Skocz do zawartości
IGNORED

MODYFIKACJA Tannoy M2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opracować zwrotnicę od nowa. Użyć lepszych elementów. Użyć lepszych kabli. Kable lutować, spinki wywalić precz. Usztywnić skrzynkę nie zmniejszając zbytnio jej litrażu. Skorygować strojenie bassrefleksu. Ustawić na solidnych standach (kolce). Poeksperymentować z ustawieniem i dogięciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

odniosnie przetworników....są b. przyjemne...

Odnośnie parametrów zwrotnicy w m2 to istnieje problem z ich dokładnym odczytaniem. Czy ktoś już miał przyjemność oczytania par. cewek/kond./rez.. itp.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są produkowane dla Tannoy przez tajwańskiego potentata NMB. Są co najmniej dobre jak na budżetówkę. Warto w tym podłubać. Wartości cewek chyba są nadrukowane na płytce pod elementami, ale jestem zdania że warto opracować całą zwrotnicę od nowa, a przynajmniej część wysokotonową. Tweeterek jest milusi i zasługuje na porządne polipropyleny w zwrotnicy. A co to daje? Tu ludzie coś piszą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M2 jedynie przekablowane..i graja poprawnie .

Phonary Compact 2 leja je na głowe bez przeróbek.

Niema sensu tuningowac M2,z dobrym wzmakiem są w stanie zadowolic w miere przyzwoitym dzwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul, właśnie mam w tuningu Phonary tuningowane wcześniej u Kisiela... i mam dokładnie odwrotne zdanie niż Ty. No chyba że to "zasługa" Kisiela, nie wiem, nie słuchałem tego przed jego modyfikacją.

 

A swoją drogą elektrolity w zwrotce M2 wręcz trzeba wywalić, a cewka rdzeniowa na basie (to "coś" na fotce w czarnej folii) jest po prostu żałosna, rdzeń ma średnicę ołówka, a drucik chyba 1 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tuning Tannoyi, to jak tuning 126 P.Ale jak ktoś lubi grzebać w.....

[obrazekLUKASZ-257404_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwrotce z dolnego zdjęcia jest szkolny błąd. Osie cewek są równoległe, niemal się pokrywają, więc występuje między nimi silne zjawisko indukcji wzajemnej. Jeżeli ktoś będzie wstawiał inne cewki, to zalecam ich osie ustawiać prostopadle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie właściwe rozmieszczenie cewek to szkolny błąd. Błędem jest w ogule "tuning" tych kolumienek.Bez pomiarów można tylko zepsuć.Chyba ,że tuninguje ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salmo, Makgajwer ma rację, a o indukcji wzajemnej uczyli w szkole średniej, to jedno z podstawowych zjawisk fizycznych z zakresu magnetyzmu, i jest jak najbardziej mierzalne co lepszymi miernikami uniwersalnymi. Jak się w taki sposób tuninguje, to rzeczywiście można tylko zepsuć, i tu masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btk> ja bym wolal B&W 601, na second handzie nie maja tak wyzylowanych cen jak M2. Moze B&W 303 (domniemanie)? A moze i (do wiekszych pomieszczen) 602 (u mnie zmienily wlasnie M2)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btk, raczej nie uzyskasz, chyba że trafisz na jakąś superokazję z drugiej ręki. Napisz na priva, to Ci coś podeślę, ułatwisz sobie dłubanie. Pamiętaj o ustawieniu cewek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ma rację co do serii 600 B&W, ale to nawet w second handzie będzie drożej, i też to się da poprawić tuningiem, elementy nieszczególne w środku. 303 też przyzwoite, ale raczej inne niż M2, a nie jednoznacznie lepsze. Za to chyba ładniejsze, zwłaszcza kolor cherrywood.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver > Nie Sugeruj tylko ,że np. wymiana elektrolitów na polipropyleny w Tannoy-ach cokolwiek zmieni w dżwięku.Jedynie pogorszy samopoczucie właściciela,że wyrzucił kasę w błoto.Jedynie nowe obudowy i projekt zwrotnicy wniosą istotne zmiany,nie koniecznie lepsze dżwiękowo.Więc cała zabawa jest nie opłacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo, powyżej podałem link do wątku z opiniami ludzi zadowolonych z modyfikacji Tannoy Mercury. Oni uważają że modyfikować było warto. Koszt modyfikacji, zwłaszcza wykonanej samodzielnie, jest przecież wielokrotnie niższy niż suma potrzebna na wymianę całych kolumn na autentycznie lepsze, a nie po prostu tylko inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.....kurcze co prawda jestem tylko po technikum elektronicznym i moze w życiu nie nabrałem jeszcze dużego doswadczenia w elektronice ale jak zobaczyłem zwrotnice w M2 to mi ręce opadły.....miałem zamiar kupic sobie M2 ale po tym jak zobaczyłem to gó... w sierodku to sie załamałem.

Także McGyver chyba bedziesz miał klijenta na kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noru, nie jest tak tragicznie, to co w środku można wymienić i dźwięk się poprawi. Ale zawsze lepiej złożyć od zera porządnie niż poprawiać po kimś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dali 505 oddałem za tannoya M1.Pamiętam do dziś jak posłuchałem sobie mercury i porównałem z dali 505 to powiedziałem sobie ,że idą do żyda na sprzedaż i tak się stało.Trochę je sobie stuningowałem i słucham do tej pory z zadowoleniem.Wiadomo,że nie są to kolumny grające nie wiadomo jak i świata człowiek poza nimi nie widzi.Ale w domu grałem już na kolumnach wartych ponad 15tyszł a odsłuchy prowadziłem na dużo droższych kolumnach takze potrafię pewne rzeczy odróżnić.Ktoś wczesniej napisał,że jak zobaczył zwrotnicę w M2 to się załamał hehehe, moze i ma rację.Ale powiem inaczej grałem na kolumnach 5, 8 krotnie droższych niż m1 i byłem niekiedy podłamany słabym dzwiekiem-mówię poważnie.Zresztą mało jest kolumn które chciałbym mieć.Głownie to szerokopasmowce, gdyż takie robią na mnie prawdziwe wrazenie i to oczywiscie tylko nie które.Jest dużo kolumn i to drogich grajacych poprostu słabo i co tu dużo gadać.A druga sprawa to taka ,że potrzeba jest dobrać wzmak względem kolumn i tu jest dopiero zabawa.Nie któym może wydawać się, co to za problem, ale nic złudnego.W domu od około 1,5 roku mam lampę, która świetnie gra z tannoyem i rehdeko ,problem w tym,że takie brzmienie podoba mi się i włąścicielom rehdeko i w poszukiwaniu wzmaka około 1roku nic nie moga dopasować do kolumn rehdeko ponieważ pamiętają lub bezpośrednio porównują brzmienie wzmaków.Poszło już kilkanascie wzmaków w odstawkę i dalej nic. I słuchamy bardzo często włąsnie na M1,gdyz co po odsłuchach na dużo droższych kolumnach jak wzmaka nie idzie w żaden sposób podpasować.Także jest jak jest.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.