Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, szpakowski napisał:

Serdecznie proszę o konkretne przyklady.

Problemy z czytaniem ?

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

No popatrz 😁 parę stron i zrozumiałeś wreszcie 😉😂

????????

Godzinę temu, triode napisał:

sprawdź sobie jakie parametry dsd odtwarzał dCs przed aktualizacją.

Naprawdę, paramertry mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szpakowski napisał:

To gdzie jest ten postęp w dacach który się dokonał, na czym on polega?

Taki duży, niby czytać i liczyć umie, niby słucha i słyszy, a nie wie ???

😬

Ale mądralować to sie potrafi że ho, ho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lech36 napisał:

Audiofile raczej w większości do durnych nie należą, po prostu mają nadmiary gotówki i chcieliby za nią kupić sobie wyjątkowość. A wyjątkowe musi kosztować już wysoka cena gwarantuje wyjątkowość

Pytanie jaka wyjątkowość ?

Taką wyjątkowość za 25 tys zł za kabelek Sulek Audio z wtyczkami od żelazka ?   Czy za taką wyjątkowość za blisko 100 tys zł z paździerzem w środku za DACa Złota Brama gdzie producent nawet gniazda zasilającego nie potrafił równo przykręcić, a opis gniazd to nalepki-  też zresztą nierówno przyklejone. Czy wreszcie za taką wyjątkowość za 100tys zł w postaci kolumn ISIS gdzie nabywca musi montować na "dachu" kolumny dodatkowy tweeter bo producent zapomniał, że powinny być wysokie tony w muzyce, a jakość wykonania samej kolumny to najczystszej wody piwniczna amatorszczyzna.

 

Choć może i masz rację - trzeba być wyjątkowym by kupić sobie taką "wyjątkowość" za tyle szmalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, babatular napisał:

Choć może i masz - rację trzeba być wyjątkowym by kupić sobie taką "wyjątkowość" za tyle szmalu.

Bogaci szejkowie z Bliskiego Wschodu mogą np. kupować sprzęt w obudowach z metali szlachetnych, widziałem kiedyś tekst w jakimś periodyku audio o kolumnach tak wykonanych, ceny były astronomiczne, wykonanie w trzech wersjach wykończenia zewnętrznego, podano rynek przeznaczenia - Bliski Wschód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pmcomp napisał:

Taki duży, niby czytać i liczyć umie, niby słucha i słyszy, a nie wie ???

Chciałem zweryfikować swoją wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi weryfikacjami to różnie bywa 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szpakowski napisał:

Chciałem zweryfikować swoją wiedzę.

To ich sam posłuchaj na własne uszka.

Czytanie o nich to jak słuchanie ... bajek dla grzecznych dzieci 😉  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

z takimi weryfikacjami to różnie bywa 🙂

To też chcialem zweryfikować 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCS nie daje żadnych szans inny firmom. Są trzy kroki przed wszystkimi. DCS Bartok czy Debussy kontra taki SMSL 400 czy Topping D70 - to nie ma co zbierać z Chińczyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, babatular napisał:

Taką wyjątkowość za 25 tys zł za kabelek Sulek Audio z wtyczkami od żelazka ? 

@babatular nudzisz jak zwykle i przy okazji każdego wątku.  Wtyki ci się nie podobają? 

Przypominam, że ten kabel służy do SŁUCHANIA. Niech inne wyglądają biżuteryjnie. Też znajdą swoich amatorów.

Przy okazji anegdota:

Niedawno pojawił się ten kabel, a mówimy o sieciówce Sulek 9x9 w ogłoszeniu poznańskiego sklepu jako używka na innym forum audio. Sprzedał się w ciągu jednego dnia, a sprzedający pluł sobie w brodę, że wystawił 9x9 za 1/3 ceny nowego - bo duże zainteresowanie znacznie przekroczyło jego oczekiwanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular, nie dramatyzuj 🙂 No chyba ,ze jestes dystrybutorem DCSa ...

Gdy przed pandemia interesowalem sie DCSem to wyczytalem, ze technologia ring dac powstala w latach 90-tych aby zwiekszyc liniowosc na niskich poziomach. A dzis mamy rok 2021 i kilka swietnych ukladow scalonych dac ktore zapewniaja doskonala liniowosc. W tym kontekscie moze sie okazac ze to DCS jest technologicznie za Chinczykami ktorzy uzywaja najnowszych ukladow AKM czy SABRE ..... 

