Skocz do zawartości
IGNORED

MYTEK STEREO192 DSD - identyfikujemy elementy układu (opampy, etc.)


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Możecie zweryfikować i pomóc mi zidentyfikować zaznaczone kości 8-pin?
W pierwszej kolejności chciałbym potwierdzić, czy prawidłowo wskazałem wzmacniacze operacyjne, czy tzw. kości "differential amplifier", etc.

Za co wg Was odpowiadają zaznaczone układy? Możecie pomóc skorygować tą listę?

  • ŻÓŁTY (2x) = XLR, tor zbalansowany, tzw. "differential amplifier" (?)
  • SELEDYNOWY = ???
  • ZIELONY (2x) = WZMACNIACZE OPERACYJNE (Mytek stosował na pewno w wersji DUAL) (?)
  • CZERWONY = ??? (okolice kości SABRE)
  • RÓŻOWY = ??? (okolice wzm. słuchawkowego)
  • BIAŁY = ??? (j.w. wzm. słuchawkowy)

Spodobała mi się praca za pomocą hot-air'a (nieźle mi to nawet wychodzi) i jednak mam też zamiar założyć najlepsze możliwe wzmacniacze operacyjne, które można dostać w obudowie SO8...

Pozdrawiam,
Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć już kolego na luz. Niszczysz kolejne dobrze grające urządzenie i robisz to na chybił trafił ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, Ricambi napisał:

Wrzuć już kolego na luz. Niszczysz kolejne dobrze grające urządzenie i robisz to na chybił trafił ?.

Racja w tym jest tylko częściowa ? Tzn. nie tyle, na chybił-trafił, co "macam" czasami zagadnienie na ślepo - zasięgając tu języka. No i wielokrotnie zdarzyło się, że po kilku słowach wyjaśnienia, temat porzucałem (np. miałem plan wymienić te kondy WIMA, ale po wpisie Muzg'a - zostawiam, jak jest) lub robiłem coś zupełnie inaczej (np. w CD-transporcie wymieniłem z dobrym skutkiem diody na soft-recovery, czego wcześniej nie planowałem, a co ktoś tu słusznie podpowiedział). Generalnie tak, "grzebię" w swoich sprzętach - wszystko mam praktycznie "dłubnięte". Raczej mniej, niż bardziej. No, może za wyjątkiem wzmaciacza Hegel H100, którego "zryłem" dosyć konkretnie, z ciekawym skutkiem, ale i sporym nakładem $$$ (trudno powiedzieć, czy to było pod tym względem sensowne)... Ogólnie, takie hobby...

Co do tego Mytek'a, to na razie ruszyłem tylko zegar - wymieniłem na Crystek, o niższym jitterze. I to w sumie tyle. Opampów na razie nie ruszałem, a pytam poznawczo, bo może to okazać się dobry kierunek. Co nie oznacza, że jutro będę działałał z lutownicą ? Może zegar będzie jedyną zmianą (tu wierzę, że zrobioną z głową i z pozytywnym skutkiem, jak słyszę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lete napisał:

 

Racja w tym jest tylko częściowa ? Tzn. nie tyle, na chybił-trafił, co "macam" czasami zagadnienie na ślepo - zasięgając tu języka. No i wielokrotnie zdarzyło się, że po kilku słowach wyjaśnienia, temat porzucałem (np. miałem plan wymienić te kondy WIMA, ale po wpisie Muzg'a - zostawiam, jak jest) lub robiłem coś zupełnie inaczej (np. w CD-transporcie wymieniłem z dobrym skutkiem diody na soft-recovery, czego wcześniej nie planowałem, a co ktoś tu słusznie podpowiedział). Generalnie tak, "grzebię" w swoich sprzętach - wszystko mam praktycznie "dłubnięte". Raczej mniej, niż bardziej. No, może za wyjątkiem wzmaciacza Hegel H100, którego "zryłem" dosyć konkretnie, z ciekawym skutkiem, ale i sporym nakładem $$$ (trudno powiedzieć, czy to było pod tym względem sensowne)... Ogólnie, takie hobby...

