Skocz do zawartości
IGNORED

Jak tego typu brednie moga miec miejsce w sieci


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.
 
Powiedzcie mi prosze jak tego typu brednie maja miejsce w sieci? dlaczego nikt tego nie banuje? 
https://techfresh.pl/amplituner-czy-wzmacniacz-co-wybrac/
Nie widzę większych bredni w tym tekście - jest napisany tak, żeby dotrzeć do osoby, która pierwszy raz czyta o audio. Niestey nie da się tego powiedzieć o wielu wątkach na forum, zwłaszcza dla początkujących. Akurat rady audiofilów dla zwykłych użytkowników są w 99% bezużyteczne a czasem wręcz szkodliwe...






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dzarro napisał:

Nie widzę większych bredni w tym tekście - jest napisany tak, żeby dotrzeć do osoby, która pierwszy raz czyta o audio...

...przez osobę, która o audio czytała już dwa razy. Grunt, że komuś, kto uzna artykuł za przydatny, nic złego się nie stanie. Choć autora lepiej nie pytać o szczegóły.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, BlueDot napisał:

Czesc.

 

Powiedzcie mi prosze jak tego typu brednie maja miejsce w sieci? dlaczego nikt tego nie banuje? 

https://techfresh.pl/amplituner-czy-wzmacniacz-co-wybrac/

A co konkretnie uważasz za brednie w tym artykule? Odnośnie bredni,to to śmieciowe forum nie ma sobie równych ?

Edytowane przez Lobo Srobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lobo Srobo napisał:

A co konkretnie uważasz za brednie w tym artykule?

może nie było nic o dodawani basu kablem zasilajacym ?   ?

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy kupnie interesuje nas jedynie moc RMS, czyli moc znamionowa. Określa ona długotrwałą maksymalną moc, z jaką może pracować wzmacniacz amplitunera. Średnio wynosi ona około 300 – 400 W, choć wszystko zależy od metrażu pokoju, w którym będzie się znajdował sprzęt. Należy również pamiętać, żeby moc wzmacniacza amplitunera była mniejsza o około 20 – 40% od mocy kolumn głośnikowych. Impedancja wzmacniacza amplitunera również powinna być mniejsza lub równa impedancji podłączonych głośników."

Skad on to wzial? Przeciez to brednie jakies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Przeczytałem po łebkach. Trochę rozwaliło mnie na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie wzmacniacza. Tak jakby te wszystkie parametry coś nam powiedziały. 

Wczuj się w adresata tego artykułu: odziesz do MM, patrzysz na liczby, nic z tego nie wiesz, pytasz sprzedawcę, ten mówi "no ba!", kupujesz.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
22 godziny temu, BlueDot napisał:

"Przy kupnie interesuje nas jedynie moc RMS, czyli moc znamionowa. Określa ona długotrwałą maksymalną moc, z jaką może pracować wzmacniacz amplitunera. Średnio wynosi ona około 300 – 400 W, choć wszystko zależy od metrażu pokoju, w którym będzie się znajdował sprzęt. Należy również pamiętać, żeby moc wzmacniacza amplitunera była mniejsza o około 20 – 40% od mocy kolumn głośnikowych. Impedancja wzmacniacza amplitunera również powinna być mniejsza lub równa impedancji podłączonych głośników."

Skad on to wzial? Przeciez to brednie jakies.

Moc kolumn głośnikowych??? O ja prdl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie tam bez koncentracji na szczegółach to wystarczy, bo się zniechęcą.

Jednak  temu nie dowierzam :

"Najpopularniejszymi wzmacniaczami są wzmacniacze klasy A, ze sprawnością do 25%, wzmacniacze B ze sprawnością do 78%, lub AB, które łączą zalety obydwu rozwiązań. Do użytku typowo domowego świetnie sprawdzą się wzmacniacze AA lub profesjonalne wzmacniacze T."

Proszę łaskawie o wyszukanie tego "najpopularniejszego" ?

Klasa B jest wykluczona z audio,  tyle jeszcze bo zapomniałem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich miejscach nie buduje się wiedzy ale dezinformacja to fundament dzisiejszego " dziennikarstwa" 

Klasa B ? AA ? profesjonalne T ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technolaik dla jeszcze mniej wnikliwych to pisał. Przecież ludzie nawet nie szukają info.

Tu bez uszczegóławiania :

https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly/tech-corner/3983-praktyczny-przewodnik-po-klasach-pracy-wzmacniaczy-audio

Po przeczytaniu zamęt gwarantowany ?

 

 

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 19:50, xetras napisał:

Logicznie tam bez koncentracji na szczegółach to wystarczy, bo się zniechęcą.

Jednak  temu nie dowierzam :

"Najpopularniejszymi wzmacniaczami są wzmacniacze klasy A, ze sprawnością do 25%, wzmacniacze B ze sprawnością do 78%, lub AB, które łączą zalety obydwu rozwiązań. Do użytku typowo domowego świetnie sprawdzą się wzmacniacze AA lub profesjonalne wzmacniacze T."

