Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bezstronnie dorzucę, że miałem tanie JBL i się nie wstydzę. Za to gupio mi, ze je sprzedałem, bo najwięcej muzy na nich słuchałem. teraz też mam taniochę i znów słucham.., przypadek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

bezstronnie dorzucę, że miałem tanie JBL i się nie wstydzę. Za to gupio mi, ze je sprzedałem, bo najwięcej muzy na nich słuchałem. teraz też mam taniochę i znów słucham.., przypadek? 

I różne Daci tez ci na nich tak samo graja? Okablowanie nie ma wpływu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gerardzie,

Wszystko słychać. Wszystkie wiedzą, że system trzeba właściwie zestawić, zarówno taniochę jak i drożyznę. Niekoniecznie drogo, raczej właściwie. Ależ  oczywiście, że kable mają wpływ. W końcu płynie po nich prąd. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Trzymaj i to mocno, dla mnie wasza opinia jesz nic nie warta, wasze zdanie również 

Nie ma problemu, ważne żeby dla Ciebie Twoja opinia była kluczowa, to najważniejsze. 

28 minut temu, piano napisał:

Ależ  oczywiście, że kable mają wpływ.

Jak się ma trochę wiedzy o technice połączeń to kable na pewno nie będą miały wpływu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 07:50, M-K napisał:

Szczerze ? Wąąątpięęę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

idzie w dobrą stronę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, M-K napisał:

idzie w dobrą stronę 😉

Wtedy kolega chyba nie był na bezalkoholowym 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Zajmij sie ocenianiem testu a nie mojej osoby

Wszystkie oceny twojego testu zostały już przedstawione przez innych. Nie mam nic do dodania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, piano napisał:

Drogi Gerardzie,

Wszystko słychać. Wszystkie wiedzą, że system trzeba właściwie zestawić, zarówno taniochę jak i drożyznę. Niekoniecznie drogo, raczej właściwie. Ależ  oczywiście, że kable mają wpływ. W końcu płynie po nich prąd. 

 

Zawsze powtarzam ze konfiguracja najważniejsze, "tanie" to bylo w kontekście kiepskie   
Watek jest o różnicach miedzy DACa mi, chcą mi i światu Polskie Trolle narzucić ze to prawda

26 minut temu, M-K napisał:

idzie w dobrą stronę 😉

Pozwalam ci wziac to w ramki, tyle razy przytaczać to juz podchodzi pod najwyższy stopień trolla "Prose panii a tamten się zesral ...."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Prose panii a tamten się zesral ...."

🙂 Rozumiem że to przeżyłeś ? Współczuję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Wszystkie oceny twojego testu zostały już przedstawione przez innych. Nie mam nic do dodania.

To jest przykład waszej niewiedzy i slabosci

Widziałeś wyniki wyrównania głośności ? Nie bo nie wstawiałem, przemak pobrał z filmu mojego telefonu którym nagrywałem z innego miejsca dobre 2m od mikrofonu ustawionego centralnie przed kolumnami, nawet na jego Gifie było widać jak częstotliwość sie zmienia
Ja przyznałem ze nie zwróciłem na to uwagi i nie wiem czy punkt mikrofonu byl wypośrodkowany dla obu urządzeń, zwracałem uwagę tylko na SPL

Test robiłem hobbystycznie dla ciekawostki, nie spodziewałem sie ze taki hejt sie poleje,
różnice byly słyszalne miedzy DACami, mi RME nie przypasował, próbowałem nawet różnych opcji ustawień, naprawdę stać mnie 1k€ wydać, na podstawki wydałem więcej

Moze do przegrywania danych jest super urządzeniem ale w odtwarzaniu sa lepsze urządzenia, ne wiem jak gra twoj dCS i moze identycznie, miałem Bartoka i na 100% nie graja identycznie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

przemak pobrał z filmu mojego telefonu którym nagrywałem z innego miejsca dobre 2m od mikrofonu ustawionego centralnie przed kolumnami, nawet na jego Gifie było widać jak częstotliwość sie zmienia
Ja przyznałem ze nie zwróciłem na to uwagi i nie wiem czy punkt mikrofonu byl wypośrodkowany dla obu urządzeń, zwracałem uwagę tylko na SPL

