Skocz do zawartości
IGNORED

Pilot do Denon DCD-1460


StachMuszel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pomóżcie!

Jestem posiadaczem odtwarzacza Denon DCD-1460. Poszukuję do niego pilota. Oryginalny sterownik to RC-225. Penetruję sieć i niestety nic nie mogę znaleźć. Czy sterownik od innego CD Denona będzie obsługiwał najważniejsze funkcje? Może macie wiedzę na ten temat, będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Każdy od CD będzie pasował, nawet od nowszych modeli AE. 

Nie do końca.

Miałem DCD 735 i pilot z linii AE miał nie do końca opanowane funkcje- np nie działał PLAY, trzeba było startować odtwarzanie numerkiem ścieżki.

Ale prawda jest taka, że będzie pasował każdy pilot z kpl CD, ale z okresu produkowania DCD 1460. Może te od prostych modeli nie obsłużą wszystkich funkcji- tych bardziej zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StachMuszel napisał:

RC-266

Jeżeli nie jest popsuty to obsłuży DCD1460.

4 godziny temu, porlick napisał:

Miałem DCD 735 i pilot z linii AE miał nie do końca opanowane funkcje- np nie działał PLAY, trzeba było startować odtwarzanie numerkiem ścieżki.

Mam DCD735 w szafie, mam też pilota RC-1032 z linii AE. Tym pilotem mogę obsługiwać wszystkie funkcje które posiada DCD735.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że u mnie nie działał, jak należy.

Także pilot od DCD 710 AE zachowywał się tak samo, tj nie startował po wciśnięciu PLAY i trzeba było płytę startować np wciskając "1".

Coś jeszcze było poprzestawiane, czy działało inaczej, ale już nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wyciągnąłem CD z szafy i tego pilota z pudełka. Działa wszystko oprócz klawiszy "folder", ale to normalne. 
Może miałeś zepsutego pilota? 
Teraz mi się przypomniało że kiedyś miałem jakiegoś starego pilota Denona na którym był wspólny przycisk play/pause, nie wiem od jakiego modelu CD. Ten play/pause faktycznie nie działał z DCD735. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, McGyver napisał:

Może miałeś zepsutego pilota?

Na właściwym odtwarzaczu, z serii AE,  wszystko działa jak należy, więc na bank pilot jest sprawny.

O funkcjach związanych z obsługą folderów i przełączaniem wejść, to wiadomo, że nie będą działać w DCD 735.

Tego modelu już dawno nie mam, to niestety nie udowodnię tego dziwnego działania pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

A po co? To nie złote kalesony. Dziwne, i tyle.

Ale lepiej, jak do tego starszego odtwarzacza kolega kupi pilota ze starszej produkcji, bo z tym nowszym mogą wystąpić problemy. Po co się denerwować po zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli McGyver ma rację (a z reguły ma ? ) to pojutrze będę cieszył się działającym RC-266 z moim DCD-1460. Z tego co zorientowałem się produkowany był do CD z przełomu wieków, także jest trochę nowszy niż odtwarzacz, ale mam nadzieję, że będzie wszystko Ok.

Dziękuje Panowie za wieści i dyskusję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, porlick napisał:

Nie do końca.

Miałem DCD 735 i pilot z linii AE miał nie do końca opanowane funkcje- np nie działał PLAY, trzeba było startować odtwarzanie numerkiem ścieżki.

Może nie każda funkcja będzie działać 1do1, ale działają podstawowe. Czyli przerzucanie utworów, stop, play itd. Czyli to, czego się używa podczas słuchania. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

działają podstawowe. Czyli przerzucanie utworów, stop, play itd

U mnie właśnie PLAY nie działał.

(Pilot z serii AE z kpl wzmacniacza PMA-520/720 AE, oraz drugi, z kpl odtwarzacza DCD-710 AE, sterowanie odtwarzaczem ze starszej produkcji- DCD-735.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pilot przyjechał i wszystko działa, ale nie do końca. Tzn. funkcyjnie wszystkie klawisze obsługują DCD-1460, ale max.odległość od cd to 50-60 cm. Jak sprawdzić, czy to sterownik czy odbiornik w cd?

Uruchomiłem aparat w telefonie i widać jak dioda nadawcza świeci, porównywałem z innymi pilotami i świeci bardzo podobnie, jeśli chodzi o itensywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oczko sensora w CD jest brudne? Wyświetlacz podczas pracy dość mocno się elektryzuje i przyciąga kurz który osiada także na szybkach od wewnątrz. Szczególnie gdy odtwarzacz przez lata był użytkowany w domu gdzie się paliło papierosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest, w końcu cd ma 29 lat. Nie chcę mi się go ponownie rozbierać. Kupiłem go jakiś czas temu od człowieka handlującego niemieckimi elektrośmieciami? (czyli na Allegro?). Byl rozebrany i gruntownie myty. Później trochę zmodyfikowany (opampy, zegar, kondensatory w serwo i zasilaczu etc). Jutro podejdę do kolegi, zmierzy mi moc diody nadawczej testerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, 16 śrubek. Ale jednak tam czyściutko. Prawdopodobnie odbiornik IR stracił dziwnie swoją czułość. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Generalnie pilota używam do otwierania i zamykania szuflady, a do tej czynności i tak trzeba podejść blisko do urządzenia.

Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No to mogę się tylko domyślać, o co chodzi.

Ktoś miał np dwa cdp Denona, nie wiem po co, ale zakładam, że tak było. W Twoim zakleił oko, by się nie przełączał, gdy drugiego sterował pilotem. ?

Szkoda tylko, że nie poinformował Cię o tym, albo sprzedając, nie odkleił zasłonki.

Albo miał dwa urządzenia z nakładającymi się kodami IR.

Zakleił oko w tym, w którym brak zdalnego sterowania mniej mu dokuczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.