Co do tego Mytek'a, to na razie ruszyłem tylko zegar - wymieniłem na Crystek, o niższym jitterze. I to w sumie tyle. Opampów na razie nie ruszałem, a pytam poznawczo, bo może to okazać się dobry kierunek. Co nie oznacza, że jutro będę działałał z lutownicą ? Może zegar będzie jedyną zmianą (tu wierzę, że zrobioną z głową i z pozytywnym skutkiem, jak słyszę).

Poruszasz się całkiem po omacku, zmieniasz jak małpa, po zasłyszanych opiniach. Niczego nie mierzysz, ponieważ nie masz odpowiedniego sprzętu, a jakbyś go miał to nie wiedziałbyś co i jak pomierzyć.

To jest kolejny wątek nadający się na bocznicę.

DIY - to skrót od Zrób Coś Sam, a nie od Zrób Coś Sobie na odpier**l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ricambi napisał:

Poruszasz się całkiem po omacku, zmieniasz jak małpa, po zasłyszanych opiniach. Niczego nie mierzysz, ponieważ nie masz odpowiedniego sprzętu, a jakbyś go miał to nie wiedziałbyś co i jak pomierzyć.

To jest kolejny wątek nadający się na bocznicę.

DIY - to skrót od Zrób Coś Sam, a nie od Zrób Coś Sobie na odpier**l.

Przyznaję Ci rację, że mam marne pojęcie o elektronice w kontekście teoretycznym - pełna zgoda.

Staram się zmieniać jednak z sensem, a przede wszystkim potem słuchać i oceniać, czy idzie to w dobrym kierunku. Nie planuję być konstruktorem, który wykonuje zmiany w sensie projektowym (nie mam tej wiedzy), ale proste wymiany na lepsze komponenty są w moim zasięgu... Przykładowo, wrzucenie solidnych kondów do zasilacza (np. Mundorfy M-Lytic), dobrych kondów do analogówki (lubię AN Kaisei), podmiana opampów (np. na Stacatto), wymiana zegara (na Crystek'a), wymiana mostków prostowniczych (na diody soft-recovery), wymiana kondów sprzęgających we wzmacniaczu (po testach - na Audyn True Copper), wymiana bezpiecznika na wersję "audio", czy chociażby zabawa z okablowaniem... To wszystko jest dla mnie jak najbardziej dostępne i REALNIE poprawia brzmienie... Do tego nie muszę wykonywać pomiarów oscylatorem lub stosować wymyślnych narzędzi. Wystarczy zebrać nieco informacji od rozsądnych tu ludzi i po prostu testować, testować... Da się i to działa. Ja z pewnością słyszę pozytywy w kwestii dźwięku. I co najważniejsze, lubię tak spędzać czas (lutownica, hot-air, etc.). Nic w tym złego ? A jeżeli coś popsuję, to "za swoje" ? Wiem, że czasem z ciężkim sercem patrzy się na "uwalnoną" ścieżkę w dobrym klocku i to boli, że ktoś tak "masakruje" PCB (z początku musiałem zrobić trochę błędów, które kończyły się ratowaniem ścieżek, etc.), ale... jak sprawia mi to frajdę? ?

@Ricambi To może wskaż proszę, patrząc na to zdjęcie, czy mam rację w sprawie opamów... Te zielone, zaznaczone, to konwersja I/V? Dobrze myślę? Schematu nie ma i nikt go nie wyciągnie od Mytka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lete napisał:

jak sprawia mi to frajdę?

