Jump to content

Open Club  ·  403 members

Sansui Klub
IGNORED

"Prawda i tylko prawda o Sansui" (T).

Recommended Posts

Zapraszam do wymiany poglądów NT.  Sansui.

W tym wątku można pisać prawdę o dźwięku , porównaniach do innych firm. Proszę o umieszczanie swoich spostrzeżeń, przemyśleń oraz wrażeń związanych z firmą Sansui. 

Mile widziane będą zdjęcia z odsłuchu, oraz informacje związane z historią firmy.

"Czas na prawdę" , zatem jedziemy. 

Zapraszam serdecznie!

• Like 1
59 minut temu, Edition napisał:

Zapraszam do wymiany poglądów NT.  Sansui.

W tym wątku można pisać prawdę o dźwięku , porównaniach do innych firm. Proszę o umieszczanie swoich spostrzeżeń, przemyśleń oraz wrażeń związanych z firmą Sansui. 

Mile widziane będą zdjęcia z odsłuchu, oraz informacje związane z historią firmy.

"Czas na prawdę" , zatem jedziemy. 

Zapraszam serdecznie!

Porównywałem z Pioneerem , Sansui zwalcowal go na płaski placek

• Like 2

Ilu ludzi tyle opini

35 minut temu, Stream napisał:

Klub Sansui nie wystarczy?

Nie.

W klubie NIE MA OBIEKTYWNYCH opinii. Wszystko co było przeciw Sansui zostało wycięte. Także. . .

19 minut temu, morawka napisał:

Porównywałem z Pioneerem , Sansui zwalcowal go na płaski placek

Z jakimi modelami Sansui i Pioneera porównywałeś? 

• Like 1
7 minut temu, Edition napisał:

Nie.

W klubie NIE MA OBIEKTYWNYCH opinii. Wszystko co było przeciw Sansui zostało wycięte. Także. . .

Z jakimi modelami Sansui i Pioneera porównywałeś? 

Oj wiele tego było i jakieś 15 lat temu

ale np dwie końcówki z podobnego przedziału cenowego 

Sansui BA 2000 vs Pioneer M90 a

ciekaw było tez porównanie 

Sansui AU-X1 vs Accuphase 303x

• Like 1

Ilu ludzi tyle opini

Teraz, Audio.Japan napisał:

No nie wiem. Wpadnie uzytkownik Bumtarara zacznie klepac ze jego grat walcuje wszystko do 30 Tys I ma cudowne brzmienie ktorego inny sprzet nie ma I po watku???

W takim wypadku będzie to (subiektywna) opinia Pana B. To , że  S nie walcuje niczego nawet do 5k zł już wiemy ?

Wątek jest od tego aby pisać swoje wrażenia pozytywne i negatywne. 

Mam nadzieję, że kilku użytkowników napisze o porównaniu z Hegel.

• Like 1
1 minutę temu, morawka napisał:

Po co Ci moja opinia ?

Sam musisz posłuchać ( uwierz , ze to lepsza metoda od oglądania obrazków , filmów na Youtubie , albo przyjmowania na wiarę cudzych opini )

W znaleziskach Ci odpisałem, że Yamaha AS 1000 grała lepiej niż Alpha 707Dr .

Także bardzo Cię proszę nie pisz do mnie jak do dziecka. Wiem , że dyskredytacja przeciwników w klubie S jest na porządku dziennym , ale tutaj nie jest klub  S.

