Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, pmcomp napisał:

A jakość domeny analogowej mogę docenić dopiero dzisiaj kiedy mnie na nią stać w jakości dostępnej 50 lat temu jedynie w studiach nagraniowych i rozgłośniach radiowych.

I po 50 latach zapis magnetyczny jak wino, jest coraz lepszy ? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kazik II napisał:

I po 50 latach zapis magnetyczny jak wino, jest coraz lepszy ? ?

 

A jest gorszy?

BTW jest stosowany do dzisiaj, a 30 lat temu był ciagle podstawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, pmcomp said:

A jest gorszy?

Od cyfrowego tak. W zapisie cyfrowym co nagrasz, to dostajesz z powrotem. Zapis na taśmie zawsze dodaje coś "od siebie". Zarejestrowany cyfrowo materiał możesz potem powielać w nieskończoność bez strat. Taśma starzeje się, nawet przechowywana w odpowiednich warunkach. Każda kopia to utrata jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre

jeden z uznanych naukowcow z dzialki Audio kiedys powiedzial, ze systemy analogowe sa przeciwienstwem do cyfrowych stratnych formatow.
Dlaczego przeciwienstwem?
Bo w przeciwienstwie do cyfrowych formatow nie redukuja sygnalu, tylko go rozszerzaja.....
..... o szumy i znieksztalcenia

kazdy glupi jest w stanie to sprawdzic
wystarczy sygnal wyjsciowy skopiowac wielokrotnie, a potem porownac ostatnia kopie z oryginalem, to sie dowiesz, o co ten sygnal zostal „rozszerzony“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas

Chyba źle zrozumiałem: czy uważasz, że plik skopiowany do innego pliku i tak dalej np. 100 razy będzie się różnił chociaż o bit pomiędzy pierwszym a ostatnim?

Jeśli tak - to twoje twierdzenie jest bzdurą - cała informatyka by legła ?

Jeśli nie to przybliż proszę co miałeś na myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep,

Cyfrowa kopia po setnym kopiowaniu wyglada tak samo jak oryginal

Analogowa kopia po setnym kopiowaniu wyglada inaczej niz oryginal. Zawartosc sygnalu zostala „wzbogacona“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2021 o 16:43, payong napisał:

@xajas

Chyba źle zrozumiałem: czy uważasz, że plik skopiowany do innego pliku i tak dalej np. 100 razy będzie się różnił chociaż o bit pomiędzy pierwszym a ostatnim?

Jeśli tak - to twoje twierdzenie jest bzdurą - cała informatyka by legła ?

Jeśli nie to przybliż proszę co miałeś na myśli.

Robiłeś kiedys kopie CD przy użyciu czytnika i nagrywarki? Jesli nie to zrób i podziel się z nami przy której kopii usłyszałeś pierwsze różnice. Zdziwisz się jak szybko to nastepuje.

Oczywiście takie kopiowanie, bardzo popularne jeszcze kilkanaście lat temu to inna bajka niż przesyłanie "po łączach". Mamy do czynienia z odczytem i zapisem "mechanicznym". Tylko nie pisz prosze nic o buforze tylko sprawdź. Napędy i płyty CD-R są ciagle dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myli kopiowanie plików dysk -> dysk ew. sieciowo ale teoretycznie kopia cd -> cd -> z przeprowadzoną po kopiowaniu weryfikacją MUSI dać bezbłędną kopię. Jak sobie wyobrażasz działanie programu w którym w kopii są pozamieniane bity, w programie nie ma korekcji błędów musi być 1:1 (korekcja jest na nośniku). Oczywiście może się zdarzyć błąd odczytu spowodowany awarią sprzętu ale wtedy program nie działa. Ile mam zrobić kopii z kopii, 4 wystarczą?

A mam taki pomysł, kupię płytę CD w Biedronce, zrobie 4 kopie po kolei z cd, z 1 kopii i tak dalej. Oznaczę je w kodowany sposób i wszystko prześlę do Ciebie. Kodowanie prześlę do moderatora. Ty odsłuchasz i powiesz jaka jest kolejność kopii a moderator poda odkodowaną kolejność. Co Ty na taką zabawę? Zgadasz się? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Miałem na myli kopiowanie plików dysk -> dysk ew. sieciowo ale teoretycznie kopia cd -> cd -> z przeprowadzoną po kopiowaniu weryfikacją MUSI dać bezbłędną kopię. Jak sobie wyobrażasz działanie programu w którym w kopii są pozamieniane bity, w programie nie ma korekcji błędów musi być 1:1 (korekcja jest na nośniku). Oczywiście może się zdarzyć błąd odczytu spowodowany awarią sprzętu ale wtedy program nie działa. Ile mam zrobić kopii z kopii, 4 wystarczą?

