Skocz do zawartości
IGNORED

Precyzja odczytu - serwo, napęd (CD) - od czego zależy?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat... Wymieniłem ostatnio w moim "transporcie" (Pioneer PD30-AE) szereg kondensatorów w zasilaniu (były 'no-name' TK, są Panasonic FC), kwarc 'no-name' na OMIG (30ppm), a dodatkowo mostki prostownicze zastąpiłem szybkimi diodami VISHAY SBYV27-200.

Transport działa, dźwięk jest bardzo dobry, ale...

NIE CZYTA NIEKTÓRYCH WYPALANYCH PŁYT CD-R...

Mam na myśli głównie stare, "czarne" (a'la winylowe) płyty CD, które mają już swoje lata - nagrane były jakieś 10 lat temu, ale do tej pory PD30-AE radził sobie z nimi dobrze...

I tu moje pytanie:

Gdzie mogła się "zgubić" nieco dokładność odczytu płyt CD-R? Przy wymianie kondensatorów w zasilaniu, a może te szybkie diody nie są najlepszym rozwiązaniem, skoro wcześniej czytał te "czarne" płyty CD-R, a teraz nie "załapuje" informacji startowej (no-disc)?

UWAGA: Płyty oryginalne (tłoczone) oraz wypalane CD-R, ale w "standardowym" kolorze laminatu (srebrne, zielone, etc.) czyta bardzo dobrze. Pojawił się problem jedynie z "czarnymi winylami", których mam sporo...

CO MA WPŁYW NA PRECYZJĘ SERVO?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wielu jest Tu co by ci cokolwiek o tym napisali .To bardzo złożony temat .

Wymiana kond, mogla ale nie musi miec wpływ .

Ale wpłyneła na specyficzne warunki zasilania serw sledzacych .To trudna tematyka .

Nie jestem fachowcem od tego a jedynie typem co cos tam kuma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondy low-esr, o dokładnie tych samych wartościach (napięcie, pojemność). Hmm... Może servo wymaga jakiejś "kalibracji" po tej operacji? Panowie? @Muzg @muda44 @McGyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lete napisał:

Kondy low-esr, o dokładnie tych samych wartościach (napięcie, pojemność). Hmm... Może servo wymaga jakiejś "kalibracji" po tej operacji?

Znam troche tematyke serw dc a na niej tez opiera sie sledzenie sciezki w CD ale ....

To naprawde złożone tematy .mogles wludowac dobre czesci ale parametry polaczen sie zmienily i juz .....Ja tobie nie pomoge ,jedynie napisze ze to bardzo trudne tematy .

ale może na forum jest jakiś "fach man" od tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, atmeg napisał:

Znam troche tematyke serw dc a na niej tez opiera sie sledzenie sciezki w CD ale ....

To naprawde złożone tematy .mogles wludowac dobre czesci ale parametry polaczen sie zmienily i juz .....Ja tobie nie pomoge ,jedynie napisze ze to bardzo trudne tematy .

ale może na forum jest jakiś "fach man" od tego.

Mam wrażenie, że problem "wyszedł" po wymianie mostków na szybkie diody... Co ciekawe, dźwiękowo jest poprawa i oryginalne CD oraz typowe CDR czytane są szybko i bezboleśnie...

Może te diody wymagają, aby dołożyć tam mały kondensatorek, jak to zazwyczaj jest rekomendowane w przypadku mostka Gaetz'a... Hm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lete napisał:

Mam wrażenie, że problem "wyszedł" po wymianie mostków na szybkie diody... Co ciekawe, dźwiękowo jest poprawa i oryginalne CD oraz typowe CDR czytane są szybko i bezboleśnie...

Może te diody wymagają, aby dołożyć tam mały kondensatorek, jak to zazwyczaj jest rekomendowane w przypadku mostka Gaetz'a... Hm...

Niestety ludzie ,tak zwani fachowcy mniej już tu zaglądają .

Kiedyś byli tu tacy co sie na tym znali .stare czasy ....

Ale może sie ktoś odezwie ,Ja mam za małe pojęcie w tym konkretnym temacie .

niezłym testem jest powrót do starych czesci ,tu uwaga .To nie gwarantuje ze uklad zadziala .To takie elektroniczne dziwadla bo układ jest naprawde bardzo złożony .

