Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam SA30 vs Hegel H120 ?


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.02.2021 o 22:49, felix napisał:

Bawiłem się tylko sterowaniem po IP, z pomocą Home Assistant.

Home Assistanta również używam i faktycznie, ta integracja, która jest, praktycznie nie działa. Gdyby udostępnili jakiś interfejs sterowania np. przez rest api, to bym sobie dorobił, ale nic takiego nie widzę.

Nie wiem, co mu się stało, ale od jakiegoś czasu po wyłączeniu z pilota zachowuje się tak jak po całkowitym wyłączeniu fizycznym wyłącznikiem, tzn. uruchamia się ok. 30sek i nie jest widoczny chromecast, czyli nie można go uruchomić z apki (spotify/tidal). Przejrzałem jeszcze raz całe menu, zresetowałem nawet do ustawień fabrycznych i bez zmian. W trakcie nie było też przecież żadnego nowego softu, więc doprawdy nie wiem, o co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, remlik napisał:

Nie wiem, co mu się stało, ale od jakiegoś czasu po wyłączeniu z pilota zachowuje się tak jak po całkowitym wyłączeniu fizycznym wyłącznikiem, tzn. uruchamia się ok. 30sek i nie jest widoczny chromecast, czyli nie można go uruchomić z apki (spotify/tidal). Przejrzałem jeszcze raz całe menu, zresetowałem nawet do ustawień fabrycznych i bez zmian. W trakcie nie było też przecież żadnego nowego softu, więc doprawdy nie wiem, o co chodzi ?

A ja wiem co mu się stało, bo miałem tak samo ?

Usuń integrację do Arcama z HA i stanie się cud ?

Edit: Ogólnie coś się zmieniło w kwestii sterowania po IP w sofcie 867 i zaczął tak właśnie robić. Miałem ten sam problem i support Arcama nakierował mnie na to. Usunąłem tą integrację i działa normalnie.

We wcześniejszych softach nie było tego problemu.

Ja i tak używałem tego tylko do wyłączania wzmacniacza na noc, z jednego guziora z lampami itp.

Może którego dnia spróbuję usiąść i przerobić tą integrację tak, żeby działała ok dla moich potrzeb, ale muszę znaleźć na to czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem tego wzmacniacza i mam pytanie co do jakości wykonania a przed wszystkim dźwięku. Czy dorównuje on dźwiękiem wzmacniaczowi bez bajerów np. Rotelowi ra-1592? Do kupna skłania mnie w sumie tylko system polepszania akustyki, sieciowych opcji nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

?Usuń integrację do Arcama z HA i stanie się cud ?

O widzisz, to jest jakiś trop ...a raczej był ? sprawdziłem i integrację wywaliłem już wcześniej, dla pewności usunąłem też "google cast"  i w ostatnim kroku nawet położyłem HA. Kilka razy "power cycle" i nic. Zmieniło się tyle, że teraz po włączeniu (z pilota) pojawia się napis Arcam SA30 i "zastanawia sie" przez 2-3 sek.  czy robić pełny boot tego linux-a, co tam wsadzili, po czym standardowo "kropki na boki". Nie wiem, może jeszcze raz reset mu zrobię, chociaż jak ostatnio puściłem (z poziomu web app) to nie wszystkie ustawienia wykasował. Już sie zastanawiam, czy mu pełny re-flash zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawe. A nie masz jeszcze czegoś, co by się łączyło ze wzmacniaczem?

U mnie usunięcie tej integracji rozwiązało problem i nic nie musiałem dodatkowo resetować. Chromecast i jego integracja z HA zostały i jest ok.

Jeśli chodzi o reset, to tylko z menu działa pełny reset. Ten z web clienta resetuje chyba tylko moduł sieciowy, a nie całość.

Może więc spróbuj jeszcze w ten sposób?

19 minut temu, eldocktor napisał:

Jestem zainteresowany kupnem tego wzmacniacza i mam pytanie co do jakości wykonania a przed wszystkim dźwięku. Czy dorównuje on dźwiękiem wzmacniaczowi bez bajerów np. Rotelowi ra-1592? Do kupna skłania mnie w sumie tylko system polepszania akustyki, sieciowych opcji nie lubię.

Nie znam tego Rotela, więc nie porównam bezpośrednio.

Co mogę powiedzieć, to że Dirac Live robi większą różnicę niż zmiana wzmacniacza na wyższą półkę. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Bardzo polecam DL.

Jakość wykonania Arcama jest dobra. Jakość dźwięku moim zdaniem bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 13:58, felix napisał:

Co mogę powiedzieć, to że Dirac Live robi większą różnicę niż zmiana wzmacniacza na wyższą półkę. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Bardzo polecam DL.

