Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy z tzw. twardym basem


WHITESNAKE39

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Ten twój komentarz nadaje sie śmietnika,
"Kolce do okiełznania basu" to żeś zabłysną

A ja tak sobie myśle, że wstawienie kolumn na kolce może poprawić bas, skrócić jego nadmiar wybrzmień, okiełznać trochę bułowatość. Nie wiem, czy to wystarczy i czy zadowoli właściciela, ale może to być krok w dobrą stronę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowanie jakiś wymyślnych akcesorii, podstaw, sieciówek czy ustrojów tłumiących do budżetowego zestawu jest kompletną bzdurą, bo dokładając tą sama kasę do głównych elementów zestawu otrzymuje się o wiele większy przyrost jakości. "Biżuteria" ma sens jak już posiadamy zestaw wysokiej klasy w którym w zasadzie nam prawie wszystko pasuje, a zajmujemy się tylko jakimiś detalami brzmienia, które chcemy skierować w pożądanym kierunku. Wtedy jest sens zajmowania się sieciówkami, podstawami, jakimiś ustrojami tłumiącymi itd. Wtedy też niestety wyłącza nam się właściwe odniesienie kosztu wytworzonego elementu do jego wartości, gdyż przyjmujemy, że skoro wydaliśmy xxx tys na sprzęt, to akcesoria do niego muszą kosztować conajmniej xx tysięcy, bo tańsze to już będą przecież degradować brzmienie.  Właśnie na tym bazują sprzedawcy wszystkich audiofilskich desek, marmurów, stolików, podstaw i podobnego typu akcesorii, które dają bardzo dużą marżę i brak konieczności obsługi gwarancyjnej.

Oczywiście takie akcesoria mają wpływ na brzmienie, ale pomijalnie w budżetowym sprzęcie i w żaden sposób nie poddający się regułom, że coś na podstawie X, kolcach Y i kablu Z zawsze zagra lepiej w moim salonie i moim torze. Gra zawsze cały kompletny tor ustawiony w konkretnym pomieszczeniu. Stąd górka na basie, która będzie morderstwem w małych pokojach czy dla zestawów wstawionych koło ścian będzie zbawieniem w dużych otwartych salonach. Co wiecej taką charakterystykę ma bardzo wiele drogich zestawów, gdyż są one dedykowane do bogatszej klienteli, która wstawia je do dużych otwartych salonów, bo teraz tak się buduje nowoczesne domy.

Do budżetowego sprzętu spokojnie można zamówić podstawy z granitu w najbliższym zakładzie kamieniarskim, kolce na Allegro, klejoną bambusową deskę do krojenia i podstawy gumowe z sorbotanu i bawiąc się kombinacją tych elementów osobno pod każdym z elementów toru uzyskać najbardziej pasujący nam dźwięk za ułamek kasy jaką wydamy na "firmowe" akcesoria.

PS1. Jak rozważasz Elac Vela świetne sa też poprzednie 507 lub 509 VX-JET, szkoda że nie ma ich gdzieś z drugiej ręki ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zadziwiony byłem, że nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi. Wkręć te kolce, zostaw granity i napisz co usłyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sly30 napisał:

A ja tak sobie myśle, że wstawienie kolumn na kolce może poprawić bas, skrócić jego nadmiar wybrzmień, okiełznać trochę bułowatość. Nie wiem, czy to wystarczy i czy zadowoli właściciela, ale może to być krok w dobrą stronę. 

Jak pisałem, próbować nie szkodzi, ale jak zastosuje dodatkowo izolatory pod granity to uzyska lepszy efekt, a jak jeszcze dociąży to zrobi następny krok, wiem bo testowałem

Testowałem gumy, drewienka, filce, wszystko jednoczesne, itd. itp.
Doszedłem do momentu ze brakowało swobody wybrzmień, zrobiło sie technicznie a po przesadnym odizolowaniu od podłoża przestałem odczuwać drgania, dziwne poczucie bycia poza spektaklem
W tej chwili mam gumy tylko z tylu podstawy i dociążenie ponad 20kg na kolumnę, a próbowałem nawet ponad 40kg

Niech testuje i słucha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, will66 napisał:

Dla rockowego testu, przejedz płytę zespołu o tej samej nazwie Rage against the Machine - świetna dynamika płyty

prawda - świetna płyta i świetnie zrealizowana, ich pierwsz i najlepsza...

 

 

Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba Autor sobie jaja robi wielkie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak były mierzone te zestawy w teście, ale dwunastodecybelowe podbicie basu to jest jakiś kosmos. Proponujcie dalej kable albo kolce, bo faktycznie mało jest korektorów bass/treble z takim zakresem na 100Hz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wit-told napisał:

prawda - świetna płyta i świetnie zrealizowana, ich pierwsz i najlepsza...