Ale w sumie to mam w powazaniu technologie i parametry. Liczy sie tylko brzmienie. A tu jak wykazal test pmcompa jezeli DACe sa dobrze zrobione to graja podobnie .

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TUX napisał:

Ale w sumie to mam w powazaniu technologie i parametry. Liczy sie tylko brzmienie. A tu jak wykazal test pmcompa jezeli DACe sa dobrze zrobione to graja podobnie .

A test Gerarda cos przeciwnego 😄 i komu tu wierzyc hahahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy zrobi test ,albo chociaż weźmie RME do domu a wtedy będziemy mu wytykać 👌błędy lub brak doświadczenia , jeśli ktoś coś napisze !!! Bo widać co się później tu wyprawia . Pzdr 

Ps dla ścisłości miałem Rme ale FS nie wypożyczone ,kupiłem ale podzielić się spostrzeżeniami mogę z najbliższymi znajomymi , żeby niepotrzebnie się nie denerwować 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hoobi napisał:

A test Gerarda cos przeciwnego 😄 i komu tu wierzyc hahahaha

Temu kto wyrównał poziomy wyjściowe 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 23:10, Terrapin napisał:

Tak się kończy zabawa z urządzeniem, którego instrukcja obsługi ma 70 stron. Nie bez powodu audiofilski sprzęt dla audiofilskich audiofili ma tylko podstawowe przełączniki 🙂

Szanowni recenzenci piszą najpierw:

Ale RME ma jeszcze mnóstwo innych regulacji! Mam go ponad rok i dalej nie wszystko kumam. Jedno jest dla mnie jasne: to nie jest urządzenie, które ma po prostu grać wyjęte z pudełka. Nie po to je zbudowano. Zbudowano je po to, aby każdy mógł dostosować jego parametry do swoich potrzeb i preferencji.

Tymczasem w relacji z odsłuchów czytamy dalej:

Czyli recenzentów nie interesowały ustawienia np. poziomu wyjścia, polaryzacji, de-emfazy, cross-feed, loudness itd. Może ktoś w menu tego egzemplarza wcześniej grzebał? Obsługa RME do intuicyjnych niestety nie należy. 

Obserwuje z przymruzeniem oka ta przepychanke z pro i contra tego przetwornika i mojem zdaniem, powyzsza odpowiedz Terrapina jest jedna z nielicznych sensownych, gdyz trafia sedno sprawy.

dCS i RME zdecydowanie nie beda produktami dla tej samej grupy potencjalnych klientow, wiec porownywanie ich i rozpatrywanie jako konkurencji jest troche bez sensu

- dCS to ustrojstwo dla ludzi z kasa, ktorzy chca pdlaczyc kabelek na wejsciu, kabelek na wyjsciu i naciskajac guzik ON/OFF oczekuje ze to bedzie grac. Na tym sie konczy ich udzial/wiedza/doswiadczenie z uzywaniem takich ustrojstw.

-RME to ustrojstwo dla tych, ktorzy swiadomie chca proaktywnie optymalizowac swoj system, sa gotowi przeczytac te wspomniane powyzej 70 stron instrukcji, rozumia co przeczytali, SA GOTOWI ZASTOSOWAC/WYPROBOWAC zabudowane funkcje (nie maja uprzedzen do "deprawowania dzwieku" przez DSP!!!), i zadaja sobie trudu, by znalezc taka kombinacje nastawien/parametrow tych funkcji, ktora optymalnie pasuje do reszty systemu, akustyki pomieszczenia i wlasnych preferencji dzwiekowych. A to nie jest cos, co mozna osiagnac w ciagu 1-2 dni, pozyczajac takie ustrojstwo na porownywalny test.

Bez takiego intensywnego dopasowania tego RME, wszelkie porownania z innymi przetwornikami sa bez sensu! Uzycie takiego RME "out-of-the box", to jak jazda Porsche, ale tylko na pierwszych dwoch biegach z zaciagnietym hamulcem recznym 😉

 

PS.

Juz dali byscie biednemu Gerardowi spokoj. Tylko ten nie popelnia bledow, kto nic nie robi. Upierdliwie wytykac palcem na innych, to kazdy potrafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jafi napisał:

@babatular nudzisz jak zwykle i przy okazji każdego wątku.  Wtyki ci się nie podobają? 