• Like 1

Drogi Pawle, chciałbym przypomnieć Ci kilka faktów:

1. od niepamiętnych czasów zachęcałeś mnie do zakupu Sansui sugerując od razu że najwyższe modele (te które co prawda kosztowały ułamek tej kwoty ale za ich sprowadzenie trzeba zapłacić 10 tysięcy i więcej) są lepsze lub też grają na poziomie sprzętu za 30 tysięcy i więcej (pamiętam nawet zdanie że nie ma nic lepszego od nich)

2. w świetle odsłuchu porównawczego a nie przypadkowego, w doskonale znanych mi warunkach, na dwóch różnych parach kolumn (obie zdecydowanie lepsze niż - z całym szacunkiem - Twoje Jamo D-590 po nawet milionie amatorskich modyfikacji) pasujących brzmieniem do w/w wzmacniacza Sansui

3. model AU-G99x nabyłem przypadkiem i na tamtym etapie nawet mi się podobał, nie przypominam sobie jednak abym gdziekolwiek pisał peany na jego temat, być może w wątku który nieszczęśliwie założyłem w jednym lub dwóch zdaniach i to wszystko

4. od długiego czasu dochodziły do mnie sygnały o procederze jaki uprawiasz aż któregoś dnia sam się przekonałem spotykając taką osobę przypadkowo w jednym z salonów podczas odsłuchu Maca z Loganami, typowy "jelonek Sansui", innym przykładem jest niejaki Ques11 którego doświadczenie sprowadza się do odsłuchu kilku Technicsów, skądinąd nic się nie zmienił od lat bo wciąż brakuje mu kultury

5. wielu kolegów, w tym parantulla, było przekonanych że to ja stoję za tym wątkiem dopiero w toku kolejnych wydarzeń i po interwencji zainteresowanej procederem moderacji zmienili swoje zdanie

6. po tamtej sytuacji rozdzwoniły się telefony i wciąż odbieram sygnały od osób które są zniesmaczone Twoim zachowaniem a także brakiem kultury na spotkaniach w cztery oczy (podczas rozmów telefonicznych tego nie stwierdziłem)

7. to, że Twoje modyfikacje równe są fabrycznemu upgrade możesz wmawiać audio debiutantom, tak naprawdę jest to niefabryczna modyfikacja i ingerencja w schemat która z modelem wyjściowym nie ma nic wspólnego - takim "tuningiem" można często więcej zepsuć jak naprawić

8. może faktycznie nie jestem elektronikiem i jak zauważyłeś nie wypowiadam się w tych kwestiach ale mam spore doświadczenie w temacie, swoje w życiu słyszałem i potrafię rzetelnie ocenić jakość dźwięku który słyszę

9. przyznaję że grające efekciarsko Sansui spodobało mi się na "pierwszy rzut ucha", jego zdolność kreowania przestrzeni do tej pory uważam za co najmniej poprawną jednak niewybaczalnym jest że wzmacniacz DIY (a właściwie prototyp) za ułamek kwoty używanego Sansui okazał się w niemal każdym calu lepszy: bardziej prawdziwy, lepszy na średnicy, bardziej szczegółowy z punktowym basem, Sansui przy nim było rozlazłe i grało z wycofaną średnicą, podobne do mojego wrażenia mieli inni, w tym palton o ile dobrze pamiętam

10. sam od siebie wyszedłem z inicjatywą aby zorganizować w Krakowie duży odsłuch sprzętu Sansui w odpowiednich warunkach, gotów byłem nawet odszczekać wszystkie swoje opinie i co? nic

11. jak dobrze wiesz schematy urządzeń dobrej klasy a takimi mimo wszystko są wzmacniacze Sansui zostały napisane pod odpowiednie (dokładnie takie a nie inne) komponenty których nie da się kupić w normalnej dystrybucji bo często były zamawiane u producentów a przez lata ich zapasy się skończyły - tak więc każde odświeżanie jest ingerencją w schemat i w dźwięk samego urządzenia (czy lepszy czy gorszy - nie ma tutaj znaczenia)

12. wklejone wyżej zdjęcia Devialeta, Audio Note'a czy innych nie dotyczą tematu wątku a stanowią polemikę z użytkownikiem Bumpalump

13. Krell KAV-300i pojawiał się jedynie jako alternatywa dostępna w cenie niższej niż Sansui i to wszystko, wszystkie moje wpisy były raczej powieleniem powszechnej opinii na jego temat, to urządzenie nie potrzebuje adwokatów a to że Ty uważasz je za słabe to Twoja sprawa, Ty generalnie wszystko oprócz Sansui uważasz za słabe - przyzwyczaiłem się"

https://www.audiostereo.pl/topic/124203-zestaw-sansui/page/11/#comments

Powyzej opinia Discomaniac71 z odsluchu Sansui. Warto wiedziec jak slabo te dmuchane hiendy Sansui alpha  wypadly w odsluchu. 

