Skocz do zawartości
IGNORED

Bitwa o formaty i wybór DAC-a.


tasimo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, andaudion napisał:

Można kupić za 9,90zł płytę CD w Biedzie

Nie można, regularnie kosztują 19,99zł a w promocjach 14,99. 
Za 9,99 to co najwyżej jakieś zleżałe pojedyncze egzemplarze na posezonowych wyprzedażach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Ty naprawdę chyba nic nie rozumiesz. Słuchając CD i BD 24/192 lub 24/96 nie słuchasz tego samego masteringu. Ten sam mastering we wszystkich w/w formatach został zarejestrowany a potem porównany na ucho w tym teście do którego link był wcześniej podany. Możliwe że część hobbystów nie rozumie tekstu zamieszczonego w tamtym wątku, ale to już nie moje zmartwienie. A może po prostu nie wiesz co to jest "mastering"?

Czy to dowcip ?

Jedzie kapela na koncert, nagrywają wszystko  na tym samym stole, w nocy wszystko mozna już usłyszeć w necie, a Ty piszesz o jakimś masterze ?

Master to wymysł badziewnego formatu CD- koncert czy zapis ze studia to minimum 24/102 co na płycie CD się nie zmieści. Trzeba więc to fizycznie wykastrować. Robi się więc szereg zabiegów nazywając to masterem żeby z 5-10BG danych zrobić 700MB by zmieściło się na płycie CD i co, bez utraty jakości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Misio38 napisał:

I tak od 10 czy 15 lat dyskutujecie z wariatem.

To możliwe, ale takie są prawa Internetu, często dyskutuje się z tymi no jak im tam ............? 

1 minutę temu, andaudion napisał:

Jedzie kapela na koncert, nagrywają wszystko  na tym samym stole, w nocy wszystko mozna już usłyszeć w necie, a Ty piszesz o jakimś masterze ?

To co słyszysz w "necie" to jest "master". Master to materiał wyjściowy do produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, andaudion napisał:

Zamieszczałem już tu wielokrotnie zdjęcia swoich płyt SACD które są na złocie.

Bo takie na złocie również istnieją. 
Ponownie wklejam moje zdjęcie SACD nie-na złocie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   .
 

 

7 minut temu, andaudion napisał:

Nie da się nagrywać płyt SACD na nośnikach CD bo to zbyt "delikatny" sygnał dla takiego kiepskiego nośnika.

To że płyta ma srebrny kolor nie znaczy że jest płytą CD. To co napisałeś powyżej świadczy tylko o tym jak bezdennie głęboka jest twoja ignorancja w tym temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

To nie jest fakt tylko majaki i urojenia. 

To zapytaj kogoś posiadającego Yamahę CDS3000 czy jeszcze droższego Ayona Czy Accu czy słucha na nich mp3. 

Znam dziesiątki takich ludzi, w salonach mają drogi sprzęt i tylko wybrane płyty można tam puszczać typu XRCD czy SACD, a zwykłe CD Rainbow czy Dire Straits to w drugim pokoju bo na sprzęcie audiofilskim nie wypada, bo może nie zabrzmieć.

Pamiętam jak kiedyś na odsłuchach producent drogiego lampowca powiedział żeby puszczać zwykłe CD jakich słuchamy w domach- nie dało się słuchać.

Kolejna akcja- na odsłuchach hiendowego Pioneera TAD ludziska z diskopolowym rodowodem zapuszczali zwykłe płyty CD a poitem klęli że to badziewiasty sprzęt za pół bańki. Po zapuszczeniu pierwszej płyty SACD szczęki trzeba było zbierać z podłogi.

3 minuty temu, McGyver napisał:

Bo takie na złocie również istnieją. 
Ponownie wklejam moje zdjęcie SACD nie-na złocie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   .
 

 

To że płyta ma srebrny kolor nie znaczy że jest płytą CD. To co napisałeś powyżej świadczy tylko o tym jak bezdennie głęboka jest twoja ignorancja w tym temacie. 

Nie kompromituj się, jesteś moderatorem więc powinieneś wiedzieć że najdroższe płyty na świecie i uznawane oficjalnie za najlepiej brzmiące to płyty srebrne.

