Skocz do zawartości
IGNORED

Recap tytanowego tweetera (B&W 704) w celu oceplenia dźwięku?


LoneRaver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie z robieniem recapów w przypadku tweetera Nautiliusa w B&W albo jakiegokolwiek tytana i podpowie czy jest sens bawić się w recapy sekcji wysokotonowego by nieco ocieplić jego brzmienie i zniwelować metaliczność? Czy to zupełnie mija się z celem? Generalnie fajne kolumny ale ta góra nie pozwala w pełni oddać się słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym parę razy, ale to było na rynku UK; wymiana oryginałów po

przygodach z uszkodzeniem to były nawet dla nich ciężkie do udźwignięcia koszty.

Polecam taką podmiankę, bo opinie były ( co dziwne bardzo ? ) że nigdy wcześniej

oryginał tak dobrze nie grał. Mogę coś poszukać, ale dobrze byłoby znać realia,

czyli wymiary i sposób montażu. Lepiej, żeby to nie były np. Preference 6 bo może

być trudny dostęp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też coś mnie się o uszy obiło ale generalnie nie chciałbym przy samej kopułce grzebać bo wszystko jest w stanie idealnym, no i w razie co przy sprzedaży problem. Hmm no chyba że jest to zupełnie proste i SKUTECZNE!:P

A sam miałem na myśli wymiane kondensatorów w zwrotnicy na 'lepsze'(=recapping).

Preference 6 to mi się tylko śni, mam 704.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 12:43, LoneRaver napisał:

...góra nie pozwala w pełni oddać się słuchaniu.

Moje 606 zdecydowanie łagodnieją, gdy zamiast prosto w uszy, wycelowć je po 30cm na boki. Pokrywa się to z charakterystyką, gdzie na osi jest wyraźna górka na 10kHz, a przy 15° na bok spada do zera. Próbowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer wygląda mega ciekawie ale portfel krwawi :(. Kiedyś myślę że sobie coś takiego sprawie z ciekawości. @greg190872 masz to? Jak się sprawdza? Trudno to ogarnąć?

@szymon1977 pokombinowałem tak jak napisałeś i faktycznie wydaje się nieco lepiej. Także teraz co jakiś czas kręce nimi po osi i porównuje.

Najlepszy rezultat mimo wszystko dał filtr super slow roll off w DACu, polecam!

Zamówiłem również te super-ekstra druty od Neotech ( UP-OCC) i zobaczymy co zrobią z góra ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LoneRaver napisał:

szymon1977 pokombinowałem tak jak napisałeś i faktycznie wydaje się nieco lepiej.

Git malina.

14 minut temu, LoneRaver napisał:

Zamówiłem również te super-ekstra druty...

NIEEE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/6/2020 at 10:50 AM, szymon1977 said:

NIEEE!!!

Złe doświadczenie?

Zamówiłem jeszcze rezystory Mills o rezystencji 1 ohm zamiast fabrycznych ceramicznych 0.5 ohm. Ciekaw jestem efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LoneRaver napisał:

Złe doświadczenie?

Kable wnoszą tak dużo, że ja nie jestem w stanie usłyszeć.

9 minut temu, LoneRaver napisał:

Zamówiłem jeszcze rezystory Mills o rezystencji 1 ohm zamiast fabrycznych ceramicznych 0.5 ohm. Ciekaw jestem efektu.

Czekamy na opis wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na probe połącz w bi-amp/bi-wire gore na przeciw-fazie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 14:47, greg190872 napisał:

Kup Sobie Behringera DEQ2496 i pobaw sie dzwiekiem

To dobre na estradę, dźwiek jest z tego jak z taniego odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan w B&W? Pierwsze słysze, raczej aluminium lub diament w wyższych seriach.

Nie grzebałbym w nich, tylko spróbował zabawy z akustyką, ew. innymi interkonektami i jeśli to nie pomoże to po prostu sprzedał B&W, one mają właśnie swój specyficzny, trochę efekciarski dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 14:17, LoneRaver napisał:

Preference 6 to mi się tylko śni, mam 704

Mam 5 i faktycznie zejebiste kolumny ? te 704 to z pierwszej serii? Nie psułbym ich raczej. Spróbuj wyczyścić delikatnie terminale. U mnie były zasniedziale zworki i dość mocno syczały. Przepolerowalem zworki, wyczyściłem gniazda , dałem na kabel końcówki bfa kacsy i moim zdaniem uspokoiły się zauważalnie. Spróbuj też z podkładkami pod kolumny. Preference 5 najlepiej brzmią u mnir na podkładkach z samoprzylepnego korka. Ładnie wybrzmiewają, nie ma metaliczności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Marek.S said:

one mają właśnie swój specyficzny, trochę efekciarski dźwięk

Ano się zgadzam. Tylko że w zasadzie wszystko mi w nich odpowiada poza samą krzykliwością góry więc myślę że warto spróbować podmienić rezystory. Zawsze można przywrócić do stanu pierwotnego, bezboleśnie.

