Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo 10-20k


Bragor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

To jest mój pierwszy post na forum wobec czego witam wszystkich.

Decyzja o wymianie kolumn  mission m34 i wzmacniacza nad c320 zapadła. 10 lat posłużył mi sprzęt który kupiłem (używany) łącznie za 2000 pln. Nas czas razem zmierza jednak ku końcowi.  

Budżet 10000 PLN z możliwością powiększenia o dodatkowe 10000. Mam konta na tidalu i spotify, plus kurząca się kolekcje płyt.  Słucham muzyki klasycznej, gitara akustyczna,  ebm/industrial, dark techno, trochę rocka. Salon + kuchnia  około 25  metrów, w przyszłości przeprowadzka na większy. Raczej detal, dobra kontrola, "ciepłe granie" odpada.
Jestem po jednej wizycie w salonie i odsłuchach

Yamahy RN 803 D + Bowers Wilkins 603 s2. Podobała mi się szczegółowość, odkrycie na nowo znanych nagrań, brak zaokrąglonego basu.

Yamahy RN 803 D + PSB x2T - brak efektu wow, i zaangażowania w słuchana muzykę, wszystko "otulone kocykiem"

Yamahy RN 803 D + Elac Carina 247.4 wydały mi się pośrednie między dwoma powyższymi tylko 5 minut słuchania za mało, żeby wyrobić sobie opinię, na pewno będę chciał do tego wrócić.

Mam zamiar dalej jeździć, jak najwięcej słuchać, podobny do powyższych i większy budżet. Jestem otwarty na sugestie, dotyczące dalszych kroków.

 

Pozdrawiam Marcin Nowakowski

PS żona mówi że maja być czarne albo fornir.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bragor napisał:

żona mówi że maja być czarne albo fornir.

No to nie mów żonie że forniry występują w bardzo szerokiej gamie kolorów, od bardzo jasnego do prawie czarnego i całkiem czarnego. Więc wybierz kolor forniru jaki tam sobie wymarzysz, a potem powiesz żonie "jak chciałaś fornir, to masz fornir" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, McGyver napisał:
14 godzin temu, Bragor napisał:

żona mówi że maja być czarne albo fornir.

No to nie mów żonie że forniry występują w bardzo szerokiej gamie kolorów, od bardzo jasnego do prawie czarnego i całkiem czarnego. Więc wybierz kolor forniru jaki tam sobie wymarzysz, a potem powiesz żonie "jak chciałaś fornir, to masz fornir" ?

To by nie było roztropne ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McGyver napisał:

A Ty masz w ogóle w tym domu cokolwiek do gadania? ?

Ha ha.

Od gadania mam zonę to fakt. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bragor napisał:

Ha ha.

Od gadania mam zonę to fakt. ?

Kiedyś sprzedałem swoje kolumny. Po paru dniach bez muzyki moja żona też gadała. Jakoś tak to leciało: "Załatw w końcu jakieś kolumny. Tylko żeby nie grały gorzej niż te poprzednie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 19:16, Bragor napisał:

Yamahy RN 803 D + Bowers Wilkins 603 s2. Podobała mi się szczegółowość, odkrycie na nowo znanych nagrań, brak zaokrąglonego basu.

w takim razie proponuję odsłuchać taki zestaw: Nad C388 z B&W 603s2 i modułem BluOS2i dostaniesz wszystko co tylko chcesz, a ponadto świetnego Bluesounda a i zagra to sporo lepiej od w/w Yamahy, plus bas będzie bardziej zaokrąglony. Do tego Nada można nawet zamontować moduł z HDMI.

Genialny system za takie pieniądze.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Genialny system za takie pieniądze.

To fakt. Ale gdy mówimy o 20 k to można jeszcze lepiej - NAD c298 + c658 + B&W 603s2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maraudio napisał:

To fakt. Ale gdy mówimy o 20 k to można jeszcze lepiej - NAD c298 + c658 + B&W 603s2.

można, jednak mamy tutaj przedział, a autor pisze o sporo tańszych systemach, więc nie chciałem przesadzać ?

Swoją drogą nieraz sprzedałem właśnie set 658 + 2x268 i B&W 603. Dobrze, że w końcu zrobili wyższy model końcówki. Będzie grało świetnie ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie rozważyłbym TANNOY REVOLUTION XT 8 F (około 7 K w czarnym połysku, więc żona będzie zadowolona) razem z wzmacniaczem hybrydowym UNISON RESEARCH UNICO PRIMO (około 6 K). To zamyka się w budżecie 13 tysięcy a już robi robotę, do tego masz trochę luzu na dokupienie jakiegoś streamera, okablowania i innych akcesoriów jak absorbery pod kolumny i elektronikę itp... wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż zakup za 20 koła tylko kolumn i amplitunera z wbudowanym streamerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zbadaj Naim Uniti Atom z głośnikami, jakie tam ci do niego podejdą. Atom kolo 10k więc 10k na głósniki np. proac dt8. Petarda i szczegóły a do tego nie wygląda jak plastik fantastik nada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś druga wizyta.

Elac vela 407 +  Yamahy RN 803d. Świetnie te kolumny wyglądają w polakierowanym fornirze. Dźwiękowo w porządku.

Elac vela 407 + NAD c388. Coś się zaczęło dziać niezwykłego. środek pasma  się zaczarował. Marcin Duda z Lunatic soul zyskał nadprzyrodzonych mocy. Bębenki na Dead can dance - Rakim rozbrzmiały feerią barw. Lini basu w OAKE - Hélicorde zaczęły towarzyszyć, niesłyszane wcześniej i niespodziewane muzyczne fantazmaty.  Ciężko się wyrwać z tego świata iluzji ? Sytuacje na ziemie sprowadza Handel i Bach, ci starzy wyjadacze nie dali się tak łatwo zaczarować.

B&W 603 + NAD c388. Instrumenty zaczarowane stały się instrumentami ze świata realnego. Sopran w 4 części Mesjasza wspaniały w swojej realności. Wszystko brzmi naturalnie i na swoim miejscu. Brakuje trochę przestrzeni.

B&W 703 + NAD c388. Podobne brzmienie, niestety nie jestem w stanie wyłapać różnic w odsłuchach następujących po sobie i zmęczenie dniem daje się we znaki.

RE: BRYTOHOLIC, dekoracja dzięki za sugestie jak gdzieś znajdę te sprzęty w okolicy Katowic, postaram się sprawdzić.

Wszystkie opisy są subiektywne i mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bragor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bragor napisał:

Elac vela 407 +  Yamahy RN 803d.

te kolumny zasługują na zdecydowanie więcej, ostatnio je sprzedaliśmy z kompletem Yamaha 2200/2100.

B&W 703 a 603 to moim skromnym zdaniem znaczący przeskok, aczkolwiek tutaj już o tyle trudniej to wyłapać, bo obie kolumny grają w podobny sposób... w końcu to B&W. Na serii 700 ja słyszę zdecydowanie większą kulturę i poukładany dźwięk. Grają barwniej i nie tak efektownie jak 603. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli szukasz zestawu do 10k to zwróciłbym uwagę na amplituner Onkyo TX-8390 z kolumnami Fyne Audio F502. Jeśli chciałbyś zwiększyć budżet ( zwiększając również jakość dźwięku ) sprawdź All In one Atoll SDA200 Signature z kolumnami Audio Physic Classic 15, świetne połączenie. Co więcej myślę, że Żona również będzie zadowolona z wyglądu kolumn.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.