A mam taki pomysł, kupię płytę CD w Biedronce, zrobie 4 kopie po kolei z cd, z 1 kopii i tak dalej. Oznaczę je w kodowany sposób i wszystko prześlę do Ciebie. Kodowanie prześlę do moderatora. Ty odsłuchasz i powiesz jaka jest kolejność kopii a moderator poda odkodowaną kolejność. Co Ty na taką zabawę? Zgadasz się? ?

Sprawdź. Czwarta kopia da słyszalne różnice.

Na zabawę słuchania kolejnych kopii się nie zgadzam ?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/6/2021 at 3:35 PM, pmcomp said:

Sprawdź. Czwarta kopia da słyszalne różnice.

Czym ty kopiujesz? Jakimś badziewiem chyba ?

Wystarczy kopiować z weryfikacją porządnym sprzętem i softem. Różnicy żadnej być nie może. A jeśli odtwarzacz nie czyta co cdr'ów to też musi być jakiś niezły badziew.

W analogu już na pierwszej kopii słychać różnicę, nawet na taśmie nagranej z prędkością 38cm/s i przy dwóch śladach. W cyfrze coś takiego nie istnieje.

Technologicznie, każdy odtwarzacz cd to przeżytek. Rozumiem, że kolekcjonowanie CD i winyli jest jak najbardziej sensowne, bo ma swój urok. Ale jeśli ktoś nie ma sentymentu do starych technologii (ja mam, w końcu wychowałem się na taśmie i winylach), to są to niepraktyczne nośniki, niczego dobrego  nie wnoszące do brzmienia.

Zapis cyfrowy wygrał i nie ma już odwrotu. Porządny streamer z dyskiem ssd jest niezastąpiony, jeśli chodzi o wygodę użytkowanie. A teksty o wyższości analogu, odtwarzaczy CD to bajki. Jestem dość wiekowy, ale mimo tego technologia i praktyczność do mnie przemawia. Mam sporą kolekcję winyli i taśm do słuchania od święta, ale na codzień używam Tidala i plików, bo to znacznie wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrplonka napisał:

Czym ty kopiujesz? Jakimś badziewiem chyba ?

Wystarczy kopiować z weryfikacją porządnym sprzętem i softem. Różnicy żadnej być nie może. A jeśli odtwarzacz nie czyta co cdr'ów to też musi być jakiś niezły badziew.

W analogu już na pierwszej kopii słychać różnicę, nawet na taśmie nagranej z prędkością 38cm/s i przy dwóch śladach. W cyfrze coś takiego nie istnieje.

Technologicznie, każdy odtwarzacz cd to przeżytek. Rozumiem, że kolekcjonowanie CD i winyli jest jak najbardziej sensowne, bo ma swój urok. Ale jeśli ktoś nie ma sentymentu do starych technologii (ja mam, w końcu wychowałem się na taśmie i winylach), to są to niepraktyczne nośniki, niczego dobrego  nie wnoszące do brzmienia.

Zapis cyfrowy wygrał i nie ma już odwrotu. Porządny streamer z dyskiem ssd jest niezastąpiony, jeśli chodzi o wygodę użytkowanie. A teksty o wyższości analogu, odtwarzaczy CD to bajki. Jestem dość wiekowy, ale mimo tego technologia i praktyczność do mnie przemawia. Mam sporą kolekcję winyli i taśm do słuchania od święta, ale na codzień używam Tidala i plików, bo to znacznie wygodniejsze.

Sprawdziłeś osobiście czy tylko twierdzisz?

Wykonaj podobny test jak ja tutaj. Opracuj sobie metodologię i zrób. Zapewne potrzeba na to ze dwie godziny. Jak napisałem ja taką próbe kiedys zrobiłem. I wtedy napisz, że zrobiłeś np. 23 kopie z kopii i nie słyszysz różnicy. Poczytamy.

 

PS. ja słucham i cyfry i analogu. I plików i CD oraz kaset, taśm R2R i winyli. Nie streamuję muzyki. Nie potrzebuję. To co lubię słuchac juz mam ? .

