Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Dynaudio contur 3.0


lis1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem posiadaczem kolumn jak w tytule , proszę odpowiedzcie mi jak Dynaudio mogło zrobić tak dobrze grające kolumny środkiem i górą z tak przęciętnym dołem?? Tzn bas jest dość szybki , radzi sobie , ale ma sporo podbarwień wynikających z próby wyciśniecia jak najwięcej z tak małego glośnika. Efektem jest dudnienie....czy inne modele , na przykład contur 30 z nowszej serii też tak mają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie zaczyna....A jaki bys wzmacniacz polecil do tych kolumn?? Bo troche ich ze tak powiem podlaczylem zanim zdecydowlem sie napisac co napisalem. Byl denon pao 3000 , denon poa 3000zr , poa 3000rg , sansui b2301 , sansui au x1 , sansui au x11 , luxman m05 , luxman l560 , luxman lx 38 , luxman sq38 , yamaha b2x , yamaha m80 , technics se a100 , technics se 5000 i jeszcze od groma innych...te kolumnu dudnia , diatone 2000 nie dudnia , onkyo monitor tez nie-choc bas łeb urywa , podobnie jak hpm100 pioneera.

Mozna tak bez konca , dynaudio contur 3.0 graja samym bas reflexem , sa zestrojone tak zeby 18cm membrama probowala grac jak 30cm przetwornik....tyle w temacie.Pytanie brzmi , czy nowsze modele dynaudio maj podobne przypadlosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście sobie tylko nie pomyśleli że nie lubię tych kolumn , mam je około 3 lat , byle czego bym nie trzymał tyle czasu .Uwielbiam klimat brzmienia dynaudio , nie są to moje pierwsze kolumny tej firmy. Contury 3.0 mają fenomenalną scene , rozdzielczość i detal . Są spokojne a zarazem przejzyste , nie męczą- z wyjątkiem basu. Ze wszystkich wzmacniaczy najlepiej zgrywały się z denonem poa3000zr i luxmanem m05 , bas był najmniej męczący lecz ten nalot bas reflexu ciągle był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o czym piszesz. Mam monitorki OZ i Dynie x14. Przejście   z jednych na drugie nie pozostawia złudzeń jak wiele krzywdy wyrządza BR dla moich Dynek. Ale... dopóki nie miałem ATC to jakoś mi te podbarwienia z Dynaudio nie przeszkadzały. Zaakceptowałem wady jednych i drugich i po temacie. Najprostsze rozwiązanie ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Rambo54 ma rację.....

tutaj jest potrzebny Wzmacniacz, najlepiej solidna końcówka mocy - efekt może zadziwić, słuchałem z Audionetem AMP I i było naprawdę dobrze, Krelle FPB jeszcze lepiej....

To świetne kolumny i mogą byc najtańszym elementem w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chyba wiem o czym piszesz. Mam monitorki OZ i Dynie x14. Przejście   z jednych na drugie nie pozostawia złudzeń jak wiele krzywdy wyrządza BR dla moich Dynek. Ale... dopóki nie miałem ATC to jakoś mi te podbarwienia z Dynaudio nie przeszkadzały. Zaakceptowałem wady jednych i drugich i po temacie. Najprostsze rozwiązanie ?

Ja też się już z tym pogodziłem , lecz w przyszłych kolumnach nie chciałbym się na to godzić. Moje  poprzednie kolumny ( dynaudio 400) miały 30cm przetwornik z otworami stratnymi , jak one grały pięknie na dole.....lecz contury mają o wiele lepszy detal , porządek , scenę , wszystko mają lepsze , oprócz basu. Co ciekawego mogę powiedzieć  , to i contury i 400 mają ten sam charakter brzmienia (pomijając bas ) , taki swoisty klimat , ciężko to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contour 3.0 miałem i uważam, że to genialne głośniki i jak na współczesne ceny, prawie za darmo. Znakomity efekt brzmieniowy, włącznie z basem osiągnąłem w setupie Contour 3.0 z ML No.335, BAT VK 50SE i z okablowaniem Nordosta - akurat w moim wypadku był to SPM głośnikowy i jakiś tani IC balanced, prawdopodobnie Blue Heaven, ale nie pamiętam dokładnie, ale pamiętam, że to był sound, z którym można zostać i żyć z nim na stałe.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ciekawostką jest to, że to u ciebie jest problem z niskimi tonami w Contour 3.0. Ja nie miałem żadnych problemów z tym zakresem, zresztą z pozostałymi również nie było problemów, wręcz przeciwnie - uzyskałem fantastyczne brzmienie zestawu.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt szybko trafiłes na tak dobre kolumny i nie wiesz jak wykorzystać ich potencjał, bez urazy.....