W takim przypadku warto zainwestować ten potencjał w rozwój od podstaw. W dzisiejszych czasach nauka jest bardzo łatwa. Rewelacyjne podstawy na kanale RS Elektronika następnie Reduktor, później elektronika + audio eksperymenty u JohnAudioTech no i na koniec moje ostatnie odkrycie chyba największego majstra (na YT) od RF/audio/elektronika wysokich napięć czyli Mr Carlson's lab. To się opłaci bardzo szybko bo przestaniesz dzięki temu kopać w minimum lokalnym jakim jest (podpowiadane przez ego) poprawianie fabryki i szukanie świętego grala, którego realnie nie ma - on jest tylko wytworem ego. Jest udowodnione, że praca do której nie jesteśmy przygotowani i przychodzi nam z trudem - jest automatycznie oceniana znacznie wyżej niż w rzeczywistości. Właśnie z tego powodu własne dzieci są ładniejsze, mądrzejsze etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

W takim przypadku warto zainwestować ten potencjał w rozwój od podstaw. W dzisiejszych czasach nauka jest bardzo łatwa. Rewelacyjne podstawy na kanale RS Elektronika następnie Reduktor, później elektronika + audio eksperymenty u JohnAudioTech no i na koniec moje ostatnie odkrycie chyba największego majstra (na YT) od RF/audio/elektronika wysokich napięć czyli Mr Carlson's lab. To się opłaci bardzo szybko bo przestaniesz dzięki temu kopać w minimum lokalnym jakim jest (podpowiadane przez ego) poprawianie fabryki i szukanie świętego grala, którego realnie nie ma - on jest tylko wytworem ego. Jest udowodnione, że praca do której nie jesteśmy przygotowani i przychodzi nam z trudem - jest automatycznie oceniana znacznie wyżej niż w rzeczywistości. Właśnie z tego powodu własne dzieci są ładniejsze, mądrzejsze etc.

Nie mam na to czasu - jestem pochłonięty tematami biznesowymi na co dzień. A hobby traktuję wyłącznie, jako proste hobby. Jedni oglądają mecze i piją piwo, inni siedzą w pubach, a ja dla rozluźnienia sobie lutuję... No i co ważne - niczego bym nie zmienił w tym, co do tej pory zrobiłem w swoim sprzęcie. No, może jedynie teraz zrobiłbym niektóre modyfikacje "ładniej", bo początki były dosyć... "nieporadne" ?

I tu nie o to chodzi, że "grzebię", bo nie stać mnie na lepsze klocki. Stać, ale to nie jest droga dla majsterkowicza - hobbysty ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lete napisał:

No, może jedynie teraz zrobiłbym niektóre modyfikacje "ładniej", bo początki były dosyć... "nieporadne"

no... też niedawno zaopatrzyłem się w lutownicę z reg temp (chwała kolegom za polecenie bakon 950d) i rozlutownicę - eh szkoda tego mojego biednego 3020, który poszedł na 1szy ogień - ale co zrobić - nauka kosztuje :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

no... też niedawno zaopatrzyłem się w lutownicę z reg temp (chwała kolegom za polecenie bakon 950d) i rozlutownicę - eh szkoda tego mojego biednego 3020, który poszedł na 1szy ogień - ale co zrobić - nauka kosztuje :]

Ale te opampy I/U w Mytku, to bym jeszcze grzebnal... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przechodziłem fascynację podmiany operacyjek na jak teoretycznie najlepsze o wyśrubowanych parametrach. Szkopuł w tym że w audio nie są one wymagane a często mogą zaszkodzić. Opki za szybkie albo o zbyt szerokim paśmie mogą nie pracować prawidłowo. Trzeba mieć oscyloskop. Moja historia zatoczyła koło i obecnie wybrał bym opki z wejściem bipolarnym np Ne5534, NJM4580 z dobrym zasilaniem.

polecam poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adik napisał:

Moja historia zatoczyła koło i obecnie wybrał bym opki z wejściem bipolarnym np Ne5534, NJM4580 z dobrym zasilaniem.

