Jump to content
IGNORED

Tidal: sterowanie ze smartfona aplikacją na PC

Recommended Posts

W dniu 16.02.2021 o 09:40, negatyw napisał:

Najlepiej, to zakupuc stacjonarny streamer z MQA. Ale na to muszę jeszcze troszkę uzbierać.
Póki co, pozostaje komp + foobar.

Poczytaj o tym całym MQA 🤭

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

W dniu 26.05.2021 o 20:41, negatyw napisał:

P.S.
Ale podpowiedź odnośnie #120, jest dla mnie istotniejsza na ten moment.

Też mi się to czasem przytrafiało. Do końca nie wiem ale gdy PC był wyłączony i ponownie włączony to, aby uruchomić coś z NAS trzeba było podać hasło i w  takim przypadku następował reset. Normalnie PC mi przechodzi w tryb uśpienia i po wybudzeniu jest OK.

Choć u mnie czasem po wybudzeniu nie odtwarza foobar2000, ponieważ nie widzi DAC, trzeba w pasku zdań przełączyć na DAC. Pewnie to jest związane z tym co ostatnio przed uśpieniem było robione na PC. Poza tym PC połączony jest też z TV bezpośrednio przez DP-HDMI (aby nie uruchamiać amplitunera) i od wyboru mam trzy urządzenia audio. Dwukrotnie miałem sytuacje, że nie można było wybrać DAC, po uśpieniu na kilka sekund i wybudzeniu pojawił się jednak. Jeszce nie rozgryzłem dlaczego normalnie urządzenie audio przełącza się automatycznie w zależności czy oglądam film (ampli), słucham muzykę (DAC) czy coś robię na PC bez włączenia ampli (TV).

W kwestii sterowania bardzo ciekawą opcją jest sterowanie PC zdalnie przez AnyDesk. Zdziwiłem pozytywnie jak to fajnie i szybko działa. Oczywiście trzeba mieć tablet a rozdzielczość na PC zmniejszyć do ok. 1300x700. Tidala można więc obsługiwać bezpośrednio z PC bez zabawy z serwerem uPnP (który od jakiegoś czasu u mnie często nie działa).

A anydesk trzeba wybrać logowanie z hasłem i raz to hasło wpisujemy i zapamiętujemy je. Następnym razem klikamy ikonę anydesk w tablecie następnie kafelek naszego PC i za 2 sekundy mamy dostęp. W ten sposób można też wybudzić PC.

Ogólnie rzecz biorąc oddałem Stream Box S2 Ultra i kupiłem za 1730 mini pc (AMD Ryzen 3550h, 16Gb RAM, 500 Gb SSD). Po ponad miesięcznym użytkowaniu PC mogę tylko potwierdzić, że ten streamer kosztuje o rząd wielkości za dużo (jakby ktoś nie wiedział to tak naprawdę rassbery 3). Mimo pewnych niedogodności z zakupu tego pc jest b. zadowolony.