Mam podobne doświadczenia z DL. Zaryzykowałbym nawet tezę, że w niektórych przypadkach zmiana może być porównywalna do wymiany kolumn. Wszystko zależy od duetu kolumny-pomieszczenie (akustyka). W moim przypadku na poprzednich kolumnach po włączeniu diraca dźwięk zmieniał się właśnie tak, jakby grały zupełnie inne kolumny. Aktualnie zmiany nie są tak "drastyczne". Przy czym jest oczywiście możliwość ingerencji w krzywe korekcji i zapisanie trzech profili dostosowanych do preferencji/jakości nagrania/głośności itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.03.2021 o 13:58, felix napisał:

Jeśli chodzi o reset, to tylko z menu działa pełny reset. Ten z web clienta resetuje chyba tylko moduł sieciowy, a nie całość.

Pełny reset (a właściwie wgranie na nowo softu z usb) w końcu zrobiłem i dopiero to pomogło (na źle działające net standby). Co z tego, skoro "zepsuło" się co innego - mianowicie MQA z Tidala.  Straciło się i koniec. Nie działa przez music life, nie działa przez mconnect. Brak napisu mqa na wyświetlaczu i max częstotliwość próbkowania, jaka się pojawia - bodaj 48kHz. Z plików jest ok, ot ciekawostka. Doprawdy, całej masy dodatkowych atrakcji dostarcza ten arcam, "zabawa" na długie zimowe wieczory ...no tak, zima się kończy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, remlik napisał:

Co z tego, skoro "zepsuło" się co innego - mianowicie MQA z Tidala.  Straciło się i koniec. Nie działa przez music life, nie działa przez mconnect. Brak napisu mqa na wyświetlaczu i max częstotliwość próbkowania, jaka się pojawia - bodaj 48kHz.

Jaką wersję softu wgrałeś? v867? Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o podobnym problemie.

50 minut temu, remlik napisał:

Doprawdy, całej masy dodatkowych atrakcji dostarcza ten arcam, "zabawa" na długie zimowe wieczory ...no tak, zima się kończy 😉

No niestety nie poszło im z tym softem. Czekam na nową betę i zobaczymy. Generalnie są już blisko...

Szkoda bo to naprawdę świetny klocek, do którego zrazili trochę klientów głupimi błędami w sofcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, felix napisał:

Jaką wersję softu wgrałeś? v867?

Tak, wgrałem v867 na v867. Zgłaszali już ludziska widziałem problemy z mqa, w jednym przypadku po ustawieniu "volumingu" (czyli ograniczenia vol. max) - też to zmieniałem, więc myślę sobie "bingo", ale nie, nie może być za prosto. W każdym razie wygląda na to, ze soft potrafi się wykrzaczyć w dziwnych okolicznościach i jak komuś wszystko działa, to absolutnie nie ruszać, bo po zmianie dowolnej opcji trzeba robić testy regresyjne i weryfikować wszystko 😉 Inna sprawa, że wcale nie jestem pewien, czy rozpoznałbym w ślepym teście brak mqa, bo gra rzeczywiście nadal świetnie (i "tylko" to go ratuje)

3 godziny temu, felix napisał:

Czekam na nową betę i zobaczymy.

Będzie publiczna beta , czy trzeba się gdzieś zapisać ? Generalnie cały ten soft jest jedną wielką betą, więc chętnie potestuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, remlik napisał:

Tak, wgrałem v867 na v867. Zgłaszali już ludziska widziałem problemy z mqa, w jednym przypadku po ustawieniu "volumingu" (czyli ograniczenia vol. max) - też to zmieniałem, więc myślę sobie "bingo", ale nie, nie może być za prosto.

Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o takich problemach, a sam używam opcji Max Volume od samego początku.

Gdzie ktoś to zgłaszał, bo ja nie kojarzę.

Na razie jest beta zamknięta. Kilka osób (w tym ja) z forum 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Zgodnie z informacją od gościa z Arcama, który jest na tym forum, następna beta ma już być publiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

Gdzie ktoś to zgłaszał, bo ja nie kojarzę.

tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tyle, ze to na forum roona było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale z Roonem jest inna bajka 🙂

Jeżeli ktoś nie ma statusu developera, to nie może aktywować SA30 w Roon jako urządzenia RAAT, z powodu braku certyfikacji. W takiej sytuacji działa tylko Chromecast lub Airplay, które MQA nie wspierają.

Nie ma to więc nic wspólnego z samą obsługą MQA przez SA30, tylko z protokołem, który jest używany.

