Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  61 członków

Gustard Klub
IGNORED

Klub Gustarda


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na forum nie ma jeszcze klubu tego producenta, to niniejszym go zakładam.

W chwili obecnej wg mojej wiedzy Gustard ma w swojej ofercie:
=> przetworniki oparte na chipie Asahi Kasei
DAC A20H - przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy (AK4497)
DAC A18 - przetwornik cyfrowo-analogowy (AK4499)
DAC A22 - przetwornik cyfrowo analogowy (2x AK4499)

=> przetworniki oparte na chipie Sabre
DAC X20 Pro - przetwornik cyfrowo-analogowy (ES9028)
DAC X22 - przetwornik cyfrowo-analogowy (ES9038pro)
DAC X26 - przetwornik cyfrowo-analogowy (2x ES9038pro)

=> wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz Gustard H20
=> przedwzmacniacz zbalansowany Gustard P26
=> konwerter USB Gustard U16

Urządzenia Gustard można zakupić w Polsce od dystrybutora lub kupić od sprzedawców z Europy lub Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustard to ciekawa firma. Polecam zakupy ich produktów z HiFiGO:
https://hifigo.com/collections/Gustard?sort_by=created-descending

Wybierając opcję "Priority shipping with all tax & duty paid" paczka idzie z Chin przez Holandię jakieś 2 tygodnie i nie ponosimy dodatkowych kosztów. Opcja dostępna dla zamówień powyżej 100 USD.

Ja kupiłem u nich A18 MQA (w kolorze srebrnym wygląda PRZEPIĘKNIE ;-) ), ale póki co widzę, że jest już wyprzedany...

Obecnie bardzo ciekawie zapowiada sie model X16 który bazuje na dwóch kościach ESS ES9068AS, wspiera MQA i jest treaz w pre-orderze:
https://hifigo.com/collections/gustard/products/gustard-dac-x16

Ma bardzo dobre pomiary:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/gustard-x16-balanced-mqa-dac-review.17419/
Amir napisał: "it produces some of the best measurements I have seen out of some 350+ DACs I have tested!" więc może być nieźle ?

Pozdr,
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 U mnie już prawie 5 lat x20 śmiga bez problemów. To całkiem niezły klocek seryjnie a po modyfikacjach świetnie grający dac. Nie mam parcia/potrzeby zmieniać go na coś innego..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął mniej więcej miesiąc od kiedy grają u mnie Gustardy,

więc pomyślałem, że coś skrobnę na ich temat.

Dac  Gustard x16, to dla mnie duże zaskoczenie, żeby nie rozciągać wątku, opiszę w punktach:

zgrabny, ładnie wykonany, z malutkim wyświetlaczem, ale jak sądzę na biurko wystarczającym,

świetna funkcjonalność, bluetooth pięknie hula, bardzo dobre złącze usb i równie dobre spdif, są także optyczne i cyfrowe xlr, wyjścia analogowe rca i xlr

dźwięk, jak dla mnie, bardzo rozdzielczy i neutralny, ani ciepły ani zimny, przestrzenny - dobra stereofonia, 

odbieram go jako bardzo "dźwięczny" z dużą energią instrumentów, co daje dobry bas i przyjemne, wciągające (angażujące) brzmienie, nie odbieram go jako zbyt analitycznego, myślę że ma w sobie coś w rodzaju muzykalności.

Myślę że w tej cenie jest to fantastyczne urządzenie. Brawo dla Gustarda!

Przedwzmacniacz Gustard p26, muszę przyznać, że się nie spodziewałem, ale to również bardzo fajnie wykonany,

i świetnie spełniający swoje zadanie element, przeniósł wszystkie cechy x16 i dołożył do tego dynamikę i przestrzeń

i bardzo precyzyjną kontrolę głośności. Można korzystać z tego samego pilota co w x16.

Mogę polecić oba urządzenia, dla kogoś kto nie szuka przesadniej analityczności, ale muzykalności i neutralności brzmienia.