Przypominam, że ten kabel służy do SŁUCHANIA. Niech inne wyglądają biżuteryjnie. Też znajdą swoich amatorów.

Przy okazji anegdota:

Niedawno pojawił się ten kabel, a mówimy o sieciówce Sulek 9x9 w ogłoszeniu poznańskiego sklepu jako używka na innym forum audio. Sprzedał się w ciągu jednego dnia, a sprzedający pluł sobie w brodę, że wystawił 9x9 za 1/3 ceny nowego - bo duże zainteresowanie znacznie przekroczyło jego oczekiwanie. 

Naprawdę, urzekła mnie Twoja historia. Sulek Audio to absolutnie topowy brand. Jak ktoś ma wątpliwości to polecam lekturę mistrza Ryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TUX napisał:

babatular, nie dramatyzuj 🙂 No chyba ,ze jestes dystrybutorem DCSa ...

Gdy przed pandemia interesowalem sie DCSem to wyczytalem, ze technologia ring dac powstala w latach 90-tych aby zwiekszyc liniowosc na niskich poziomach. A dzis mamy rok 2021 i kilka swietnych ukladow scalonych dac ktore zapewniaja doskonala liniowosc. W tym kontekscie moze sie okazac ze to DCS jest technologicznie za Chinczykami ktorzy uzywaja najnowszych ukladow AKM czy SABRE ..... 

Ale w sumie to mam w powazaniu technologie i parametry. Liczy sie tylko brzmienie. A tu jak wykazal test pmcompa jezeli DACe sa dobrze zrobione to graja podobnie .

TUX

Sprawdzałem kto mnie czyta ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xajas napisał:

dCS i RME zdecydowanie nie beda produktami dla tej samej grupy potencjalnych klientow, wiec porownywanie ich i rozpatrywanie jako konkurencji jest troche bez sensu

Porównywanie ogólnie? Może jest bez sensu. Porównywanie brzmienia? Nie widzę problemu.

10 godzin temu, xajas napisał:

SA GOTOWI ZASTOSOWAC/WYPROBOWAC zabudowane funkcje (nie maja uprzedzen do "deprawowania dzwieku" przez DSP!!!)

Z tym że do poprawnego porównania z innym DACiem, większość tych funkcji musi być wyłączona.

10 godzin temu, xajas napisał:

A to nie jest cos, co mozna osiagnac w ciagu 1-2 dni, pozyczajac takie ustrojstwo na porownywalny test.

No wiesz co! A parę zdań później piszesz, żeby Gerardowi nie wytykać 😉 😄

10 godzin temu, xajas napisał:

PS.

Juz dali byscie biednemu Gerardowi spokoj. Tylko ten nie popelnia bledow, kto nic nie robi. Upierdliwie wytykac palcem na innych, to kazdy potrafi

Rozwiązanie jest proste. Jeśli nikt nie będzie przywoływał w dyskusji wadliwego testu, to nikt nie będzie wytykał, że test był wadliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez danadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 20:58, .:Gerard:. napisał:

przy późniejszych odsłuchach nie było żadnego przesterowania, słuchaliśmy czasami dość głośno. Więc gdyby był przester podczas ustawiania wejść w preampie McIntosha sygnałem 1kHz to przester byłby słyszalny później.

 

W dniu 10.07.2021 o 19:08, .:Gerard:. napisał:

otóż RME albo mocno podbija zakres 1-3kHz (strzelam z tym
zakresem nieco) albo ma jakieś inne problemy/zniekształcenia: słychać
męczące jaskrawe dźwięki, rodzaj przybrudzenia.

Czyli co, słychać te zniekształcenia czy nie, bo nie rozumiem? 

Logika level master - gdyby był przester, to by był słyszalny. Przester był, ergo - testowali głusi. 

W dniu 10.07.2021 o 19:08, .:Gerard:. napisał:

rzeczywistość najwidoczniej go przerosła

Niestety... 😉

W dniu 8.07.2021 o 15:50, Tomek 1685 napisał:

Uwierz, "ślepota” nie była potrzebna. Różnice były oczywiste.

Dokładnie jak w tym teście - też różnice były oczywiste 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemak napisał:

 

Czyli co, słychać te zniekształcenia czy nie, bo nie rozumiem? 

