Jump to content
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro

pmcomp
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, Terrapin napisał:

Do szatkowania kapusty czy do słuchania muzyki?

Musisz sam sobie odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie. 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

no i jedna rzecz która - mierzę od jakiegoś czasu każdy sprzęt który przewija się u mnie i znajomych i wzmacniacze grają nisko, kłująco, ciepło, zimno itd, szybko, wolno, z mała lub dużą dynamiką - a mierzą się podobnie

Wybierz taki który będzie Tobie najbardziej odpowiadał. W czym problem?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Musisz sam sobie odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie

Tania erystyka: olać argument w pierwszej części mojego postu i skupić się na figurze retorycznej w drugiej. Niestety szkoda czasu na wymianę myśli z Szanownym Kolegą. 

• Like 1

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

7 minut temu, Terrapin napisał:

Niestety szkoda czasu na wymianę myśli z Szanownym Kolegą. 

Zgadza się "szatkowanie kapusty" i "słuchanie muzyki" to ciężkie do porównania dziedziny.

P.S. Proponuję wrócić do tematu głównego, czyli jak zły jest przetwornik RME i dlaczego 😉?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

12 minut temu, Lech36 napisał:

Zgadza się "szatkowanie kapusty" i "słuchanie muzyki" to ciężkie do porównania dziedziny

Ta błyskotliwa riposta nadal nie wyjaśnia, dlaczego Szanowny Kolega był łaskaw napisać:

5 godzin temu, Lech36 napisał:

Co mają pomiary porównawcze do słuchu?

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

To jak? Gra w końcu dobrze ten RME czy nie?
Kto jest głupszy (ups, przepraszam) - głuchszy bo się pogubiłem i już nie wiem co mam napisać w moim notesie?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

56 minut temu, szpakowski napisał:

Przecież nikt nie twierdził, że jest zły ... a nawet były stwierdzenia, że gra dobrze w swojej kategorii cenowej ...

Oczywiscie gra odpowiednio do ceny, czyli tak 10x gorzej niż wspominane wyżej ałdiofilskie wynalazki rodem sprzed 15 lat 😁

Edited by marcinmarcin

20 godzin temu, szpakowski napisał:

Przecież nikt nie twierdził, że jest zły ... a nawet były stwierdzenia, że gra dobrze w swojej kategorii cenowej ...

To niemożliwe żeby grał dobrze za takie pieniądze 😉.

20 godzin temu, piorasz napisał:

Kto jest głupszy (ups, przepraszam) - głuchszy bo się pogubiłem i już nie wiem co mam napisać w moim notesie?

Wnioski końcowe każdy obserwator formułuje sobie sam w zależności od potrzeby 😉.  

10 minut temu, szpakowski napisał:

Możliwe ... mało prawdopodobne jest jedynie, że gra tak samo jak DCS ...

To pewnie wielu spadł "kamień z serca". 🙂 

2 hours ago, szpakowski said:

mało prawdopodobne jest jedynie, że gra tak samo jak DCS ...

Interesuje mnie na jakiej podstawie ocenia się takie prawdopodobieństwo. Bo przecież z tej wypowiedzi wynika, że nie na podstawie odsłuchu. Czy w grę wchodzą opinie innych, czy też analiza rozwiązań technicznych w obu urządzeniach?

Jak to jest?

Całe szczęście, że aktualny skład forum jest taki, że nikt nawet nie zauważy kiedy za parę miesięcy ruszy Konkurs Chopinowski. Przynajmniej oszczędzi to dyskusji w stylu "przecież wszyscy pianiści grają tak samo - zresztą moja chrześnica na keyboardzie zjada ich na śniadanie".

42 minuty temu, dzarro napisał:

Przynajmniej oszczędzi to dyskusji w stylu "przecież wszyscy pianiści grają tak samo - zresztą moja chrześnica na keyboardzie zjada ich na śniadanie".

Gdyby wyrównać im poziomy głośności to w prawidłowym technicznie teście porównawczym nikt by ich nie odróżnił ... 

dzarro

Twoje wpisy są naprawdę dobre. Szacunek. Jeden z niewielu forumowiczów trzymających dystans do tej całej zabawy i rozterkach  o ciepłym i chłodnym graniu, nokautach i audiofilskich kanibalizmach. A do tego z poczuciem humoru na poziomie hi-endowym - że tak powiem.