Po około dwóch tygodniach zainstalowałem w p26 nowe opa ampy (model v6 classic) od Burson audio, co wpłynęło pozytywnie, w moim odczuciu, na brzmienie - dźwięk ma więcej ciepła i koloru

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recio napisał:

Po około dwóch tygodniach zainstalowałem w p26 nowe opa ampy (model v6 classic) od Burson audio, co wpłynęło pozytywnie, w moim odczuciu, na brzmienie - dźwięk ma więcej ciepła i koloru

Możesz zainteresować się Staccato, od jakiegoś czasu są w wersji smd, dużo osób chwali, podobno warto.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Gustard jest przykładem dobrej implementacji kości sabre w przetwornikach co wiąże się z brzmieniem bez ostrości, krzykliwości, suchości itp. U mnie po wywaleniu wszystkiego w sekcji zasilania, wymianie obu traf i paru kondensatorów, dźwięk daca i systemu, określiłbym jako ''lampa na dopalaczach''?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, ma ktoś może skitraną na dysku wersję 1.2 firmware do Gustarda U16? Chodzi o plik GSD U16V1.2_0db.rom. Diabli mnie podkusili i upgradowałem. jest dużo przenikliwiej i mniej analogowo.

Na oryginalnej stronie jest już tylko 1.61

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Woodolec napisał:

Cześć, ma ktoś może skitraną na dysku wersję 1.2 firmware do Gustarda U16? Chodzi o plik GSD U16V1.2_0db.rom. Diabli mnie podkusili i upgradowałem. jest dużo przenikliwiej i mniej analogowo.

Na oryginalnej stronie jest już tylko 1.61

To co znalazłem..

https://onedrive.live.com/?id=636DC4E8060D66A1!380&cid=636DC4E8060D66A1

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Dzięki, ale tam soft od 1.4 w górę. Co ciekawe, jest 1.77, którego nie ma nawet na oficjalnej stronie Shenzen Audio.

Dzięki koledze z forum mam już 1.2. Zainstalowany, wielka ulga.

Ostrzeżenie do wszystkich posiadaczy Gustarda U16:
Nie upgradujcie firmware! Dźwięk traci wypełnienie, staje się czysty ale „wybielony”, wysokie tony podkreślone choć delikatne. Cała muzykalność, którą góruje na M2techem Hiface Evo, gdzieś ulatuje. Skala jest dotkliwa. Jedyna słuszna wersja to 1.2.

W dniu 21.03.2021 o 17:00, recio napisał:

Niezwykle przychylna recenzja nowego flagowca Gustarda x 26 pro

https://soundnews.net/sources/dacs/gustard-x26-pro-dac-review/

 

Pięknie wykonany. Po doświadczeniach z jakością U12 i U16, nabieram coraz więcej szacunku do inżynierskiej solidności Gustarda. Może to jeszcze nie Denafrips, ale i tak środek cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do U16 (przynajmniej na próbę) warto dać bardzo dobry kabel zasilający i bezpiecznik (np SR Orange)

 

 

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, soberowy napisał:

Hej.

Pytanie do użytkowników Gustard x16, czy to prawda, że nie dekoduje on plików mqa?  

Ja kupiłem kilka dni temu A18, ale zapytałem sprzedawcę który pracuje dla Gustard na temat X16. Czytam opinie i specyfikację na chińskich portalach i wszystko wskazuje na to, że X16 dekoduje MQA.
To samo potwierdza informacja na oficjalnej stronie: 
http://www.gustard.cn/?post_type=products&page_id=8938

dam znać jak dostanę odpowiedź od dostawcy

GUSTARD DAC-X16 user's manual V1.2.pdf

Edytowane przez Greg.LTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, piotrek7 napisał:

Czy w tych krzaczkach da się znaleźć jakakolwiek informację o streamerze S-16? 

zapytałem gościa ot ten sreamer S-16... Odpowiedź:
jeszcze nie jest dostępny na rynku... jest w fazie produkcji. Jak dostanę jakieś materiały tego nowego sreamera to wkleję tu na forum.
podobny w funkcjach do JFDigital景丰MX-2A lub MX3APro (z tym, że MX wspiera także MQA), bliżej mu jednak do streamerów typu Vovofox 诗韵 AP-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Greg za informację.