Logika level master - gdyby był przester, to by był słyszalny. Przester był, ergo - testowali głusi. 

Niestety... 😉

Dokładnie jak w tym teście - też różnice były oczywiste 😉

Jak długo jeszcze będziesz tutaj prowokował, kłamał i manipulował ?
Nie masz jakiegoś poczucia czy obaw prowadząc taką działalność, ze czyta to potencjalny klient ?

1. Cytujesz mojego kolegę jako mnie,
grzecznościowo wypowiedział się chcąc zobrazować własne subiektywne odczucia, może to nadinterpretacja słowa „przester” ale przypuszczam ze poczucie jakości względem drugiego urządzenia nasunęło mu takie wyrażenia a ty to wykorzystujesz do perfidnych zagrywek

2. Najpierw przy porównaniu ścieżek sugerujesz ze McIntosh względem RME ma zakłócenia,po paru dniach gdy wstawiłem video (ty wyciągasz wnioski z nagrania z telefonu o uszkodzonym urządzeniu ) piszesz ze RME ma sygnał przesterowany przez przedwzmacniacz, a przypominam ze konfiguracja się nie zmieniła, jedynie doszedł Esoteric do testu i wszystkie 3 DACi zostały wyrównane w SPL przy 1kHz, więc może się zdecyduj …..

 

 

@xajas

Korekcja tym RME, w indywidualnym teście z pomiarami akustyki używałem korekcji DSP, tak jest to efektywne dla przyciszenia modów ale bardzo negatywnie wpływa na dynamikę, zabija część przekazu do większych emocji, niestety nie da się przyciszyć perfekcyjnie zakresu i przyciszenia czy przesunięcia narzucają zmieniając wpływ w całym zakresie


Wiem ze większość tutaj to ma, lubi typowe estradowe granie a to niestety prawie najniższy szczebel jakości brzmienia, dobre hi-fi ma lepsza jakość i tego się nie przeskoczy,
RME może nadawać się na estradę, dyskoteki itp. Jakość brzmienia tego urządzenia jest bardzo przeciętna i jak już pisałem, to co zostaje w nim utracone jest nie do odratowania, istnieją aspekty o których wspominałem (przedstawianie źródeł pozornych, selektywność, spójność, wybrzmiewanie, przestrzenność) widać ze nie macie pojęcia jak może być

 

 

W dniu 12.07.2021 o 10:30, TUX napisał:

Ale sie ubawilem. W zakladce HiEnd czlowiek nie potrafi uslyszec przesterowania sygnalu 1kHz,........

Gdybym nie potrafił usłyszeć zmian to pewnie bym o tym nie wspominał i nie wstawiał video
A skąd ty wiesz który sygnał u mnie był i przez co przesterowany ? Chyba nie po wpisie przemaka czy video z telefonu ?

 

W dniu 12.07.2021 o 10:30, TUX napisał:

......, ale mimo to dzielnie porownuje brzmienie dacow.....

TUX

Jakbyś się zainteresował to ten watek jest o porównaniu brzmienia DACow,
podłączyłem w standardzie który opisałem, zrobiłem pomiar dla wyrównania SPL,
różnice były, z jakiego powodu różnica była to mnie mniej interesuje
Chyba ze chcesz podjąć dyskusje na temat zepsutego McIntosha i Esoterica które notabene bardzo podobnie zabrzmiały, znacznie inaczej niż RME

W dniu 12.07.2021 o 10:30, TUX napisał:

 Nominacja do nagrody Betonowe Ucho dla najwiekszej niekompetencji na Forum. 

TUX

Tobie po twoim hejcie tutaj należy się nagroda Trolla -

 

 

 

Tu kolejny bohater

W dniu 10.07.2021 o 19:23, Marek.S napisał:

........

Jak sygnał 1KHz może brzmieć inaczej? Macie lepsze uszy od aparatury pomiarowej pokroju Audio Precision czy coś było uszkodzone?

i za chwile następny jego wpis

W dniu 10.07.2021 o 21:17, Marek.S napisał:

Czyli tak jak myślałem, chcieliście zabłysnąć a spaliło na panewce na pierwszym teście bo nawet nie sprawdziliście dlaczego 1KHz był nie taki.

