Skocz do zawartości
IGNORED

"AUDIO" miesięcznik - promocja świąteczna (7 numerów papierowych za 50 zł)


Wuelem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi 1 wydanie za 7,14 zł (z dostawą pocztą do domu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko jest na powyższej stronie. Akurat ten tytuł warto wspierać, bo zawiera (szczególnie w testach kolumn...) bardzo dużo treści edukacyjnych. Po tym forum widać najokazalej, że wielu ma problem z odróżnieniem trudności i efektów oglądanych w wydaniu DIY oraz w kolumnach uznanych firm. Jeśli w treści recenzji pojawia się zdanie, że producent "fałszuje dane", to jest to z pewnością publikacja warta tego, by się z nią zapoznać.

W ogóle uprawianie hobby nakłada obowiązek na wykazywanie jakiejś formy uczestniczenia w nim. A co jest bardziej podstawowe, jak nie czytanie branżowej prasy?

"AUDIO" jest tytułem, na który można się powoływać - jak na uznanego eksperta czy rzeczoznawcę. Tylko ten z naszego rynku miałbym ochotę polecić - i jest ku temu okazja.

Kto dotąd nie czytał - ma okazję. 7 złotych to nawet nie 1 kawa na mieście.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio należy czytać trochę pomiędzy wierszami, a niektóre określenia stosowane w recenzjach wymagają tłumaczenia, ale i tak przedstawia największą wartość merytoryczną, bo w innych to już w ogóle żadnych obiektywnych informacji, czy pomiarów nie uświadczymy. Warto wykupić tę prenumeratę- choćby na próbę, a potem może i na stałe, jak się spodoba. Mamy głęboki kryzys w branży prasowej, więc trzeba wspierać "niedobitków".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mowe napisał:

ale kto jeszcze traktuje ten miesięcznik poważnie...

Kupuję Audio od wielu lat. Największą zaletą są wyniki pomiarów laboratoryjnych głośników i wzmacniaczy. Pokazują one jak często producenci mijają się z prawdą podając dane fabryczne. W innych pismach tego nie ma, jest tylko wychwalanie "recenzowanego" sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek.pap napisał:

Kupuję Audio od wielu lat. Największą zaletą są wyniki pomiarów laboratoryjnych głośników i wzmacniaczy. Pokazują one jak często producenci mijają się z prawdą podając dane fabryczne. W innych pismach tego nie ma, jest tylko wychwalanie "recenzowanego" sprzętu.

Masz słuszność, ale zauważyłem, że nigdy nie podaje sprzętu testowego i pomija milczeniem pomieszczenie odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam tej poezji, nie ma sensu. Wszystkie recenzje na podstawie odsłuchów są pozytywne. Ważne są własne odsłuchy sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje Audio i HiFi i muzyka z dwóch powodów: dotyk papieru  i jak to w hobby, celem przejrzenia nowinek sprzętowych ? a w szczególności ostatnich stron wydawnictw z przeglądem wydanych płyt i muzy - warto poznać opinię innych jaka by nie była ?i wtedy wyciągnąć wnioski własne. 
 

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

nigdy nie podaje sprzętu testowego i pomija milczeniem pomieszczenie odsłuchowe.

pytanie: czy to coś zmieni w Twoim postrzeganiu opisu/testu danego sprzętu? Czy coś Ci pomoże jak któryś z redaktorów napisze np. ze zastosował kable xxxx (których nie znasz) i ustroje hybrydowe na pierwsze odbicia firmy yyyy (których nie znasz) - czy wiedza o pomieszczeniu coś by zmieniła ? 
Dla mnie ważne są pierwsze spostrzeżenia w artykule na temat testowanego klocka; co i zacz. Potem biorę na odsłuch jeżeli to „ten” klocek i sam oceniam. 

Większość ludków z tego Forum dalej nie kuma xyz audio, kupuje klocki za k€$£ po czym ustawia kolumny nieprzyjaźnie dla pomieszczenia bo WAF albo po prostu nie wie, nie wie gdzie ustawić miejsce odsłuchowe albo znowu WAF....to tylko żeby zacząć ?

Wczoraj jeden klient zamówił dac’a i po otwarciu box’a stwierdził: o jaki duży....A „sklepowy” na to: jak duży to dobry.... poszło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, will66 napisał:

Kupuje Audio i HiFi i muzyka

Dawniej też kupowałem te miesięczniki. Ale zrezygnowałem z jednego, gdy w obydwu były opisy tych samych sprzętów. Nawet recenzje muzyczne dotyczyły tych samych płyt. Ciekawy jestem, czy obecnie jest tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu z 15 roczników Audio, przestałem kupować po ostatniej (w 2018) zmianie layoutu, bo zrobili Panią Domu czy coś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Nie czytam tej poezji, nie ma sensu. Wszystkie recenzje na podstawie odsłuchów są pozytywne. Ważne są własne odsłuchy sprzętu.

Tak, masz racje, sam potestowałem trochę gratów i z niektórymi opiniami na Audio lekko się nie zgadzam, ale 2/3 testów ma pokrycie we własnym i domowym odsłuchu u mnie.

Godzinę temu, will66 napisał:

pytanie: czy to coś zmieni w Twoim postrzeganiu opisu/testu danego sprzętu? Czy coś Ci pomoże jak któryś z redaktorów napisze np. ze zastosował kable xxxx (których nie znasz) i ustroje hybrydowe na pierwsze odbicia firmy yyyy (których nie znasz) - czy wiedza o pomieszczeniu coś by zmieniła ? 

