Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase E-800


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj przykłady tranzystorowych SE z pełnej klasy A. 
Kilka lat temu mozna bylo na pewno, wiem bo sam widzialem.Może to sie zmieniło.Co do reszty, jest jak mówisz.Nie ma miedzi, dupa siedzi.Jak nie stac mnie na jacht czy maly odrzutowiec, nie rozpaczam jakie sa drogie, bo na oko byc nie powinny.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, slawek.xm napisał:

Aleph 5 Aleph X

Sławku, to prawdziwy ewenement i rodzynek. Zresztą w PASSach (które były wcześniej przywołane), jak i w prawie każdym obecnie produkowanym urządzeniu A klasowym (tranzystorowym szczególnie) w pewnym momencie punkt pracy wychodzi z tej czystej  A klasy. Więc 99% wzmacniaczy obecnych na rynku gdzieś poza tą A klasowość wychodzi przy mocnym obciążeniu. Ale czy producenci w związku z tym mają stosować wyłączniki, przekaźniki, które wyłączą sprzęt przy granicznym obciążeniu dla klasy A? I zrezygnować z kolejnych 250W które już nie są w pełni A klasowe? To absurd i dlatego praktycznie "pełnych, czystych" A klas nie ma i prawie nigdy nie było. Tylko wyjątki potwierdzające regułę. 

Owszem, rozumiem (chyba) czemu tak mocno przyczepiłeś się tego - bo nie podoba Ci się jak konstruktorzy chwalą się, że zrobili sprzęt A klasowy, kiedy tak na prawdę tylko 5% mocy jest w A klasie, a reszta już AB. Tutaj jestem w stanie się zgodzić, ale nie dotyczy to opisywanego sprzętu. Wyraźnie zaznaczyli piec ma 50W i pracuje w klasie A. W tym, sprzedawanym zakresie 50Watt, za który płacisz masz czystą A klasę. Dodatkowe 250W potraktuj jako gratis ? Moim zdaniem to w 100% uczciwe podejście. Już mniej uczciwie robi to właśnie PASS pisząc że ma A klasowy sprzęt o mocy XXX Watt, a dopiero po wczytaniu widać, że tylko 15W jest w A klasie, a reszta AB - to czemu nie napisze, że to wzmacniacz 15 Watt, tylko równocześnie się chwali i dużą mocą i tym, że jest A klasowy? Bo to lepiej wygląda na papierze i tyle. 

Nie chcę Cię przekonywać na siłę i nie ma sensu dalej się spierać o to, ale gdyby przyjąć takie podejście jak Ty masz, to obecnie żaden wzmacniacz nie jest A klasowy. Przecież ta nomenklatura jest powszechna u każdego producenta i w każdym kraju, to nie jest mój wymysł... Na takie wzmacniacze jak w teście mówi się A klasowe - bo takie są. Przechodzą w AB klasę i moment przejścia uczciwie należałoby uznać za moc szczytową wzmacniacza, więc jeśli wyciąga łącznie 300W w AB klasie, a czyste A mamy "tylko" do 50W to o ile rozmawiamy o tych 50W można uznać (przynajmniej wg mnie) za czystą A klasę.

Dzięki za zainteresowanie moim tekstem i merytoryczną dyskusję. Trzymaj się!  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, plastik1989 napisał:

to nie jest mój wymysł..

Twój ?

recenzent powinien wiedzieć co opisuje

jeszcze raz, każdy wzmacniacz SE pracuje tylko w klasie A i za cholerę nie ma szans przejść do klasy AB, i nie pisz mi o rodzynkach bo to tylko pierwsze z brzegu ogólnie i od lat znane konstrukcje, które przywołałem

wzmacniacz Pull-Push może ale nie musi przechodzić do klasy AB, ale szkoda byłoby marnować potencjał nie pozwalając mu na to

jako prywatna osoba możesz czegoś nie wiedzieć ale jako recenzent powinieneś, skoro już bierzesz się za opis technicznej strony konstrukcji

Spokojnych Świąt

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Podaj przykłady tranzystorowych SE z pełnej klasy A. 

Nie znam marek, które takie wzmacniacze robią (Pass kiedyś robił, ale nie wiem jak te "nowe"), ale nie można zrobić wzmacniacza SE w klasie B, czy tam AB, obojętne czy lampowego czy tranzystorowego.

4 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ponieważ, dla oferowanej mocy 50W jest to pełna A klasa. Każdy (chyba) wzmacniacz A klasowy przy większym obciążeniu nie pracuje już w pełnej klasie A, więc idąc tym tokiem to chyba żaden A klasowy wzmacniacz nie jest A klasowy.

Z firmowych raczej nie ma. Można zrobić wzmacniacz Push-Pull pracujący w klasie A, aż do przesterowania, dla 8, 4 lub 2 Ohm, a nawet niżej. Tylko taka konstrukcja jest pozbawiona sensu, więc raczej nikt czegoś takiego nie popełnił.