Problem tylko w tym że co innego płyty produkowane z domieszką czystego złota czy srebra, a co innego te ze srebrnym wyglądem z jakimi miałeś dotąd do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andaudion napisał:

Po zapuszczeniu pierwszej płyty SACD szczęki trzeba było zbierać z podłogi.

i co dalej z tymi szczękami było , nie pomieszały się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS- z tego co pamiętam to płyty srebrne to koszt około 600-800zł za sztukę. Tu  ceny sklepowe SACD na złocie to niewątpliwa okazja- 50-100zł. Niestety albo stety w drugim obiegu jedna złota płyta SACD to już 500-1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, andaudion napisał:

Znam dziesiątki takich ludzi, w salonach mają drogi sprzęt i tylko wybrane płyty można tam puszczać typu XRCD czy SACD, a zwykłe CD Rainbow czy Dire Straits to w drugim pokoju bo na sprzęcie audiofilskim nie wypada, bo może nie zabrzmieć.

Szczerze żal mi takich ludzi, o ile istnieją naprawdę i nie są jedynie wytworem twojej rozbuchanej wyobraźni.

 

4 minuty temu, andaudion napisał:

Pamiętam jak kiedyś na odsłuchach producent drogiego lampowca powiedział żeby puszczać zwykłe CD jakich słuchamy w domach- nie dało się słuchać.

Kolejna akcja- na odsłuchach hiendowego Pioneera TAD ludziska z diskopolowym rodowodem zapuszczali zwykłe płyty CD a poitem klęli że to badziewiasty sprzęt za pół bańki. Po zapuszczeniu pierwszej płyty SACD szczęki trzeba było zbierać z podłogi.

Tak, tak, znamy te opowieści z mchu i paproci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, andaudion napisał:

ludziska z diskopolowym rodowodem zapuszczali

Mój "rodowód" to od góry jazz, rock progresywny, klasyka. Z disco polo nie mam nic wspólnego i nigdy nie chcę mieć. W MP3 w necie słucham tylko jazzu i klasyki, choć czasem zdarza mi się słuchać innych gatunków muzycznych z radia internetowego, najczęściej rocka ze stacji Audiophile Rock z Grecji.  

3 minuty temu, andaudion napisał:

PS- z tego co pamiętam to płyty srebrne to koszt około 600-800zł za sztukę.

Płać Kolego płać, są tacy co się cieszą z istnienia takich klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bolo_senor napisał:

i co dalej z tymi szczękami było , nie pomieszały się ?

Cześć koledze z epoki czarnego placka.

Nie wiem co tam ze szczęką P. Stryjeckiego, natomiast wiem że ostatnie winyle po 59zł brzmią cudownie. oby więcej takich promocji w takiej jakości, aż trudno to zrozumieć żeby ktoś za grosze sprzedawał coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Co do formatu MP3 to już wielokrotnie się wypowiadałem na ten temat, ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek był jego fanem.

Fanem to nie, ale bądźmy realistami. Jak byłem mały to na głośnikach komputerowych kupionych na bazarze za 49,99 wsłuchiwałem się w różnicę pomiędzy mp3 a flac. Dziś puszczam to, na co mam ochotę i naprawdę jest bez znaczenia gra flac czy mp3. A może Spotify?

To takie nieaudiofilskie, ale osobiście jak rip-uję, to do mp3/320, bo gra na wszystkim, w co da się wetknąć pendrive. Potrzeby skreślania mp3 nie widzę. To raczej kwestia zapomnianych już prawie pirackich CD, które powstawały ze zgrania filmików z YT do mp3/128. To samo tyczy się złej renomy flac powstałych z takiego pirackiego CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Mój "rodowód" to od góry jazz, rock progresywny, klasyka. Z disco polo nie mam nic wspólnego i nigdy nie chcę mieć. W MP3 w necie słucham tylko jazzu i klasyki, choć czasem zdarza mi się słuchać innych gatunków muzycznych z radia internetowego, najczęściej rocka ze stacji Audiophile Rock z Grecji.  

Płać Kolego płać, są tacy co się cieszą z istnienia takich klientów.

