Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  61 członków

Gustard Klub
IGNORED

Klub Gustarda


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Oby.

Niemniej chyba chińscy producenci nie lubią się z Tidalem. Silent Angel stawia tylko na Roon oraz Spoitfy. Musician pliki. Gustard to samo. Może problem leży w  obecności lub nieobecności tego serwisu na rynku chińskim? W końcu nawet telefony wypuszczają w wersjach lokalnych i global. Może z audio jest podobnie tylko, że nie opłaca im się wchodzić w licencje obowiązujące na innych rynkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 21:40, piotrek7 napisał:

Chyba czas spuścić powietrze z balona (który sam podpompowałem).  S16 finalnie zaistniał jako odtwarzacz plików. Brak informacji o obsłudze serwisów streamingowych. Szkoda bo mogło być ciekawie 

Jako transport mozna by sprobowac. Faktycznie szkoda ze tych serwisow nie ma.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Jeszcze nie w pełni klubowicz ale skusiłem się na spróbowanie Gustarda X26pro. Czekam na dostawę. 

Może ktoś ma już z nim jakieś doświadczenia?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 13:08, mario_64 napisał:

skusiłem się na spróbowanie Gustarda X26pro.

Gratuluję i czekam na Twoje spostrzeżenia. Nie wiem po czym będziesz głównie grał, ale jeżeli po usb to spróbuj również dodatkowego mostu przed x26pro.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Dźwięk bardzo szczegółowy bardzo duża ilość informacji się nagle pojawiło  po przejściu z DACa opartego o kość PCM 1794 BB.

Ogólnie każde pasmo zyskało na masie ale trzeba przyznać że pomimo większej szczegółowości wysokie tony nie przeszkadzają czego się obawiałem.

Pozdrawiam

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.12.2021 o 20:38, Karol_audio napisał:

Ktoś może porównywał X20 z X26pro. Zastanawiam się nad zakupem, X26pro, ale będę chyba mógł też okazyjnie nabyć używanego X20U.

Przepaści w jakości brzmienia raczej bym sie nie spodziewał, bardziej w rożnicy kosztów (7kzł vs ?zł). Oczywiście wszystko zależy od wymagań i pułapu z którego startujemy.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, Arek80 napisał:

Cześć, a może ktoś miał okazję porównać łeb w łeb A22 z x260pro?

Tak oby dwa super co do ceny x26 pro więcej detali ,szybszy świetna kontrola basu i dynamika generalnie lepszy ,muzykalność troszkę po stronie a22 pozdrawiam👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 20:33, jaxcek napisał:

Czy ktoś w klubie używa przetwornika Gustarda jako pre do końcówki?

Mam X26PRO podłączony do 2 końcówek mocy KECES S125 pracujących w trybie bridge po jednej na kanał . Efekt wspaniały . Stereofonia , przestrzeń ,detale bez męczących wysokich tonów i sybilantów . Połączenie przez XLR (po RCA trochę słabiej ).

Gustard spokojnie bez Preampa radzi sobie . 

Na próbę miałem pre Topping Pre90 i nie wnosił niczego pozytywnego.

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, carlos med napisał:

Mam X26PRO podłączony do 2 końcówek mocy KECES S125 pracujących w trybie bridge po jednej na kanał . Efekt wspaniały . Stereofonia , przestrzeń ,detale bez męczących wysokich tonów i sybilantów . Połączenie przez XLR (po RCA trochę słabiej ).

Gustard spokojnie bez Preampa radzi sobie . 

Na próbę miałem pre Topping Pre90 i nie wnosił niczego pozytywnego.

Keces S 125 po zmostkowaniu daje 360W na kanał, ogromna moc za rozsądną cenę. Nie korci Cię sprawdzić S3 lub jakiś inny np. lampowy, dobry przedwzmacniacz..? Myślę, że byłoby jeszcze lepiej..🙂

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Keces S 125 po zmostkowaniu daje 360W na kanał, ogromna moc za rozsądną cenę. Nie korci Cię sprawdzić S3 lub jakiś inny np. lampowy, dobry przedwzmacniacz..? Myślę, że byłoby jeszcze lepiej..🙂 

Doświadczenie z Pre Toppinga który jest niezły i nie wnosił wiele do brzmienia na razie zaciągnęło hamulec na poszukiwanie Preampa. Z resztą spotkałem się z opinią bardzo doświadczonych audiofili konstruktorów w tym np MuzgAudio , który jest twórcą DACa za grube tysiące i testował preampy po kilkadziesiąt tys PLN , że przy dobrym DAC nic nie dają o ile ktoś nie ma potrzeby podłączać do toru źródła analogowego. Mój DAC uważam że jest niezły .

A co do lampy , to mogłoby być ciekawe  , ale tak tylko przypuszczam , nie mam żadnego rozeznania .

Jaki dobry lampowy ??

 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carlos med napisał:

Doświadczenie z Pre Toppinga który jest niezły i nie wnosił wiele do brzmienia na razie zaciągnęło hamulec na poszukiwanie Preampa. Z resztą spotkałem się z opinią bardzo doświadczonych audiofili konstruktorów w tym np MuzgAudio , który jest twórcą DACa za grube tysiące i testował preampy po kilkadziesiąt tys PLN , że przy dobrym DAC nic nie dają o ile ktoś nie ma potrzeby podłączać do toru źródła analogowego. Mój DAC uważam że jest niezły .

