Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Aria 926 vs Fyne Audio 502 vs Audio Physic Classic 8 vs Impuls Audio Lightstorm


Trismus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie u mnie grają Focal Aria 926 eksperymentalnie z Musical Fidelity M 6SI i co mogę powiedzieć, nie słyszę męczącej i krzykliwej góry, jest jaśniej niż u moich Fyne Audio 502, bas mniej cięższy i rozciągły ,ale nie twardy. Porównywałem jeszcze trzecie kolumny- Audio Physic Classic 8 ( w sklepie dopiero mam zamiar wziąść je do domu)  - małe ale grająca z werwą skrzynki bliżej im do grania Fyne jeżeli chodzi o bas ,bardziej miękki niż u Focali, ale góra szczegółowa -mega detaliczna. Pojawiła się jeszcze 4 opcja manufaktury Impuls Audio Lightstorm .

A propos Fyne Audio 502 to nie jest to samo granie co Tannoy Revolution XT 8F, która była jaśniejszą kolumną, góra podobna do Focali a nie Fyne Audio 502 ,gdzie jest ona bardziej wycofana jak za koca, ze studni, ale bas i jego dociążenie zdecydowanie lepsze niż u Tannoy. Dlatego jak na razie wolę jednak Focala choć do Fyne Audio 502 tyż mam słabość jeżeli chodzi o bas i wykonanie. 

Przyznaję że za pierwszym razem w sklepie nie podpasowaly mi Focale ale później słuchałem ich dłużej i teraz w domu. Nie wiem tylko dlaczego cenowo tak różnica między Fyne Audio 502 . Oficjalnie pod 10 tys, gdzie w jakim czasopismie pod 9 tys czyżby cenę kształtował popyt. Pozdrawiam i czekam na rady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie wydaje mi się żeby cenę kształtował popyt. Raczej drożejące materiały, pracownicy chcący więcej zarabiać itd. Focal produkuje we Francji a więc koszty produkty ma zapewne większe niż gdyby produkował w Chinach. 

Co do Audio Physic to sprawdziłbym jeszcze Classic 15, grają trochę cieplej od Classic 8.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Koniecznie posłuchać Audio Physic Classic 8 u siebie lub tak jak radzi Michał weź jeszcze pod uwagę model Classic 15, który zagra potężniejszą podstawą basową i bardziej soczystą średnicą. 
Jeśli masz około 30m2 to polecam jeszcze rozważyć Opera Grand Mezza, które świetnie zgrywają się z M6si. Bas nie będzie tak potężny jak w przypadku F502 ale zyskasz szybkość i precyzję. Dodatkowo powinna w znacznym stopniu poprawić się stereofonia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie  słucham Audio Physic Classic 8( wypożyczone). Powiem tak z Musical Fidelity M6 SI tworzy to idealny duet, wbrew pozorom dobra mocny tranzystor wyciska z tych maleństw wszystko co najlepsze. Jestem pod wrażeniem tak małego rozmiaru i takiego zejścia na basie i mocy dźwięku, spokojnie wypełni i 40 m2 . Bardzo fajnie brzmiąca i detaliczna góra, mnóstwo w niech słychać i to mi bardzo podoba.  Przestrzen i stereofonia też są. Bardzo przyjemnie ich się słucha praktycznie z każdym repertuarem.  Nie spodziewałem się wiele ale moim skromnym zdaniem super zgrywa się z tym wzmacniaczem. Fyne mają bardziej rozciągły i chyba potężniejszy  bas , ale to 64 litrowe pudła wkońcu . Mam dylemat bo AP Classic 8 to mój faworyt. Będę jeszcze słuchał Impuls Audio Lighstorm jestem ciekaw. Czy ktoś wie jakie są przetworniki w tych AP Classic 8. Nie wiem jak to Niemcom się udało ale bardzo ciekawe paczki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie testuje Lighstorm z Impuls Audio. Najbliżej im do AP Classic 8. W porównaniu do Fyne Audio 502 bas nie jest tak rozciągnięty i potężny, góra fajna szczegółowa i precyzyjna, średnica do przodu. Generalnie słucham takiego utworu z płyty Wojtka Fedkowicza Noise trio - Noise for DUB, gdzie mnóstwo takiego nisko schodzącego basu i jest naprawdę w porządku. Z tym że to mało znana manufaktura. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wypadną takie kolumny YB Zonda, mają ciekawy duży przetwornik basowy, bas dociążony -zakresy jak w Fyne od 30Hz- ale punktowy i nierozlazły, ciekawa dopłata do tweetera berylowego- ale nie znam grania tej kopułki.Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem to mówił że Zonda odpadam, tylko polecał Zephyr, tylko te ostatnie nie znam parametrów przetworników, ale to coś podobnego do Impuls Audio, nawet zestrojenie podobne. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ostatecznie zwycięstwo i laury pierwszeństwa należą się AP Physic Virgo 5. Wiem cena dużo wyższa niż AP Classic 8  i Fyne, ale np. w cenie Focal. Ale ten dźwięk  odpłynałem, teraz emocjami pisze wiem że na chłodno trzeba ,rzeczowo , ale trochę czytam o mózgu i świadomości i wiem że tzw. emocje nami rządzą  i nie są  one dobrymi doradcami ( tzw.myślenie szybkie -   david kahneman) w ostateczności. Ale co z tego jak słuchanie to fizjologiczna przyjemność i ciało tu rządzi. Kupiłem i kropka. O walorach nie będę pisać . Wiadomo 8 cud świata to one nie są , znajdą się krytykanci w końcu uszy mamy niby wszyscy tes same- jak mózgi - a tu taka różnorodność. Pozdrawiam