Wprawdzie nic to nie da, ale spróbuję: w Twoim filmie na przemian (jedno jakieś urządzenie a drugie nie) mamy do czynienia z dość dużymi zniekształceniami nieliniowymi. Te zniekształcenia są tak duże, że nawet telefon komórkowy potrafił je zarejestrować i nie zarejestrować ich dla drugiego urządzenia. Na filmie widać, że mikrofon zbytnio się nie rusza, ale nie ma to żadnego znaczenia. Zmiany w położeniu mikrofonu w dowolnym wymiarze, wystroju pomieszczenia, ilości ludzi itp mogą powodować zniekształcenia liniowe. Jest to całkowicie co innego i nie da się tego porównywać,  ani tak zmodyfikować zniekształceń liniowych, żeby powstały nieliniowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Zawsze powtarzam ze konfiguracja najważniejsze, "tanie" to bylo w kontekście kiepskie   
Watek jest o różnicach miedzy DACa mi, chcą mi i światu Polskie Trolle narzucić ze to prawda

Pozwalam ci wziac to w ramki, tyle razy przytaczać to juz podchodzi pod najwyższy stopień trolla "Prose panii a tamten się zesral ...."

Powtarzasz sie stosując stara technikę zdartej płyty.

Wszyscy co przeczytali twój test swój rozum maja i wyciągnęli wnioski. Nie brnij dalej.

14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

 

Moze do przegrywania danych jest super urządzeniem ...

 

Poczytałeś w specyfikacji co potrafi to urządzenie? Chyba jednak nie bo ... przegrywać danych nie potrafi.

Ręce opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, przemak napisał:

Wprawdzie nic to nie da, ale spróbuję: w Twoim filmie na przemian (jedno jakieś urządzenie a drugie nie) mamy do czynienia z dość dużymi zniekształceniami nieliniowymi. Te zniekształcenia są tak duże, że nawet telefon komórkowy potrafił je zarejestrować i nie zarejestrować ich dla drugiego urządzenia. Na filmie widać, że mikrofon zbytnio się nie rusza, ale nie ma to żadnego znaczenia. Zmiany w położeniu mikrofonu w dowolnym wymiarze, wystroju pomieszczenia, ilości ludzi itp mogą powodować zniekształcenia liniowe. Jest to całkowicie co innego i nie da się tego porównywać,  ani tak zmodyfikować zniekształceń liniowych, żeby powstały nieliniowe. 

Wyjaśniałem tyle razy, mikrofon Umik stal gdzie indziej na statywie, telefonem nagrywalem 2m dalej dla ciekawostki "filtra grzebieniowego" ze słychać różnice mimo ze była puszczona ta sama częstotliwość, musiałem sie lekko poruszać albo telefon z bliskiego pola sie pogubił ponieważ z nagrania które wyciągnąłeś częstotliwość sie zmienia (a nie powinna) i zniekształcenia sa dużo większe niż pokazywał Umik

Później zrobiłem tobie na szybko przykład zniekształceń robionym Umikiem, postawionym na lawie bez przygotowania, dodatku w trakcie akcji pożarnej i szumu otoczenia, zniekształcenie byly poniżej 1% a zauważyłem ze podnosząc do poziomu tweetera zniekształcenia sie zmniejszały, ale nie chciało mi sie juz statywu rozstawiać, chciałem ci tylko udowodnić jakość Umika vs telefonu, ze telefon przekłamuje

29 minut temu, pmcomp napisał:

Powtarzasz sie stosując stara technikę zdartej płyty.

Wszyscy co przeczytali twój test swój rozum maja i wyciągnęli wnioski. Nie brnij dalej.