------------

Przepraszam że nie pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stare kondki? Wiesz gdzie były? Kiedyś niedawno chyba Tobie napisałem, ze przy kombinacjach z wymianą kondów w sekcji transportu trzeba uważać. Nie wszędzie low esr się sprawdzają i na odwrót. Przypomnij sobie co gdzie siedziało to raz, a dwa . W takich przypadkach niezbędna jest ponowna kalibracja transportu. Znajdź service manuala do Twojego playera lub podobnego z tą samą mechaniką (transport). Focus , tracking i moc lasera jest na bank do regulacji, a przynajmniej do sprawdzenia czy jest ok. Oscyloskop by się przydał sygnał RF trzeba podejrzeć czy nie jest zaszumiony i czy ma właściwą amplitudę. Zresztą nie tylko to

Tu masz co nieco na ten temat

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzych 2 napisał:

Masz stare kondki? Wiesz gdzie były? Kiedyś niedawno chyba Tobie napisałem, ze przy kombinacjach z wymianą kondów w sekcji transportu trzeba uważać. Nie wszędzie low esr się sprawdzają i na odwrót. Przypomnij sobie co gdzie siedziało to raz, a dwa . W takich przypadkach niezbędna jest ponowna kalibracja transportu. Znajdź service manuala do Twojego playera lub podobnego z tą samą mechaniką (transport). Focus , tracking i moc lasera jest na bank do regulacji, a przynajmniej do sprawdzenia czy jest ok. Oscyloskop by się przydał sygnał RF trzeba podejrzeć czy nie jest zaszumiony i czy ma właściwą amplitudę. Zresztą nie tylko to

Generalnie, te czarne "winylowe" płyty CD nie są typowe i zawsze były trudne - nawet dla nowych odtwarzaczy w oryginalnym stanie. Napęd czytający "czarne" CD to ewenement w sumie i cieszyłem się, że PD-30AE sobie z tym raził - lepiej, czy gorzej, ale czytał.

Pytanie... Jeżeli nie ma problemu z oryginałami oraz zwykłymi CDR, to czy napęd w roli transportu sprawdza się "gorzej", jeżeli spadła - powiedzmy, że tak jest - precyzja czytania płyt z ciemną powłoką? Czy to "rozregulowało" transport i teoretycznie... dźwiękowo coś mogło pogorszyć? 

Na moje ucho gra bardzo dobrze... Jest postęp jakościowy, a te czarne płyty to taki "wypadek przy pracy", który mógłbym olać...

To mówisz, że to raczej kwestia kondów, a nie mostka/diód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody wylutowałeś i wlutowałes soft recovery. Tym to poprawiłeś bo pozbyłeś się cześci smieci z zasilania, aaa wywaliłeś ceramiki przy diodach? Moga tam byc foliaki ewentualnie. Przy tych SBYV są zbędne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmodowałem Diore na monokicie Philipsa. Grała w piątek w klubie KAiM w Wawie w piątek i chłopaki aż ją rozkręcili bo nie mogli uwierzyć, ze z takiego grata można tyle wyciągnąć. Pomijam co w niej robiłem, ale przy oryginalnych diodach siedziały ceramiki i bardzo szybko wyleciały po prostu psuły efekt. Przy wymianie kondów bezpośrednio sekcji transportu robiłem to ostrożnie i wkładałem za każdym razem nowy, ale o podobnym esr i odsłuchiwałem pod kontem czy coś nie napsułem w sensie odczytu i brzmienia. Zresztą taka zabawa trwała 3 miesiące. W końcu doszedłem do ściany. No niestety pcb prowadzenie mas i temu podobne są kulą u nogi i pewnego poziomu niestety nie przeskoczę. No i zrobiłem plajerka praktycznie po nowemu z dobrym skutkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Krzych 2 napisał:

Diody wylutowałeś i wlutowałes soft recovery. Tym to poprawiłeś bo pozbyłeś się cześci smieci z zasilania, aaa wywaliłeś ceramiki przy diodach? Moga tam byc foliaki ewentualnie. Przy tych SBYV są zbędne

Ktore ceramiki (wg oznaczen na PCB) sugerowalbys wylutowac? Rozumiem, ze po wylutowaniu dac drucik i zmostkowac?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale i układ ścieżek. Są dwa kondki foliaki które podejrzewam, ze mogą być równolegle z diodami. Widzę, ze konkretne rozkręcanie byś miał. Zostaw najlepiej tak jak jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie są regulatory, zapewne LDO. Stabilizatory LDO są bardzo wrażliwe na impedancje widzianą od strony wyjścia i są stabilne tylko w pewnym jej zakesie. Jeżeli zmieniłeś impedancje linii, to może okazać się, że któryś z nich się wzbudza. Bez sprzętu typu oscyloskop możesz zmierzyć czy napięcia na wyjściach regulatorów trzymają się deklarowanych wartości. Wzbudzający się regulator nie pokaże tyle ile by wynikało z jego typu, tylko np. 10% mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Muzg napisał:

W układzie są regulatory, zapewne LDO. Stabilizatory LDO są bardzo wrażliwe na impedancje widzianą od strony wyjścia i są stabilne tylko w pewnym jej zakesie. Jeżeli zmieniłeś impedancje linii, to może okazać się, że któryś z nich się wzbudza. Bez sprzętu typu oscyloskop możesz zmierzyć czy napięcia na wyjściach regulatorów trzymają się deklarowanych wartości. Wzbudzający się regulator nie pokaże tyle ile by wynikało z jego typu, tylko np. 10% mniej.

