Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do 2000 zł


molczito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Audiolubny napisał:

Mialem wzmacniacz technicsa suv90d. Na tamte czasy to byl drogi sprzęt ale mimo to gralo to srednio...

Tak, ale zrozum i Ty jedną rzecz. Każdy wzmacniacz i każde kolumny utrzymują pasmo przenoszenoa niezależnie od głośności, a żaden nie jest tak kiepski, żeby mu brakowało tyle, o ile podbija loudness i gałka bass do oporu. Żadna wymiana sprzętu nie zrobi takiwj v-ki jak teraz robi autor, chyba że będzie to boombox. Dlatego zacząć trzeba od polubienia słuchania na zero.

Ps.

Ja ostatnio miałem chyba najgorszy z Technicsa czyli SU-V300: grał tak jak grał, ale różnice między wzmacniaczami nie polegają na podbiciu basu o 20dB.

 

26 minut temu, Audiolubny napisał:

...a co dopiero kolegi wzmak. 

Wzmak jak wzmak, jeśli niedomaga to przy dużej głośności a nie małej. Szukasz problemu nie tam gdzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2020 o 20:55, molczito napisał:

Więc jakie kolumny kolega może polecić?

Ten kolega nic konkretnego Tobie nie zaproponuje. Sam szukał przez cztery lata kolumn do wzmacniacza za 100 funciaków , ba nawet założył wątek, który przerodził się w swego rodzaju pamiętnik. 

Godzinę temu, molczito napisał:

Szymon1977 i Audiolubny nie ma się o co drapać, oboje macie dużą wiedzę, tylko Szymon ma duże ego i tylko ego. Pisząc ten temat z góry wiedziałem że znajdzie się ktoś kto mi zepsuje humor i zniechęci do dalszych poszukiwań. Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc. 

 szymuś nie ma żadnego doświadczenia, na którym mógłby zbudować swoją wiedzę. Spokojnie można ignorować jego  nic nie wnoszące wypowiedzi. W każdym wątku gdzie się pojawi są problemy. Większość z nich rozwala, a założyciele wątków czy pytający podobnie jak Ty skutecznie zostają zniechęceni. 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz moje posty....

  Nic nie czytaj, bo szkoda Twojego czasu. 

A swoją drogą to z tego Denona bez  subwoofera nie uzyskasz tego czego oczekujesz. Tym bardziej, że wspominasz o filmach.  Znam osobę, o podobnym zapotrzebowaniu na bass i po kilku próbach skończyło się na zakupie  subwoofera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vade napisał:

A swoją drogą to z tego Denona bez  subwoofera nie uzyskasz tego czego oczekujesz.

Skupcie się chłopcy! Żaden wzmacniacz nie da mu tyle basu, ile daje ten Denon z wciśniętym loudness i gałką bass na maksa. Kef q55 bod względem basu też ułomne nie są. Zanim zaczniecie cokolwiek polecać, to autor musi przekonać się do słuchania na zero. Bo na tę chwilę co byście nie polecili, zadowolony nie będzie. Zawsze basu będzie mu brakować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977 a nie rozważałeś opcji żeby trochę mniej się na forum udzielać? wszystkim łącznie z Tobą na dobre by wyszło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ? nie raz się z szymonem 1977 nawyzywaliśmy,wkurzał mnie bo nie miał racji kompletnie ,ale tym razem muszę przyznać ,że rację ma -nie ma takiego wzmacniacza,który grając bez regulacji barwy zagra większym basem od budżetówki z wciśniętym loudness i przekręconej gałce basu na max ,jakość tego basu oczywiście będzie tragiczna ,ale będzie go dużo za dużo...

p.s. Nie mam nic z regulacją barwy,ja nie potrzebuję,co więcej wk....ą mnie kolumny strojone w V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szpotek73 napisał:

Nie mam nic z regulacją barwy,ja nie potrzebuję,co więcej wk....ą mnie kolumny strojone w V

Ale jak autor zrobi sobie tydzień przerwy, przez następny tydzień posłucha na zero, to myślę odkryje inny sposób na słuchanie muzyki. A wtedy kolumny z delikatną V-ką będą jak znalazł, zwłaszcza do cichych odsłuchów. Bo KEF z rockiem i hip-hopem jakoś mi się nie kojarzą.