16 hours ago, .:Gerard:. said:

Na probe połącz w bi-amp/bi-wire gore na przeciw-fazie

Dźwięk się zmienił ale ostrość pozostała

13 hours ago, marcinmarcin said:

U mnie były zasniedziale zworki i dość mocno syczały.

Nie no, u mnie wszystko jest perfekt, nie są takie stare. Zworek nie używam, podkładki oryginalne kauczukowe, wtyki berylium Audioquesta. Taki je po prostu robią, 'mega detaliczne brzmienie' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jaceknad napisał:

To dobre na estradę, dźwiek jest z tego jak z taniego odtwarzacza CD.

Tak jaceknad, tak tez mozna go skonfigurowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LoneRaver napisał:

 

Dźwięk się zmienił ale ostrość pozostała

okay, spróbuj jeszcze na pierwszych odbiciach cienkie gąbki powiesić,
jeżeli masz kable posrebrzane to wymień na miedz
B&W ogólnie ma twardą gore i dopiero z elektroniką ktora gra stonowanie dobrze się zgrywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 12:43, LoneRaver napisał:

...góra nie pozwala w pełni oddać się słuchaniu.

A jak długo je masz? Może tak jak ja po przejściu z Tannoy, do zmiany się przyzwyczaisz (audiofile mawiają muszą się wygrzać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, .:Gerard:. said:

okay, spróbuj jeszcze na pierwszych odbiciach cienkie gąbki powiesić,

Dobra, nie wiem czy to po prostu inny dzień, inny nastrój itp ale zrobiłem tak jak napisałeś i wydaje mnie się być lepiej! Będę z tym jeszcze kombinował, dzięki. Chodzi mi po głowie jeszcze interkonekt w rodzaju Cradasa Golden Cross, głośnikowych nie będę zmieniać.

22 hours ago, szymon1977 said:

A jak długo je masz?

2 miesiące ale po początkowym zachwycie zaczęły męczyć, więc odwrotnie:P. Przesiadka z B&W CDM 7SE, poprzednik 704

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/8/2020 at 11:55 PM, marcinmarcin said:

. Spróbuj wyczyścić delikatnie terminale

No i zwracam honor. Przeczyściłem contact cleanerem wszystkie terminale i wtyki w kolumnach i wzmaku, podoginałem z-plugi by miały większe pole styku i kolejna poprawa!

Myśle że jak dojdą rezystory to będę w 7mym niebie, już jest całkiem przyjemnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 13:43, LoneRaver napisał:

Czy ma ktoś doświadczenie z robieniem recapów w przypadku tweetera Nautiliusa w B&W albo jakiegokolwiek tytana i podpowie czy jest sens bawić się w recapy sekcji wysokotonowego by nieco ocieplić jego brzmienie i zniwelować metaliczność? Czy to zupełnie mija się z celem? Generalnie fajne kolumny ale ta góra nie pozwala w pełni oddać się słuchaniu.

fajne kolumny, miałem b&w jakieś niższe chyba 686 i najłatwiej było mi je sprzedać zamiast kombinować, ufff, szkoda mi było do nich nerwów tak były akurat te kolumny strojone z górką na wyższej średnicy nic nie poradzisz...

przez dwa lata przeszedłem całą drogę wymiany po kolei wszystkich elementów systemu i z czasem okazało się że wystarczy zaledwie jedno słabe ogniwo czy to będzie rca czy wzmacniacz czy kolumny czy akustyka czy źródło i w rezultacie coś będzie gdzies kuło w uszy, a nawet jak system jest dobrze zgrany to i tak paskudnie nagrane realizacje będą grały paskudnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Svawo napisał:

...najłatwiej było mi je sprzedać zamiast kombinować...

Taka jest niestety prawda, że jedyne sensowne rozwiązanie to zmienić kolumny na takie, które będą pasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 21:50, szymon1977 napisał:

Taka jest niestety prawda, że jedyne sensowne rozwiązanie to zmienić kolumny na takie, które będą pasować.