Ja mam status developera i mogę aktywować SA30 przez RAAT. MQA śmiga bez najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę, że temat dotyczył "Volume Leveling", czyli opcji DSP Roona. DSP Roona "przerywa" ścieżkę sygnału MQA i uniemożliwia "drugi unfolding" przez urządzenie. Da się to chyba jakoś obejść, ale szczerze mówiąc nie wnikałem jak - nie używam DSP Roona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba w czwartek lub piątek kłopoty z MQA też nie pokazywało ani na wyświetlaczu ani na apce Mconnect i wszystko szło tylko 44,1kHz.Ale samo póżniej przeszło ,bo już myślałem że coś z aktualizacją nie halo.

Czasem też tak mam że leci płytka i nagle w następnym utworze potrafi brumieć kolumna ,raz była to jedna kolumna  ,a przy innym utworze druga kolumna ,z tym że to u mnie zawsze górny głośnik .Wtedy pomagało na apce zrobić pauzę i po chwili włączyć znów i już nie brumiało.Zdażało to się na różnych płytach puszczanych z Tidala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszkluczynski@gmail

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 16:23, tomaszkluczynski@gmail napisał:

Ja miałem chyba w czwartek lub piątek kłopoty z MQA też nie pokazywało ani na wyświetlaczu ani na apce Mconnect i wszystko szło tylko 44,1kHz.Ale samo póżniej przeszło ,bo już myślałem że coś z aktualizacją nie halo.

Czyli nie tylko u mnie. Nie wiem o co chodzi, ale wczoraj zaczęło działać, z tym, ze dosyć nieprzewidywalnie. Robiłem nawet testy puszczając w kółko ten sam utwór i mqa "wskakiwało" w kratkę, zupełnie losowo. Dziś ponownie całkowicie nie działa, a nic nie zmieniałem. Opcje sieciowe też zweryfikowałem - po kablu, wifi, nawet pod inny router i drugie łącze internetowe dziada przełączyłem i nic. Najgorsze jest to, ze ten soft jest zupełnie nieprzewidywalny. Dziś kolejny babol przy odtwarzaniu z dysku usb - kilka razy mi się po prostu zrestartował. To mi na szczęście nie jest na co dzień do niczego potrzebne, niemniej kolejny kamyczek do pogrzebania tego arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, remlik napisał:

Czyli nie tylko u mnie. Nie wiem o co chodzi, ale wczoraj zaczęło działać, z tym, ze dosyć nieprzewidywalnie. Robiłem nawet testy puszczając w kółko ten sam utwór i mqa "wskakiwało" w kratkę, zupełnie losowo. Dziś ponownie całkowicie nie działa, a nic nie zmieniałem. Opcje sieciowe też zweryfikowałem - po kablu, wifi, nawet pod inny router i drugie łącze internetowe dziada przełączyłem i nic. Najgorsze jest to, ze ten soft jest zupełnie nieprzewidywalny. Dziś kolejny babol przy odtwarzaniu z dysku usb - kilka razy mi się po prostu zrestartował. To mi na szczęście nie jest na co dzień do niczego potrzebne, niemniej kolejny kamyczek do pogrzebania tego arcama.

Mnie to w sumie nie przeszkadza i problemy jeśli już są to bardzo rzadko .Za to sposób w jaki Arcam gra zupełnie mi te problemy rekompensuje i nie zamienił bym go na żaden  inny klocek w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne: 

MQA

We have become aware of an issue resulting in the SA30 reverting to FLAC playback instead of decoded MQA. We believe this is an issue from the streaming service itself, but we are still investigating. This is currently affecting all products, regardless of software version.

 

To informacja bezpośrednio od Arcama, umieszczona na forum SA30.

Czyli wygląda na to, że problem leży po stronie Tidala, a nie SA30 i dotyka wszystkich wersji firmware.

Nie wiem jak na innych urządzeniach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, felix napisał:

Nie wiem jak na innych urządzeniach.

Na Node 2i wszystko gra bez problemu - właśnie sprawdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Franz-007 napisał:

Na Node 2i wszystko gra bez problemu - właśnie sprawdziłem.

No nic dziwnego teraz u wszystkich gra bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomaszkluczynski@gmail napisał:

No nic dziwnego teraz u wszystkich gra bez problemu.

Kolega felix zadał pytanie i odpowiedziałem, więc nie wiem co znaczy ten dziwny komentarz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomaszkluczynski@gmail napisał:

No nic dziwnego teraz u wszystkich gra bez problemu.

U mnie (niestety) nadal brak MQA na SA30 😞

17 godzin temu, felix napisał:

Czyli wygląda na to, że problem leży po stronie Tidala, a nie SA30 i dotyka wszystkich wersji firmware.