 

PS2. W tym teście dCS tez powinien zjeść na śniadanie tego RME, po co robić taki test skoro tak powinno być, ale ... sie udławił i nie zeżarł.

PS3. Tak samo wszystkie DSD i hiresy powinny byc lepsze od 16/44. Po co robic taki test skoro od zawsze wiadomo, że będa lepsze? A nie były. Brzmiały tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrplonka napisał:

Czym ty kopiujesz? Jakimś badziewiem chyba ?

 

Niczym nie kopiuję. Nie mam takiej potrzeby. Kupuję komercyjne CD-ki, teraz tanie są. Jeśli już to ripuję je do plików w celu korzystania w sposób mobilny.

Godzinę temu, piotrplonka napisał:

 

Zapis cyfrowy wygrał i nie ma już odwrotu. Porządny streamer z dyskiem ssd jest niezastąpiony, jeśli chodzi o wygodę użytkowanie. A teksty o wyższości analogu, odtwarzaczy CD to bajki. Jestem dość wiekowy, ale mimo tego technologia i praktyczność do mnie przemawia. Mam sporą kolekcję winyli i taśm do słuchania od święta, ale na codzień używam Tidala i plików, bo to znacznie wygodniejsze.

U mnie ciagle ten sam materiał zripowany z płyty CD grany z plikowca i grany bezpośrednio z płyty CD z transportu (wszystko na tym samym DACu) brzmi ciut lepiej. Różnica nie jest duża ale słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, pmcomp said:

Niczym nie kopiuję.

To skąd wiesz, że czwarta kopia daje słyszalne różnice?

34 minutes ago, pmcomp said:

U mnie ciagle ten sam materiał zripowany z płyty CD grany z plikowca i grany bezpośrednio z płyty CD z transportu (wszystko na tym samym DACu) brzmi ciut lepiej. Różnica nie jest duża ale słyszalna.

Oznacza to, że coś jest nie w porządku ze sprzętem albo ulegasz autosugestii (sadzę, że to ta druga możliwość, zwłaszcza, że piszesz ciut)

52 minutes ago, pmcomp said:

W tym teście dCS tez powinien zjeść na śniadanie tego RME, 

A skąd takie założenie?

52 minutes ago, pmcomp said:

Tak samo wszystkie DSD i hiresy powinny byc lepsze od 16/44. 

Podobna sytuacja - skąd takie założenie? Bez testu wiadomo, że DSD będzie brzmieć tak samo, a w pewnych wypadkach może być nawet gorzej, bo jest to niedopracowany standard z wadami na poziomie koncepcji, których już teraz się nie da wyeliminować.

 

55 minutes ago, pmcomp said:

Sprawdziłeś osobiście czy tylko twierdzisz?

Doprecyzuj o co pytasz, bo w moim wpisie piszę o wielu rzeczach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, piotrplonka napisał:

To skąd wiesz, że czwarta kopia daje słyszalne różnice?

Doprecyzuj o co pytasz, bo w moim wpisie piszę o wielu rzeczach ?

 

Nie czytasz dokładnie co napisałem. Kilkanascie lat temu dokonałem takiego porównania i czwartej kopii z kopii nie dało się słuchać.

Pytam czy osobiście TY robiłeś takie kopiowanie i porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pmcomp napisał:

Nie czytasz dokładnie co napisałem. Kilkanascie lat temu dokonałem takiego porównania i czwartej kopii z kopii nie dało się słuchać.

Z tego wynika, że też już druga ma spory spadek jakości.

Czasem robię użytkową kopię CD i żadnego spadku nie zaobserwowałem. Wniosek: robiąc #3 z drugiej i #4 z trzeciej - jakość tej pierwszej byłaby utrzymana.

Nie ma możliwości, aby druga się nie różniła a czwarta znacznie. Chyba że dodasz, że dla Ciebie druga już jest ze spadkiem. Ale to się kłóci z moją obserwacją.

W dniu 6.01.2021 o 15:35, pmcomp napisał:

Na zabawę słuchania kolejnych kopii się nie zgadzam ?

A to zaskakujące - odrzucasz sedno sprawy: odsłuch testowy. Też mogę przygotować 4 próbki/kopie. Dla podbudowania wiary w cyfrę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, pmcomp said:

Nie czytasz dokładnie co napisałem. Kilkanascie lat temu dokonałem takiego porównania i czwartej kopii z kopii nie dało się słuchać.