Czy Ty naprawdę niczego nie rozumiesz ? Co innego płyta którą Ty nazywasz srebrną a co innego srebrna płyta CD. Przecież jest internet, są sklepy które srebrne płyty CD sprzedają, są sklepy które sporzedają złote płyty CD, są sklepy które sporzedaja złote płyty SACD, a Ty dalej majaki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Mój "rodowód" to od góry jazz, rock progresywny, klasyka. Z disco polo nie mam nic wspólnego i nigdy nie chcę mieć. W MP3 w necie słucham tylko jazzu i klasyki, choć czasem zdarza mi się słuchać innych gatunków muzycznych z radia internetowego, najczęściej rocka ze stacji Audiophile Rock z Grecji.  

Nie przetłumaczysz, jak grochem o ścianę. Dla niego na płytach red book CD jest tylko disco polo, nie istnieją inne niż złote płyty SACD a zwykły upsampling robi hient ze starego nagrania Dire Straits dokonanego w 16BIT/48kHz. Inne informacje do niego nie docierają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

ak byłem mały to na głośnikach komputerowych kupionych na bazarze za 49,99 wsłuchiwałem się w różnicę pomiędzy mp3 a flac.

Wbrew pozorom w wykrywaniu różnic takie głośniki mogą być całkiem dobre. Różnice to nie ocena brzmienia a te wykrywa się na specyficznie brzmiących głośnikach często lepiej niż na takich audiofilskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Fanem to nie, ale bądźmy realistami. Jak byłem mały to na głośnikach komputerowych kupionych na bazarze za 49,99 wsłuchiwałem się w różnicę pomiędzy mp3 a flac. Dziś puszczam to, na co mam ochotę i naprawdę jest bez znaczenia gra flac czy mp3. A może Spotify?

To takie nieaudiofilskie, ale osobiście jak rip-uję, to do mp3/320, bo gra na wszystkim, w co da się wetknąć pendrive. Potrzeby skreślania mp3 nie widzę.

Bez urazy, ale format mp3 jest od chyba 2 lat oficjalnie zakazany na świecie z powodu uszkaczania słuchu, ale co tam, są przecież antymaseczkowcy...

PS- przypominam że to forum audiofiolskie i rozumiem że pisanie o mp3 jest tu zakazane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, andaudion napisał:

Co innego płyta którą Ty nazywasz srebrną a co innego srebrna płyta CD.

A widziałeś zdjęcie mikroskopowe płyt srebrnych tych z warstwą odblaskową srebrną i tych z aluminiową? Ja widziałem. W ubiegłym wieku jeden z periodyków niemieckich pokazał takie zdjęcia. Płyty ze złotą warstwą też były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, andaudion napisał:

Cześć koledze z epoki czarnego placka.

a witam

7 minut temu, andaudion napisał:

, aż trudno to zrozumieć żeby ktoś za grosze sprzedawał coś takiego:

faktycznie tanio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Nie przetłumaczysz, jak grochem o ścianę. Dla niego na płytach red book CD jest tylko disco polo, nie istnieją inne niż złote płyty SACD a zwykły upsampling robi hient ze starego nagrania Dire Straits dokonanego w 16BIT/48kHz. Inne informacje do niego nie docierają. 

Jesteś tu moderatorem a takie wały piszesz...

Jestem kolekcjonerem płyt zarówno winylowych jak i CD. Tylko że nie jestem sprzedawcą starych odtwarzaczy CD i takich płyt, nie zarabiam na tym. Jak piszę że P. Stryjecki uważa płyty SACD za coś " lepszego" to tak jest.

Jak piszę że płyty CD są wydawane na srebrze po 600zł to tak jest, a jak kolego nie podniósł głowy ponad biedronkową CD po 9,99 to już nie moja bieda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, andaudion napisał:

format mp3 jest od chyba 2 lat oficjalnie zakazany na świecie z powodu uszkaczania słuchu

Kłamstwo. Powtarzanie tego w nieskończoność nic nie da, i tak pozostanie kłamstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andaudion napisał:

Jesteś tu moderatorem a takie wały piszesz...