No właśnie aplikacja i zasilanie. Stary dobry Signetics NE5532/4 dobrze zasilony naprawdę potrafi zagrać. Mam ich trochę wymontowanych z jakiegoś miksera, możliwe, że były selekcjonowane itp, ale to naprawdę dobre opki. Należy pamiętać, ze opki nie powstawały wcale z zamysłem stosowania ich w audio. Tak wyszło, że je zaczęto stosować pewnie koszty itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lete napisał:

Ale te opampy I/U w Mytku, to bym jeszcze grzebnal... ?

Bez schematu marne Twoje szanse by poprawić po fabryce i ludziach, który znają się na swojej robocie. Mytek to nie jakiś no name z Chin.

Jak chcesz bawić się dalej to zmień stabilizatory (elementy na radiatorach) na coś współczesnego, np od muzga:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, EMiL napisał:

Jak chcesz bawić się dalej to zmień stabilizatory (elementy na radiatorach) na coś współczesnego, np od muzga:

Dokładnie. Dobry dyskretny stabilizator potrafi namieszać, a te od Konrada są super. Wiem wygląda jak reklama, ale dlaczego miałbym o czymś dobrym nie wspomnieć. Konrad zrobił niesamowity postęp. Byłem jego beta testerem kiedyś, teraz są duużo lepsze. Zagadaj do niego, poradzi na pewno. Co i gdzie zastosować. Zasilanie więcej zdziała niż zwykła wymiana opków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, EMiL napisał:

(...)

Jak chcesz bawić się dalej to zmień stabilizatory (elementy na radiatorach) na coś współczesnego, np od muzga:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ...)

Ponieważ nie odczuwam braków w zakresie dynamiki, definicji, szybkości, etc. (zasilanie), to raczej oryginału nie będę "poprawiał". Na pewno staby od Muzga są świetne. Ale... Skoro to, co zrobił Mytek jest dobre (nie słyszałem dźwięku lepiej "trzymanego za mordę"), to raczej nie będę dotykał - zgodnie z filozofią, że nie poprawiam czegoś, co mi odpowiada.

O opampach myślałem głownie w kontekście "uplastycznienia" dźwięku, bo jak wiadomo, Mytek gra wybitnie neutralnie - niektórzy taką prezentację bardzo sobie cenią. Ja lubię nieco "osłody" w dźwięku, gładkości i eteryczności. Mytek to taki nieokrzesany "Niemiec" (z charakteru). Ja dodałbym tu trochę hiszpańskiej krwi, jeżeli chodzi o emocje i byłoby perfecto ?

Podsumowując, stabów i zasilania nie ruszam. Wiem, że niektórzy tu sądzą, że jestem "barbarzyńcą z lutownicą", ale mam nadzieję, że powyższe trochę temu przeczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lete napisał:

Ponieważ nie odczuwam braków w zakresie dynamiki, definicji, szybkości, etc. (zasilanie), to raczej oryginału nie będę "poprawiał". Na pewno staby od Muzga są świetne. Ale... Skoro to, co zrobił Mytek jest dobre (nie słyszałem dźwięku lepiej "trzymanego za mordę"), to raczej nie będę dotykał - zgodnie z filozofią, że nie poprawiam czegoś, co mi odpowiada.

Zasilacz rowniez odpowiada za plastyke, odpowiada w dużej mierze za calosciowe brzmienie. dobre (i drogie) DAC różnią się od tanich głównie rozbudowanym zasilaniem.

Nie wiem skąd pomysł, ze zasilacz odpowiada za "dynamikę" a opamp za "plastyke";)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, EMiL napisał:

Nie wiem skąd pomysł, ze zasilacz odpowiada za "dynamikę" a opamp za "plastyke";)

Pewne praktyczne testy ? Jako zasilanie rozumiem nie tylko staby, ale i kondy w zasilaniu. Odnosnie opampow, to roznice w barwie i dynamice sa ewidentne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się "wyciągnąć" od Mytka, że w konwersji I/V używają wzmacniaczy typu CFB i np. OPA1612 nie będzie się zachowywał dobrze (ze względu na niedostosowany układ sprzężenia zwrotnego i potencjalne wzbudzanie).

