Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w doborze subwoofera do zestawu 5.1


Bigarturius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Na wstępie informuję, że nie jestem audiofilem, a raczej laikiem, ale lubię dobry dźwięk podczas oglądania filmów i słuchania moich ulubionych nagrań (kino/muzyka - 50/50). Brakuje mi jeszcze subwoofera do mojego zestawu kina. Posiadam: amplituner Yamaha AVENTAGE RX-A1020, kolumny Monitor Audio Bronze: 2 x BX6, 2 x BXFX i BX Center. Sprzęt grał w salonie około 45m2 z subwooferem BXW-10. Subwoofer został sprzedany, a cały sprzęt łącznie z projektorem przeleżał w kartonach około 4 lat. Obecnie wszystko zostało zainstalowane w pokoju (zaadaptowanym na kino domowe) 6m x 3.3m czyli prawie 20m2. W pokoju na podłodze są kafelki, co pewnie będzie miało wpływ na akustykę. Przymierzam się do kupna subwoofera 10-12 cali. Czy zostać przy Monitor Audio (Bronze W10 albo Silver W12 - który z nich?), czy ktoś poleca inną opcję. 

Z góry dziękuję za każdą dobą radę i wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bigarturius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Bigarturius zmienił(a) tytuł na Prośba o pomoc w doborze subwoofera do zestawu 5.1
Gość

(Konto usunięte)

Tyle tu już na temat subwooferów zostało napisane że masakra...przydało by się to wszystko uporządkować względem cen, oraz który jest w danym budżecie kilerem by nowi lub inni użytkownicy forum nie musieli szukać tylko by weszli w taki temat z założonym budżetem i sprawa była by załatwiona od ręki... 

Jak sub to tylko firmy specjalizującej się w tym i znającej na rzeczy... 

Większość tutaj nie ma do czynienia z subwooferami dedykowanymi serią... 

Nie podałeś budżetu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie podałem budżetu.... 

Ale napisałem, że myślę o zostaniu przy Monitor Audio - Bronze W10 albo Silver W12, więc łatwo można się domyślić, że zastanawiam się nad subwooferem w tym przedziale cenowym. Ale jeśli coś tańszego będzie dobrze współgrało z tym co mam to także może być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dla ciebie ten budżet jest znany, innym nie chce się wchodzić specjalnie w przeglądarkę i szukać... np. Mówisz 2500zl i każdy już wie ze w tej cenie są takie i takie suby a tak specjalnie szukać... to człowiekowi ręce opadają... mi się nie chce szukać ile z serii kosztują wymienione przez Ciebie subwoofery... niech ktoś to zrobi za mnie... może w tedy dodam coś od siebie... pozdro 

 

ps ten sub ma grać w muzyce i filmach czy tylko filmy? Jakiego basu oczekujesz? Ma być ŁaŁ i opad szczeny czy ma być kontrola, szybkość itd... zdefiniuj swoje poszukiwania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Dla ciebie ten budżet jest znany, innym nie chce się wchodzić specjalnie w przeglądarkę i szukać... np. Mówisz 2500zl i każdy już wie ze w tej cenie są takie i takie suby a tak specjalnie szukać... to człowiekowi ręce opadają... mi się nie chce szukać ile z serii kosztują wymienione przez Ciebie subwoofery... niech ktoś to zrobi za mnie... może w tedy dodam coś od siebie... pozdro 

 

ps ten sub ma grać w muzyce i filmach czy tylko filmy? Jakiego basu oczekujesz? Ma być ŁaŁ i opad szczeny czy ma być kontrola, szybkość itd... zdefiniuj swoje poszukiwania 

Budżet 2k-5k. 

Kino/muzyka 50/50. Bas ma być dobrze słyszalny, ale nie natarczywy. W filmach ma spełniać swoją rolę jak w dobrym kinie, a muzyce bardziej miękki i wyważony, ale słyszalny. Nie jestem melomanem i expertem. Nawet nie wiem jak lepiej podłączyć do amplituner; czy przez LFE (podobno lepsze do filmów) i zostawić wszystko ustawieniom  amplitunera (jak na razie tylko to ogarniam ? ), czy lepiej podłączyć inaczej i pokombinować (na razie nie mam wiedzy jak?).

