Jump to content
IGNORED

Głośność dźwięku przedwzmacniacz z końcówką mocy

nevon
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem przedwzmacniacza Denon PRA-1500 oraz ogromnej wiekowej już końcówki mocy TOA P300D

Końcówka posiada 450W przy 4 Ohm, a 300W przy 8 Ohm

Czy jest możliwe żeby przedwzmacniacz nie pozwalał końcówce mocy zagrać wykorzystując jego pełna moc ?

Pytam ponieważ po odkręceniu na maksa potencjometru w przedwzmacniaczu i obu potencjometrów w końcówce mocy (dual mono) dźwięk w kolumnach nie jest bardzo głośny wydaje mi się jakby coś ją ograniczało.

Kolumny 90W przy 8 Ohm głośniej grają na wzmacniaczu Audiolab 8200A, która ma około 65W/89Ohm niż na tej końcówce mocy. 

Czy na głośność może mieć wpływ impedencja wyjściowa przedwzmacniacza i wejściowa końcówki?

600k Ohm na wyjściu przedwzmacniacza

10k Ohm na wejściu koncowki

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Nie nie, to tak nie działa.. im bardziej odkręcamy potencjometry w prawą stronę tym kanały grają głośniej.
Być może są to tłumiki sygnału ale tłumimy sygnał kiedy kręcimy potencjometrem w lewą stronę 
Pra 1500 ma też wyjścia RCA może podłącz do audiolaba na MainIn to będzie wiadomo czy pre nie daje zbyt niskiego napięcia - przynajmniej na rca.

Aż sobie z ciekawości sprawdziłem. 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Instrukcja do końcówki. 

Standardowo ta końcówka nie działa w trybie zbalansowanym. Owszem, ma XLRy, ale 2 piny to masa. Żeby działała w trybie zbalansowanym, konieczny jest opcjonalny transformator wpinany do gniazda z tyłu wzmacniacza. Sprawdź czy go masz. 

Swoją drogą dziwny patent. 

to, że ma niby większą moc niekoniecznie musi oznaczać, że zagra dużo głośniej.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Najpierw sprawdziłem  podłączając przedwzmacniacz pod wejścia Jack poprzez adapter jack-rca i zero efektu 

Później podłączyłem transport CD przez zewnętrzny przetwornik c/a do przedwzmacniacza no i przedwzmacniacz do końcówki.... głośność/moc diametralnie wzrosła.

Teraz na godzinie 11 gra głośniej niż bez przetwornika c/a (przy odtwarzaczu CD bez pośrednictwa zewnętrznego DACa) przy odkręceniu potencjometra na maxa. Myślę że teraz gra już tak jak powinien tylko nie rozumiem dlaczego DAC ma taki wpływ na głośność/moc

20 minut temu, nevon napisał:

Najpierw sprawdziłem  podłączając przedwzmacniacz pod wejścia Jack poprzez adapter jack-rca i zero efektu 

Później podłączyłem transport CD przez zewnętrzny przetwornik c/a do przedwzmacniacza no i przedwzmacniacz do końcówki.... głośność/moc diametralnie wzrosła.

Teraz na godzinie 11 gra głośniej niż bez przetwornika c/a (przy odtwarzaczu CD bez pośrednictwa zewnętrznego DACa) przy odkręceniu potencjometra na maxa. Myślę że teraz gra już tak jak powinien tylko nie rozumiem dlaczego DAC ma taki wpływ na głośność/moc

Czyli odtwarzacz ma mały sygnał wyjściowy albo coś jest nie tak w nim albo w połączeniach.

nagrywamy.com

• 10 months later...

Cześć drodzy forumowicze.

Nie chciałem robić osobnego wątku więc podpinam się pod temat.

Mam do Was pytanie odnośnie "co mogło się spierni...."

Sprzęt mój to dwa klocki monobloki DIY tranzystor,połączone z przedwzmacniaczem  Meixing Mingda MC-7R - fajnie do gra ale nadszedł pewien dzień kiedy zachciało mi się podmienić kable głośnikowe i nic nie było by w tym dziwnego kiedy kable masz no name a instalujesz Audioquest Midnight 3 i tutaj był pewien niuans,którego nie przewidziałem bo kable są "bi-wiring" a kolumny mają porty na dwa wejścia i zwyczajnie po instalacji i przesuwaniu kolumn mogłem zrobić zwarcie kabli.Jakie objawy spytacie ano końcówki grają tak samo głośno jak grały wcześniej,nie ma charczenia czy trzasków ale są niestety na wysokich partiach ciężko mi w słowach opisać metalicze echo,lub taki przester wręcz jak z mikrofonu.Do tego zaobserwowałem,że chyba efekt jest większy jak końcówki pochodzą dłużej czyli się rozgrzeją.

Diagnoza końcowe tranzystory do wymiany???

Za wszelkie rzeczowe info będę wdzięczny.

Tymczasem pozdrawiam Rafał.