Ignoranckie podejście do tematów technicznych czasem wymaga dosadnego podejścia do dyskusji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz płyta sacd jest nagrywana cyfrowo , jaką niby miałyby mieć przewagę złote płyty od innych. Jak tam tylko zera i jedynki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, andaudion napisał:

rozumiem że pisanie o mp3 jest tu zakazane ?

Nie rozumiesz. I nikogo to już od dawna nie dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, andaudion napisał:

...rozumiem...

Lubię czarny humor. Ale do rzeczy!

11 minut temu, andaudion napisał:

...format mp3 jest od chyba 2 lat oficjalnie zakazany na świecie z powodu uszkaczania słuchu...

Zaraz, zaraz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie kompresja do mp3 powoduje uszkadzanie słuchu, a napier...lanie z głośnością 120dB.

Nie musisz artykułu rozumieć, więc napisałem Ci co z niego wynika. Dlatego jak jeszcze raz będziesz ludzi wprowadzać w błąd pisząc te bzdury, to zgłoszę Twój post jako troling i mam nadzieję l, że moderacja jak trola Cię potraktuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, andaudion napisał:

Jesteś tu moderatorem a takie wały piszesz...

Jestem kolekcjonerem płyt zarówno winylowych jak i CD. Tylko że nie jestem sprzedawcą starych odtwarzaczy CD i takich płyt, nie zarabiam na tym. Jak piszę że P. Stryjecki uważa płyty SACD za coś " lepszego" to tak jest.

Jak piszę że płyty CD są wydawane na srebrze po 600zł to tak jest,

 

Jak piszesz cokolwiek, to z całym spokojem i bez wielkiego ryzyka można założyć że tak NIE JEST. 
 

9 minut temu, andaudion napisał:

jak kolego nie podniósł głowy ponad biedronkową CD po 9,99 to już nie moja bieda...

Najbledszego pojęcia nie masz gdzie jest moja głowa, a takie gdybanie prowadzi cię prosto w krzaczory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, andaudion napisał:

Mcgiver

Przestań złośliwie przekręcać mojego nicka. 

25 minut temu, andaudion napisał:

bronisz swojego ukochanego formatu mp3

Bezczelnie kłamiesz w żywe oczy. Nie bronię formatu MP3 tylko dementuję twoje kłamstwa. 

10 minut temu, yacool1975 napisał:


Kurcze, kolejny klon tematu na ktorym ten sam trol kopiuje kolejny raz te same wyssane z brudnego palucha bzdury a ludzie po raz kolejny raz dają się nabierac na zarzutki idioty.

No to raportuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Marcinus napisał:

Uprzedziłeś mnie, bo właśnie miałem pisać, że już chyba kilkukrotnie czytałem te same teksty w różnych wątkach.

Raczej te same bzdury i idiotyzmy o cudowności formatów z wieloma cyferkami, (a cała reszta to disco polo).

Z pozdrowieniami dla szefa krucjaty przeciw starym formatom- andaudiona ?, żeby mu cyferki rosły w siłę, a formaty pęczniały jak balony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, andaudion napisał:

Bez urazy, ale format mp3 jest od chyba 2 lat oficjalnie zakazany na świecie

O czym ty człowieku piszesz????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakazany tylko zakończono certyfikację. Teraz każdy plik można opatrzyć rozszerzeniem  MP3 a każde urzadzenie może twierdzić że go odtwarzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, andaudion napisał:

Znam dziesiątki takich ludzi, w salonach mają drogi sprzęt i tylko wybrane płyty można tam puszczać typu XRCD czy SACD, a zwykłe CD Rainbow czy Dire Straits to w drugim pokoju bo na sprzęcie audiofilskim nie wypada, bo może nie zabrzmieć.

 

nie zabrzmieć tylko ?

eee, no to luz

kiedyś słyszałem wersje , że przy słabo nagranej  sprzet "sie męczy", co może doprowadzić do usterki

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Misio38 napisał:

O czym ty człowieku piszesz????

Prezentuje projekcje swojej chorej wyobraźni. ?

Albo życzenia, co na jedno wychodzi.

3 godziny temu, billy idol napisał:

kiedyś słyszałem wersje , że przy słabo nagranej  sprzet "sie męczy",

Jeśli przyjąć, że uszy są sprzętem, to coś w tym musi być... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.