Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Izraelici mają swojego Boga, a niech go mają.. ja mam swojego Twaroga z Piątnicy, no bo skąd, jak nie z Piątnicy(?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomekL3 napisał:

To zawsze jest moim zdaniem. Czy muszę to ciągle pisać?! Nie musisz się z tym zgadzać.

W tym wątku starajmy się tak robić jeżeli coś nie pochodzi z Biblii. Chodzi o to że w razie gdybyśmy się mylili, to żeby nie wprowadzać w błąd innych.

Trolling kolegi MSki zgłoszony (żartowanie z ludzi wierzących, niezgodne z regułami wątku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Trolling kolegi MSki zgłoszony (żartowanie z ludzi wierzących, niezgodne z regułami wątku)

Ja wierzę w Twaroga, to po pierwsze.

Po drugie, nie żartuję z ludzi wierzących, gdyż sam jestem wierzący.. w Twaroga.

Po trzecie, poczytaj i zrozum najpierw Konstytucję RP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jar1 napisał:

A to skąd i czyje to słowa?

"Kto mnie widzi wszędzie 

i wszystko widzi we mnie,

dla tego ja nie zginę,

ani on nie zginie dla mnie"

Z Bhagawadgita, spisana 2-3 wiek p.n.e

Kryszna.

Czyli jeszcze sporo dawniej od czasów .Jezusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MSki napisał:

Ja wierzę w Twaroga, to po pierwsze.

Po drugie, nie żartuję z ludzi wierzących, gdyż sam jestem wierzący.. w Twaroga.

Po trzecie, poczytaj i zrozum najpierw Konstytucję RP.

Jak znajdziesz mi w Konstytucji że muszę rozmawiać z człowiekiem składającemu pokłon Twarogowi z Piątnicy, to będziemy rozmawiać. Znam produkt mleczny o podobnej nazwie i nawet dokonał on swojego przeznaczenia w moim ciele, a potem je opuścił zgodnie z naturalnym cyklem. Wzrostów w wierze życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Jak znajdziesz mi w Konstytucji że muszę rozmawiać z człowiekiem składającemu pokłon Twarogowi z Piątnicy, to będziemy rozmawiać.

Przecież nie musisz ze mną rozmawiać. Moja wiara, to moja sprawa, którą odważyłem się po licznych "biciach z myślami" tu zaprezentować.. nic więcej.

W dniu 7.12.2020 o 19:29, Piotr_1 napisał:

Jakieś 7 tygodni temu przyjąłem chrzest wodny, zgodny nauką Nowego Testamentu. Było to dla mnie duże wydarzenie. Zdecydowałem się na to, ponieważ dotarły do mnie pewne sprawy, a są one częściowo związane ze złem które się teraz na świecie dzieje.

Nie mnie też oceniać i dociekać, co skłoniło cię zajęciem się Biblią.. może, tak koncypuję tylko, doszedłeś na skraj "rozwoju duchowego" i zobaczyłeś coś, czego bardzo się przestraszyłeś i stąd powyższe zainteresowania Biblią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MSki napisał:

Po trzecie, poczytaj i zrozum najpierw Konstytucję RP.

Czy Konstytucja RP rozciąga się nad Bocznicą AS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toptwenty napisał:

Czy Konstytucja RP rozciąga się nad Bocznicą AS?

Raczej nie, bo Regulamin AS jest ponad Konstytucją RP, co było kilkukrotnie dowiedzione i potwierdzone.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MSki napisał:

Przecież nie musisz ze mną rozmawiać. Moja wiara, to moja sprawa, którą odważyłem się po licznych "biciach z myślami" tu zaprezentować.. nic więcej.

Nie mnie też oceniać i dociekać, co skłoniło cię zajęciem się Biblią.. może, tak koncypuję tylko, doszedłeś na skraj "rozwoju duchowego" i zobaczyłeś coś, czego bardzo się przestraszyłeś i stąd powyższe zainteresowania Biblią.

Po pierwsze cieszę się że tu jesteś, niestety o religii Twaroga z Piątnicy nie słyszałem i nie wiem czego się można spodziewać. Mam nadzieję że ma pokojowych wyznawców.