Kwestie rożnicy w brzmieniu tonu 1KHZ pominę bo takie coś wstyd wręcz pisać. Tu nie chodzi o klakierstwo tylko złe podejście do testu.

 

Zakładka Hi-End zeszła na dno, tutaj kłamstwa, prowokacje, naśmiewanie i obrażanie sie pobłaża a przy reakcji przeciwstawnej dostaje się punkty i bana tylko dlatego ze użyło się przekleństwa


Guru „Audio Mitow” proponują nie tylko wyrównanie poziomów głośności ale także wyrównanie charakterystyki, za wszelka cenę tak popsuć brzmienie aby nie było słychać różnic
Widać tez kto za co daje polubienia
Ciągle zaprzeczanie ze DACi, Transporty czy Okablowanie itd. mogą mieć różny wpływ na dźwięk

Na koniec
Ludzie to jest Polskie forum z Hi-End a wy jesteście wizytówką, Bravo !!! Szczególnie za ten hejt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te „estradowe“ porownania staja sie powoli nudne.
Wplyw korekcji basu na redukcje dynamiki calego zakresu to bzdura i twoje zwidy/obsesja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Guru „Audio Mitow” proponują nie tylko wyrównanie poziomów głośności ale także wyrównanie charakterystyki, za wszelka cenę tak popsuć brzmienie aby nie było słychać różnic

Jeżeli w taki prosty sposób daje się wyrównać brzmienie to po co przepłacać? 😉 
Tu należałby się zastanowić, czy dwa urządzenia mające zgodne charakterystyki do powiedzmy 30, 40 kHz i zniekształcenia wszelakiego rodzaju daleko pod progami percepcji ludzkiego słuchu mogą się różnić brzmieniem w sposób wyczuwalny przez ludzki słuch? Jeżeli tak to co za to, zdaniem audiofilów może odpowiadać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

RME może nadawać się na estradę, dyskoteki itp.

A dCS na estradę i do dyskoteki się nie nadaje? Czym różni się sprzęt na estradę od tego do domu? Ma jakieś specyficzne parametry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Jak długo jeszcze będziesz tutaj prowokował, kłamał i manipulował ?

Prowokował do końca. Na kłamstwa i manipulacje zaraz link szybciutko będzie, jak rozumiem?

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Nie masz jakiegoś poczucia czy obaw prowadząc taką działalność, ze czyta to potencjalny klient ?

Jakieś poczucie mam. Obaw nie. Wręcz przeciwnie.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

1. Cytujesz mojego kolegę jako mnie,

Cytuję Twój post. Inaczej się nie da. Był przy tym, słuchał, nie słyszał. Perfidnie nie słyszał.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Najpierw przy porównaniu ścieżek sugerujesz ze McIntosh względem RME ma zakłócenia

Bo 3Hz w jednym pliku były ewidentne - na poziomie sygnału użytecznego. Nic innego tam nie widać, tylko to, wartość informacyjna zero. Nagrania mikrofonem w domu przy takich poziomach to ewentualnie z imprezy albo do szpiegowania żony. Do niczego innego się nie nadają.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

gdy wstawiłem video (ty wyciągasz wnioski z nagrania z telefonu o uszkodzonym urządzeniu ) piszesz ze RME ma sygnał przesterowany przez przedwzmacniacz

Bo sygnał jest przesterowany niestety. Zdejmij to video z sieci, bo kompromitujesz się mocno. To Twój filmik:

przester1.png

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

przypominam ze konfiguracja się nie zmieniła, jedynie doszedł Esoteric do testu i wszystkie 3 DACi zostały wyrównane w SPL przy 1kHz, więc może się zdecyduj …..

Jak widać powyżej, już spektrogram ktoś pokazywał. Sygnał z RME jest przesterowany, nieparzyste harmoniczne, to słychać nawet na komórce. Ja rozumiem, że przestrzeń plany i inne takie, ale to są podstawy. Porównanie jest bez sensu i niczego nie pokazuje, poza ignorancją "porównywaczy". RME ma przełączane poziomy wyjściowe, generalnie trzy poziomy skokowo, nie licząc płynnej regulacji. Jechaliście najprawdopodobniej z maksymalnym poziomem wyjściowym, który przesterował przedwzmacniacz nieprzystosowany do tak wysokich poziomów. Sam piszesz, że sinus brzmi jakoś inaczej i co? Żadnych wniosków. Ja bym po takim czymś się pod ziemię zapadł chociaż na tydzień, a nie insynuował. Wstyd.