In my humble opinion

49 minutes ago, dzarro said:

Całe szczęście, że aktualny skład forum jest taki, że nikt nawet nie zauważy kiedy za parę miesięcy ruszy Konkurs Chopinowski. Przynajmniej oszczędzi to dyskusji w stylu "przecież wszyscy pianiści grają tak samo - zresztą moja chrześnica na keyboardzie zjada ich na śniadanie".

A co to ma do rzeczy?

Do tego, by usłyszeć różnice w interpretacji nie potrzeba super sprzętu. Trzeba mieć trochę oleju w głowie i rozumieć czym jest muzyka. 

Czytając wypowiedzi niektórych użytkowników tego forum odnosi się wrażenie, że muzyka jest dla nich tylko niezbędnym dla testowania sprzętu dodatkiem Wątpię, by wśród takich osób znalazłby się ktoś potrafiący powiedzieć kilka słów na temat sposobu gry Murraya Perahii, Roberta Levina lub Marii Jao Pires. Wątpię również czy te nazwiska cokolwiek by im powiedziały.

Oczywiście kabelki, przetworniki odróżniają bezbłędnie, a wyrównywanie poziomów jest dla nich zupełnie zbędną czynnością. W końcu są ekspertami z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, a ich świat składa się ze sterty sprzętu, kabli, podstawek, magicznych patyczków, metek, znaczków firmowych, katalogów, list cen. Nic innego się dla nich nie liczy. 

• Like 1

A co to ma do rzeczy?
Do tego, by usłyszeć różnice w interpretacji nie potrzeba super sprzętu. Trzeba mieć trochę oleju w głowie i rozumieć czym jest muzyka. 
Czytając wypowiedzi niektórych użytkowników tego forum odnosi się wrażenie, że muzyka jest dla nich tylko niezbędnym dla testowania sprzętu dodatkiem Wątpię, by wśród takich osób znalazłby się ktoś potrafiący powiedzieć kilka słów na temat sposobu gry Murraya Perahii, Roberta Levina lub Marii Jao Pires. Wątpię również czy te nazwiska cokolwiek by im powiedziały.
Oczywiście kabelki, przetworniki odróżniają bezbłędnie, a wyrównywanie poziomów jest dla nich zupełnie zbędną czynnością. W końcu są ekspertami z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, a ich świat składa się ze sterty sprzętu, kabli, podstawek, magicznych patyczków, metek, znaczków firmowych, katalogów, list cen. Nic innego się dla nich nie liczy. 
Powiem tak. Drogiego sprzętu nie mam - ten, który mam pozwala na słuchanie muzyki z przyjemnością. Co nie zmienia faktu, że różnice w brzmieniu Sokołowa, Argerich czy Andreszewskiego, których słyszałem na żywo - mój zestaw oddaje w stopniu podstawowym i raczej mocno te różnice uśrednia. Faktem jest też, że na droższych sprzętach też może być z tym różnie. Nie wykluczałbym jednak sytuacji, że są sprzęty, nikoniecznie tanie, które robią to dużo lepiej - a może nawet oddają ten brak "barwy" i granicy między konturem a wypełniniem dźwięku, który zawsze mnie uderza w trakcie słuchania na żywo muzyki bez prądu. Nie chcę rozstrzygać czy fani testów ABA w ogóle czają o co chodzi. ale rubli transferowych bym na to nie postawił.
Akurat ten RME powszechnie uchodzi za świetny produkt - jest też chwalony przez użytkowników sprzętów w stylu Bartoka, co jeszcze nie musi oznaczać wyrzucania Bartoka za okno.

19 godzin temu, szpakowski napisał:

Gdyby wyrównać im poziomy głośności to w prawidłowym technicznie teście porównawczym nikt by ich nie odróżnił ... 

Ciekawe czy Tobie udałoby się odróżnić, na ślepo oczywiście 😉?

18 godzin temu, dzarro napisał:

Akurat ten RME powszechnie uchodzi za świetny produkt - jest też chwalony przez użytkowników sprzętów w stylu Bartoka, co jeszcze nie musi oznaczać wyrzucania Bartoka za okno.

Najlepiej mieć oba i czasem sobie dla poprawienia nastroju porównać.

Edited by Lech36