Jump to content
IGNORED

Czy kupie tanio interkonekt ze srebrem ?


mariusz

Recommended Posts

Zwłaszcza jakby je jeszcze podłączyć do dzielonego wzmacniacza na monoblokach za 200 zł :-)

 

Oehlbach NF1 0,5m kosztuje 99 zł, srebro z miedzią. W pełni srebrny Albedo Moon - 180 zł. Dane z przeglądu rynku Audio. Ktoś da mniej?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Posrebrzane miedziane kable raczej wyostrzają/degradują dźwięk, jeśli już to chyba tylko super czyste srebro (nie jubilerskie). Tylko po co? Żeby powiedzieć kumplom że ma się srebrne kable? ;-)

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Link to comment
Share on other sites

Jasno, ostro, sztuczne uszczegółowienie brzmienia, to domena tanich cienkich drutów srebrnych przeznaczonych dla osób na siłę chcących wyróznić sie posiadaniem kabla srebrnego. Odpowiednio wykonany o odpowiednim przekroju kabel srebrny niczym nie przypomina tych przypadłości. Jest gładki, pastelowy i co jest największym atutem srebra- szybki, konturowy ze wspaniałym basem. Przekrój świadczy o użyciu danej ilości srebra, a to musi parę złotych kosztować. Jeśli więc ktoś liczy na okazję.... to rozwiewam jego zamysły. Nie da się tanio i dobrze. Nie idzie to w parze. A jeśli chodzi o cenę srebra- jest cena jedna na świecie giełdowa. Potem w zależności od sposobu obróbki daje cenę za metr druta czy drucika.

Pozdr. miłośników srebra.

Link to comment
Share on other sites

A ja uważazm, że można tanio i bardzo dobrze.

Kolega Kubedes pożyczył mi IC, właśnie chyba miedz posrebrzana czy coś takiego, i zagrało to naprawde świetnie. U mnie zagrało świetnie. Słuchaliśmy go jeszcze z CD Sony 707 (bardzo wysoki model, nie wiem czy nie najwyższy ze starych odtwarzaczy CD Sony) i brzmienie jakie usłyszeliśmy powliło wszystkich. A grały i IC za sporą kase.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że w ostatnich wpisach wymieniacie kable ze srebrzanki a nie ze srebra. Srebrzanka nawet w detalu jest tańsza, nie mówiąc o hurcie:)

A ile kosztuje to wiem z powodu "kręcenia" Z-Zultra analoga. Na najnowszą wersję model bramy raju uzywam przekroju 4.2mm2 na pojedyńczy interkonekt (para 8.4mm2), do tego mozolne prace konstrukcyjno-badawcze, izolacje, izolatory, wtyki, koszulki, cyna itd. Włozony czas pracy. Nie da się więc tanio. Tanio można zrobić "kichę", która wyda się jedynie dobra.

Smacznego jajka Wielkanocnego.

Link to comment
Share on other sites

:):) zależy co rozumiemy przez terminy: tanio i drogo.

Oczywiście, że stosunek cena/ jakość w wyrobie DIY będzie niedościgniona dla wyrobu factory. Z wpisów odnoszę wrażenie, że potocznie krąży opinia. Parę metrów srebrzanki, byle jak i już gra. A to tak nie jest. Gdyby było to takie proste, mielibyśmy cała masę kabli na rynku o wybitnych walorach brzmieniowych. Ceny surowca tego dobrego również sa na jakimś poziomie i nie da się ich obniżyć, by wyszło na poziomie kabla do mikrofonu. Dla mnie tanio to jak mnie kabel wyjdzie np. 500zł. Innemu 50zł więc myslę, ze tu pies pogrzebany:):)

Link to comment
Share on other sites

razem z kolega zrobilismy sobie sami srebrne interkonekty. pod Warszawa jest zaklad gdzie mozna zamowic i kupic srebrny drut, 99,999. koszulki teflonowe mozna zamowic w USA, wtyki jakie kto lubi. przepis nie jest niczym ekstrawaganckim, dawno opisany na audioasylum. wychodzi tanio, gra bardzo dobrze. jedyny minus, ze trzeba sie zebrac tak we dwoch i zamowic wieksza ilosc drutu bo fabryka ponizej 40m chyba nie robi, jak pamietam.

Link to comment
Share on other sites

Matthew, 15 Kwi 2006, 20:30

 

>a wywalcują średnicę 0,01mm ?

 

Niestety w moich źródłach pochodzenia uzyskanie takiej średnicy nie jest możliwe. Mają na myśli gruby piszę o przekroju całkowitym na który składają sie jak najcieńsze druciki. Prawdą jest jeszcze, ze znaczenie ma geometria itd., czego Tobie chyba tłumaczyć nie muszę:):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.