Widziałem dawno temu we śnie pewną moc której intencje czułem na wylot, ale to było dość dawno, nie wiedziałem z czym to ugryźć, a KK dla mnie odpadał. Na początku może się trochę starałem, ale potem już żyłem w miarę normalnie jako "wierzący niepraktykujący".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoi przede mną Twaróg z Piątnicy, co mam zrobić?

Czy mogę go zjeść?

Czy mam się pomodlić?

Czy mam się pomodlić i zjeść?

..... bo nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz babo placek... Znaczy się - masz chłopie twaróg (z Piątnicy). Jest to dokładnie taki sam dylemat przed jakim stoją  wyznawcy Potwora Spaghetti, gdy mają wszamać bolognese albo napoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Ale wyłysiałem... masakra, przed chwilą nagrałem filmik.

 

św. Paweł nie był apostołem

to tylko Kościół z racji jego misyjnej działalności nadał mu taki przydomek

ale nie był apostołem tak jak 12 wybranych przez Jezusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

św. Paweł nie był apostołem

to tylko Kościół z racji jego misyjnej działalności nadał mu taki przydomek

ale nie był apostołem tak jak 12 wybranych przez Jezusa

U mnie w Biblii "List świętego Pawła apostoła do Rzymian" ma właśnie taki tytuł dużymi literami u góry.

Zaczyna się deklaracją Pawła że jest Apostołem.

Rz: 1:1

"Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany apostoł, odłączony do głoszenia ewangelii Boga"

 

W 1 Liście do Koryntian, rozdział 12, werset 29 i towarzyszące mówi o apostolstwie:

"12:27

Wy zaś jesteście ciałem Chrystusa, a z osobna członkami.

A Bóg ustanowił niektórych w kościele najpierw jako apostołów, potem proroków, po trzecie nauczycieli, potem cudotwórców, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, rządzenia, różne języki.

Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy cudotwórcami?

Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy tłumaczą?

Starajcie się usilnie o lepsze dary; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą."

 

Sądzę że nie trzeba aż tak bardzo przejmować darami jakie inni otrzymali od Boga. Ten sam, 1 List do Koryntian cały traktuje o darach Ducha Bożego, a mówi też:

 

"Różne też są posługi, lecz ten sam Pan.

I różne są działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.

A każdemu jest dany przejaw Ducha dla wspólnego pożytku."

 

Apostolstwo jest darem od Boga i sądzę że Bóg oznajmia sam apostołom że są apostołami, więc to wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

św. Paweł nie był apostołem

to tylko Kościół z racji jego misyjnej działalności nadał mu taki przydomek

ale nie był apostołem tak jak 12 wybranych przez Jezusa

I tak i nie. Jeżeli mamy na myśli to czy zaliczał się do 12 apostołów to nie był. 

Słowo apostoł, znaczy posłaniec, wysłannik. Czy był wysłannikiem? Według pism tak, świadczy o tym jego działalność. 

Określenie apostoł jest używane w biblii, także do innych osób, nie tylko 12 apostołów.  

Takie samo znaczenie ma słowo Anioł z greki angelos czyli posłaniec, słowo to nie rozróżnia, jakiego rodzaju jest to istota, duchowa czy fizyczna.   

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 godzin temu, slawek.xm napisał:

Widzisz Tomku ja doswiadczyłem Obecności i Miłości Boga mojego  Boga

dlatego widzę sens ziemskiego zycia mam pewnośc ,że obietnice zawarte w Pismie Świętym spelniaja się 

wiem czym jest Eucharystia i Koscioł Chrystusa mam wiedzę o wiele wiekszą od przeciętnego człowieka i wiem ,że nie ma innej drogi do wieczności 

to jest moja wiedza i doświadczenie i pewnośc nieugięta niezachwiana i potężna siłą samego Jezusa

ale mam też świadomośc ,że "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą." dlatego jedyną niepewnością jest czy zrobilem wszystko czego Bóg ode mnie oczekuje i na ile wykorzystałem Jego łaskę by nie zatrzymac dla siebie prawdy o Nim i Jego Miłości do ludzi

módlmy się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roman_66094 napisał:

I tak i nie. Jeżeli mamy na myśli to czy zaliczał się do 12 apostołów to nie był. 

