Jump to content
IGNORED

NAD c326bee + Acoustic Energy ae300


Recommended Posts

Witam. Miałem okazję odsłuchać NAD-a c326bee + ae300 lecz jak się okazało.. zamówione prze zemnie kolumny w podejrzanie niskiej cenie 2000zł jako "nowe" (czyli 1000 zł tańsze) okazały się zmodernizowane z nieoryginalnymi zwrotnicami w środku po delikatnym odkręceniu tylnej części z jakąś dorobioną nieoryginalną gąbką (widziałem inne zdjęcia, wnętrza serii ae w internecie). Już przy pierwszym włączeniu muzyki/dźwięku słyszałem że coś jest nie tak. Podziękowałem i zwróciłem towar. Niestety razem z NAD-em po ogólnej załamce - oczywiście do innego sprzedawcy i nie gmerany, nowiótki za "normalną" nie podejrzaną cenę (gdzie trochę żałuję że oddałem) ale do sedna... planuję znów zakup NAD-a c326bee i być może właśnie kolumn ae300 lecz ze sklepu z pewną ceną, nie z jakąś podejrzaną zniżką o 1000 zł jako "nowe"... po prostu z oryginalnym brzmieniem na oryginalnych częściach. Czy ktoś słuchał podobnego zestawu? Jak taki zestaw poradzi sobie z basem? Czy nie będzie za mocny czy za "miękki"?

Link to post
Share on other sites

Napiszę jeszcze odbiegając trochę od tematu. Czytam różne wypowiedzi na temat NAD 326 a 356 itd. Miałem kiedyś taki wzmacniacz jak Denon pma 260 z Tannoy m1 - po kilku latach zakupiłem Denon pma 1060. Prócz i tak niepotrzebnej większej mocy czy niepotrzebnych 4-ech wyjść na kolumny i "dodatkowych funkcji" brzmienie to samo (po prostu ta sama seria). Nie wiem jak jest rzeczywiście z NAD ale dla większego basu czy większej niepotrzebnej mocy nie będę się wygłupiać o 1000 zł czy 2000 zł więcej. I jeszcze inne pytanie odbiegające od tematu - z czym można jeszcze podłączyć NAD-a c326bee? Może Dynaaudio emit 20? Choć czytam przeróżne opinie, ale wrócę i do Acoustic Energy ae300 (tematu) - czy ktoś miał okazję słuchać?

Edited by tulifi
Link to post
Share on other sites

Oczywiście pytanie też się tyczy dwóch kolumn nie czterech - więc prócz i tak wystarczającej mocy w c326bee wystarczą chyba i "dwie kolumny". Choć jestem tu od niedawna to sponsorom i tajemniczym wysypkom innych pytań z odpowiedziami z salonów mówię/mówimy nie. Nie mam też czasu sprawdzać każdego profilu czy jest prawdziwy.

Edited by tulifi
Link to post
Share on other sites
xavian
  • 2 months later...

Powiem tak. Miałem c320 równolegle z c320bee i obecnie kupiłem z ciekawości c326bee. Wszystkie trzy wzmacniacze mimo że są bardzo podobne w brzmieniu to jednak brzmią inaczej. Dlatego jeżeli masz wyższy model nie oznacza to wcale że ma on tylko i wyłącznie wyższą moc. c320, c320 bee i c326 niby są bardzo podobne a jednak różnica w brzmieniu jest bardzo istotna.  W c320 wysokie tony bardziej syczą niż  w c320bee. W c320bee bardzie cykają niż syczą a c326bb to jeszcze inna bajka. Dźwięk jest bardzie wygładzony i przejrzysty ale za to mniej dynamiczny taki uspokojony niż w c320 i c320bbe. Nie można powiedzieć że któryś z tych wzmacniaczy jest lepszy. Są inne i każdy z nich mi się podoba.  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.