Ja brnę ? Uważający się za doświadczonego recenzenta twierdzi ze dwa kompletnie różnej konstrukcji urządzenia graja identycznie to jest dopiero "Nie brnij dalej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

musiałem sie lekko poruszać

 

14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Później zrobiłem tobie na szybko przykład zniekształceń robionym Umikiem

Przeczytaj, co napisałem i przyjmij to do wiadomości albo udowodnij, że poruszając mikrofonem jesteś w stanie wygenerować zniekształcenia nieliniowe. Zrobiony później inny film na którym nie ma zniekształceń nie likwiduje zniekształceń z innego filmu, one tam nadal są. No, ale wiedziałem, że to nic nie da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

 

Przeczytaj, co napisałem i przyjmij to do wiadomości albo udowodnij, że poruszając mikrofonem jesteś w stanie wygenerować zniekształcenia nieliniowe. Zrobiony później inny film na którym nie ma zniekształceń nie likwiduje zniekształceń z innego filmu, one tam nadal są. No, ale wiedziałem, że to nic nie da. 

Podwalem ci przykłady, ekstra nagrywałem jak się poruszam i słychać na wideo różnice dźwięku

dwa, ze podawałem tez zdjęcia i video gdy robiłem szybkie porównanie nagrania Umik vs Telefon, jak sie różnią zniekształcenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

nagrywałem jak się poruszam i słychać na wideo różnice dźwięku

Tak, na tym video o którym piszę słychać różnice w zniekształceniach. Ty nie słyszysz, trudno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Tak, na tym video o którym piszę słychać różnice w zniekształceniach. Ty nie słyszysz, trudno. 

Nie potrafię sie z tobą komunikować,
Ja nie słyszę ? Przecież cały hejt jest na mnie dlatego ze słyszę różnice

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

Nie potrafię sie z tobą komunikować,
Ja nie słyszę ? Przecież cały hejt jest na mnie dlatego ze słyszę różnice

 

Co słyszysz to nie wiem. Wiem co pisałeś, że słyszysz różnice w tonacji, a to były zniekształcenia. Szkoda czasu, jesteś niereformowalny a ja głuchy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

Co słyszysz to nie wiem. Wiem co pisałeś, że słyszysz różnice w tonacji, a to były zniekształcenia. Szkoda czasu, jesteś niereformowalny a ja głuchy. 

Ja.... tylko tak nazwałem dla zobrazowania, nie znam sie na fachowym nazewnictwie, jeżeli dźwięk byl ciszej / głośniej a słuch w różnych poziomach wydawał sie wyżej / niżej wiec nazwałem tonalnie

Tak czy siak, podałem nagranie jak umik pokazuje poniżej 1% a w innym miejscu z telefonu bylo powyżej 3% i częstotliwość przeskakiwała
Bronisz i podpierasz teorie narywania telefonem, wiec chyba ty jesteś niereformowalny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Ja.... tylko tak nazwałem dla zobrazowania, nie znam sie na fachowym nazewnictwie, jeżeli dźwięk byl ciszej / głośniej a słuch w różnych poziomach wydawał sie wyżej / niżej wiec nazwałem tonalnie

No właśnie, a to były zniekształcenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

No właśnie, a to były zniekształcenia. 

Rozumiem, to bylo dla mnie nowe zjawisko dlatego nagrałem chcąc sie podzielic

efekt był dziwny, w punktach odległości kilku kilkunastu cm dźwięk był identyczny a pomiędzy dołek przyciszenie, w trakcie pochylania sygnał dźwięku dawał efekt glosno ciszej głośno itd.
Dźwięk w najgłośniejszym puncie obu urządzeń jakby brzmiał inaczej, piszesz ze to przez zniekształcenia, okay
tylko ze moj system pokazał tez niskie zniekształcenia z umik i był bliżej brzmieniowo z esoteric niż RME

