Skocz do zawartości
IGNORED

High-end'owy opamp (DUAL) w obudowie SO8 - Wasze typy?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to nie jest wyznacznik, ale trochę wypadłem z tego rynku (opampy i zmiany w tej technologii), więc patrząc na MOUSER, widzę naprawdę kosmiczne różnice cenowe...Szukam high-endowego opamp'a podwójnego, w obudowie SO8 (montaż SMT) i po takich ustawieniach w MOUSER mamy (od najdroższych):

1. Analog Devices LT6203XS8#PBF - 493 zł / sztuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Texas Instruments OPA2333HD - 292 zł / sztuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. Analog Devices AD648KRZ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i wszystkie pozostałe mam pod tym linkiem z filtrami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukam po to, aby zrobić możliwie najlepszy upgrade wzmacniaczy operacyjnych w MYTEK STEREO192 DSD (2 sztuki, podwójne).
Na co byście postawili? O ile wiem, to w Mytek nie siedzi nic szczególnie wybitnego (półprzewodniki mają zatarte oznaczenia), co poniekąd "między słowami" mam potwierdzone w kwestii korespondencji z inżynierami z Mytek - wspominali, że jak już wymienię, abym podzielił się wrażeniami odsłuchowymi.

Co obecnie jest "grane", jeżeli chodzi o opampy do DAC'a - spełniające powyższe założenia?
PS. Szukam raczej takich opampów, które mają możliwie dobrą tolerancję napięciową i nie "wzbudzają się" oraz nie wymagają specjalnej aplikacji, mają standardowy pinout - takich generalnie na prostą podmianę, bez niespodzianek...

Wasze typy? 

Brzmieniowo: Bardzo dobra scena - również tył-przód (nie tylko lewo-prawo, góra-dół), dużo "powietrza" w brzmieniu np. instrumentów dętych, lekko ocieplony dźwięk, dociążony i z odpowiednio wyraźnie zarysowanym 'body' instrumentów... Słowem, analogowe brzmienie, idealne ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej LM4562 już bez różnicy. Nie muszę chyba mówić czym się róźni sygnał audio od ntsc :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel_68412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odfiltrowałeś sobie po najwyższej cenie ?

Wiesz skąd ta cena wynika ?

8 minut temu, lete napisał:

Analog Devices LT6203XS8#PBF

Ta wersja kosztuje tyle bo jest do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur. Chyba nie będziesz tego DAC-a w kosmos wysyłał ?

Zwykła kosztuje 30dychy i mogła by być pod warunkiem, że całkowite zasilanie nie przekracza 12V (+--6V).

15 minut temu, lete napisał:

Texas Instruments OPA2333HD

Ten tak samo ma specyfikacje do pracy rozszerzonym zakresie temperatur i kompletnie nie nadaje się do tego zastosowania.

To precyzyjny wzmacniacz do DC czy przebiegów wolno zmiennych o max zasilaniu 5V !

 

17 minut temu, lete napisał:

3. Analog Devices AD648KRZ

To samo do DC o obniżonym poborze prądu do zastosowań wojskowych (MIL-STD-883B).

Do audio się praktycznie nie nadaje bo będzie miał gorsze parametry od TL071...

 

20 minut temu, lete napisał:

Wasze typy? 

Daj se spokój bio nie masz pojęcia co robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raven1985 napisał:

Daj se spokój bio nie masz pojęcia co robisz.

Napisałem, że wypadłem z obiegu (nie czytałem specyfikacji tych z linku, dopiero potem zerknąłem i zauważyłem kwestie temperaturowe).

W Mytku prawdopodobnie siedzi ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobacz sobie wyżej jaka on robotę robi.

Przenosi pasmo 3mhz, zmienisz kostkę a dostosujesz implementację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daniel_68412 napisał:

No to zobacz sobie wyżej jaka on robotę robi.

Przenosi pasmo 3mhz, zmienisz kostkę a dostosujesz implementację?

Ja jestem z czasów, kiedy zwykłe BB 2604 wymieniało się np. na 2x BB 627 (na stoliku i przejściówce), czy też na AD 825... itd. Nie było potrzeby dokonywania zmian w aplikacji - prosta podmiana 1:1 i dawało to efekty.

W podobnym duchu chcę pójść... Tyle, że teraz mam tu podwójne SO8 i Mytka, który jest chyba dosyć "zakręcony" w kwestii projektu. A i sam Mytek pary z ust nie puszcza... Taka trudność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bogdan napisał:

Opa2134 - chyba najbardziej uniwersalny opamp z górnej półki

I takie opampy podmieniałem w innych CD/DAC np. na Staccato, ale... mówimy wtedy o wersji DIP8 (z bardzo dobrym skutkiem).