Jak widać, temat nie jest prosty. Nie znam opampów CFB, które uznać można za "pewne" i najwyższej klasy... Może Wam coś do głowy przychodzi? A poza tym, nie wiemy, co tam w praktyce siedzi - kto wie, może to są wystarczająco dobre opampy, skoro Mytek gra przyzwoicie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 10:00, lete napisał:

Mytek gra wybitnie neutralnie -

Zostaw jak jest. Zmień głośniki zamiast zmieniać typ brzmienia dac. A na ślepo i tak wrócisz do oryginału po jakimś czasie. Jeśli Mytek daje równe pasmo od 20hz do 20khz to tylko się cieszyć. 

Inne rozwiązanie to sprzedaj myteka i weź coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten dac ma wbudowany korektor cyfrowy. Dodasz trochę między 500-1500hz i będzie ciepełko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kopczas napisał:

Zostaw jak jest. Zmień głośniki zamiast zmieniać typ brzmienia dac. A na ślepo i tak wrócisz do oryginału po jakimś czasie. Jeśli Mytek daje równe pasmo od 20hz do 20khz to tylko się cieszyć. 

Inne rozwiązanie to sprzedaj myteka i weź coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten dac ma wbudowany korektor cyfrowy. Dodasz trochę między 500-1500hz i będzie ciepełko. 

Wygląda na to, że poza zegarem (wymienionym na Crystek), nic tu już nie "poprawię"... A co do głośników, to coś w tym jest - od czasu do czasu ściągam rożne skrzynki i testuję. Czasami nawet jest nieźle, ale na razie całościowo te Harpie 300B mini ciągle się bronią... Chociaż już słyszałem bardziej "magiczną" średnicę, to w innych obszarach bywało kiepsko (dźwięk nie był "duży", ewidentnie problemy na basie, etc.). Harpie dają radę w całym zakresie i dlatego ciągle je mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lete napisał:

Chociaż już słyszałem bardziej "magiczną" średnicę, to w innych obszarach bywało kiepsko (dźwięk nie był "duży", ewidentnie problemy na basie, etc.). Harpie dają radę w całym zakresie i dlatego ciągle je mam.

To może pożycz od któregoś z kolegów urządzenie do pomiaru pomieszczenia. Możliwe, że tam coś jest nie tak. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2020 o 19:44, Krzych 2 napisał:

Dokładnie. Dobry dyskretny stabilizator potrafi namieszać, a te od Konrada są super. Wiem wygląda jak reklama, ale dlaczego miałbym o czymś dobrym nie wspomnieć. Konrad zrobił niesamowity postęp. Byłem jego beta testerem kiedyś, teraz są duużo lepsze. Zagadaj do niego, poradzi na pewno. Co i gdzie zastosować. Zasilanie więcej zdziała niż zwykła wymiana opków.

Lete zrób to co koledzy piszą, jeśli jesteś w stanie poprawić zasilanie w tym MYTEKu to zrób to - pobaw się tymi stabilizatorami.
Wymiana OP AMP bez schematu to zła droga.
A wymiana OP AMP bez pewności że mamy najlepsze zasilanie jakie da się zrobić w daje aplikacji naprawdę nie ma sensu.
Coś napewno się zmieni i raczej nie na gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baxteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cyfry te będą dobre:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, EMiL napisał:

Do cyfry te będą dobre:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Mytku siedzą takie:

  • 3.3V: LP3962ET

Dokumentacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

  • 15V: LM2990T

Dokumentacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

  • 15V: LM2940CT

Dokumentacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@baxteros @Krzych 2 @Kopczas @Muzg

Ten na 3.3V ma dosyć nietypowy "pinout" (5-pin).