Godzinę temu, don111 napisał:

Do 5-6k czyli jak ten Silver W12 to masz już np SVS PB/SB 3000 albo tańsze SVS SB/PB 2000 Pro. 

Dzięki za propozycje. SVS SB/PB 2000 Pro - ciekawa propozycja i jak się po Nowym Roku wydostanę z Afryki to posłucham w jakimś salonie. Na razie to mogę jedynie poczytać o nim na internecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałbym wybierać z tej dwójki to zdecydowanie stawiałbym na SIlver 12, który zapewni dynamiczny  i nisko schodzący bas. W tej kategorii cenowej masz killera czyli SVS PB3000, który w kinie domowym nie ma sobie równych. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli miałbym wybierać z tej dwójki to zdecydowanie stawiałbym na SIlver 12, który zapewni dynamiczny  i nisko schodzący bas. W tej kategorii cenowej masz killera czyli SVS PB3000, który w kinie domowym nie ma sobie równych. 

Dzięki. Jesteś już drugą osobą, która poleca mi SVS. Ja bardziej bym się skłaniał ku serii SVS SB - mniejsze gabaryty od serii PB. Jak dźwiękowo wypada porównanie odpowiadających sobie modeli serii PB i SB? A czy jest duża różnica oprócz ceny między SVS SB2000 Pro a SVS SB3000? Czy Silver 12 to tak coś pomiędzy SVS SB2000 Pro a SB3000? Do którego mu bliżej? 

 

6 godzin temu, GREGO3city napisał:

A czy to już nie jest półka cenowa przy której warto pochylić się nad dwoma subami ?

Myślałem o tym, ale na początek chcę zainwestować w jeden subwoofer (aż tak rozrzutny nie jestem ?) i przekonać się czy mi wystarczy jeden czy nie i wtedy ewentualnie dołożyć drugi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bigarturius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bigarturius napisał:

Czy Silver 12 to tak coś pomiędzy SVS SB2000 Pro a SB3000? Do którego mu bliżej? 

Jeśli chodzi o zejście i moc? To raczej bliżej SB1000. 

Moc w sensie SPL, bo wzmacniacz może być nawet 1000W vs 200W i o niczym to nie przesądza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 18:09, don111 napisał:

Jeśli chodzi o zejście i moc? To raczej bliżej SB1000. 

Czyli nawet SVS SB2000 (nie SB2000 Pro) powinien zagrać lepiej od MA W12 skoro MW W12 gra podobnie jak SB1000? 

Przeglądałem to i inne fora, i pojawia się jeszcze REL T9 i REL T7 (przy podobnych zapytaniach jak moje). Czy w porównaniu z nimi SVS SB2000 także wypada lepiej czy może któryś z REL-ów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko że bliżej SB1000 jeśli chodzi o moc, zejście, nie o jakość dołu. MA gra bardzo dobrze. Rel T9 będzie podobny lub trochę słabszy od MA, z tym że dół bardziej zwarty, punktowy, trochę lepszy pod muzykę, ale MA też dobrze się spisuje. Nie da się wybrać jednoznacznie najlepszego suba w kinie i muzyce. Musisz wybrać co jest sprawą bardziej priorytetową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli REL T9 i MA W12 to lepszy wybór do słuchania muzyki, a z SVS SB/PB2000 do oglądania filmów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bigarturius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL na pewno będzie lepszy do muzy. W końcu oni się w tym specjalizują. MA nie znam i nie słyszałem. Może zacznij od tego, aby posłuchać różnicy między subem otwartym i zamkniętym (SVS ma te same modele otwarte i zamknięte, więc tam jest najłatwiej). Zobacz co Ci bardziej pasuje i dopiero wybieraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bigarturiusspokojnie Ci mogę polecić to co akurat sprzedaje. Małe pieniądze, a gra bardzo przyzwoicie i muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qbakos napisał:

REL na pewno będzie lepszy do muzy. W końcu oni się w tym specjalizują. MA nie znam i nie słyszałem. Może zacznij od tego, aby posłuchać różnicy między subem otwartym i zamkniętym (SVS ma te same modele otwarte i zamknięte, więc tam jest najłatwiej).