P.s. pewnie znajdę jakieś minusy ale teraz nic mi nie przychodzi do głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ja mam najmniejsze z rodziny audio physic czyli classic 3 i od kilku tygodni też jestem pod ich wrażeniem. Testowałem wiele monitorów w podobnym przedziale cenowym i te w kategorii "cena-jakość" moim zdaniem zajmują czołowe miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję temat - jak mają się do AP classic 8 - classic 20? Lub aktualnie w sprzedaży ich następcy 22/25? Pomieszczenie duże, otwarty salon z aneksem, ok 40m2. Będę wdzięczna za opinie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, paulinka napisał:

Odgrzeję temat - jak mają się do AP classic 8 - classic 20? Lub aktualnie w sprzedaży ich następcy 22/25? Pomieszczenie duże, otwarty salon z aneksem, ok 40m2. Będę wdzięczna za opinie 🙂

Cześć,

jest bardzo duża różnica pomiędzy obydwoma modelami, pomimo że paczki są z tej samej linii Classic to zupełnie inne konstrukcje. Mniejsza classic 8 to klasyczna forma 2,5 drożna natomiast Classic 22 to 3 drożna kolumna z ukrytym głośnikiem niskotonowym, charakter grania jest podobny jednak niskie dźwięki wybrzmiewają pełniej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, paulinka napisał:

Odgrzeję temat - jak mają się do AP classic 8 - classic 20? Lub aktualnie w sprzedaży ich następcy 22/25? Pomieszczenie duże, otwarty salon z aneksem, ok 40m2. Będę wdzięczna za opinie 🙂

Classic 20/22/25 zagrają zdecydowanie pełniejszym dźwiękiem, bas ma lepsze zejście, środek pasma również będzie ciekawszy za sprawą lepszych przetworników średniotonowych. Ja jednak do takiego pomieszczenia rozważyłbym jeszcze jedną opcję. Mamy teraz bardzo dobre ceny na Tempo Plus oraz Avanti, może warto je rozważyć w miejsce Classic serii 2x. Pytanie tylko z jaką elektroniką miałoby to zagrać?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Classic 20/22/25 zagrają zdecydowanie pełniejszym dźwiękiem, bas ma lepsze zejście, środek pasma również będzie ciekawszy za sprawą lepszych przetworników średniotonowych. Ja jednak do takiego pomieszczenia rozważyłbym jeszcze jedną opcję. Mamy teraz bardzo dobre ceny na Tempo Plus oraz Avanti, może warto je rozważyć w miejsce Classic serii 2x. Pytanie tylko z jaką elektroniką miałoby to zagrać?

