Skocz do zawartości
IGNORED

JAKIE SĄ KINESKOPY W TELEWIZORACH JVC


KingKong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Przed paroma dniami stałem się szczęsliwym posiadaczem (po 4 godzinnym wyborzepomiędzy róznymi markami w MM) telewizora JVC AV32 X4

Obraz zyleta i dzwięk też bez zarzutu i tak się zastanawiam jakiej produkcji jest kineskop: Philips jak na moje oko odpada inny odcień wiem co mówię miałem wcześniej Grudniga Xentie 28", Panas też chyba nie bo nie jest zakrzywiony w rogach, Sony podobno nie sprzedaje swoich kineskopów innym firmom.

Sprzedawca w sklepie twierdził ze podobno JVC używa kineskoów produkowanych przez siebie nawet chciał mi swiecić latarką przez szpary ze zobaczyc jaki kineskop, ale czy sprzedawcom w MM można wierzyć.

Jesli ktoś ma jakieś wiarygodne isensowne informacje w/w ten proszę o wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.14-ter

 

Ciekawa teoria... kto Ci takich bzdur odnośnie kineskopów Daewoo naopowiadał? Daewoo nie produkuje kineskopów do swoich TV, tylko stosuje kineskopy f-my Samsung - a te wcale NIE są złe (w porównianiu np z Thomsonem, czy większością Sony). Podobnie jest z monitorami do komputerów Samsunga - też oferują niezły obraz i mają niezłe noty w testach czasopism komputerowych, zagranicznych i polskich.

 

A takie np.: matryce LCD stosowane w produktach Philipsa, są produkcji LG, robione w Korei i obraz też jest niezły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem JVC HV32 D25 EUW . TV posiada system DIST .Przed jego zakupem wpadła mi w ręce ulotka o tym systemie z której wynikało, cytuje że "...kineskop tv o małej podziałce maski posiada 1250 linii wybierania

dwukrotnie więcej niż zwykle - dzięki zastosowaniu kineskopu o małej podziałce maski FINE PITCH CRT z maską kineskopu o podziałce 0.59 mm. Nie tylko ten kineskop wykazuje bardzo dobre parametry ogniskowania lecz w przybliżeniu 1024 pixele zapewnia mu najwyższą podziałkę spośród obecnie dostpnych telewizorów powszechnego użytku wszystkich marek"

 

Czytając ten tekst można łatwo dojść do wniosku że raczej ani sony ani phlips nie wyprodukowały by dla konkurencji kineskopu lepszego niż same posiadają w oferowanych modelach

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< jovono>

Jeśli faktycznie jest tak napisane w ulotce to sprawa się wyjaśniła. JVC używa kineskopów Toshiby.

Fine Pitch CRT jest zarejestrowanym znakiem handlowym Toshiba Corp.

Bardzo mnie mnie to cieszy, ponieważ kineskopy Toshiby są znane ze swojej niezawodności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

> KingKong i ludzie znający sięna rzeczy

 

Wyczytałem, że masz AV-32X4, ja od pewnego czasu mam model 28'' i jedna rzecz nie daje mi spokoju:

W kineskopie jest nierównomiernie rozłożona maska, tzn. w środkowej części obrazu pionowe linie są znacznie gęściej niż na jego brzegach - i tu mam pytanie czy u Ciebie też tak jest? a może to normalne i ja o tym nie wiem, czy mam felerny egzemplarz?

Mam nadzieję, że Ktoś rozwieje moje wątpliwości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo11

 

te nierównomiernie rozłożone linie to nie wina kineskopu.kineskop nie ma tu nic do rzeczy-to kwestia ustawien układu odchylania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że na brzegach linie są rzadziej nawet przy wyłączonym tv. Wtedy układ odchylania nie ma nic do rzeczy. Może taka poprostu uroda tych kineskopów, a ja wcześniej nie zwróciłem na to uwagi... Chyba zadzwonię do serwisu JVC i popytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kineskopy stosowane w telewizorach JVC- są różnych producentów. Jak dobrze poświecisz z tyłu w swój telewizor da sie odczytać . W TV JVC 32 d 25/Eisa/ - jest toshiba- to b. dobry produkt . W różnych modelach przewijały się kineskopy prawie wszystkich firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj sprawdziłem i stotnie tak jest w środku gęsciej na zewnątrz rzadziej.

Ale chyba tak jest bo sprawdzałem też innych egzemplarzachw mediamarkt.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedziałem się ze nie tylko w JVC jest taki efekt o którym wspominałeś ale także np. w SONY wynika to z technologi produkcji telewizorów 16:9.

A co do kineskopu jaki jest użyty w modelu JVC AV32 X4 to nie wiem próbowałem świecić latarką i dojrzeć, ale nie widać a odudowy nie mogę zdjąć bo stracił bym gwarancję.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Wcześniej nie zwróciłem uwagi na tę sprawę - może byłem zbyt zachwycony panoramą :-)

W każdym razie umówiłem się z serwisantem, bo pojawiło mi się jakieś żółte przebarwienie w lewym górnym rogu :-( Przy okazji podciągnie geometrię i pogadam o tych kineskopach.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Z tego co ja się dowiedziałem w telewizorach JVC stosuje się kineskopy trzech producentów:

Philips

Samsung

Toshiba ( w najdroższych modelach)

rodzaj zastosowanego kineskopu zależy od modelu i partii produkcyjnej np. w tym samym modelu mogą być kineskopy różnej firmy. A więc żeby być pewnym jaki kineskop siedzi w środku trzeba by zajrzeć do środka :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy ktos cos wie o JVC AV-32X5

Jak sie on ma np. do Panasonica P10? Jestem wlasnie na etapie kupna i mam dylemat. W okolicznych MM nie znalazlem tego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV JVC 32 x 5 - nowy model - Czarna ramka. Nowoczesny design. Telewizor z wyższej pólki. Porównująć z 32 Px 10 - drugi plan wyrażniejszy . Lepszy dźwięk . Zdecydowanie lepiej rozwiązane formatowanie obrazu. Najważniejszy element przy odbiorze TVP. Dobra cena to ok. 2850 zł. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu: to jaki kineskop siedzi w JVC AV-32X5? I czy brak D.I.S.T. i kompensacji ruchu w jakiś powazny sposób go dyskwalifikują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celujesz w top . To tylko 32 d 25 - 5499 zł / w MM 8999/ Zapewni Ci pełny komfortn /Eisa /Nr 1 w Europie.

Ma wszystko.

 

TV JVC 32 X5 -

100 Hz DigiPure Pro

Technologia Auto DigiPure

System kompensacji ruchu

Move Theatre

Cyfrowy filtr grzebieniowy

Auto Digital VNR

Naturalne skanowanie

Podwójny ekran obrazu i tekstu

2 skośno-stożkowe głośniki z niecentryczną membraną

Dźwięk Cinema 3D

Całkowita moc wyjściowa RMS: 20W

Teletext TOP/FLOF, 1500 stron pamięci

- posiada kompensację ruchu , ale rownież - 100 Hz DigiPure Pro,Technologia Auto DigiPure .

To daje mu przewagę znaczną nad konkurencją.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locoloco a X5 występuje tylko z wersji z czarnym panelem przednim czy również w srebrnej odmianie? Aha i jak jest ze stolikiem pod niego? Orientujesz się może? Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.