Pytam czy osobiście TY robiłeś takie kopiowanie i porównanie.

Tak i to wielokrotnie. Wielokrotnie kopiowałem płyty CD. Na końcu kopiowania wykonywany jest test polegający na porównaniu zawartości nagranej płyty ze źródłem - nie wiesz o tym?

Nigdy nie zdarzyło mi się, by wystąpiły jakiekolwiek różnice. Musiałeś mieć bardzo kiepski sprzęt, bo już kilkanaście lat temu urządzenia zapisujące miały dostatecznie dobrą jakość, by takie sytuacje się nie zdarzały. Może robiłeś kopie na jakiejś starej nagrywarce z ubiegłego wieku albo używałeś  jakichś dziwnych płyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się chyba nie rozumiemy.

Ja nie piszę o wykonaniu pierwszej kopii tylko kolejnej kopii z poprzedniej kopii i tak dalej.

Zrób, porównaj, wtedy pogadamy bo teraz nie ma o czym. Ty dalej "twierdzisz" że dCS musi być lepszy od RME.

? 

 

3 godziny temu, Wuelem napisał:

 

A to zaskakujące - odrzucasz sedno sprawy: odsłuch testowy. Też mogę przygotować 4 próbki/kopie. Dla podbudowania wiary w cyfrę...

Ja juz się w to bawiłem. teraz bawię się inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Ja nie piszę o wykonaniu pierwszej kopii tylko kolejnej kopii z poprzedniej kopii i tak dalej.

 

3 godziny temu, Wuelem napisał:

robiąc #3 z drugiej i #4 z trzeciej - jakość tej pierwszej byłaby utrzymana.

Cały czas wszyscy o tym samym. Tylko zamiast zgody na próbę jest słowo za słowo.

Nawet jak próbę masz poza sobą, to w czym problem, by ją powtórzyć? Podobno audio to (dla Ciebie) zabawa.

Jakie zniekształcenia i skąd miałyby się pojawić, aby zdeformować sygnał w stopniu nierozpoznawalnym? Tym bardziej, jak kolejne kopie by się zrobiło na jednej nagrywarce. Kiedyś wysyłało się CD z demo materiałem i nikt nie poruszał tematu niższej jakości takich płyt.

Na upartego to do dziś mam pirackie CD (kolekcjonersko traktuję - ze Stadionu), które mają tę samą jakość co oryginał.

Nośnikom analogowym przybywa szum, więc zmniejsza się dynamika - ale cyfra? Przynajmniej nie mówmy, że nie rozumiemy co znaczy kopia z kopii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, pmcomp said:

My się chyba nie rozumiemy.

Ja nie piszę o wykonaniu pierwszej kopii tylko kolejnej kopii z poprzedniej kopii i tak dalej.

 

Ale po co mam to robić, skoro pierwsza kopia jest identyczna co do bitu z oryginałem? Ktoś zresztą zrobił takie próby i po kilkudziesięciu razach dostawał to samo. Ponieważ wątpię, byś słyszał różnice między identycznymi płytami, musiałeś mieć albo kiepską nagrywarkę, albo kiepski soft, albo kiepskie płyty.

8 hours ago, pmcomp said:

Ty dalej "twierdzisz" że dCS musi być lepszy od RME.

? 

 

Nic podobnego. Zapytałem tylko dlaczego zakładałeś, że dcs musi być lepszy od RME?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wuelem napisał:

 

Nawet jak próbę masz poza sobą, to w czym problem, by ją powtórzyć?

A jaki problem żebyś ty zrobił taka próbę? Czemu chcesz się mną wyręczać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

A jaki problem żebyś ty zrobił taka próbę? Czemu chcesz się mną wyręczać? 

Pewnie dlatego, że piszesz rzecz która jest w sprzeczności z doświadczeniami części innych forumowiczów.
Twierdzą oni, ja też, że dowolna kolejna kopia z kopi z kopi... płyty CD brzmi tak samo.
Ty, jak rozumiem, twierdzisz, że czwarta brzmi inaczej.

Sugestia abyś ponownie przeprowadził eksperyment z kopiowaniem płyt w domenie cyfrowej nie jest w tym wypadku pozbawiona podstaw.
Możliwe, że Twoje wcześniejsze doświadczenia są obarczone jakimś błędem.