Słowo apostoł, znaczy posłaniec, wysłannik. Czy był wysłannikiem? Według pism tak, świadczy o tym jego działalność. 

Określenie apostoł jest używane w biblii, także do innych osób, nie tylko 12 apostołów.  

Takie samo znaczenie ma słowo Anioł z greki angelos czyli posłaniec, słowo to nie rozróżnia, jakiego rodzaju jest to istota, duchowa czy fizyczna.   

  

W Kościele istnieje coś takiego jak sukcesja apostolska, którą mają biskupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiomor napisał:

W Kościele istnieje coś takiego jak sukcesja apostolska, którą mają biskupi.

Właśnie . Na dobrą sprawę przypuszcza się tylko , że miał święcenia prezbitera bo biskupem też nie był

"«Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich.”

Paweł mimo bogatego dorobku nigdy o tym nie wspominał jakie miejsce w hierarchii kościelnej zajmował

ciekawe dlaczego?

 

3 godziny temu, Piotr_1 napisał:

U mnie w Biblii "List świętego Pawła apostoła do Rzymian" ma właśnie taki tytuł dużymi literami u góry.

Zaczyna się deklaracją Pawła że jest Apostołem.

Rz: 1:1

"Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany apostoł, odłączony do głoszenia ewangelii Boga"

 

W 1 Liście do Koryntian, rozdział 12, werset 29 i towarzyszące mówi o apostolstwie:

"12:27

Wy zaś jesteście ciałem Chrystusa, a z osobna członkami.

A Bóg ustanowił niektórych w kościele najpierw jako apostołów, potem proroków, po trzecie nauczycieli, potem cudotwórców, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, rządzenia, różne języki.

Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy cudotwórcami?

Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy tłumaczą?

Starajcie się usilnie o lepsze dary; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą."

 

Sądzę że nie trzeba aż tak bardzo przejmować darami jakie inni otrzymali od Boga. Ten sam, 1 List do Koryntian cały traktuje o darach Ducha Bożego, a mówi też:

 

"Różne też są posługi, lecz ten sam Pan.

I różne są działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.

A każdemu jest dany przejaw Ducha dla wspólnego pożytku."

 

Apostolstwo jest darem od Boga i sądzę że Bóg oznajmia sam apostołom że są apostołami, więc to wiedzą.

W Kościele władza apostolska i hierarchia jest ustanowiona przez samego Jezusa i nie ma tu miejsca na samozwańcze określenia

"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»"

"A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!»  I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!».  Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Właśnie . Na dobrą sprawę przypuszcza się tylko , że miał święcenia prezbitera bo biskupem też nie był

"«Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich.”

Paweł mimo bogatego dorobku nigdy o tym nie wspominał jakie miejsce w hierarchii kościelnej zajmował

ciekawe dlaczego?

 

W Kościele władza apostolska i hierarchia jest ustanowiona przez samego Jezusa i nie ma tu miejsca na samozwańcze określenia

"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»"

"A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!»  I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!».  Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!"

Ja trzymam się swojego poglądu i uważam że Paweł był apostołem, tym bardziej się tak przedstawia, a nie wierzę żeby z jego wiedzą, czy też darem wiedzy, mógł być w tej kwestii niedoinformowany, albo żeby kłamał wbrew Duchowi.

Nie wiem czy to nie jest nieprawidłowe myślenie, ale mam wrażenie że apostołowie to ci, których bezpośrednio powołała osoba Boska, poprzez ukazanie się im. Faktyczne ukazanie się im. Pawłowi się ukazał Jezus i oślepł go na 3 dni i 3 noce. W tym czasie Paweł pościł, a wzrok odzyskał kiedy Ananiasz ochrzcił go Duchem Świętym.