Obawiam się, że to jest jakiś błąd "na styku" tidal - arcam firmware. Czyli będą szukać dłuuuugo. Wysłałem zapytanie do tidala, do arcama też zaraz skrobnę, ale oni odpowiadają po kilku dniach zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, remlik napisał:

U mnie (niestety) nadal brak MQA na SA30 😞

 

To chyba znaczy że akurat z twoim egzemplarzem SA30 jest coś nie tak ,u mnie to zdarzyło się raz w czwartek lub piątek w zeszłym tygodniu i po 3-4 godzinach wszystko wróciło do normy.Jeśli by to był problem ogólny softu to chyba wszyscy powinni mieć ten problem w tym samym czasie ,i myślę że z Tidalem byłoby podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano (przed 9) nie działało. Od ~11ej ruszyło i na ten moment działa stabilnie, więc być może coś poprawili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal zamierza zmienić sposób streamingu MQA i wdrożyli nowy sposób bez informowania nikogo. Część urządzeń była gotowa na zmianę, część jeszcze nie. W tym momencie zmiana została przez Tidala cofnięta, żeby dać producentom trochę czasu na dostosowanie się. Arcam obiecał aktualizację na czas, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła.

Arcam obiecał 2 aktualizacje oprogramowania. Jedna powinna się pojawić na dniach i rozwiązuje część problemów (np. sterowanie przez HDMI CEC), ale jeszcze nie rozwiązuje problemu zniekształceń.

Druga, dużo większa aktualizacja ma się pojawić prawdopowodnie w kwietniu i ma zawierać ostateczny fix na problem zniekształceń + sporo innych, mniejszych usprawnień.

Jak będzie naprawdę, zobaczymy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware (v1027) do pobrania że strony Arcama. 

To ta sama wersja, którą teraz testowałem. 

W skrócie: naprawione HDMI ARC/CEC, skalowanie głośności w przypadku używania opcji "max volume", jakieś poprawki do Roon, nowa wersja firmware do DSP/Dirac.

Firmware jest stabilny i jak do tej pory to najlepszy FW jaki wyszedł. 

Zniekształcenia w ten wersji jeszcze nie są naprawione, ale podobno następny FW ma wyjść w kwietniu i już ma być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Podobno v1027 jest w końcu oficjalnie certyfikowany jako Roon ready. 

Piszę podobno, bo u mnie cały czas pokazuje się jako uncertified, ale jestem na wersji "release candidate" (teoretycznie powinna to być ta sama wersja) I mam status developera w Roon. 

Ale w sumie w "release notes" napisali "Roon ready", więc można założyć, że jest to prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam developera i Roon rozpoznał Arcama jako "roon ready", więc mogę potwierdzić. Poza tym ARC/CEC też działa lepiej - załączenie TV uruchamia SA30, poprzednio nie działało. Czyli wygląda na to, że zabrali się do roboty i oby tak dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Informacyjnie: właśnie od wczoraj testujemy nową betę, w której naprawili kilka problemów (odtwarzanie MQA po zmianie sposobu streamingu przez Tidala, zaniki dźwięku na wejść ARC i innych cyfrowych, ZNIEKSZTAŁCENIA).

Jak na razie jest obiecująco - wygląda na to, że wszystko działa. Zobaczymy jak będzie dalej. Nie udało mi się ani razu wywołać zniekształceń za pomocą mojej testowej playlisty, na której zawsze prędzej czy później się pojawiały.

Planują wypuszczenie oficjalniej wersji na początku lipca.

Dodatkowo od dzisiaj w sklepach App Stora i Play dostępna jest nowa wersja MusicLife - 4.0. Już nie jako beta, tylko release.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nowy firmware w końcu dostępny dla każdego.

Wersja 1206 do pobrania ze strony Arcama.

Najważniejsze zmiany:

- Naprawiony problem ze zniekształceniami przy wyższych częstotliwościach próbkowania i zmianach częstotliwości

- Znowu działa MQA z Tidal (zmiana sposobu strumieniowania po stronie Tidal, Arcam musiał dostosować swój firmware do tego)

- Całkowicie nowy kod procesora DSP. To była podstawa do usunięcia zniekształceń, ale przy okazji mam wrażenie (i kilku innych testerów również), że teraz gra jeszcze lepiej

- Usunięcie kilku mniejszych błędów

Firmware jest stabilny. Polecam szybki upgrade.

Po aktualizacji z wersji 1027 konieczny reset urządzenia (net i system). W późniejszych wersjach nie powinno to już być potrzebne. W tym firmware jest wyjątkowo dużo zmian.

W kolejce czekają fixy dla HDMI (firmware od dostawcy zewnętrznego) i miejmy nadzieję, że nowe funkcjonalności typu Tidal Connect, choć tego Arcam nie chce jeszcze oficjalnie potwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.