Pewnie nic nie zmieni, to tak jak parametry, które i tak mi nic nie dają, bo tak jak ja sam, Ty również oceniasz testowo, odsłuchowo dany sprzęt, a czy w pomiarach przebieg charakterystyki kolumny czy powiększona moc wzmacniacza względem deklarowanie coś zmieni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu np. w jednym z numerów był wytłumaczony techniczny aspekt bi-wiringu?

Znacie inny tytuł, który to zrobił?

No właśnie, kilka wątków na Audiostereo było o sensie lub braku sensu tego rozwiązania, a wystarczy sięgnąć do "źródła". Za takie audiofilskie prezenty (w końcu to czas Świąt, to i nazywać trzeba po imieniu...) lubię AUDIO.

Rekordowy test kolumn, to chyba 18 stron. Przecież laniem wody nie da się wypełnić tyle miejsca (dzieląc na pół, do formatu A5, to prawie książka). Ten magazyn robi różnicę - współcześnie mówiąc. Czyli... to Messi wśród magazynów audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
przecinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Jakby ktoś się spóźnił, to promo działa do końca stycznia. Ja właśnie zamówiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że zapowiada się smakowity numer styczniowy: czy lepiej jak w kolumnie jest mniej i większy głośnik basowy, czy więcej mniejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wuelem napisał:

Tym bardziej, że zapowiada się smakowity numer styczniowy: czy lepiej jak w kolumnie jest mniej i większy głośnik basowy, czy więcej mniejszych.

Jest na to jednoznaczna odpowiedź?

Czy jak zawsze w audio i magazynie Audio lepiej jest tak ale jak spojrzeć z innej strony to jednak może nie tak ?

Chociaż nie, raz pan Kisiel napisał coś jednoznacznie - w teście Dynek Confidence 60 - to najlepsze Dynie jakie kiedykolwiek powstały, Amen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prenumeruję Audio od lat. Z tym, że to najbardziej obiektywne pismo w temacie, trudno się nie zgodzić, choć zgodnie ze współczesnymi trendami, nie w każdej kwestii ten obiektywizm jest pewny :). Warto czytać opisy techniczne recenzowanych wyrobów, bo często tłumaczone są w nich zasady działania zastosowanych rozwiązań. Na pewno warto czytać laboratorium, gdzie czarno na białym mamy pokazane, jak producenci "naginają rzeczywistość", podając parametry mijające się z prawdą (zwłaszcza kolumn). Czasem, choć obecnie niestety nie tak często, jak kiedyś, są całe artykuły nt techniki w audio- z wyjaśnieniami zasad działania, możliwości technicznych, rozwiązań problemów przez różnych producentów- takie "perełki" to rzadkość wśród gazet w tej dziedzinie, bo na współczesnym rynku prasowym to zwykle festiwal poezji recenzentów. W Audio też mamy jej trochę, więc i fani audiobeletrystyki też znajdą coś dla siebie. Tu jednak wiarygodność podlega prawom rynku- nie można producentów i dystrybutorów zniechęcać do zamieszczania w swojej gazecie reklam, więc i o wadach i niedociągnięciach przeczytamy tylko pomiędzy wierszami.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Warto czytać opisy techniczne recenzowanych wyrobów

Problem w tym, że większość nie rozumie tych opisów. Dla nich grają bezpieczniki, a nie rozwiązania techniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którym grają bezpieczniki, równie dobrze mogliby czytac Wróżkę albo jakiś Przegląd Ezoteryczny. Byłoby tak samo dokształceni w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu, raczej nieczęsto kupuję audio(dawniej kupowałem wszystkie numery), zwłaszcza jak w konkretnym numerze tej gazetki jest test interesującego sprzętu. No i ostatnio zakupiłem nr z grudnia 2020, bo chciałem poczytać o jubileuszowym zestawie denona 110 i trochę się zdziwiłem, że fachowcy(domyślam się,  że to sam redaktor naczelny) pisząc tę recenzję machną się przy opisie wzmacniacza, konkretnie chodzi o rozwiązanie techniczne wzmocnienia siły dźwięku, bo podaje on w artykule, że wszystko w tym zakresie odbywa się tylko za pomocą czarnego alpsa(znaczy się analogowo), a prawda jest inna bo we wszystkich materiałach reklamowych jest to podawane, że zastosowano inne rozwiązanie, gdzie głośność jest precyzyjnie kontrolowana i regulowana (najprawdopodobniej przez "drabinkę rezystorową"). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w najnowszym numerze walnęli się bardziej spektakularnie: test kolumn do 40 000 zł, a w tabelce jak byk 65 000 zł.

Może to cena planowana po dobrej recenzji - dla tych kolumn. Niestety, wymowa testów raczej w kierunku ku obniżce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Kupować i jeszcze płacić za coś co w 100% jest czystą reklamą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod testem sprzętu są  krótkie podsumowania z ceną, no i cena PMA-A110 to w audio to 24000 zł, sądzę, że chyba redaktor naczelny jest autorem większości czasopisma i z przemęczenia częściej zdarzają się błędy, co jednak według mnie nie dyskwalifikuje lektury tego czasopisma. Obecnie to i tak jedno z nielicznych, które trzyma dość wysoki poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adams19

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rochu napisał:

Tak się zastanawiam. Kupować i jeszcze płacić za coś co w 100% jest czystą reklamą?

A znasz takie głosy z forum, że jak np. kolumny są bardzo drogie, to już decyduje tylko gust, bo produkty są na podobnie wysokim poziomie jakościowym?

Jest ich bardzo dużo.

Gdyby wypowiadający takie słowa czytali AUDIO, by takich głupot nie gadali!

 

WNIOSEK: Tak, warto płacić i kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.