Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słyszysz różnice w jakość dźwięku i charakterze brzmienia wzmacniaczy oraz źródeł cyfrowych? (przetworników C/A - DAC, CD-playerów)


szpakowski
 Udostępnij

Czy słyszysz różnice w jakość dźwięku i charakterze brzmienia sprzętu audio?   

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnice w jakość dźwięku i charakterze brzmienia sprzętu audio? (wzmacniacze, przetworniki C/A - DAC, CD-playery)

    • Tak.
    • Nie.
    • Żeby stwierdzić różnicę trzeba przeprowadzić prowidłowo technicznie test porónawczy.
    • Wszystkie sprzęty grają tak samo.

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, szpakowski napisał:

... to obrazuje twój stosunek do wszystkiego ... zwłaszcza do innych urzytkowników.

A propos dobrego wychowania: skoro zaczynasz, to nie płacz gdy dostajesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, billy idol napisał:

to kto tu jest "normalnym audiofilem" a kto  "nawiedzonym testerem"  ?

Chyba jest różnica międzi odsłuchem wzmacniacza, daca a jakimiś akcesoriami audiofilskimi ... 

Niech sobie każdy testuje co chce ...

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

A propos dobrego wychowania: skoro zaczynasz, to nie płacz gdy dostajesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szpakowski napisał:

Chyba jest różnica międzi odsłuchem wzmacniacza, daca a jakimiś akcesoriami audiofilskimi ... 

Czy ja wiem? Jak słuchałem Technics SU-V300 to odniosłem wrażenie, że gra tak samo jak Rotel RA921. Ale przyznać muszę, że odsłuchy dzieliły ze 2 lata. Co byłoby w bezpośrednim porównaniu to nie wiem, ale potrzeby zastosowania "ślepego testu" wykluczyć nie mogę.

Choć osobiście w takiej sytuacji zalecałbym zakup ładniejszego lub tańszego. Tak z resztą zrobiłem będąc posiadaczem dwóch wzmacniaczy, o i dentycznym dla mnie brzmieniu. A internet się rozpisywał o wyższości jednego nad drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, szymon1977 napisał:

Czy ja wiem? Jak słuchałem Technics SU-V300 to odniosłem wrażenie, że gra tak samo jak Rotel RA921. Ale przyznać muszę, że odsłuchy dzieliły ze 2 lata. Co byłoby w bezpośrednim porównaniu to nie wiem, ale potrzeby zastosowania "ślepego testu" wykluczyć nie mogę.

Choć osobiście w takiej sytuacji zalecałbym zakup ładniejszego lub tańszego. Tak z resztą zrobiłem będąc posiadaczem dwóch wzmacniaczy, o i dentycznym dla mnie brzmieniu. A internet się rozpisywał o wyższości jednego nad drugim.

Podzielam opinie Szymona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tylko czy można ufać specyfikacjom technicznym podawanym przez producenta? ... chyba nie do końca bym na tym polegał ...

To zależy, jak mówią prawnicy. Jeśli mówimy o producentach z krajów w których prawa rękojmi można skutecznie dochodzić (nawet jeśli mają fabrykę w Chinach), to parametry podane w specyfikacji są dla nich zobowiązujące. Prędzej czy później, o czym się parę lat temu przekonał Volkswagen. Jeśli kupujemy od Chińczyka na AliExpress, to sam rozumiesz...

To dlatego znaczna część sprzętu dla "audiofilskiej niszy rynkowej" jest uboga w specyfikacje techniczne a bogata w barwne recenzje. I to dotyczy każdego rodzaju sprzętu, od gramofonów przez głośniki do dac-ów. Barwne opisy i sponsorowane "recenzje" a z parametrów technicznych wymiary, masa i materiały wykończeniowe.

Dlatego dla mnie specyfikacja pod którą się podpisał producent jest punktem wyjścia. Dlatego muzyki słucham na głośnikach tańszych niż pewnie większość piszących na forum, ale mam do nich indywidualne raporty z pomiarów, podpisane imieniem i nazwiskiem technika który je mierzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, msankowski napisał:


 


To zależy, jak mówią prawnicy. Jeśli mówimy o producentach z krajów w których prawa rękojmi można skutecznie dochodzić (nawet jeśli mają fabrykę w Chinach), to parametry podane w specyfikacji są dla nich zobowiązujące. Prędzej czy później, o czym się parę lat temu przekonał Volkswagen. Jeśli kupujemy od Chińczyka na AliExpress, to sam rozumiesz...