Zostawiając na boku kwestie semantyki, że kopia która nie jest identyczna, nie jest kopią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Froju napisał:

Pewnie dlatego, że piszesz rzecz która jest w sprzeczności z doświadczeniami części innych forumowiczów.
Twierdzą oni, ja też, że dowolna kolejna kopia z kopi z kopi... płyty CD brzmi tak samo.
Ty, jak rozumiem, twierdzisz, że czwarta brzmi inaczej.
 

Nie części tylko dwóch. To raz.

A dwa to ja zarobiłem taki eksperyment, a oni nie zrobili. Ot taka mała różnica.

?

 

Tak, twierdzę, że w tamtym doświadczeniu już czwarta kopia brzmiała inaczej niz oryginał. Płyta to była Johnny Hates Jazz – Turn Back the Clock (Virgin Records 1988). Płyte mam do dzisiaj, a nie wykluczone, że te kopie gdzieś leżą w jakimś pudle na strychu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

Tak, twierdzę, że w tamtym doświadczeniu już czwarta kopia brzmiała inaczej niz oryginał.

Przy przejściu sygnału przez domenę analogową to możliwe, ale w czysto cyfrowej byłoby bardzo trudno uzasadnić różnice, to praktycznie niemożliwe, chyba że sprzęt był uszkodzony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lech36 napisał:

Przy przejściu sygnału przez domenę analogową to możliwe, ale w czysto cyfrowej byłoby bardzo trudno uzasadnić różnice, to praktycznie niemożliwe, chyba że sprzęt był uszkodzony. 

Lechu, 95% tego forum twierdziło i twierdzi, że 24/192 brzmi lepiej od 16/44, włącznie ze mną jeszcze dwa miesiące temu.

A ile teorii mozna przytoczyć na potwierdzenie, że tak jest!

 

bit-depth.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

img-what-is-high-resolution-audio-2-uk.p

 

 

Ilu z tych userów, oprócz czytania internetu. zrobiło doświadczenie takie jak ja?

 

 

Jedno małe ale ... na początku tego wątku zastrzegłem, że doświadczenie wykonano na moim sprzecie, w moich warunkach odsłuchowych, na takich a nie innych próbkach materiału muzycznego i słuchały dwie pary uszu. Z kopią CD było podobnie tylko że słuchała jedna para uszu.

Wszyscy maja pełne prawo nie zgadzać się z wynikami moich testów. Raz, że mamy wolny kraj i dwa to nie jest naukowy wywód potwierdzony wieloletnimi badaniami z autorskimi publikacjami w wydawnictwach naukowych ani nie jest to matematyczny dowód !!!

 

BTW łatwiej usłyszeć różnice niż brak róznic ? .

 

Jesli ktoś napisze, że wykonał podobny test i u niego dCS zagrał lepiej od RME albo RME zagrał lepiej od dCSa ... ja nie mam z tym problemu i będę z tym żyć ? .

Jesli ktoś napisze, że wykonał podobny test i u niego 24/192 gra lepiej od 16/44  ... ja nie mam z tym problemu i będę z tym żyć ? .

Jesli ktoś napisze, że wykonał podobny test i u niego czwarta czy siódma kopia płyty CD brzmi identycznie jak oryginał  ... ja nie mam z tym problemu i będę z tym żyć ? .

 

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Lechu, 95% tego forum twierdziło i twierdzi, że 24/192 brzmi lepiej od 16/44, włącznie ze mną jeszcze dwa miesiące temu.

Kształt obwiedni końcowej po filtracji sammplingu w paśmie od dołu do 20 kHz się nie zmieni. Od bitów zależy tylko rozpiętość dynamiki. Taki Steven Wilson stosuje tylko format 24/96 a jego praca ma wielu fanów w świecie wielbicieli dobrych rejestracji. Proponowałem już rozpoczęcie dyskusji o tym czy i jak wpływa format na jakość na wyjściu analogowym przetwornika i kiedy zmiana formatu będzie słyszalna. Za przykład posłużył mi ten wątek, ale chyba nie ma zainteresowania rzetelnymi badaniami nad tym tematem. Może trzeba by przygotować różne próbki zrobione oczywiście z jednego gęstego materiału (ten sam mastering) i udostępnić je do badania przez czytelników forum?

14 minut temu, pmcomp napisał:

Ilu z tych userów, oprócz czytania internetu. zrobiło doświadczenie takie jak ja?