A co do lampy , to mogłoby być ciekawe  , ale tak tylko przypuszczam , nie mam żadnego rozeznania 

Moje doświadczenie jest inne, ale mam starszego Gustarda, po modyfikacjach jest rewelka jako dac, ale nie jako cyfrowe pre, spróbuj np. preampa polskiej firmy WBA, ciekaw jestem zmian i różnic brzmieniowych w porównaniu do cyfry w x26pro..😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Moje doświadczenie jest inne, ale mam starszego Gustarda, po modyfikacjach jest rewelka jako dac, ale nie jako cyfrowe pre, spróbuj np. preampa polskiej firmy WBA, ciekaw jestem zmian i różnic brzmieniowych w porównaniu do cyfry w x26pro..😉

Ta cyfra w X26PRO gra ciepło jak na cyfrę , Topping D90SE też jest na ESS SABRE 98038  ,a gra dużo bardziej cyfrowo . X26PRO to podobno coś między DAC opsrtym o kości a R2R .

A z jakim PRE łączysz Gustarda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, carlos med napisał:

Ta cyfra w X26PRO gra ciepło jak na cyfrę , Topping D90SE też jest na ESS SABRE 98038  ,a gra dużo bardziej cyfrowo . X26PRO to podobno coś między DAC opsrtym o kości a R2R .

A z jakim PRE łączysz Gustarda??

U mnie integra na buforze pre - OP275, gra lepiej niż na cyfrowej regulacji HQ Playera i X20. Dobry, aktywny przedwzmacniacz, może wnieść bardzo dużo pozytywnych cech, w porównaniu do cyfry w dac, dlatego myślę, że warto jednak  spróbować..🙂

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się wstępnie za pre do swojego zestawu, a tu @carlos medciekawe rzeczy pisze. Używam obecnie pasywki. Wstępnie wytypowałem właśnie Gustarda albo Toppinga. Okazuje się jednak, że może  nie będzie trzeba nic dokupywać. Nic mi obecnie w dźwięku nie brakuje oprócz braku regulacji głośności z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uzywam od paru dni w zestawie: Bluesound 3 (zasilanie liniowe od PD) - USB (Audioquest Cinnamon) - Gustard X16 - RCA (Chord C-Line) - Musical Fidelity M3si - (Audioquest X2) -  Dali Opticon 6. Zrodlo Tidal Hi-Fi plus.

Piekne brzmienie, detaliczne, cieple, szczegolowe, swietna scena. Polecam kazdemu do sprawdzenia, w tej cenie jest moim zdaniem nie do pobicia.

Kupione na Amazon, doszlo z Chin w 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BorkowskiM said:

Uzywam od paru dni w zestawie: Bluesound 3 (zasilanie liniowe od PD) - USB (Audioquest Cinnamon) - Gustard X16 - RCA (Chord C-Line) - Musical Fidelity M3si - (Audioquest X2) -  Dali Opticon 6. Zrodlo Tidal Hi-Fi plus.

Piekne brzmienie, detaliczne, cieple, szczegolowe, swietna scena. Polecam kazdemu do sprawdzenia, w tej cenie jest moim zdaniem nie do pobicia.

Kupione na Amazon, doszlo z Chin w 5 dni.

Cześć, czy musiałes zapłacić VAT oraz cło przed otrzymaniem przesyłki z Chin?

Pozdrawiam,
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek_65101 napisał:

Cześć, czy musiałes zapłacić VAT oraz cło przed otrzymaniem przesyłki z Chin?

Pozdrawiam,
Przemek

Nie, to bylo przez Amazon (marketplace), clo i vat w koncowej cenie EUR 489.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
30 minut temu, maniakrobson napisał:

A może ktoś z Was panowie porównywał daca Gustard'a X26pro do wychwalanego juz wszędzie daca  DENAFRIPS'a model Pontus II ???

 

Denafrips to konstrukcja R2R czyli z założenia bardziej "analogowe " brzmienie . O Gustard x26pro czytałem że brzmi tak pomiędzy R2R a innymi (bardziej analitycznymi) konstrukcjami na ESS SABRE 9038 i że jest właśnie opcją dla niezdecydowanych w poszukiwaniu swojego brzmienia. 

Sam porównywałem z Topping D90SE też na ESS SABRE i rzeczywiście Gustard gra zdecydowanie ciepłej , bardziej muzykalnie , troszkę mniej detalicznie , niektóre detale szczególnie w zakresie wysokich tonów nie są tak wyeksponowane , ale na dłuższą metę to jest na plus . 

Szczerze . Wolę DAC na SABRE i dobry Preamp na lampach - połączenie detaliczność z ciepłem lampy . Szukam dobrego pre lampowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carlos med napisał:

Denafrips to konstrukcja R2R czyli z założenia bardziej "analogowe " brzmienie . O Gustard x26pro czytałem że brzmi tak pomiędzy R2R a innymi (bardziej analitycznymi) konstrukcjami na ESS SABRE 9038 i że jest właśnie opcją dla niezdecydowanych w poszukiwaniu swojego brzmienia. 

Sam porównywałem z Topping D90SE też na ESS SABRE i rzeczywiście Gustard gra zdecydowanie ciepłej , bardziej muzykalnie , troszkę mniej detalicznie , niektóre detale szczególnie w zakresie wysokich tonów nie są tak wyeksponowane , ale na dłuższą metę to jest na plus . 

Szczerze . Wolę DAC na SABRE i dobry Preamp na lampach - połączenie detaliczność z ciepłem lampy . Szukam dobrego pre lampowego. 

....... czyli raczej  mój kierunek to właśnie X26PRO gdyż też zamierzam wzbogacić swój system o dobry preamp lampowy ... dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.