Ps.

Niektórzy w 20m² grają na monitorkach 135mm i basu im nie brakuje. Tu problemem nie jest system, a preferencje właściciela. Bo wzmacniacz i kolumny bez problemu grają całe rockowe pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 11.12.2020 o 20:49, molczito napisał:

Witam. Tematów już było tysiące, czytam i czytam od tygodnia i nie mogę się zdecydować, już boli głowa. Niedawno kupiłem kolumny Kef q55 i do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pm-710 muzyka z Spotify. Gatunki wszystko oprócz naszego disco z naciskiem na Rock, hip-hop, wszystko co wpada w ucho. Jest to moje pierwsze stereo, wszystko było ok i nagle..... czegoś mi brakuje. Góra gra dobrze środkiem może być za to dół jakiś dziwny taki sztuczny nie potrafię tego opisać. Nie mam możliwości odsłuchu, więc Was proszę o radę jakie kolumny wybrać, wzmacniacz na pewno wymienię, ale za jakiś czas. Pokój 19 m² 6x3 kolumny stoją na ścianie dłuższej i tak już musi zostać. Gatunki już pisałem, dosyć często też filmy. Zazwyczaj słucham normalnie, ale przy dobrym kawałku lubię pierd...... Fajnie jak by grały całym pasmem od dołu gałki wzmacniacza. Teraz Kefy grają dosyć ładnie, ale dopiero jak jest głośno. Nie boję się sprzętu używanego, najbardziej pasowało by allegro. Nie wiem co jeszcze dodać. Z góry dziękuję za pomoc.

Tak czytam ten wątek i jakoś trudno mi uwierzyć żeby z tego Twojego zestawu było za mało dołu. Tak się zastanawiam czy aby połączenia są ok. Może połączyłeś w przeciwfazie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marcinus napisał:

Tak czytam ten wątek i jakoś trudno mi uwierzyć żeby z tego Twojego zestawu było za mało dołu. Tak się zastanawiam czy aby połączenia są ok. Może połączyłeś w przeciwfazie?

Wszystko sprawdzane kilka razy, wszystko ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, molczito napisał:

Wszystko sprawdzane kilka razy, wszystko ok.

Próbowałeś inne źródło podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, molczito napisał:

Wszystko sprawdzane kilka razy...

A głośniki basowe działają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działają. Podniosłem kolumny o 30cm do góry i jakie było moje zdziwienie grają o niebo lepiej. Więc o co chodzi? Między miejscem odsłuchu, a kolumnami są tylko panele na podłodze. Czy to może być przyczyną kiepskiej jakością dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, molczito napisał:

Tak, działają. Podniosłem kolumny o 30cm do góry i jakie było moje zdziwienie grają o niebo lepiej. Więc o co chodzi? Między miejscem odsłuchu, a kolumnami są tylko panele na podłodze. Czy to może być przyczyną kiepskiej jakością dźwięku?

Mim skromny zdanie, to musisz popracować nad akustyką. Jeśli nie masz dywanu, to może od tego zacznij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, molczito napisał:

Tak, działają. Podniosłem kolumny o 30cm do góry i jakie było moje zdziwienie grają o niebo lepiej. Więc o co chodzi? Między miejscem odsłuchu, a kolumnami są tylko panele na podłodze. Czy to może być przyczyną kiepskiej jakością dźwięku?

To gdzie Ty te kolumny miałeś postawione, bezpośrednio na podłodze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, molczito napisał:

Między miejscem odsłuchu, a kolumnami są tylko panele na podłodze. Czy to może być przyczyną kiepskiej jakością dźwięku?

Jeżeli od paneli odbija się góra i środek? Tak. Na początek rozłóż dywan albo w ramach testu kołdrę jakąś pomiędzy kolumnami a kanapą.

 

Na pewno poszukać musisz sweet spotu: usiądź na kanapie i przesuń głowę o 30 cm przód tył, poszukaj miejsca w którym jest najwięcej basu. To samo zrób z kolumnami. Tylko uważaj żebyś nie przesadził, bo zamiast basu będziesz mieć upierdliwe buczenie i dudnienie.