To dlatego znaczna część sprzętu dla "audiofilskiej niszy rynkowej" jest uboga w specyfikacje techniczne a bogata w barwne recenzje. I to dotyczy każdego rodzaju sprzętu, od gramofonów przez głośniki do dac-ów. Barwne opisy i sponsorowane "recenzje" a z parametrów technicznych wymiary, masa i materiały wykończeniowe.

Dlatego dla mnie specyfikacja pod którą się podpisał producent jest punktem wyjścia. Dlatego muzyki słucham na głośnikach tańszych niż pewnie większość piszących na forum, ale mam do nich indywidualne raporty z pomiarów, podpisane imieniem i nazwiskiem technika który je mierzył.

Droższe czytaj niekiedy lepsze... nie znaczy, że faktycznie tak jest. Może być wręcz odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Choć osobiście w takiej sytuacji zalecałbym zakup ładniejszego lub tańszego.

Gdybym chciał się uchlać a miał w kieszeni 10zł to też pewnie wybrałbym najtańszy browar z Lidla, bo ma ładniejszą etykietę niż ten z Biedry ... chociaż może spytałbym jakiegoś żula po którym trunku najmniej łeb boli ... 

 

58 minut temu, msankowski napisał:

To zależy, jak mówią prawnicy

Jest wiele sprzętów renomowanych firm których parametry techniczne nijak się mają do pomiarów przeprowadzanych przez zawodowych tecenzentów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele sprzętów renomowanych firm których parametry techniczne nijak się mają do pomiarów przeprowadzanych przez zawodowych tecenzentów. 
Tacy ci recenzenci zawodowi są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ja pier... Po to głowę forumowiczom zawracasz, żeby zrealizować własne frustracje i dodać kilku userów do ignorowanych? Moderacja powinna zamknąć nie tylko ankietę ale i Ciebie. Jak Ci towarzystwo nie pasuje, to idź na forum, na którym Twoje wpisy nie będą poddawane merytorycznej dyskusji.

Tego właśnie nie pojmuję. Myślałem, że moderatorzy są od pilnowania przestrzegania regulaminu, kultury dyskusji i takiej niepisanej kultury. Czytając komentarze szymona1977 odnoszę wrażenie, że szymon1977 to chyba jakiś prezes tego forum, a moderacja śpi, albo Pan Szymon ma jakieś wyjątkowe przywileje. Rozstawia forumowiczów po kątach. Po raz kolejny odsyła autora jakiegoś wątku do założenia sobie klubu, lub przejścia do innego forum. Kur... przecież ktoś zarabia na forumowiczach odwiedzających to forum. Ktoś zarabia na reklamach i pozwala niszczyć ten portal czy wortal ... 

Kolego @szpakowski, zrób jak doradza Ci jaśnie pan pupil moderacji Szymon. Ja również tak zrobię. Nie założę więcej tutaj żadnego wątku, bo i po co. Szymon będzie rozwalał wątki, rozstawiał userów po kątach, a moderacja będzie dalej patrzeć przez palce na czyjąś bezczelność. 
Dobranoc koledzy, z którymi rozmowa była przyjemnością. A-S żegnam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szpakowski napisał:

Gdybym chciał się uchlać a miał w kieszeni 10zł to też pewnie wybrałbym najtańszy browar z Lidla, bo ma ładniejszą etykietę niż ten z Biedry ... chociaż może spytałbym jakiegoś żula po którym trunku najmniej łeb boli ... 

Tym porównaniem udowadniasz, że nie zrozumiałeś treści tego, co cytujesz.

8 minut temu, Wincenty napisał:

Tego właśnie nie pojmuję. Myślałem, że moderatorzy są od pilnowania przestrzegania regulaminu, kultury dyskusji i takiej niepisanej kultury.

Jeśli Twoim zdaniem w jakiejś kulturze albo jakimś regulaminie, mieści się zakładanie na publicznym forum ankiety tylko po to, aby wyselekcjonować userów celem dodania do ignorowanych, to nie pojmujesz nic. Kolega był bezczelny, więc go bezczelnie sprowadziłem na ziemię. A co, miałem ceremonię jak przed królową odstawić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ankieta prosta jak drut, jak ktoś nie widzi, dla siebie odpowiedzi, nie musi odpowiadać, nikt nie zmusza. @szymon1977  robisz dla mnie niepotrzebny nikomu zamęt w tej prostej ankiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Tym porównaniem udowadniasz, że nie zrozumiałeś treści tego, co cytujesz.