Edited by Audio.Japan
  • Like 4
49 minut temu, MariuszZ. napisał:

Co prawda tonie moje spostrzeżenia ale warto posłuchać. Zwróćcie uwagę na miejsce 1-sze. Sansui AU-70 ?

Trzeba jednak przyznać, że Reduktor to fanatyk lampowego grania nie każdy musi lubić taki rodzaj dźwięku.

Edited by Dune
  • Like 1
7 minut temu, Dune napisał:

Trzeba jednak przyznać, że Reduktor to fanatyk lampowego grania nie każdy musi lubić takie granie.

Oczywiście. Film ma w tytule "... wg Reduktora". Fakt, że na drugim miejscu jest lampowy Pioneer, a na 3-cim Nad 3020 świadczy o upodobaniach Krzysztofa i tęsknocie do brzmienia radyjka dziadka (Karioka), które słuchał jako mały chłopiec. 

Zamieściłem jako ciekawostkę dotyczącą Sansui, nie przyczynek do dyskusji o upodobaniach. 

Widać, że to firma z tradycjami, mająca potencjał by zaistnieć w świecie audio. Szkoda, że już pogrzebana. 

Godzinę temu, Edition napisał:

W znaleziskach Ci odpisałem, że Yamaha AS 1000 grała lepiej niż Alpha 707Dr .

Także bardzo Cię proszę nie pisz do mnie jak do dziecka. Wiem , że dyskredytacja przeciwników w klubie S jest na porządku dziennym , ale tutaj nie jest klub  S.

Wiec tez Ci odpisałem - kup sobie Yamahe

Jednak nadal uważam , ze wyrażanie opini o dźwięku czegoś co widziało się tylko na obrazku ( i nie chodzi mi tu tylko o Sansui ) to TOTALNA DZIECINADA

Ciekawe natomiast jest to , ze czytujesz KLUB SANSUI…

Edited by morawka

Ilu ludzi tyle opini

4 minuty temu, morawka napisał:

Ciekawe natomiast jest to , ze czytujesz KLUB SANSUI…

Trzeba poznać przeciwnika. 

6 minut temu, MariuszZ. napisał:

Widać, że to firma z tradycjami, mająca potencjał by zaistnieć w świecie audio. Szkoda, że już pogrzebana. 

Bajkami klubowiczów o koszeniu wszystkiego do 30k grzebie się coraz głębiej...

BTW 

Gdzie widzisz ten potencjał? 

• Like 1
1 godzinę temu, morawka napisał:

Oj wiele tego było i jakieś 15 lat temu

ale np dwie końcówki z podobnego przedziału cenowego 

Sansui BA 2000 vs Pioneer M90 a

ciekaw było tez porównanie 

Sansui AU-X1 vs Accuphase 303x

Ciekawy model Pioneera to A-27 niedostępny był gdzieś w necie porównywany właśnie do AU-X1 i był ponoć górą, nawet Yamaha AX-2000 nie dała mu rady :-) Myślę, że te najlepsze Pioneery z tamtych lat nie będą ustępowały dźwiękowo, to samo A-90 też piękna maszyna :-)

Teraz, Dune napisał:

Ciekawy model Pioneera to A-27 niedostępny był gdzieś w necie porównywany właśnie do AU-X1 i był ponoć górą, nawet Yamaha AX-2000 nie dała mu rady :-) Myślę, że te najlepsze Pioneery z tamtych lat nie będą ustępowały dźwiękowo, to samo A-90 też piękna maszyna :-)

Te Pioneery na obrazkach wyglądają świetnie ?