W dodatku z pomiaru akustycznego na wysokich zakresach różnice są spore

Pomijając test, dla mnie może być nieważny, nie mam nic przeciw, Proszę moderacje usuńcie moje wpisy, siedzi mi to ....,
dla mnie najważniejsze jest co słyszę, nie dam sobie wmawiać ze nie ma różnic albo pozwalać na wycieczki osobiste 
Wstawiałem nawet testy profesjonalnie przeprowadzone, różnice były opisane i nawet WAVy porównawcze, test z przed kilku ładnych lat, a teraz cuda, nie ma różnic ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Dźwięk w najgłośniejszym puncie obu urządzeń jakby brzmiał inaczej

Wystarczy się zastanowić, czym oprócz poziomu i częstotliwości (i fazy ale to akurat tu nieistotne) mogą się różnić dwa stałe sygnały sinusoidalne. Niestety, właśnie tylko tym, co usłyszeliście - zniekształceniami. Jeden z porównywanych systemów miał spore kilkuprocentowe zniekształcenia. W związku z tym różnice w brzmieniu są oczywiste. A co kto lubi to już jego sprawa - ty stwierdziłeś, że lubisz zniekształcenia, nie ma zakazu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, przemak napisał:

Wystarczy się zastanowić, czym oprócz poziomu i częstotliwości (i fazy ale to akurat tu nieistotne) mogą się różnić dwa stałe sygnały sinusoidalne. Niestety, właśnie tylko tym, co usłyszeliście - zniekształceniami. Jeden z porównywanych systemów miał spore kilkuprocentowe zniekształcenia. W związku z tym różnice w brzmieniu są oczywiste. A co kto lubi to już jego sprawa - ty stwierdziłeś, że lubisz zniekształcenia, nie ma zakazu. 

Pewnie lubię, ponieważ mikrofon na wysokości moich uszu (poniżej tweetera) pokazywał średnio chyba 0,8% a wyżej na jego wysokości mniej, a dla mnie siedząc na wysokości tweetera jest za ostro i za natarczywie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

 

Moze do przegrywania danych jest super urządzeniem ...

 

A co dodasz w tym temacie?

Pytam bo znowu zręcznie temat ominąłeś?

Nie jestem czasem klonem Premiera Morawieckiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Nie jestem czasem klonem Premiera Morawieckiego?

to idź i rządź 🙂

Twain już opisał taką sytuację , masz wzór 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

to idź i rządź 🙂

Twain już opisał taką sytuację , masz wzór 🙂

Dobrze mi tu i teraz gdzie jestem.

A rządzenie z omijaniem prawdy ew. mijaniem sie z prawdą nie ma raczej nic wspólnego 😛. Dowodów mnóstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Odkopując wątek i wracając do jego początków. Czy analog zgrany do pliku może grać atrakcyjnie i dawać autentyczną przyjemność słuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu poprzeczka podniesiona dość wysoko bo raz, że nagranie swoje lata ma, dwa - przegrywane z kasety na magnetofonie, który raczej ciężko zaliczyć do topu tego typu sprzętów a mimo to naprawdę fajnie się tego słucha. Na tyle dobrze, że stopniowo ściągam sobie wszystkie płyty z tej strony i zapisuję na dysku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Odkopując wątek i wracając do jego początków. Czy analog zgrany do pliku może grać atrakcyjnie i dawać autentyczną przyjemność słuchania?

 

Może o ile masz odpowiedni i niestety drogi tor analogowy oraz dostep do taśm lub vinyli z epoki w stanie mint 🙂 .

Potrzebny dobry magnetofon studyjny klasy Studer czy Telefunken oraz taśmy plus dobry gramofon z dobrą wkładką i dobrym phono stage.

Paradoksalnie sprzęt pierwszego zestawu jest stosunkowo tani (powiedzmy ok. 30.000 zł), a nosniki drogie (150-500 USD) i mały wybór, sprzęt drugiego zestawu baardzo drogi (powiedzmy 100-200 tys zł za nowy zestaw), a nosniki stosunkowo tanie (5-100 EUR).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.