Jump to content
IGNORED

Tv panasonic wzm vincent jak to polaczyc ?

yamfan
 Share

Recommended Posts

Witam . Mam stary wzmacniacz Vincent sv237 . Kupilem tv Panasonic tx65hz1500 . Ze starym telewizorem nie bylo problemu , natomiast ten nowy ma tylko wyjscia usb , hdmi , optyczne i coaxial . Vincent ma wejscie usb i z komputerem nie ma problemu ale z tym tv jakos nie dziala . Czy potrzebuje jakies dodatkowe ustrojstwo aby tv gral przez vincenta ? Z gory dzieki .

Wyjscie optyczne podlacz do takiego malego DAC a wyjscie Cinch do wzmacniacza

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_5449.png

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak wlasnie myslalem . Dziekuje pieknie za pomoc . Jeszcze jedno pytanie . Czy przy wyborze daca kierowac sie jakimis kryteriami ? Czy cena ma wplyw na jakosc w tym przypadku ? Nie chodzi mi o jakies cuda . Normalnie muzyki slucham z plyt ale mam zamiar zainstalowac netfliksa i ogladac jakies filmy czy koncerty z naglosnieniem .

13 godzin temu, yamfan napisał:

Witam . Mam stary wzmacniacz Vincent sv237 . Kupilem tv Panasonic tx65hz1500 . Ze starym telewizorem nie bylo problemu , natomiast ten nowy ma tylko wyjscia usb , hdmi , optyczne i coaxial . Vincent ma wejscie usb i z komputerem nie ma problemu ale z tym tv jakos nie dziala . Czy potrzebuje jakies dodatkowe ustrojstwo aby tv gral przez vincenta ? Z gory dzieki .

Kup FIIO D03K i podłącz telewizor z DACem kablem COAX. Z 2 wyjść białym i czerwonym poprowadź kabel chcinch z DACa do wzmacniacza. 

6 godzin temu, xajas napisał:

Inna tandetna/prosta opcja to kabel/przejsciowka z wyjscia sluchawkowego telewizora na Cinch do wzmacniacza.

Wyjścia słuchawkowe w TV to przeważnie mają gorszą jakość niż te w laptopach. Takie podłączenia to się robi na szybko, żeby działało... nie wiem po co polecać takie rzeczy na forum.

Yamfan kup jakiegoś w miarę solidnego DAC-a, choćby coś od Fiio, a nie jakieś pseudo przetworniki za 15 euro.

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

No wlasnie sie zastanawiam czy warto inwestowac w cos drozszego . Chodzi mi tylko aby naglasniac programy tv : filmy , koncerty , youtube , netfliks itp . Nie wiem czy jakies wielkie inwestycje sa konieczne . Do muzyki uzywam zestawu Vincent sv 237 + Vincent cd S7 + Focal Aria 948 . Czasami cos z komputera /spotify/ . A Topping e30?

• Moderatorzy

Jak tylko do tv to nie warto.

Fio(też go mam) ma jeszcze tą zaletę, że podłączasz zasilanie pod usb w tv więc jak włączasz telewizor to startuje dac, wyłączasz to dac off

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

u nas dostaniesz coś takiego: https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/real-cable-nano-dac.html

Z tv idziesz optykiem do tego ustrojstwa, a dalej już po RCA do wzmacniacza.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Guest

(Konto usunięte)

Odpowiedz padła już dawno, nie wiem nad czym wy się tutaj tak spuszczacie??? Kupić najtańszy przetwornik cyfrowo-analogowy i koniec! Padły tu propozycje wyjścia słuchawkowego jeżeli nie ma możliwości ustawić jako stałe to nie podłączać, podczas glosniej/ciszej dochodzi do zniekształceń... 

Do właściciela tematu, nie zależy na jakości to dać za 50 zł i koniec tematu.

Pozdro

Bo do tego telewizor posiada wejście USB, do odtwarzania/nagrywania z dysków i innych pamięci USB. Niestety, a szkoda, te złącza nie obsługują tzw usb audio. O dziwo głupi TV box za 200zł już to potrafi.

Swoją drogą twój wzmacniacz to ewenement. Nie znam drugiego takiego, który miałby wejście USB a nie miał zwykłego SPDIF.

59 minut temu, yamfan napisał:

Nie wiem co w tymsmiesznego ? Jezeli na dysk mozna nagrac i obraz i dzwiek to dlaczego dzwiek nie jest przesylany do wzmacniacza ?

Bo telewizorów nie zaopatrzono w funkcę przesyłu audio po USB. W przeciwieństwie do kolegów mnie nie śmieszy twoje zdziwienie. Skoro śmieszny TVbox na systemie androidTV wspiera Audio USB, dlaczego telewizor na tym samym OS  tego nie robi?

Nie wiem co w tymsmiesznego ? Jezeli na dysk mozna nagrac i obraz i dzwiek to dlaczego dzwiek nie jest przesylany do wzmacniacza ?
Kolega Janus, nie rozumiem twojego toku myślenia.
On ma na myśli dlaczego firma produkująca telewizory tej funkcji nie dodała? Zapewne względy finansowe.

Ty natomiast nie ogarniasz podstaw.
To, że telewizor wysyła dane cyfrowe przez USB, to nie znaczy że wyśle ścieżkę dźwiękową z filmu.
Do tego są jest potrzebne odpowiednie oprogramowanie w telewizorze a jego tam nie ma, więc nie wyśle i CH......

3 godziny temu, RAF77 napisał:

On ma na myśli dlaczego firma produkująca telewizory tej funkcji nie dodała? Zapewne względy finansowe.

Być może. Ale przyszła mi do głowy pewna myśł. ja mam phillipsa z okrojonym androidem, więc tego nie sprawdzę. Jeśli ktoś ma TV z pełnym AndroidTV, w opcjach programisty powinna być opcja blokowania przesyłu audio po USB. Może starczy tam kliknąć?