Nikt, ale też nie ma zainteresowania takimi badaniami bo niszczą to w co hobbyści wierzą. Lepiej nie czytać ?

P.S. Te obrazki wyżej to marketing audiofilski lepiej obejrzeć materiał profesjonalny na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Lech36 napisał:

 

Nikt, ale też nie ma zainteresowania takimi badaniami bo niszczą to w co hobbyści wierzą. Lepiej nie czytać ?

P.S. Te obrazki wyżej to marketing audiofilski lepiej obejrzeć materiał profesjonalny na ten temat:

 

A o co tak rzeczywiście chodzi ???

O kasę !!! (sly30 ... do tablicy ? ).

Co w przypadku sprzętu jest chyba oczywiste i nikomu przynajmniej w tej zakładce nie trzeba tego tłumaczyć.

A jeśli chodzi o muzykę w DSD i hi-res chodzi dokładnie o to samo. O sprzedaż po raz kolejny odgrzewanych kotletów w innej formie, skoro piractwo cyfrowe opanowało rynek. Płyte SACD jest ciagle trudniej skopiowac czy wyjąć z niej pliki niż z CD. I chyba nikt zdrowo myślący nie sądzi, że komercyjne pliki DSD to dokładnie to samo co wychodzi finalnie w studio ze stołu mixerskiego (upppps ... z komputera)? A nowe formaty nakręcają sprzedaż nowych cyfrowych klocków, wszelkiej maści plikograjów i DACów do nich. Plus całe cyfrowe mobilne ustrojstwa wraz ze słuchawkami. I rynek sie kręci. Ręka rękę myje.

BTW po co komu DSD1024 i PCM32/768???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

A o co tak rzeczywiście chodzi ???

O kasę !!! (sly30 ... do tablicy ? ).

Co w przypadku sprzętu jest chyba oczywiste i nikomu przynajmniej w tej zakładce nie trzeba tego tłumaczyć.

A jeśli chodzi o muzykę w DSD i hi-res chodzi dokładnie o to samo. O sprzedaż po raz kolejny odgrzewanych kotletów w innej formie, skoro piractwo cyfrowe opanowało rynek. Płyte SACD jest ciagle trudniej skopiowac czy wyjąć z niej pliki niż z CD. I chyba nikt zdrowo myślący nie sądzi, że komercyjne pliki DSD to dokładnie to samo co wychodzi finalnie w studio ze stołu mixerskiego (upppps ... z komputera)? A nowe formaty nakręcają sprzedaż nowych cyfrowych klocków, wszelkiej maści plikograjów i DACów do nich. Plus całe cyfrowe mobilne ustrojstwa wraz ze słuchawkami. I rynek sie kręci. Ręka rękę myje.

BTW po co komu DSD1024 i PCM32/768???

Masz poważny problem z kasą lub raczej jej brakiem. To główny temat o którym od lat piszesz. Tylko kasa, kasa, za drogo, za dużo, kasa i kasa. To wymaga chyba terapii. Nie licz kasy innym. Zajmij się swoim portfelem. A jeśli hula w nim pustka, to pociesz się, że w kosmosie też hula pustka i pustka twojego portfela w porównaniu z kosmosem, to drobiazg... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

 

Nikt, ale też nie ma zainteresowania takimi badaniami bo niszczą to w co hobbyści wierzą. Lepiej nie czytać ?

Dawno na forum nikt nie napisał tak prawdziwych słów.

 

 

 

14 minut temu, sly30 napisał:

Masz poważny problem z kasą lub raczej jej brakiem. To główny temat o którym od lat piszesz. Tylko kasa, kasa, za drogo, za dużo, kasa i kasa. To wymaga chyba terapii. Nie licz kasy innym. Zajmij się swoim portfelem. A jeśli hula w nim pustka, to pociesz się, że w kosmosie też hula pustka i pustka twojego portfela w porównaniu z kosmosem, to drobiazg... :-))

Wiedziałem, że na ciebie mozna liczyć ? . Nie liczę kasy innym. Liczę tylko tą moja ciężko zarobioną, którą ci inni próbuja wyciągać z mojej kieszeni.  Dawałem się kroić w audio przez wiele lat ... teraz basta !!!

 

Jak rozumiem kompletnie nie zgadzasz się z tym co napisalem w poscie #298 ?

I przeczytaj i zapisz w zeszycie 100 razy to co napisal Lechu, a co ja wyboldowałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.