Szkoda, że chyba nie ma niczego klasy MUSES01/02/03 w obudowie SO8...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bogdan napisał:

Opa2134 - chyba najbardziej uniwersalny opamp z górnej półki

A co byś powiedział na OPA2227?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GBP - 8 MHz
CMRR – 120-138 dB
PSRR – 126 dB
Wzmocnienie napięciowe - 160 dB
Napięcia: 5-36V

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak hi-endowy, ale byłem całkiem zadowolony z THS4032CD. Kiedyś je opisałem słowami "precyzja, wierność, detaliczność". U mnie spisywały się lepiej od Muses8820 czy różnych LM, LME czy OPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, janicniewiem napisał:

Może nie tak hi-endowy, ale byłem całkiem zadowolony z THS4032CD. Kiedyś je opisałem słowami "precyzja, wierność, detaliczność". U mnie spisywały się lepiej od Muses8820 czy różnych LM, LME czy OPA.

Stosowałeś go zamiennie do wszystkich innych wzm. op., bez zmian w aplikacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lete napisał:

Stosowałeś go zamiennie do wszystkich innych wzm. op., bez zmian w aplikacji?

Tak. Tak wlutowany w podstawkę wkładałem zamiast firmowych w Asus Xonar Essence One. Nie sprawiał problemów aplikacyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, janicniewiem napisał:

Tak. Tak wlutowany w podstawkę wkładałem zamiast firmowych w Asus Xonar Essence One. Nie sprawiał problemów aplikacyjnych.

Oczywiście, wersja w podstawce DIP8? Tu mam tą trudność, że przy SOIC8 muszę raczej od razu lutować - nie chcę dawać przejściówek z SOIC8 -> DIP8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lete napisał:

Oczywiście, wersja w podstawce DIP8? Tu mam tą trudność, że przy SOIC8 muszę raczej od razu lutować - nie chcę dawać przejściówek z SOIC8 -> DIP8.

No właśnie nie. Wersja podstawowa jest w SOIC, więc nic nie musisz robić. Ja musiałem dawać przejściówkę na DIP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, janicniewiem napisał:

No właśnie nie. Wersja podstawowa jest w SOIC, więc nic nie musisz robić. Ja musiałem dawać przejściówkę na DIP.

A jak odbierałeś definicję przestrzeni? Nie lubię "płaskich" opampów - mam na myśli głębię sceny (szerokość i wysokość mniej ważna). No i barwa wokali?

Mam wrażenie, że to może być strzał w dziesiątkę - OPA1612

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lete napisał:

A jak odbierałeś definicję przestrzeni? Nie lubię "płaskich" opampów - mam na myśli głębię sceny (szerokość i wysokość mniej ważna). No i barwa wokali?

Niestety bawiłem się w to 6 lat temu i nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Do tego sprzęt też nie był jakiś z wysokiej półki, by wchodzić w niuanse. Wtedy w bezpośrednim zderzeniu z konkurencją to mi grało najlepiej.

Tak naprawdę to po parametrach nie da się przewidzieć jak to będzie grało. A nawet nie napisałeś co te opampy w tym DAC-u robią. Ten sam opamp w jednej roli może być bardzo dobry, a w innej w tym samym urządzeniu bardzo słaby. Inne masz wymagania do wzmacniacza pracującego jak filtr w torze, a inne jako bufor wyjściowy, który będzie obciążony dużą pojemnością przewodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, janicniewiem napisał:

Niestety bawiłem się w to 6 lat temu i nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Do tego sprzęt też nie był jakiś z wysokiej półki, by wchodzić w niuanse. Wtedy w bezpośrednim zderzeniu z konkurencją to mi grało najlepiej.

Tak naprawdę to po parametrach nie da się przewidzieć jak to będzie grało. A nawet nie napisałeś co te opampy w tym DAC-u robią. Ten sam opamp w jednej roli może być bardzo dobry, a w innej w tym samym urządzeniu bardzo słaby. Inne masz wymagania do wzmacniacza pracującego jak filtr w torze, a inne jako bufor wyjściowy, który będzie obciążony dużą pojemnością przewodów.

Te dwa zielone kółeczka ? Ostatecznie, dam tam podstawkę SOIC8->DIP8 i wrzucę np. Bursona V5i (dyskretne już nie wejdą, np. Staccato). Mam tu aż 8 kostek (przy XLR, przy wzmacniaczu słuchawkowym, etc.)... Zakładam, że najistotniejsze w torze są "te zielone" właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lete napisał:

Ja jestem z czasów, kiedy zwykłe BB 2604 wymieniało się np. na 2x BB 627 (na stoliku i przejściówce), czy też na AD 825... itd. Nie było potrzeby dokonywania zmian w aplikacji - prosta podmiana 1:1 i dawało to efekty.