Heh... Ale banal! Kto by sie spodziewal, ze winowajca okaze sie zbyt gruby kawalek maty bitumicznej, ktory lekko naciskal na transport, tacke ?

Dziekuje Panowie za wskazowki. Kondy, diody, kwarc - wszystko jest git! Poprawilem ta mate i znow czyta czarne CD-R!

@Krzych 2 @Muzg @atmeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Muzg napisał:

W układzie są regulatory, zapewne LDO. Stabilizatory LDO są bardzo wrażliwe na impedancje widzianą od strony wyjścia i są stabilne tylko w pewnym jej zakesie. Jeżeli zmieniłeś impedancje linii, to może okazać się, że któryś z nich się wzbudza. Bez sprzętu typu oscyloskop możesz zmierzyć czy napięcia na wyjściach regulatorów trzymają się deklarowanych wartości. Wzbudzający się regulator nie pokaże tyle ile by wynikało z jego typu, tylko np. 10% mniej.

Tak masz rację Konrad. Właśnie dlatego należy uważać na co się podmienia. Przerabiałem temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Tak masz rację Konrad. Właśnie dlatego należy uważać na co się podmienia. Przerabiałem temat

Tak z ciekawosci, w jakim zakresie zakonczyles upgrade Diory? Moglbys wrzucic krotka, wypunktowana liste zmian? Zastanawiam sie, czy i gdzie modyfikowales oryginalny projekt (poza podmiana elementow 1:1) i gdzie ugrales najistotniejsze wg Ciebie korzysci? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic odkrywczego w zasadzie. Pamiętasz wątek z Shigaclone? Czyli zryłem wszerz i wzdłuż zasilanie, mase. Dodałem nowy DAC i analog plus dwa trafa z zasilaczami. Dodałem też nowy zegar X03. To w zasadzie nowy CD. Z oryginalnego schematu niewiele zostało

Trudno powiedzieć co ile wniosło. W momencie rezygnacji z oryginału nie miałem punktu odniesienia. Żmudna praca na kilka miesięcy, codzienne odsłuchy, zmiany odsłuchy i tak w kółko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lete napisał:

Mam wrażenie, że problem "wyszedł" po wymianie mostków na szybkie diody... Co ciekawe, dźwiękowo jest poprawa i oryginalne CD oraz typowe CDR czytane są szybko i bezboleśnie...

Może te diody wymagają, aby dołożyć tam mały kondensatorek, jak to zazwyczaj jest rekomendowane w przypadku mostka Gaetz'a... Hm...

Nie zawsze szybkie diody to lepiej, przykładem tutaj może być np Arcam cd23t, który to po modyfikacjach producenta miał zmienione pcb zasilania i z szybkich diod przeszli na zwykłe mostki i dźwięk okazał się tu być lepszy. Kluczem były zmiany w prowadzeniu ścieżek i mas. 

Ale fakt, że czasami wymiana diod na schotkiego przynosi pozytywny efekt ale pamiętaj nie zawsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Ale kolega wstawił soft recovery.A schotky ,zgodzę się ,wg. mnie psują dzwięk ,lepiej zostać przy starych .

 

Psują nie psują. Zmieniają, dodają spokoju jest mniej nerwowości. Psują jeśli ten aspekt w odtwarzaczu był już spoko. Modowanie to sztuka. Niestety lub stety wymaga wielu prób, odsłuchów , sprawdzania. To jest jak koktail liczy się efekt końcowy czyli suma składowa wszystkich elementów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gabler napisał:

Nie zawsze szybkie diody to lepiej,

Najbardziej newralgiczny jest moment przejścia diody z przewodzenia w stan zaporowy. To co wyżej napisałem odniosłem do diod soft recovery. Warstwa zaporowa diody na złączu półprzewodnikowym to również określona pojemność i jak bramka w mosfetach musi ulec przeładowaniu ( odbudowaniu). Nie wiem jak to lepiej określić.Zjawisko czasem przy podłych diodach powoduje nerwowość w brzmieniu. Soft recovery jak sama nazwa wskazuje robią to "miękko". Natomiast również nie jestem zbytnim zwolennikiem diod bardzo szybkich. Efekt może być odwrotny od zamierzonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwowość zauważyłem przy schottkach ,soft recowery ,nawet bardzo szybkie zawsze u mnie ,uspokojaly ,wprowadzały kulturę w dźwięku ,bas był bardzo kontrolowany . I bez względu na moc diod ,czy 1A czy 8, pzdr.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie PD-30AE w roli transportu - razem z DAC Mytek Stereo192 DSD, a następnie słucham również w opcji 'sote', czyli dźwięk wprost na wzmacniacz z PD-30AE i wbudowanego DAC'a.