W ST zaś Mojżeszowi ukazał się Bóg, ale w jakim stopniu to nie wiem. W każdym razie był napromieniowany tak, że ludzie nie mogli na niego patrzeć gołym okiem do czasu aż to osłabło. I także przekazał ludziom Nowinę i Prawo i Przymierze zawierające obietnicę.

Co do św. Piotra, to myślałem że ta scena trzykrotnego przepytania Piotra z ew. Jana jest trzykrotnym przywróceniem do łask Piotra po tym jak on się go 3x wyparł nim kur 2x zapiał.

Co do reszty, to zapoczątkował kościół w tamtych czasach, niestety Dziejów Apostolskich dawno nie czytałem, ale na pewno przyjdzie czas. Nie wiem co Piotr ma do apostolstwa Pawła

Zaciekawiło mnie że Jezus w tym trzykrotnym przepytywaniu Piotra raz mówi 1x baranki, a 2x owce. W sprawie baranków chodzi chyba o apostołów, ponieważ baranki są ważniejsze od owiec w symbolice biblijnej, jest to dość ciekawe dla mnie, jednak tak jak mówię, zapomniałem już trochę Dziejów Apostolskich a nikt z nas nie posiada wiedzy kompletnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, Piotr_1 napisał:

 Pawłowi się ukazał Jezus i oślepł go na 3 dni i 3 noce. W tym czasie Paweł pościł, a wzrok odzyskał kiedy Ananiasz ochrzcił go Duchem Świętym.

W ST zaś Mojżeszowi ukazał się Bóg, ale w jakim stopniu to nie wiem. W każdym razie był napromieniowany tak, że ludzie nie mogli na niego patrzeć gołym okiem do czasu aż to osłabło. I także przekazał ludziom Nowinę i Prawo i Przymierze zawierające obietnicę.

...

a nikt z nas nie posiada wiedzy kompletnej.

ejże...

skonfrontuj się z namaszczonym wybrańcem...może jeszcze jest napromieniowany?

19 godzin temu, slawek.xm napisał:

... ja doswiadczyłem Obecności i Miłości Boga mojego  Boga

dlatego widzę sens ziemskiego zycia mam pewnośc ,że obietnice zawarte w Pismie Świętym spelniaja się 

wiem czym jest Eucharystia i Koscioł Chrystusa mam wiedzę o wiele wiekszą od przeciętnego człowieka i wiem ,że nie ma innej drogi do wieczności 

to jest moja wiedza i doświadczenie i pewnośc nieugięta niezachwiana i potężna siłą samego Jezusa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Zaciekawiło mnie że Jezus w tym trzykrotnym przepytywaniu Piotra raz mówi 1x baranki, a 2x owce. W sprawie baranków chodzi chyba o apostołów, ponieważ baranki są ważniejsze od owiec w symbolice biblijnej, jest to dość ciekawe dla mnie, jednak tak jak mówię, zapomniałem już trochę Dziejów Apostolskich a nikt z nas nie posiada wiedzy kompletnej.

Jak dotąd powszechna akceptacja dotyczy interpretacji ,że Kosciół Chrystusowy to owczarnia

a wierni czyli chrześcijanie to owce , ktorych pasterzem ma być Piotr czyli przełozonym calego Kościola Jezusa

z taką interpretacją jak Twoja jeszcze się nie spotkałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

Paweł mimo bogatego dorobku nigdy o tym nie wspominał jakie miejsce w hierarchii kościelnej zajmował

ciekawe dlaczego?

Coś tam wspominał, 1 list do Koryntian 15:8 Ja bowiem jestem najmniejszym z apostołów i nie jestem godzien nazywać się apostołem, gdyż prześladowałem Kościół Boży.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

W Kościele władza apostolska i hierarchia jest ustanowiona przez samego Jezusa i nie ma tu miejsca na samozwańcze określenia

Fakt ustanowił Mateusza 20:25 Lecz Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»"

Ten fragment został sfałszowany przez kler. Petros znaczy kamień a nie skałę. 