Tyle że bowersy- z tego co pamiętam - mają świetny zwinny bas, nie wiem czy taki gdzieś jeszcze znajdziesz, a do tego nowe modele są bardzo ładne...  ?

ogólnie nie cierpie ostrości bo zwykle słucham muzyki kilka godzin ciągiem i lubię komfort tak że mnie nic nie dziabnie po uszach to trudne moim zdaniem do osiągnięcia w audio ale możliwe np słuchasz metaliczność instrumentów dętych całą ich agresję ale ni kszty nie bolą Cie od tego uszy... ale i tak znajdę realizacje gdzie coś jest spaprane, kiedyś myślałem że da się tego uniknąć teraz już w to nie wierze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Svawo napisał:

...ale i tak znajdę realizacje gdzie coś jest...

Realizacje są baaardzo różne, więc złotego środka nie znajdzisz  Jedna płyta będzie zbyt zamulona na Tannoy Mercury, a druga zbyt ostra na B&W.

Ogólnie po zmianie Tannoy na B&W nie narzekam. Dla mnie to inny charakter brzmienia, a nie wada. Ale pierwszy odsłuch był dość szokujący.

1 godzinę temu, Svawo napisał:

...nowe modele są bardzo ładne...  ?

Midwoofer ze "srebrnego sznurka" w moich 606 jest piękny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda że od realizacji dużo zależy. I niestety to jest dla mnie spory minus bo wrzucę raz na jakiś czas niezal czy undergound no i to najbardziej kuje w uszy. Ale muszę przyznać że po ww. zabiegach jest już naprawdę lepiej! 

Mnie co trzyma przy B&W 704 to niesamowita średnica i przestrzeń wszerz, inaczej już bym je dawno puścił.

 

@tedi02 w czym zmieniałeś ba milsy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, LoneRaver napisał:

Pełna zgoda że od realizacji dużo zależy. I niestety to jest dla mnie spory minus bo wrzucę raz na jakiś czas niezal czy undergound no i to najbardziej kuje w uszy. Ale muszę przyznać że po ww. zabiegach jest już naprawdę lepiej! 

Mnie co trzyma przy B&W 704 to niesamowita średnica i przestrzeń wszerz, inaczej już bym je dawno puścił.

 

 

jest lepiej ale po jakimś czasie zaś zaczniesz narzekać, tak to jest w audio, nie ma rzeczy idealnych ? 

nie słyszałem średnicy w 704, mi w bowersach podobały się wygląd, niskie tony i szybkość, natomiast w obecnych evoke 20 bas jest na pewno mniej zwinny ale średnica jest nie do podj****nia, jest tak realistyczna ciepła czarująca że tego się nie da opisać, można by sobie wyobrazić że jest się na kameralnym koncercie, do tego scena - to są stosunkowo duuże kolumienki, raczej trudne akustycznie

jak będziesz miał okazję to posłuchaj cardas parsec rca, to jest wolny i dość łagodny kabel który wszystko zaokrągla ale scena jest bardzo szeroka, mi się podoba

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

 

Ogólnie po zmianie Tannoy na B&W nie narzekam. Dla mnie to inny charakter brzmienia, a nie wada. Ale pierwszy odsłuch był dość szokujący.

 

posuchałbym 705 signature, taki przeskok w górę może by mnie ruszył, ładne są i pewnie łatwiejsze od dynaudio! ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/12/2020 at 2:23 AM, Svawo said:

albo pewnie jeszcze lepiej i bliżej mojego gustu 805 d3

No, to już jest niezły piniondz ?

 

Na świeżo po wymianie przewodów góry na UP OCC, średnich na posrebrzane i do tego Mills 1ohm... trochę za ciemno. Na moje ucho brzmi jakby góra wycofała się o jakieś ~2db. Ciekawe bo rezystor jest pierwszy w torze więc spodziewałem się delikatnej zmiany w okolicach ~0.5db. Wsadze za jakiś czas Millsa o fabrycznej rezystencji 0.5ohm i zobacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Raportuję postęp:

Wymieniłem rezystor Millsa 1ohm na fabryczną wartość 0.5ohm i tu już było nieco przyjemniej w stosunku do oryginalnego B&W. Ale pełne zadowolenie przyszło dopiero po wymianie całego okablowania na Duelund w wersji 600V. Sybilanty są pod kontrolą, średnica nie jest natarczywa, można słuchać i słuchać. Muzyka akustyczna i klasyczna brzmi bardzo 'prawdziwie'. Zrobiłem jeszcze filcowe okręgi na tweetery ale ku mojemu zdziwieniu jest to już zupełnie niepotrzebne. Kolumny są też na kolcach i o jakieś 6cm wyżej ale jaki to miało wpływ to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.