Chicago to raczej dużo słyszał, ja też miałem kilkanaście par kolumn, różnych...

konstrukcje zamknięte dobrze wspominam... bas refleks jak jest dobrze zrobiony też nie stanowi problemu, fajnym rozwiązaniem jest również linia transmisyjna;-)

Nie zmienia to faktu, że wymienione przez Ciebie wzmacniacze nie poradzą sobie z prawidłowym wysterowaniem Twoich kolumn...... nawet nie wysterowałyby np. Special One które potrzebowały amperów, żeby świetnie zagrać, a nie "papierowych watów"

To pewna wada kolumn Dynaudio, ale jak się z tym pogodzić i zapewnić odpowiednie towarzystwo to pięknie śpiewają;-)

Pozdrawiam!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głośników idealnych, Dynaudio nie jest tu wyjątkiem (chociaż to najlepsi z najlepszych). Dyniaczkom od zawsze zarzucano gorszą niż u konkurencji jakość niskich tonów, braki w dynamice, "misiowatość". Złośliwi audiofile :) do dzisiaj gadają, że Dynaudio to paczki dla panów po sześćdziesiątce do spokojnego grania. Takie to już nasze hobby, że każdy może inaczej odbierać dane brzmienie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wit-told napisał:

Chyba zbyt szybko trafiłes na tak dobre kolumny i nie wiesz jak wykorzystać ich potencjał, bez urazy.....

Chicago to raczej dużo słyszał, ja też miałem kilkanaście par kolumn, różnych...

konstrukcje zamknięte dobrze wspominam... bas refleks jak jest dobrze zrobiony też nie stanowi problemu, fajnym rozwiązaniem jest również linia transmisyjna;-)

Nie zmienia to faktu, że wymienione przez Ciebie wzmacniacze nie poradzą sobie z prawidłowym wysterowaniem Twoich kolumn...... nawet nie wysterowałyby np. Special One które potrzebowały amperów, żeby świetnie zagrać, a nie "papierowych watów"

To pewna wada kolumn Dynaudio, ale jak się z tym pogodzić i zapewnić odpowiednie towarzystwo to pięknie śpiewają;-)

Pozdrawiam!

 

 

 

Ja wiem czy szybko , miałem kilka dziesiąt par kolumn , przewalałem dużo sprzętu , bardzo dużo , dopóki nie trafiłem na dynaudio 400 , zakochałem się w brzmieniu tej marki , jest niesamowicie urzekająca i ja to cenie. Teraz mam contury 3.0 , porównywałęm do diatone ds 3000 i ds 2000 , yamah ns 1000 , onkyo 2001  , appgee acoustics diva i wole swoje dynaudio.Wszystkie te kolumny co wymieniłem kosztują od 10 tys w górę .Tylko widzicie , zamiast pisać o tym co mnie interesuje musze się tłumaczyć.....

Pisanie że żaden z wymienionych przeze mnie wzmacniacz nie pociągnie tych conturów.....bzdura , contury 3.0 to jedne z nielicznych kolumn dynaudio które 10w lampa wysteruje. U mnie niegdy nie było problemu ze zbyt miękkim basem , rozlazłym , on jest bardzo szybki , ma kontrole , można wychwycić sporo niuansów w dolnych rejestrech , a to rzadkość . Chodzi mi tylko o podbarwienie w okolicach 45hz , które mocno słychać z basreflexu. Co ciekawe mam pomieszczenie które ma mody na około 30hz a i tak te 45hz lekko przeszkadza. 

Polecam sobie posłuchać takiego denoną poa 3000rg czy chociaż zr zanim powie się o nim słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rambo54 napisał:

pożycz sprawnego Krella to zrozumiesz

Też pierwsze co bym zrobił to spróbował z dobrym wzmakiem. Krell z tamtych lat. Moim zdaniem usłyszysz bardzo dużą poprawę.
Słyszałem (w innych konfiguracjach) kilka z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy i to po prostu inna liga, szkoda tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 01:19, lis1984 napisał:

Mam możliwość pożyczyć krella ksa 200 , mogę spróbować , o ile wnosząc go na 2 piętro pańskich jaj nie dostane.

Postaraj się jeszcze zapewnić mu jakiś godziwy preamp (choć już sama końcówka powinna złapać niskie tony za pysk).
KSA oczywiście trochę rozgrzej, chociaż z godzinę niech pogra zanim zaczniesz słuchać i osąd wydasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.