Dzięki za opinię. Na pewno będę słuchał różnych przed kupnem. Mam Monitor Audio serii Bronze i mi odpowiadają na razie, tylko jeszcze bas do uzupełnienia całości, dlatego w pierwszej kolejności myślałem o subwooferze Monitor Audio, ale po przeglądzie forum i radach bardziej doświadczonych kolegów biorę pod uwagę także suby innych firm. 

 

31 minut temu, marcinmarcin napisał:

@Bigarturiusspokojnie Ci mogę polecić to co akurat sprzedaje. Małe pieniądze, a gra bardzo przyzwoicie i muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Marcimarcin jakbym mieszkał bliżej to pewnie bym się wprosił na odsłuch ?. Dzięki za propozycję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 09:03, Bigarturius napisał:

Czyli REL T9 i MA W12 to lepszy wybór do słuchania muzyki, a z SVS SB/PB2000 do oglądania filmów? 

SVS SB też do muzyki bdb, podobnie jak MA, tylko moc i zejście lepsze, Rel będzie jeszcze ciut lepszy do muzyki, kosztem dużo słabszego zejścia i mocy. od SVS, bliżej MA. SVS PB to wielki otwarty sub, moc dużo większa od reszty, do muzyki też w sumie ok, ale nie aż tak jak tamte, w szczególności Rel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega komediant zapomni lepiej o relu czy nawet sb2000 bo jeżeli założył temat w tej zakładce to do kina w tym przedziale cenowym lepszego suby nie znajdzie niż klipsch 115/spl 150 . Można temat zamknąć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, don111 napisał:

SVS SB też do muzyki bdb, podobnie jak MA, tylko moc i zejście lepsze, Rel będzie jeszcze ciut lepszy do muzyki, kosztem dużo słabszego zejścia i mocy. od SVS, bliżej MA. SVS PB to wielki otwarty sub, moc dużo większa od reszty, do muzyki też w sumie ok, ale nie aż tak jak tamte, w szczególności Rel. 

Dzięki za wytłumaczenie laikowi (jakim jestem ?) niuansów różniących poszczególne modele. Rozjaśniło mi się trochę w temacie. Po powrocie do kraju na pewno posłucham kilku modeli i dam znać co zakupiłem. 

44 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Kolega komediant zapomni lepiej o relu czy nawet sb2000 bo jeżeli założył temat w tej zakładce to do kina w tym przedziale cenowym lepszego suby nie znajdzie niż klipsch 115/spl 150 . Można temat zamknąć....

Dla mnie ktoś kto pisze kup to i tylko to, nic innego, jest komediantem, albo dystrybutorem, któremu zależy na sprzedaży. Może dla starych wyjadaczy zabrzmi to dziwnie/śmiesznie, ale jak kupowałem kolumny to brałem pod uwagę Klipsch (nie pamiętam dokładnie modelu, ale w podobnej cenie jak moje MA Bronze) i po odsłuchu zdecydowanie MA bardziej mi przypadły do gustu, jestem zadowolony. Mimo wszystko dzięki za propozycję. Dodam Klipsch spl 150 do mojej listy do odsłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku subów do kina , sprawa jest bardzo prosta . Kupujesz największy i najmocniejszy na jaki Cię stać. Tyle w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

W przypadku subów do kina , sprawa jest bardzo prosta . Kupujesz największy i najmocniejszy na jaki Cię stać. Tyle w temacie. 

Widziałeś co autor wątku napisał? Kino muzyka 50/50. Z twojej strony może tyle w temacie, z mojej wręcz przeciwnie i na odwrót

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.