 

3 godziny temu, slawek.xm napisał:

Aleph 5 Aleph X

Tak. Dopiero doczytałem kolejne posty. Pass robił tranzystorowe, dwustopniowe wzmacniacze w topologii SE.

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ale czy producenci w związku z tym mają stosować wyłączniki, przekaźniki, które wyłączą sprzęt przy granicznym obciążeniu dla klasy A? I zrezygnować z kolejnych 250W które już nie są w pełni A klasowe? To absurd i dlatego praktycznie "pełnych, czystych" A klas nie ma i prawie nigdy nie było. Tylko wyjątki potwierdzające regułę.

W topologi SE tylko takie są, i nie da się inaczej. W topologii PP, są chyba tylko przechodzące w klasę AB, chociaż w teorii, nawet w tej topologii, da się zrobić czystą klasę A, bez przekaźników i odcinania mocy. Wystarczy odpowiednio wysoki prąd spoczynkowy. Taki, że prędzej "skończy" się zakres napięcia i wzmacniacz wejdzie w przesterowanie, a prądu dalej wystarczy.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie ma sensu.

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Wyraźnie zaznaczyli piec ma 50W i pracuje w klasie A. W tym, sprzedawanym zakresie 50Watt, za który płacisz masz czystą A klasę. Dodatkowe 250W potraktuj jako gratis ? Moim zdaniem to w 100% uczciwe podejście.

Akurat chyba tylko Accuphase podaje tak dokładnie, sensownie, i z warunkami pomiaru, specyfikacje techniczną swoich urządzeń. Za to należy im się wielki plus.
Swego czasu zamieszczali także charakterystyki THD+N, w zależności od mocy i dla różnych obciążeń.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
44 minuty temu, barmanekm napisał:

Nie znam marek, które takie wzmacniacze robią (Pass kiedyś robił, ale nie wiem jak te "nowe"), ale nie można zrobić wzmacniacza SE w klasie B, czy tam AB, obojętne czy lampowego czy tranzystorowego.

 

Wiesz co, ja to wiem, ale jakoś nie potrafiłem z wcześniejszym rozmówcą znaleźć wspólnego języka... Ze wzmacniacza SE praktycznie nie da się zrobić coś innego niż pełną A klasę, doskonale to wiem - i myślałem, że już jest to dla obu stron na tyle oczywiste, że nie trzeba tego precyzować, że rozmawiamy o układach push-pull. Ale jednak trzeba było, bo zaraz zostało to wykorzystane w ten sposób, że włożył mi w usta, że tak twierdzę i "wytłumaczył" że z SE nie będzie AB klasy, a ja sobie wymyślam (chociaż nigdzie tak nie pisałem...). 

44 minuty temu, barmanekm napisał:

 

Z firmowych raczej nie ma. Można zrobić wzmacniacz Push-Pull pracujący w klasie A, aż do przesterowania, dla 8, 4 lub 2 Ohm, a nawet niżej. Tylko taka konstrukcja jest pozbawiona sensu, więc raczej nikt czegoś takiego nie popełnił.
 

 

Też tak uważam, ale gdyby być już upierdliwym do bólu to chyba tylko taki projkt można by nazwać "czystą" klasą A. To właśnie ta "czysta" jest największym moim grzechem. Jakbym napisał A klasa to (chyba) byłoby OK. Ale napisałem "czysta" żeby podkreślić, że producent nie kantował na mocy i jak pisze 50W to te całe 50W jest w klasie A - przecież to nie jest takie oczywiste, bo większość firm koloryzuje sprawę i takie podkreślenie tej uczciwości MZ było potrzebne. 

 

  

44 minuty temu, barmanekm napisał:

nawet w tej topologii, da się zrobić czystą klasę A, bez przekaźników i odcinania mocy. Wystarczy odpowiednio wysoki prąd spoczynkowy. Taki, że prędzej "skończy" się zakres napięcia i wzmacniacz wejdzie w przesterowanie, a prądu dalej wystarczy.

No dokładnie, tyle że takie podejście się nie przyjęło bo koniec końców więcej profitów daje duża moc po przejściu w AB klasę, niż na siłę upieranie się przy A klasie. W takim układzie urządzenie grzało by się zapewne jak piec, a efektywność wyniosłaby pewnie kilka W z 50 kg pieca...  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Zamowiony tu w USA E800 we wrzesniu 2021 od autoryzowanego dilera Accuphase, cena netto $18,000 (70,500 PLN w przeliczeniu po kursie średnim na dzień tego komentarza) plus przesylka spoza stanu i podatek stanowy (7%). Czyli wydatek 75,400 PLN. 

Od listopada 2021 cena E800 w USA wzrasta do $23,000 wg. Informacji od generalnego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.