Opoką jest Chrystus a nie Piotr.  1 Koryntian 3:11 Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 

Przywódca na czele Kościoła Jerozolimie, stał Jakub brat Jezusa. Nigdzie nie jest napisane żeby Piotr (Kefas) sprawował jakiś urząd.
Wiadomo tylko, że Paweł ochszanił Piotra, bo zachowywał się nie stosownie.

List do Galatów 2:14 Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Kefas to imię nadane Szymonowi (Piotrowi Apostołowi) przez Jezusa  . Celowo w tłumaczeniu jest użyte aramejskie słowo Kefas,  zamiast greckie Petros (Piotr). No bo jakby to wyglądało, że Paweł ochszania Piotra, że nie postępuje zgodnie z prawdą ewangelii.

W doktrynie katolickiej Piotr uznawany jest przecież, za pierwszego Papieża.  

W biblii jest tyle bzdur, że szkoda gadać. Wszystko poprzekręcane napisane pod doktrynę katolicką. Czysta manipulacja słowem.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, slawek.xm napisał:

Jak dotąd powszechna akceptacja dotyczy interpretacji ,że Kosciół Chrystusowy to owczarnia

a wierni czyli chrześcijanie to owce , ktorych pasterzem ma być Piotr czyli przełozonym calego Kościola Jezusa

z taką interpretacją jak Twoja jeszcze się nie spotkałem

Masz rację, mnie tylko to zainspirowało do sprawdzenia pewnych rzeczy. Wiem ogólnie że "owczarnia" to kościół, a wierni to "owce". Sprawdziłem to mniej więcej z greckiego i jest ok.

1. Baranek (jagnię płci męskiej, mała owca)

2. Owce

3. Owce

Coś mi nie pasowało bo wiem że Bóg się raczej 3x nie powtarza, a jeżeli mówi coś 2x, to jest już pewne że tak się wydarzy i nie ma odwrotu. Bo w niektórych przekładach jest 3x owce.

Co do skały/opoki którą jest niby Piotr, to nie wiem kto ma rację, ale Jezus nie jest moim zdaniem opoką, on jest kapłanem swojego kościoła, pasterzem, co by mogło w moim przeczuciu potwierdzać że faktycznie Piotr jest opoką, z resztą Piotr to Petrus, a imię Petrus pochodzi od słowa petra w jakimś języku, co oznacza "skała", a może to po prostu starożytne miasto wykute w skale, bo jest takie miasto Petra. Więc to słowo by się ładnie wypełniło. Tutaj chodzi o symbolikę fundamentu, fundament to jest coś ważnego dla konstrukcji i jej trwałości, ale nie stanowi istoty konstrukcji, ani głównego zamysłu projektu w architekturze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roman_66094 napisał:

Ten fragment został sfałszowany przez kler. Petros znaczy kamień a nie skałę.

a jakie masz dowody ,że to fałszerstwo?

Kosciół jest Jezusa i to On "jest kamieniem węgielnym"

poza tym w Ewangelii Mateusza

"I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Nie jeden raz Jezus podkreślał pierszeństwo Piotra

a przeciez najbardziej umiłowanym uczniem Jezusa był Jan a jednak go nie wybrał mimo ,że Jan byl po krzyżem a Piotra nie było

do grobu po zmartwychwstaniu biegli obaj i Piotr i Jan , Jan dobiegł pierwszy a jednak zaczekał na Piotra by ten mógł wejść pierwszy

Piotr władza

Jan charyzmat

dla mnie jest to jednoznaczne nawet jesli dodanie "skały" byłoby dla wielu nie do przyjęcia

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

nawet jesli dodanie "skały" byłoby dla wielu nie do przyjęcia

Byłem i widziałem. Połowa w budynku, reszta na zewnątrz. Kawał głazu. Nad Jeziorem Tyberiadzkim (Morzem Galilejskim).

Rybaków akurat nie widziałem, ale stara synagoga stała na swoim miejscu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem, pierwsze moje wrażenie było że Roman ma rację, ale mogło ono wynikać z niechęci do całych tych historii z papieżami. Przyjmuję wersję Romana, bo jednak Koryntian faktycznie tak mówi, powtarzam.

1 Koryntian 3:11 "Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.