Które urzadzanie od Gustard ma najmniej dodatkowych opcji? Szukam czystego dac bez wzmacniacza słuchawkowego, pre, regulacji głośności i filtrow.

Pozdrawiam

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 15:32, soberowy napisał:

Dzięki Greg za informację.

Które urzadzanie od Gustard ma najmniej dodatkowych opcji? Szukam czystego dac bez wzmacniacza słuchawkowego, pre, regulacji głośności i filtrow.

Pozdrawiam

Gustard nie ma takich całkiem uproszczonych DACow... zerknij na ich stronie. ...wg ceny to X-16 za 2580 RMB. i pewnie tak jak w przypadku A-18 starsza wersje bez MQA powinna być tańsza. Jeśli szukasz prostego DACa to musisz zerknąć na ofertę innych producentów. Tak sądzę

W dniu 14.05.2021 o 17:24, piotrek7 napisał:

Miał być dostępny pod koniec marca

tak ale dział R&D wprowadzał jeszcze jakieś poprawki w tym S-16. Gość mówi, że powinien pojawić się pod koniec miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Greg.LTG napisał:

tak ale dział R&D wprowadzał jeszcze jakieś poprawki w tym S-16. Gość mówi, że powinien pojawić się pod koniec miesiąca.

Tyle czekałem, poczekam jeszcze. Mam nadzieję , że będzie obsługiwał bezpośrednio serwisy streamingowe. Zapowiadany  Roon mnie nie interesuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.03.2021 o 18:02, Cezary_58669 napisał:

No właśnie, Gustard jest przykładem dobrej implementacji kości sabre w przetwornikach co wiąże się z brzmieniem bez ostrości, krzykliwości, suchości itp. U mnie po wywaleniu wszystkiego w sekcji zasilania, wymianie obu traf i paru kondensatorów, dźwięk daca i systemu, określiłbym jako ''lampa na dopalaczach''?

Caly czas mam sentyment i dobrze wspominam mojego X20. Nawet chodzi mi po glowie zeby kupic nowszy model jako drugi DAC. Zawsze to inna prezentacja dzwieku do wyboru 🙂

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC-A18 a Spotify

Czy ktoś z was ma u siebie DAC-A18?

chciałem zweryfikować swoje wątpliwości dotyczące odtwarzania ze Spotify. 
Czy płatnej wersji format PCM 44.1KHz jest standardem dla najlepszej jakości? Nic więcej się nie wyciśnie?
Taki format pokazuje A-18 (połączenie usb) bez względu czy Spotify gra z aplikacji czy z Foobar2000.

proszę kolegów o wyrozumiałość

 

Edytowane przez Greg.LTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Greg.LTG napisał:

DAC-A18 a Spotify

Czy ktoś z was ma u siebie DAC-A18?

chciałem zweryfikować swoje wątpliwości dotyczące odtwarzania ze Spotify. 
Czy płatnej wersji format PCM 44.1KHz jest standardem dla najlepszej jakości? Nic więcej się nie wyciśnie?
Taki format pokazuje A-18 (połączenie usb) bez względu czy Spotify gra z aplikacji czy z Foobar2000.

proszę kolegów o wyrozumiałość

 

Zdaje sie ze Spotifi nie ma w ogole opcji wyzszych niz jakosc CD i dopiero planuje pozniej w tym roku abonament HiFi/Premium i wyzsza gestosc plikow

https://www.techradar.com/news/spotify-hifi-release-date-price-quality-features-rumors-and-song-catalog

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.