Pozdrawiam,

Michał

Aktualnie onkyo integra 8890, trzeba założyć coś raczej na neutralną/lekko jaśniejszą stronę mocy jakby ona padła

 

 

18 godzin temu, Witor36 napisał:

Cześć,

jest bardzo duża różnica pomiędzy obydwoma modelami, pomimo że paczki są z tej samej linii Classic to zupełnie inne konstrukcje. Mniejsza classic 8 to klasyczna forma 2,5 drożna natomiast Classic 22 to 3 drożna kolumna z ukrytym głośnikiem niskotonowym, charakter grania jest podobny jednak niskie dźwięki wybrzmiewają pełniej.

Pozdrawiam

Dzięki, tak też wywnioskowałam z opisów. Pytanie czy wystarczy 20 czy nowsze do sporego salonu z aneksem? łącznie jak pisałam ok 40m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paulinka napisał:

Pytanie czy wystarczy 20 czy nowsze

Pod względem pomieszczenia nie ma to dużego znaczenia. Gabarytowo są tej samej wielkości, Classic 20 mają sekcję basową na bocznej ścianie, Classic 22/25 wewnątrz obudowy. Pytanie jaką kwotę chcesz przeznaczyć na kolumny?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paulinka napisał:

Dzięki, tak też wywnioskowałam z opisów. Pytanie czy wystarczy 20 czy nowsze do sporego salonu z aneksem? łącznie jak pisałam ok 40m2

Cześć,

jeśli budżet pozwala ja bym na Twoim miejscu celował w nowe kolumny, może zapytaj Michała z @Na Temat Audio, gdzieś tutaj czytałem że robią oferty indywidualne, może akurat...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.09.2021 o 11:10, Na Temat Audio napisał:

Pod względem pomieszczenia nie ma to dużego znaczenia. Gabarytowo są tej samej wielkości, Classic 20 mają sekcję basową na bocznej ścianie, Classic 22/25 wewnątrz obudowy. Pytanie jaką kwotę chcesz przeznaczyć na kolumny?

Pozdrawiam,

Michał

Oczywiście chodziło o to, czy to 20 (lub ich nowsze odpowiedniki) wystarczą do takiego pomieszczenia. 

 

Classic 10 za małe? W Audio były testowane z Focal Aria 926, nad którymi poważnie się zastanawiałam. Albo wciąż zastanawiam, choć AP dla mnie grają pięknie. A słuchałam w 2 różnych konfiguracjach Classic 15 w salonie i Tempo VI koleżeńsko.

 

Wysłałam wiadomość, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, paulinka napisał:

Classic 10 za małe? W Audio były testowane z Focal Aria 926, nad którymi poważnie się zastanawiałam.

Cześć,

moim zdaniem do takiego pomieszczenia będą za małe. Jeśli chodzi o testy to kolumny są do nich dobierane kryterium ceny, dlatego zdarza się, że mamy w jednym teście zarówno duże jak i małe podłogówki, bo są w tej samej cenie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 19:31, paulinka napisał:

Oczywiście chodziło o to, czy to 20 (lub ich nowsze odpowiedniki) wystarczą do takiego pomieszczenia. 

 

Classic 10 za małe? W Audio były testowane z Focal Aria 926, nad którymi poważnie się zastanawiałam. Albo wciąż zastanawiam, choć AP dla mnie grają pięknie. A słuchałam w 2 różnych konfiguracjach Classic 15 w salonie i Tempo VI koleżeńsko.

 

Wysłałam wiadomość, pozdrawiam

No to jeśli Ci się podobało to po co Ci ta Aria do szczęścia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.