Może Kef+Denon to nie jest najszczęśliwsze połączenie, ale weź pod uwagę jedną rzecz: żadne kolumny i żaden wzemacniacz nie będzie mieć tyle basu, ile Ty dodajesz wciskając loudness i kręcąc gałką bas. Może coś jest nie tak ze sprzętem lub akustyką, a może po prostu lubisz dużo basu. Zanim wydasz kasę warto się przekonać.

5 minut temu, vade napisał:

To gdzie Ty te kolumny miałeś postawione, bezpośrednio na podłodze? 

W zasadzie tak się podłogowe stawia, więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, vade napisał:

To gdzie Ty te kolumny miałeś postawione, bezpośrednio na podłodze? 

Nie ważne. Cofam. Gdzieś się zakręciłem sorki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pokombinuję parę dni z akustyką i ustawieniami i się odezwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez molczito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, molczito napisał:

Dobra pokombinuję parę dni z akustyką i ustawieniami i się odezwę.

Rylko kombinuj z ustawionym wszystkim na zero i grając dość głośno. Że basu będzie ubywać przy cichym odsłuchu to efekt zmiennej czułości ludzkiego słuchu, a nie sprzętu czy akustyki.

Możesz te zciągnąć na smartfona jakiś prosty miernik głośności.  Muzykę realizuje się z myślą o głośności 70-80dB i przy tej głośności powinno być spoko. Jak zciszysz do 60-65dB, to po prostu musi być gorzej. Takie są prawa natury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szymon1977 napisał:

Skupcie się chłopcy! Żaden wzmacniacz nie da mu tyle basu, ile daje ten Denon z wciśniętym loudness i gałką bass na maksa.... ......Bo na tę chwilę co byście nie polecili, zadowolony nie będzie. Zawsze basu będzie mu brakować.

Zgodzę się, to jest fakt.

Dodam jeszcze: Każdy myśli że droższy, mocniejszy mocowo wzmacniacz to więcej basu. Błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych gałek, regulacji i loudnessow nic nie przebije bo po zsumowaniu to jest około +20 db. Żaden "goły" wzmacniacz nie jest tak strojony choćby nie wiem ile miał Watt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nowa kanapa. Dwa razy większa objętościowo i siedzi się niżej. Mam wrażenie, że ktoś mi loudness wcisnął. Akustyka poważna rzecz! Jak nic nie wymyślisz, to dam namiary na taką samą kanapę... albo swoją odsprzedam. Ehhh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.12.2020 o 20:47, szpotek73 napisał:

wiecie co ? nie raz się z szymonem 1977 nawyzywaliśmy,wkurzał mnie bo nie miał racji kompletnie ,ale tym razem muszę przyznać ,że rację ma -nie ma takiego wzmacniacza,który grając bez regulacji barwy zagra większym basem od budżetówki z wciśniętym loudness i przekręconej gałce basu na max ,jakość tego basu oczywiście będzie tragiczna ,ale będzie go dużo za dużo...

p.s. Nie mam nic z regulacją barwy,ja nie potrzebuję,co więcej wk....ą mnie kolumny strojone w V

Hej,

 Pozwolę sobie tak do końca się nie zgodzić. Moim skromnym zdaniem dobra (nie znaczy najdroższa) lampka, odpowiednio zestawiona z resztą toru pierdyknie zdecydowanie lepiej bez żadnych regulacji. I to pierdyknie od najcichszych nastaw potencjometru głośności. Moim zdaniem lampki tak już mają.

Ale najważniejsze jest zestawienie całego systemu w skład którego wchodzi również (niestety) pokój w którym tego systemu słuchamy. Kolumny, które zaproponuję za chwilę nie grają u mnie z moją lampką ni cholery. Ale po ustawieniu tego zestawu u kumpla gra to tak, że szczena opada. A u mnie te kolumny grają pięknie właśnie ze starym tranzystorem.

Wniosek jest taki, że .... trza wziąć do chaty i posłuchać. I żadne spory na żadne argumenty niczego tu nie zmienią.

