Skocz do zawartości
IGNORED

Standy podstawki pod kolumny Universum 1800


koszk152
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Poszukuję podstawek pod kolumny Universum 1800 (wys 60cm, szerokosc 35, glebokosc 32 cm, waga ok 20 kg sztuka).

Kontaktowałem się z VAP i poinformowano mnie, że z racji nietypowych wymiarów (szer > głębokośc) i wagi, podstawki musiałyby być robione na zamówienie i ich koszt przekroczyłby 1000 zł za parę.

Czy ma ktoś z Was może jakiś pomysł lub sugestie co do rodzaju podstawek, które pozwoliłyby ograniczyć trochę koszty? Aktualnie kolumny stoją na drewnianej szafce o szerokości 140 cm i muszę je rozstawić szerzej do 2,5 metrów odległości - pokój ma blisko 30 m2 i miejsce odsłuchu jest 3-3.5 metra przed kolumnami. Może macie jakiś pomysł na ustawienie zamiast podstawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@koszk152

Może coś z loftowych; niektóre umożliwiają skrócenie nóg i ew. nowy blat, lub wymiana:

https://allegro.pl/oferta/solidny-stelaz-metalowy-do-taboretu-klasyk-stolek-8989437444

https://allegro.pl/oferta/solidny-taboret-metalowy-klasyk-45-stolek-hoker-9110001762

https://allegro.pl/oferta/taboret-metalowy-stolek-hoker-na-wymiar-loft-9916452911

każdy wytrzymie te 20 kg ... ? 

 

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z klasycznych rozwiązań, bo potrzebujesz przecież góra 40 cm wysokości,

żeby tweeter był nie wyżej, niż uszy słuchacza; raczej siedzącego ? 

https://allegro.pl/oferta/podstawki-stojaki-standy-pod-kolumny-glosniki-8313141643

a przy dużo mniejszej wysokości można próbować coś urwać z ceny 787 179 149

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły. O podstawkach tomafosa dużo czytałem i opinie są różne...

W tej chwili tweeter mam na wysokości 105 cm (szafka 50 cm) więc faktycznie 40-50 cm to poszukiwana wysokość. 

Te loftowe taborety - fajna opcja. Czy jeśli bym się zdecydował na coś podobnego, to ustawiać je jakoś na kolcach i podkładkach? Co wtedy między kolumnę na blat stołka?

 

Jeszcze co do standów, to większość ma górny blat głębszy niż szerszy. W przypadku moich kolumn musi być na odwrót (szer 35, głęb 32). Także wydaje się, że najlepszą opcją jest przygotowanie czegoś na zamówienie (czy to stołka jak w linkach, które podałeś) czy klasycznych podstawek.

Edytowane przez koszk152
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywają to chyba blue tac czy jakoś tak - jako izolację i trzymacz ? 

Gdybym miał taki kłopot wziąłbym same stelaże; ew. obciął do wymaganej wysokości nogi a blaty

albo zamówił, albo samemu na wymiar i kolor zrobił, bo nawet otwory do wkrętów już są w listwach.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie co to chyba tylko na zamówienie  nie widziałem czegoś takiego , czarne czy nierdzewne   takie coś wbijane w rurę Cię pewnie nie urządza ?  https://bonmario.com/zaslepka-poreczy-fi42,4-mm-z-gwintem-plaska-wbijana-h4-mm-stal-nierdzewna-satyna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak teraz, ale na końcach rur są dla stabilności założone "poszerzacze". Niestety, mocowane są one na stałe i nie skrócę rur, a potrzebuję obniżyć standy o 8-10 cm.

IMG_20201230_170228.jpg

Całość skręcana "gwintem z metra" i wpuszczanymi nakrętkami. Pod cienką płytą dolną podklejona blacha 4mm grubości i regulowane na gwincie nóżki.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiwszy się nad swoimi kolumnami i obejrzawszy ofertę podstawek, doszedłem do wniosku, że trudno obecnie znaleźć standy do dużych podstawkowców o prawie kwadratowej podstawie. W związku z tym, u producenta kwietników metalowych zamówiłem konstrukcję podobną, lecz z grubszych profili, do której przymocuję szerszą trochę podstawę z około calowej grubości, bukowej klejonki. Kolumna do górnej półki (wielkości dopasowanej do podstawy kolumny) będzie przyklejona bluetackiem. Zapewne w podstawę wstawię gwintowe gniazda dla regulowanych nóżek. Będzie ładnie, stabilnie i zgodnie ze sztuką ?

IMG_20210102_102546.jpg

Oczywiście wszystkie wymiary tej konstrukcji są niestandardowe- dopasowane optymalnie do konkretnych kolumn.

(Na zdjęciu przykładowy, standardowy kwietnik.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę , bukowe jest mocno nieciekawe , z łatwo dostępnych polecam jesion nawet do barwienia wychodzą czasem super wzory , 

ja sobie będę robił chyba sam podstawki  ok,20 cm  pod bloczki granitowe które mam bo teraz prowizorka na chwilę ? (3 lata )  na meblowych nóżkach się lekko buja bloczek tak 35-40 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jarekb napisał:

bukowe jest mocno nieciekawe , z łatwo dostępnych polecam jesion nawet do barwienia wychodzą czasem super wzory , 

Bukowego wszędzie pełno, twarde, ciężkie, to o nim pomyślałem. Pewnie, że lepiej dać jakieś ładniejsze, tylko czy dostanę? W każdym razie, rozejrzę się.

 

32 minuty temu, jarekb napisał:

pod bloczki granitowe które mam bo teraz prowizorka na chwilę ? (3 lata )  na meblowych nóżkach się lekko buja bloczek tak 35-40 kg 

Jeśli potrzebujesz, poszukam  gwintów M6 z dużym kołnierzem, super się nadają do podklejenia jakimś klejem epoxydowym do kamienia, tylko zakres regulacji nie jest zbyt szeroki. Pochylić kolumn na tym się nie da (bez wiercenia w kamieniu), ale do poziomowania są ok. Miałem kiedyś takich kilkanaście sztuk. W sumie wystarczą dwie sztuki na kolumnę, jeśli trzecią stopkę zrobić stałą, o średniej długości (względem regulowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kwadracie 40x40cm. Znam zakład, gdzie robią schody. Gościu wykonał mi ramę do gramofonu, ze sklejki klejonej z kilku warstw, bo musiała mieć 55mm grubości. Nawet znośnie skasował, jeszcze gratis dorzucił dębowy obłóg. Kleiłem go już sam, bo był zarobiony. 

A może podstawę machnę z kamienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już gotowe. Optymalna wysokość i podstawa półki dopasowana do kolumny. Zarąbiście stabilne dzięki czterem nóżkom z gwintami, które dają się idealnie wypoziomować. Podstawy z grubej, sztywnej sklejki. Szkielet metalowy podstawki (z półką) to zmodyfikowany kwietnik typu "loft". Robiony na zamówienie w zakładzie w Rypinie. OLX, użytkownik Joanna. Polecam, mogą wykonać wg zmienionych wymogów- w moim przypadku była powiększona podstawa i grubsze rurki. Bardzo atrakcyjne ceny i dobre zabezpieczenie do wysyłki.

IMG_20210112_200244.jpg

IMG_20210112_200351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.