słuchanie z zaangażowaniem.
  4. To tak naprawdę dwa przetworniki w jednym: NOS i OS (polecam filtr OS Slow – w przypadku OS Fast nie usłyszałem wyraźnej różnicy, ale teoria mówi, że jest to mniej korzystny filtr). NOS to łagodne, ocieplone, angażujące, „analogowe” granie z lekko wycofaną górą, z kolei OS to głębsza przestrzeń, więcej szczegółów, daleko sięgająca góra i mikro detale definiujące teksturę dźwięku. Niestarannie zrealizowane albumy mogą brzmieć lepiej na NOS. OS rozjaśni ciemne albumy, a tym zrealizowanym dobrze i w sposób zbalansowany zapewni niesamowitą przejrzystość, scenę i detale.
  5. Czarne tło i bardzo szybkie narastanie oraz gaszenie sygnału, szczególnie w trybie OS. Krótkie dźwięki są niesamowite precyzyjnie odegrane i dokładnie zlokalizowane na scenie. Jednocześnie każdy dźwięk ma dokładnie zarysowany początek, atak.

Ostatecznie DAC u mnie nie został, bo ma jednak wady. Nie w każdym systemie wystąpią, i nie każdemu będą przeszkadzać (zależy od słuchanych gatunków muzycznych). Mnie przeszkadzały dość mocno, utrudniały cieszenie się zaletami.

  1. W moim systemie DAC był jasny. Bez żyletek w uszach, bez sybilantów – góra całkowicie pod kontrolą, wyrafinowana i podana ze smakiem, bez dużego nadmiaru (nawet death metal brzmiał z porządnym atakiem, przejrzyście, ale bez donośności, bez wbijania szpilek w uszy). Ale tonalnie nie było 100% neutralnie.
  2. Zaleta w postaci błyskawicznego narastania sygnału jest też potencjalnie wadą. Góra jest tak precyzyjna, że zbyt mocno zwraca na siebie uwagę. Jest bardzo punktowa i rześka. W niektórych utworach (muzyka elektroniczna z mocnym hihatem), pomimo fizycznej obecności całego pasma, „słyszałem” tylko górę, tylko na nią zwracałem uwagę. Utrudniało to słuchanie „całej” muzyki.
  3. Środek był wg. mnie za lekki. W pre mam lampę, która środek dosładza i dociąża. Ares mi niemal całą słodycz i dociążenie zabrał, i zaoferował własną interpretację średnicy. Gładka, wyrafinowana, bogata w fakturę, analogowa – ale inna. Wokale w muzyce brzmią pięknie, ale inaczej, chudo? Dobrym testem jest puszczenie ulubionego dialogu filmowego, gdzie dźwiękowo liczy się naturalność ludzkiego głosu, a nie jego artystyczne nagranie. Średnica w takim przypadku wydawała mi się nienaturalna i lekko wypłukana z wypełnienia. Ale tutaj może być tak, że ja po prostu lubię granie stawiające na średnicę.

Jeśli ktoś ma okazję, to polecam przesłuchać. Gra zjawiskowo. Czytając opisy w necie, zwróćcie uwagę na to, który filtr jest przez recenzenta używany. Niektórzy recenzenci zapominają, że można się przełączać między filtrami – a one brzmieniowo bardzo się od siebie różnią. Jeśli ktoś słucha wyłącznie „audiofilskiej” muzyki, to prawdopodobnie większości wad nie odczuje. Jazz i klasyka brzmiały na Aresie cudownie.

Ten DAC, jeśli trafi w gust i zgra się z systemem, może być wybitny w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 30.11.2020 o 14:34, param napisał:

Denafrips Ares 2. Strzał w samą dychę. Muzykalność, rozdzielczość, scena i okrągły basik. Warto było.

Okrągły? Zaokrągla bass? Misiowaty bardziej, aniżeli twardy i punktowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 17:58, Marek.S napisał:

Ja kupilem juz trzeciego Denafripsa. Mialem T+ (sprzedalem....), mam Aresa II i w drodze jest Terminator II. System Gryphon Antileon / Prelude, Apogee Diva, kable Nordost SPM i 8TC.

To jak gra Terminator II do Plusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.