A proponowane przeze mnie kolumny to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomcioxxx

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomcioxxx napisał:

Pozwolę sobie tak do końca się nie zgodzić. Moim skromnym zdaniem dobra (nie znaczy najdroższa) lampka, odpowiednio zestawiona z resztą toru pierdyknie zdecydowanie lepiej bez żadnych regulacji. I to pierdyknie od najcichszych nastaw potencjometru głośności. Moim zdaniem lampki tak już mają.

konkretnie napisz jaka lampa i w jakim zestawieniu,bo tak ,to kompletnie nic nie znaczy taki ogólnikowy post,miałem kilka wzmacniaczy lampowych i tylko jeden był dobry na basie,ale tani nie był

 

6 godzin temu, tomcioxxx napisał:

Wniosek jest taki, że .... trza wziąć do chaty i posłuchać. I żadne spory na żadne argumenty niczego tu nie zmienią.

to prawda ,jeśli chodzi o słuchanie bez dopalaczy basu nie wiem jaka by musiała być akustyka skopana,żeby było potrzebne +20db na basie

 

6 godzin temu, tomcioxxx napisał:

A proponowane przeze mnie kolumny to:

dział ogłoszenia jest od tego ,poza tym te focale to totalna budżetówka strojona w olbrzymie V ,na basie podbicie na 100hz ,na wysokich też i to o 6 db,ale koledze założycielowi wątku mogą podpasować ,bo to mega nienaturalne dyskotekowe granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szpotek73 napisał:

konkretnie napisz jaka lampa i w jakim zestawieniu,bo tak ,to kompletnie nic nie znaczy taki ogólnikowy post,miałem kilka wzmacniaczy lampowych i tylko jeden był dobry na basie,ale tani nie był

Ale po co ma pisać jaka lampa i w jakim zestawieniu ?

Przecież, niestety, nic z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś... 

A o JMLab Focal to pogadamym, jak zrozumiesz moją poprzednią wypowiedź ?

T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomcioxxx

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomcioxxx napisał:

A o JMLab Focal to pogadamym, jak zrozumiesz moją poprzednią wypowiedź

jak chcesz sprzedać te focale to szukaj nabywcy wśród wielbicieli disco polo-u mnie były podłączane do krella ksa 50 ,potem do hegla h1se i za każdym razem jazgot był nie do wytrzymania,z jakimś naprawdę zamulonym wzmacniaczem lampowym może by i zagrały ,ale takiego nie mam

 

W dniu 16.12.2020 o 01:18, tomcioxxx napisał:

Ale najważniejsze jest zestawienie całego systemu w skład którego wchodzi również (niestety) pokój w którym tego systemu słuchamy

oczywistości piszesz?

 

8 godzin temu, tomcioxxx napisał:

Przecież, niestety, nic z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś..

wstaw do zrobionego dobrze akustycznie pomieszczenia kolumny grające v-ką,podłącz tani wzmacniacz,przekręć w nim gałkę basu na max i jeszcze wciśnij loudness-- wtedy zrozumiesz o co mi chodziło

 

W dniu 16.12.2020 o 01:18, tomcioxxx napisał:

Kolumny, które zaproponuję za chwilę nie grają u mnie z moją lampką ni cholery

jak w lampiaku podłączyłeś je pod odczep 8ohm to nie miało prawa zagrać-minimum impedancji  w tych kolumnach jest na 4,5 ohm,focal podaje 8ohm ,to bzdura,dlatego z tranzystorem grały lepiej ,dla dobrego trana spadek do 4 ohm to pikuś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2020 o 11:20, molczito napisał:

Spotify włączam na tv z androidem, jest tam Chromecast podłączone za pomocą kabla optycznego przez konwerter do wzmacniacza.

A może w opcjach TV masz wybrane małe głośniki i leci sygnał bez basu? Koniecznie sprawdź inne źródło, najlepiej CD, ale może też być komórka lub PC przez minijack, albo PC przez DAC. Różnice powinny być bliższe zera niż efektu wciśnięcia loudness i przekręcania bass na maksa.

A wymiana KEF na jakieś soczyście grające kolumny i tak Cię czeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szpotek73 napisał:

jak chcesz sprzedać te focale to szukaj nabywcy wśród wielbicieli disco polo

Przecież nieważne co, ważne jak.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.