Powiem szczerze, że nie czuję problemów z tym DAC, jeżeli chodzi o definicję, dynamikę, "doważenie" brzmienia. W testach również zyskiwał tu bardzo dobre oceny - z pewnością był wyżej pozycjonowany, aniżeli kategoria cenowa w której "chodził", tj. 5,5kpln zł.

Ale widzę, że poziom szumów (100-150 uVrms) jest zdecydowanie za stabami @Muzg

Myślicie, że wymiana na staby od @Muzg da tu REALNĄ I SŁYSZALNĄ poprawę?
Chodzi mi o to, aby nie obniżyć wartości urządzenia, jeżeli wymiana tych stabilizatorów (nie potrafię ocenić ich jakości) przyniesie minimalną poprawę lub dyskusyjną ?

20201212_161548_resize_18.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingerencja w fabryczny produkt zazwyczaj obniża jego wartość. Jeżeli tego się nie boisz to wymieniaj i sprawdzaj, nikt nie da Ci odpowiedzi na pytanie czy to zagra lepiej czy nie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lete napisał:

Powiem szczerze, że nie czuję problemów z tym DAC,

hehe

Jeśli swędzą Cię palce to do eksperymentów zamów coś z aliexpressu ?

19 minut temu, lete napisał:

da tu REALNĄ I SŁYSZALNĄ poprawę?

Napewno da chwilą poprawę humoru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kopczas napisał:

hehe

Jeśli swędzą Cię palce to do eksperymentów zamów coś z aliexpressu ?

Napewno da chwilą poprawę humoru ?

Szczerze mówiąc, to chyba bardziej "odważnie" pomajstrowałbym przy stabach w Heglu H100 - tam są typowe LM317. No i Hegla już tak "sprułem", że jemu nic nie zaszkodzi... Chociaż gra teraz naprawdę super ?

Godzinę temu, EMiL napisał:

Do cyfry te będą dobre:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to poproszę o wypowiedź @Muzg - czy wymiana bez zmiany aplikacji jest możliwa? Wystarczy ustawić odpowiednie napięcia i wlutować zgodnie z pinout'em? No i czy technicznie jest to uzasadnione - patrząc na specyfikację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lete napisał:

Szczerze mówiąc, to chyba bardziej "odważnie" pomajstrowałbym przy stabach w Heglu H100 - tam są typowe LM317. No i Hegla już tak "sprułem", że jemu nic nie zaszkodzi... Chociaż gra teraz naprawdę super ?

We wzmacniaczu takie układy są wystarczające, DAC i układy cyfrowe są bardziej wymagające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lete Jeszcze raz, moja skromna porada ale myślę, że wielu kolegów się zgodzi. Zostaw HEGLA zabawa ze stabilizatorami zasilacza we wzmacniaczach jest trudniejsza - wyższe napięcia, prądy ect

Jakoś zasilania w źródle (DAC) bardzo mocno wpływa na jakość brzmienia. Jeśli jesteś ogólnie zadowolony z jakości i sygnatury tego DAC'a to super, poprawienie zasilacza tylko uwydatni te pozytywne cechy a być może jakaś negatywna zniknie.

Najpierw zobacz jakie typu stabilizatorów masz np. LT7805 których się nie reguluje czy 317/337 które są regulowane tu niestety nie obejdzie się bez przeróbki tego co na około stabilizatora.

Pomierz miernikiem jakie masz napięcie na wejściu / jakie na wyjściu ... najlepiej też by było pomierzyć jaki prąd idzie przez stabilizator...

I dopiero potem zgłosić się np. do Konrada aby coś dobrał ze swoich produktów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:

No to poproszę o wypowiedź @Muzg - czy wymiana bez zmiany aplikacji jest możliwa? Wystarczy ustawić odpowiednie napięcia i wlutować zgodnie z pinout'em? No i czy technicznie jest to uzasadnione - patrząc na specyfikację?

Oczywiscie, chodzi mi o staby w Myteku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.