Jump to content
IGNORED

uszkodzony głośnik

Ghotti
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy to dobry dział chyba nie no ale ... Uszkodzony elac fs217 jak na foto ktoś może mi powiedzieć ile może kosztować naprawa i gdzie moge ja naprawić najlepiej w okolicy Warszawy? Membrana jest cała

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Ja tam nie spec od napraw, ale te dziury są ogromne, nawet jak to zapaćkać jakimś klejem to jak to będzie wyglądać i jak wpłynie na pracę zawieszenia? Zawieszenie to nie klej na gorąco, ze się brzegi złapią. Te zawieszenie to już dla mnie wygląda jakby coś przy nim było robione.

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

10 godzin temu, Ghotti napisał:

Nie wiem czy to dobry dział chyba nie no ale ... Uszkodzony elac fs217 jak na foto ktoś może mi powiedzieć ile może kosztować naprawa i gdzie moge ja naprawić najlepiej w okolicy Warszawy? Membrana jest cała

Paweł S z forum diyaudio.pl naprawia wszelkiego rodzaju głośniki. 

Hidden Content

Edited by jamelo

Wysłałem do audioklanu maila z pytaniem o koszt części o ile jest dostępna w ogóle i czy mi sprzedadzą.

Chałupnicze metody odpadają ? ma być zrobione jak należy.

Sama wymiana jest skomplikowana? Mam tutaj na miejscu takich rzemieślników, kiedyś mi wymienili głośnik w klipsch f1 bo padł, jakbym im dał część to by sobie poradzili? Czy lepiej nie ryzykować?

1 godzinę temu, Ghotti napisał:

Chałupnicze metody odpadają ? ma być zrobione jak należy.

Pozostają Ci tylko dwie opcje albo wymiana głośnika z czym poradzi sobie średnio uzdolniony majsterkowicz lub wklejenie nowego resora co jest możliwe do zrobienia tylko "metodami chałupniczymi" jak to nazywasz.

W tym przypadku prawdopodobnie nie trzeba centrować cewki więc wymiana jest stosunkowo prosta dla kogoś doświadczonego w tej dziedzinie.

z iviter.pl 400-500 zł, Warszawa

człowiek z forum diyaudio 50-100, pewnie wymiana samego zawieszenia na zasadzie dopasowania tego co jest dostępne

dostałem odpowiedź z audioklanu

"Jeżeli dotyczy to głośnika niskotonowego pierwszego od góry, to jego koszt wnosi 310zł szt. do zamówienia u producenta przy najbliższej dostawie, której na tą chwilę nie planujemy. Możemy również zlecić wysyłkę oddzielnie, ale wtedy należy doliczyć kosz wysyłki od producenta około 150-200 zł"

kolumna działa, więc chyba poczekam na tą dostawę, pytanie tylko czy wymieniać cały głośnik skoro popsute "tylko" zawieszenie

• Moderatorzy
1 godzinę temu, Ghotti napisał:

pytanie tylko czy wymieniać cały głośnik skoro popsute "tylko" zawieszenie

Jeżeli wymienisz zawieszenie na nieoryginalne w jednym głośniku, to on już będzie grał nieco inaczej niż głośnik z drugiej kolumny. 
Jeżeli wymienisz cały głośnik na nowy oryginalny, to wszystko będzie w porządku i obie kolumny będą grać tak samo (po ewentualnym wygrzaniu nowego głośnika). 310zł to nie jest cena zaporowa.

Wnioski nasuwają się same. 

Kontakt na maila w moim profilu.

3 godziny temu, Ziarutek napisał:

Mam taki głośnik, odstąpię Ci za darmo, koszty wysyłki pokryjesz tylko. Kontakt na priv.

Jednak mały zonk. Teraz sprawdziłem i jest to głośnik z obudową dolną. Obudowa wygląda na przyklejoną czyli przy dobrych chęciach można spróbować podmienić. 

Koledzy muszą doradzić czy brać (bo ma małe wgniecenia) czy lepiej poczekać, wydać 300 zł i mieć nowy bez kombinacji.

Ja wymieniłem kiedyś jak widać tylko ze względów estetycznych. Głośnik jest sprawny w 100%.

Zalega mi w szafie a kolumny już zdążyłem zmienić. 

Hidden Content

Hidden Content

310 nie jest cena zaporowa wezmę nowy i tyle. Jakbym miał jechać np. do Pana z ssl.audio to też stówka na paliwo plus stówka wymiana na "kombinowana" więc nie robi się duża różnica. Poczekam i wezmę originał.

4 godziny temu, Ziarutek napisał:

Jednak mały zonk. Teraz sprawdziłem i jest to głośnik z obudową dolną. Obudowa wygląda na przyklejoną czyli przy dobrych chęciach można spróbować podmienić. 

Koledzy muszą doradzić czy brać (bo ma małe wgniecenia) czy lepiej poczekać, wydać 300 zł i mieć nowy bez kombinacji.

Ja wymieniłem kiedyś jak widać tylko ze względów estetycznych. Głośnik jest sprawny w 100%.

Zalega mi w szafie a kolumny już zdążyłem zmienić. 

Hidden Content

Dzięki za chęci ? Ale nie chce kombinować.

Hidden Content