• Like 1
4 minuty temu, Edition napisał:

Gdzie widzisz ten potencjał?

W dźwięku. Skoro wzmacniacz z lat 60-tych zachwyca dźwiękiem w XXI wieku to o czym tu dyskutować? O tym, że tobie to nie pasuje czy o tym, że Ci którzy twierdzą, że fajnie gra się na graniu nie znają?

Ja nie jestem fanem marki. Nie znam ich produktów ale uważam, że nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że niektórym audio hobbystom te wzmacniacze się podobają. 

Teraz, MariuszZ. napisał:

W dźwięku. Skoro wzmacniacz z lat 60-tych zachwyca dźwiękiem w XXI wieku to o czym tu dyskutować? O tym, że tobie to nie pasuje czy o tym, że Ci którzy twierdzą, że fajnie gra się na graniu nie znają?

Ja nie jestem fanem marki. Nie znam ich produktów ale uważam, że nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że niektórym audio hobbystom te wzmacniacze się podobają. 

Zgoda , ale nie można mówić , że są naj... tak jak twierdzono w klubiki czy ma ogólnym forum ☺

1 godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Wpadnie uzytkownik Bumtarara zacznie klepac ze jego grat walcuje wszystko do 30 Tys I ma cudowne brzmienie ktorego inny sprzet nie ma I po watku???

Póki co Twoje obawy się nie sprawdziły ?

• Like 1

W sumie to nie mam nic do Pioneera ( przekomarzam się )seria exclusive jest całkiem fajna .

Topowe Japonce z lat 70 i 80 to na prawdę fajne klocki ( i maja „ dusze”) 

problemem jest ich wiek i stan ( trudno trafić zadbany egzemplarz )

a Sansui, Pioneer, Technics, Marantz, Onkyo, Yamaha, Accuphase  - wszystkie te firmy miały swoje zarówno bardzo udane modele jak i budżetowe przeciętniaki 

jednak to co Japończykom wychodzi najlepiej to lampowe wzmacniacze Single Ended

Ilu ludzi tyle opini

5 minut temu, Edition napisał:

Zgoda , ale nie można mówić , że są naj... tak jak twierdzono w klubiki czy ma ogólnym forum ☺

Póki co Twoje obawy się nie sprawdziły ?

A dlaczego nie można ???
Przeciez każdy ma prawo wyrazić swoją opinie 

wazne jak te opinie ktoś odbiera 

jesli ktoś Ci napisze , ze do 30 tys nie ma nic lepszego nic wzmaki Unitry to przyjmiesz to na wiarę i uznasz za fakt 

Ilu ludzi tyle opini

1 minutę temu, morawka napisał:

A dlaczego nie można ???
Przeciez każdy ma prawo wyrazić swoją opinie 

wazne jak te opinie ktoś odbiera 

jesli ktoś Ci napisze , ze do 30 tys nie ma nic lepszego nic wzmaki Unitry to przyjmiesz to na wiarę i uznasz za fakt 

To się nazywa manipulacja. 

• Like 1

Znam tylko sansui 701 już kiedyś pisałem o nim, natomiast chętnie przyjmę do sparingu takie modele jak 711, 911dg czy 607alpha obojętnie która wersja do tego co poniżej, jest jeszcze marantz pm75 obecnie rozkopany na stole :P może dojdzie accu e205 niebawem jeszcze :-)) i kilka innych nieco bardziej budżetowych posiadam, ale je pominiemy. Mogę zaprosić do domu bez spiny lub gdzieś podjechać :P

IMG_20201210_110552.thumb.jpg.d4c74cfd67e98d936464ca72864ba60e.jpg

• Like 1
  • Recently Browsing   1 member

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.