Wnioski: Wbudowany DAC ma wyraźne ograniczenia - dźwięk mniej dynamiczny, mniej rozdzielczy i z nieco poluzowanym basem. Jeżeli PD-30AE gra z Mytek'iem, to od razu czuć lepsze "poukładanie" sceny (dokładniejsze obrysy dźwięków), lepsze "body" i świetny bas. Dźwięk jest żywy, a jednocześnie z odpowiednią "czernią" (jak to nazywam) i spokojem, co by sugerowalo, że w roli transportu PD-30AE po wymianie mostków na diody soft-recovery sprawdza się dobrze.

Ps. Słuchając Rogera Watersa (i klasyki w postaci "Amused to death") na Mytku uzyskuję znacznie lepszą czytelność dialogów "z radia" (znający tą płytę, wiedzą o czym mowa). Lepiej słychać poszczególne słowa i głosy są precyzyjniej "zawieszone" w konkretnym miejscu przestrzeni.

Ps. Acz Mytek ma "dopałkę" w postaci wymienionego rezonatora na Crystek o obniżonym jitterze. W PD-30AE siedzi "tylko" OMIG (30ppm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Nerwowość zauważyłem przy schottkach ,soft recowery ,nawet bardzo szybkie zawsze u mnie ,uspokojaly ,wprowadzały kulturę w dźwięku ,bas był bardzo kontrolowany . I bez względu na moc diod ,czy 1A czy 8, pzdr.

 

 

Pełna zgoda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 21:48, Muzg napisał:

W układzie są regulatory, zapewne LDO. Stabilizatory LDO są bardzo wrażliwe na impedancje widzianą od strony wyjścia i są stabilne tylko w pewnym jej zakesie. Jeżeli zmieniłeś impedancje linii, to może okazać się, że któryś z nich się wzbudza. Bez sprzętu typu oscyloskop możesz zmierzyć czy napięcia na wyjściach regulatorów trzymają się deklarowanych wartości. Wzbudzający się regulator nie pokaże tyle ile by wynikało z jego typu, tylko np. 10% mniej.

Wszysko u ciebie jest bardzo wrażliwe ,to dlaczego tak precyzyjnie działa ?

Nie ,nie odpisuj prosze .pozdrawiam .bez złośliwości.

===================

Zeby ingerowac w laserowy uklad sledzienia sciezki na CD trza sie na tym dobrze znać .

Ja sie nie znam ale zdaje sobie sprawe z złożoności tematyki .

aby cos przetestować zaproponowwłem powrót do starych czesci ,To od razu da odpowiedzi czy cos sie nie pochrzanilo wiecej w ukladzie .

podejrzewam ze nie obedzie bez wymiany całego napędu wraz z wspolpracujaca elektroniką .Nie złorzecze ale na to wyjdzie .Inna droga kupic inne CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem CDeka akai ,czytał dziurawe plyty tak szybko ze trzeba bylo sie dobrze wslhiwac zeby to zauwazyc .Gadalem potem o tym z typem co niby sie znał .Stwierdził ze tak maja kiepskie napedy bo nie szukaja bledow na plycie a szybko przeskakuja ........ten sam typ nie wiedzial nic np ,o OB albo o wzmacniaczach lampowych .Mam wielki dystans do ludzi co pisza ze cos wiedza i pouczaja innych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Wiedział jaka jest organizacja danych na płycie? Przecież to bzdura totalna. Co to ma wspólnego z odczytem TOC? To co napęd się zastanawia nad odczytem TOC i oprócz odczytanej informacji analizuje błędy?. W czasie odczytu utworu strumień danych zawiera dane naprawcze tez, ale najważniejsze jest to, ze ten strumień wprost z płyty czyli ramka po ramce nie jest bezpośrednio sygnałem audio. Nie wiem czy łapiesz? Po prostu to co odtworzy cedek zależy od całego otoczenia dekodującego. To co powiedział Tobie gostek graniczy trochę z niewiedzą no takie odnoszę wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej... Sygnał z głowicy to jeszcze nie uformowany w ramki ciąg sygnałów elektrycznych. To , ze cedek wczytuje szybko raczej zawsze dobrze świadczy o mechanice i optyce napędu i ich układach sterowania. Czyli twierdzę cos zupelnie odwrotnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.