To ty Szymon jak zwykle niczego nie zrozumiałeś ... porównujesz brzmienie dwóch szrotów które grają pewnie bardzo podobnie więc nic dziwnego, że nie rozróżnisz który jest lepszy, bo każdy  z nich jest ch...wy. 

4 minuty temu, Prewwit napisał:

Dla mnie ankieta prosta jak drut, jak ktoś nie widzi, dla siebie odpowiedzi, nie musi odpowiadać, nikt nie zmusza. @szymon1977  robisz dla mnie niepotrzebny nikomu zamęt w tej prostej ankiecie.

Szymon wszędzie robi niepotrzebny zamęt ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prewwit napisał:

Dla mnie ankieta prosta jak drut, jak ktoś nie widzi, dla siebie odpowiedzi, nie musi odpowiadać, nikt nie zmusza

Jak się zaprasza wszystkich, to się dodaje opcje "inne".

2 minuty temu, Prewwit napisał:

...robisz dla mnie niepotrzebny nikomu zamęt w tej prostej ankiecie.

Skoro autor założył ankietę nie celem zbadania tematu, a celem dodania kilku userów do ignorowanych, to faktycznie poglądy uczestników są bez znaczenia, a wystarczy jego widzimisię. Choć i tak z błędów logicznych ankiety wyszedł psikus, bo klikając najbliższą mym poglądom opcję, nie załapałem się na ignorowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jak się zaprasza wszystkich, to się dodaje opcje "inne".

To że ktoś gdzieś zaprasza, nie znaczy że musisz we wszystkim uczestniczyć, tym bardziej jak nie ma opcji dla Ciebie, a Ty i tak wchodzisz i lamentujesz jaka ta ankieta zła. Tu pasuje też przysłowie "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" Zrób swoją ankietę, a na pewno znajdzie się ktoś, że będzie mu brak opcji dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak się zaprasza wszystkich, to się dodaje opcje "inne".

Jak cię zapraszają na prezentację garnków czy badanie cytologiczne to też korzystasz z zaproszenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpakowski napisał:

To ty Szymon jak zwykle niczego nie zrozumiałeś ... porównujesz brzmienie dwóch szrotów które grają pewnie bardzo podobnie więc nic dziwnego, że nie rozróżnisz który jest lepszy, bo każdy  z nich jest ch...wy. 

Błąd logiczny: im bliżej doskonałości - tym mniejsze różnice. A te dwa wzmacniacze widać mają zbliżoną "sygnaturę brzmienia", podobnie jak QED coś tam i ten od nocnej lamki dziadka, które na moje ucho grały tak samo.

10 minut temu, szpakowski napisał:

Szymon wszędzie robi niepotrzebny zamęt ...

Bo najlepsza dyskusja, gdy wszyscy mają takie same poglądy. Miszcz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szpakowski napisał:

Jest to badanie przesiewowe mające za zadanie odzielić "normalnych" audiofilów od nawiedzonych testerów.

...

Dzięki temu już dokładnie wiem kogo unikać lub dodać do ignorowanych. 

Nie tak prędko! Obiecałeś podsumowanie, więc teraz wymień nicki userów, których dodajesz do ignorowanych i tych, których unikasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

gdzie ostatnio nie wejdę to sieczka, że się czytać tego nie da.

Taka rada - nie wchodź, nie czytaj lub załóż swój mądry, przemyślany, rzeczowy, merytoryczny temat...o, bo ja wiem?...może o wpływie bezpieczników na brzmienie ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie tak prędko! Obiecałeś podsumowanie, więc teraz wymień nicki userów, których dodajesz do ignorowanych i tych, których unikasz.

Miszczu logiki ... domyśl się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

... domyśl się.

Obiecałeś misiu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Obiecałeś misiu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

Taka rada - nie wchodź, nie czytaj lub załóż swój mądry, przemyślany, rzeczowy, merytoryczny temat...o, bo ja wiem?...może o wpływie bezpieczników na brzmienie ? ?

Ja też czekam na temat założony przez @szymon1977 o "Psychoakustyce, testy różnicowe"  by tam się mógł wyszaleć do woli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.