 

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Jak długo jeszcze będziesz tutaj prowokował, kłamał i manipulował ?

Proszę o przykłady i wskazanie, gdzie manipuluję i kłamię. Konkretnie.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Jakość brzmienia tego urządzenia jest bardzo przeciętna i jak już pisałem, to co zostaje w nim utracone jest nie do odratowania, istnieją aspekty o których wspominałem (przedstawianie źródeł pozornych, selektywność, spójność, wybrzmiewanie, przestrzenność) widać ze nie macie pojęcia jak może być

Przesteruj ten drugi i opisz wrażenia 😉

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Ludzie to jest Polskie forum z Hi-End

Właśnie. To jest forum hiend a testujący nie słyszą ewidentnego przesteru i dalej testują. To nie jest betonowe ucho, to jest jego brak 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemak, pierwszy czy drugi sygnal z video jest przesterowany ?

 

Jeszcze abys nie szukal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat przemak-a
 

Cytat

Cytuję Twój post. Inaczej się nie da.

 

Jakoś się da, w końcu zacytowałem kolegę wyciągając opis z Maila

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kompromituje ? nagrałem video dla przykładu ze słychać różnice w czasie wyrównywania sygnału, w ogóle nie bylem pewny czy to zarejestruje 
To ty sie nie komprymuj, jak może taki fachowiec w ogolę wyciągać dźwięk z takiego video i go oceniać, gdzie Tweerey prawie centralnie w telefon gwizdały ...., sprzężenia przy nagrywaniu dla wyższej tonacji

Testowałem RME na różnych poziomach i nawet na słuchawkach, próbowałem różnych opcji nawet DSP kontrować mody, działa efektywnie
ale gra słabo, gdyby zagrał dobrze to bym zostawił do słuchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Przemak, pierwszy czy drugi sygnal z video jest przesterowany ?

Pierwszy i trzeci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Ja sie kompromituje ? nagrałem video dla przykładu ze słychać różnice w czasie wyrównywania sygnału, w ogóle nie bylem pewny czy to zarejestruje

Jak widać zarejestrowało się doskonale. Słychać i widać.

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

To ty sie nie komprymuj, jak może taki fachowiec w ogolę wyciągać dźwięk z takiego video i go oceniać, gdzie Tweerey prawie centralnie w telefon gwizdały ...., sprzężenia przy nagrywaniu dla wyższej tonacji

A jednak widać jak na dłoni. A słychać okropnie. Mikrofon jak widzę jest ciągle w tym samym miejscu... Jeżeli tego nie słyszycie i nie wiecie, że to są zniekształcenia, to jesteście w dobrej zakładce. Jedno z tych urządzeń przesterowywało się przecież też podczas odtwarzania muzyki, i to dość mocno się przesterowywało.

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Testowałem RME na różnych poziomach i nawet na słuchawkach, próbowałem różnych opcji nawet DSP kontrować mody, działa efektywnie
ale gra słabo, gdyby zagrał dobrze to bym zostawił do słuchawek

A widzisz gdzieś, żebym pisał o brzmieniu? Nie, bo nie pisałem. Pisałem, że test jest spier... a wy jesteście głusi jeżeli tego nie słyszycie. I tyle.

10.07.2021 napisałem:

Nawet na filmiku słychać, że sygnał 1k z rme przesterowuje przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RME sygnał jest lekko przytłumiony

Zapewniam cie ze na każdym poziomie podania sygnału RME brzmi tak samo przytłumione, to opisywałem na poczatku testu, można podbić korekcja ale............, nie chce mi sie powtarzać


Z McIntosha czy Esoteric jest otwarte i zalety nie do wyłapania z wideo,
Podam ci następny link z przykładem z RME vs McIntosh, to było nagrywane UMIKiem i jakość nie ma nic wspólnego z realem, chodzi tylko o wyłapanie ze jest różnica, w tym przypadku Mak jest znowu jaśniejszy, przestrzenny itd. W tym przypadku zasugerowałeś ze Mak ma zakłócenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem ze masz wiedze, ale proszę cie, nie komentuj o przesterowaniu na podstawie takich wideo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.