Proszę łaskawie o wyszukanie tego "najpopularniejszego" ?

Klasa B jest wykluczona z audio,  tyle jeszcze bo zapomniałem.

Widze ze chyba jako jedyny przeczytales i zrozumiales o co mi chodzi, aczkolwiek bredni w tym artykule jest wiecej niz tylko te wymienione przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy streszczaniu autor tamtego poradnika się zmieszał. Temat doboru wzmacniacza i amplitunera jest obszerniejszy niż krótki poradnik a klient i tak się nie połapie, że mu się kit wciska.

Uszy do góry ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlueDot napisał:

...przeczytales i zrozumiales o co mi chodzi...

Czy modernizując swój system zamierzasz decydować "amplituner czy wzmacniacz" w oparciu o treść tego artykułu? Bo ja nie. A koledzy widzę nie są w stanie zrozumieć, że dla kogoś, dla kogo nie jest to rzecz oczywista, artykuł jest w sam raz. 

 

 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Czy modernizując swój system zamierzasz decydować "amplituner czy wzmacniacz" w oparciu o treść tego artykułu? Bo ja nie. A koledzy widzę nie są w stanie zrozumieć, że dla kogoś, dla kogo nie jest to rzecz oczywista, artykuł jest w sam raz. 

 

 

Jestes w bledzie moim zdaniem. Taki artykul nie jest w sam raz dla nikogo bo wprowadza mniej doswiadczonych w blad a powinien pomagac w dokonaniu pierwszego wyboru.

W dniu 16.12.2020 o 07:38, Lobo Srobo napisał:

 Odnośnie bredni,to to śmieciowe forum nie ma sobie równych ?

To co tutaj robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BlueDot napisał:

...wprowadza mniej doswiadczonych w blad...

Laika, do którego adresowany jest artykuł, to mogą w błąd wprowadzić audiofilskie wypierdy, jak to kupił stereo z monitorkami 2x135mm, i nie tylko ma bas, ale też efekty przestrzenne.

7 godzin temu, BlueDot napisał:

powinien pomagac w dokonaniu pierwszego wyboru.

W tytułowej kwestii amplituner czy wzmacniacz artykuł jest bezbłędny.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Laika, do którego adresowany jest artykuł, to mogą w błąd wprowadzić audiofilskie wypierdy, jak to kupił stereo z monitorkami 2x135mm, i nie tylko ma bas, ale też efekty przestrzenne.

W tytułowej kwestii amplituner czy wzmacniacz artykuł jest bezbłędny.

Przeczytaj jeszcze raz, albo ze dwa razy i wtedy sie wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro amplituner to kino, czyli rezerwy mocy nie trzeba. Dla sygnału muzycznego jest konieczna.

To znaczna różnica, czy podpina się 2 szerokopasmowe czy centralny do satelitek z subem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xetras napisał:

Skoro amplituner to kino, czyli rezerwy mocy nie trzeba.

Biorąc pod uwagę ile W będzie mieć aktywny sub, trudno znaleźć amplituner KD, który będzie mieć W za mało.

-----

3 godziny temu, BlueDot napisał:

Przeczytaj jeszcze raz, albo ze dwa razy i wtedy sie wypowiedz.

A Ty się nie wypowiadaj, dopóki nie przeczytasz tytułu.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę ile W będzie mieć aktywny sub, trudno znaleźć amplituner KD, który będzie mieć W za mało.

Przy kinie ten aktywny sub z zasady jest w zestawie, przy stereo czego innego chcemy.

Dawało to się pogodzić, ale sporo to kosztowało - napędzenie wielu kanałów, ekran, projektor, itd.

Aha - architekt może jeszcze by się przydał ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BlueDot napisał:

Przeczytaj jeszcze raz.

 

19 godzin temu, szymon1977 napisał:

Laika, do którego adresowany jest artykuł, to mogą w błąd wprowadzić audiofilskie wypierdy, jak to kupił stereo z monitorkami 2x135mm, i nie tylko ma bas, ale też efekty przestrzenne.

 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w AB.

B to krzykacze do estrady a nie do domu. Dobieranie punktów pracy czyli przewodzenia sparowanych tranzystorów mocy dla kolumn estradowych w domu się nie sprawdza.

Przyjęta pojęciowo jest. B to nie AB.

47 minut temu, iro III napisał:

Wzmacniacz

Jaki typ i model ?

Posłużę się rozwinięciem zagadnienia":

Cytat

Wtedy przewodzi tylko drugi tranzystor, a wzmacniacz pracuje

j a k w klasie B.

Czyli - "jak..."

Stąd info:

 

https://elektronikab2b.pl/technika/26545-wzmacniacze-mocy-przeglad-klas-od-a-do-h

 

Pracuje jak a nie jest nim. Tylko taka różnica.

Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.