Ale czy optymalne? Mistrz optymalizacji i wyciągania z opampów wszystkich soków Michał Wyroba (michelangelo) niestety juź się nie udziela na forum. Śmiem twierdzić, że podmiany 1:1 czasem nie mają sensu. Owszem na ucho będzie inaczej czy lepiej. Michał na przykład wymuszał prace opampa niejako w klasie A. Owszem opampy prawie odparowują, ale efekt np prasowanego opampowego dźwięku znika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krzych 2 napisał:

Ale czy optymalne? Mistrz optymalizacji i wyciągania z opampów wszystkich soków Michał Wyroba (michelangelo) niestety juź się nie udziela na forum. Śmiem twierdzić, że podmiany 1:1 czasem nie mają sensu. Owszem na ucho będzie inaczej czy lepiej. Michał na przykład wymuszał prace opampa niejako w klasie A. Owszem opampy prawie odparowują, ale efekt np prasowanego opampowego dźwięku znika

Na upartego można by tam było "wsadzić" układy dyskretne, Stacatto, Muzg, czy koreańczyki. Oczywiście, wymagałoby to kombinacji, przejściówek kątowych (poziomo) i wtedy takie opampy udałoby się zmieścić. Sam DAC gra już bazowo bardzo dobrze, a co by było, gdyby zastosować układy dyskretne...? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś chociaż czym różnią się opampy z wejściem bipolarnym od tych z wejściem fet, j-fet i jakie są lepsze w danej aplikacji? Wymiana kostek ze startymi napisami bez schematu urządzenia to delikatnie mówiąc kiepski pomysł. Pacjent albo nie zagra lepiej, nie mówiąc że po którymś męczeniu PCB może nie zagrać wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adik napisał:

Czytałeś chociaż czym różnią się opampy z wejściem bipolarnym od tych z wejściem fet, j-fet i jakie są lepsze w danej aplikacji? Wymiana kostek ze startymi napisami bez schematu urządzenia to delikatnie mówiąc kiepski pomysł. Pacjent albo nie zagra lepiej, nie mówiąc że po którymś męczeniu PCB może nie zagrać wcale.

Napisałem do p. Michała z Mytek... Zobaczymy, czy "uszczknie" rąbka tajemnicy (wątpię). Ale może coś zasugeruje.
Generalnie Mytek Stereo192DSD na swój czas (4-5 lat temu) był baaardzo dobrym DAC. Teraz jest wg mnie nadal dobrym DAC, ale już "d... nie urywa", mówiąc kolokwialnie. Zwłaszcza, że niekiedy tanie (do 200EUR), ale dobrze przetestowane układy grają nie gorzej, a w niektórych aspektach zdarzało mi się słyszeć - nawet lepiej... I to mnie irytuje ?

Przykład: Znajomy kupił SMSL Sanskrit 10th DAC za kilkaset zł, wymienił opamp na Burson V5i, a całość podpiął przez iFi nano USB, następnie iFi iTube i do tego srebrne kabelki... I co? Mytek w bezpośrednim porównaniu z tym znacznie tańszym zestawem (łącznie to mniej, niż 2 tys. zł) zagrał obiektywnie... gorzej (!). Mam na myśli funkcję DAC (a nie wzmacniacza słuchawkowego). Scena mniejsza, wokale mniej analogowe, rozdzielczość słyszalnie niższa...

Lata robią swoje. Stąd wg mnie dobrze by Mytkowi zrobił upgrade opampów, bo reszta jest nadal bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie z innej beczki. Kolego Lete, lecisz z upgrade był cedek teraz DAC i nie wiem co jeszcze tam robiłeś. Dałeś Twoim zmianom się ułożyć/wygrzać? Nie leć tak z tematami. Powoli. Zwolnij trochę, osłuchaj się z tym co masz. Dźwięk ewoluuje i po kilkuset godzinach dopiero masz pewność , że się ułozył. Dobrze radzę- powoli

Mój cedek cały czas odrobinę się zmienia układa, od 3 tygodni go nie ruszam. Gram po 2-3godziny dziennie. Do klubu KAiM pojechał po tygodniu nie ruszania, a teraz po kolejnych 2 tygodniach prawie, wiem na pewno, że gra nieco inaczej, bardziej pastelowo i kulturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.