 

 

Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba Autor sobie jaja robi wielkie...

Dlaczego tak myślisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przeczucie

może Twój Nick

może to, co i jak piszesz...

ale mogę się mylić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy wkręciłeś te kolce? To pomyłka ustawiać głośnik bez żadnej podstawy. Te Twoje nie miały na wyposażeniu czegokolwiek?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wit-told napisał:

może przeczucie

może Twój Nick

może to, co i jak piszesz...

ale mogę się mylić...

Co z  moim nickiem jest nie tak? ? Czy coś złego napisałem? Jalk ja piszę? Przepraszam ale nie rozumiem. Daleko mi od głupich żartów. Nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się pomyliłem..... był doświadczony użytkownik o podobnym nicku i lubił pewne prowokacje....

jeśli się pomyliłem, to przepraszam, wszystko z Tobą ok, mój błąd;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pantagruel napisał:

Napisz czy wkręciłeś te kolce? To pomyłka ustawiać głośnik bez żadnej podstawy. Te Twoje nie miały na wyposażeniu czegokolwiek?

 

Nie wkręciłem niestety. W domu to ja jestem kucharzem? więc od popołudnia siedzę przy garach i kichcę danka na Wigilię i Święta.

Kolumny były bez kolców. O czym nie wiedziałem. Dokupiłem. Miałem Święta pświęcić rodzinie i wkręcić po Świętach ale raczej nie wytrzymam tak długo i rano wkręcę.

Myślę że kolce coś zmienią. Ktoś pisał że w budżetowy sprzęt nie warto inwestować w tzw. gadżety. Hmmm? Podstawki to także gadżet a ja jednak je kupiłem. Zrobiłem to już przy poprzednich kolumnach. Bez nich kolumny po prostu "skakały"  Przy poprzednim sprzęcie miałem kabel głośnikowy VDH Magnum -ciepłota i mięsko. Wymieniłem na XLO ULTRA 6. Interkonekt VDH the First - ciepełko. Wymieniłem na XLO Reference. Kable i granit nawet w budżetówce zrobiły robotę. Cóż nie poddaję się... będę próbował. Nauka, doświadczenia nie idą w las.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wit-told napisał:

Może się pomyliłem..... był doświadczony użytkownik o podobnym nicku i lubił pewne prowokacje....

jeśli się pomyliłem, to przepraszam, wszystko z Tobą ok, mój błąd;-(

Cieszę się. Napisałem na wstępie dlaczego szukam tutaj porad. A w późniejszej wypowiedzi że przez lata słuchałem muzyki a nie sprzętu. A w ostatniej wypowiedzi pisałem o moim małym doświadczeniu z gadżetami. Ale nie dziwię się że jesteś czujny. Różni ludzie piszą.

4 minuty temu, TomekL3 napisał:

Próbowałeś z innym wzmacniaczem? Ten Roksan mz jest za słaby.

Niestety nie miałem okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że wkręcenie kolców troszkę okiełzna rozlany bas, ale jeśli efekt jest tak duży, jak piszesz, to chyba rzeczywiście będzie tylko wymiana kolumn. To są chyba bas refleksy? Niektórzy producenci  dołączają nawet do głośników zatyczki do otworów bas refleks, żeby można było dostrajać je do pomieszczenia i preferencji użytkownika. Mógłbyś sam sobie wykonać takie zatyczki a'la korek do butelki i sprawdzić. Jeśli masz np. po dwa takie otwory w kolumnie, to większe pole do manewrów, poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pantagruel napisał:

Jestem przekonany, że wkręcenie kolców troszkę okiełzna rozlany bas, ale jeśli efekt jest tak duży, jak piszesz, to chyba rzeczywiście będzie tylko wymiana kolumn. To są chyba bas refleksy? Niektórzy producenci  dołączają nawet do głośników zatyczki do otworów bas refleks, żeby można było dostrajać je do pomieszczenia i preferencji użytkownika. Mógłbyś sam sobie wykonać takie zatyczki a'la korek do butelki i sprawdzić. Jeśli masz np. po dwa takie otwory w kolumnie, to większe pole do manewrów, poszukiwań.

Zatkałem już tylne. Myślę że kolce trochę zmienią. Teraz kolumna całym spodem stoi na podłożu i wali w podłogę. Przy kolcach będzie prześwit między spodem kolumny a granitem. Spróbuję także porad innych ktorzy mi odpisali. Po kolcach spróbuję podłożyć coś pod a raczej między podłogę a granit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, walcz! Są jeszcze takie podkładki pod kolce Acoustic Revive, SPU8 - u mnie działją, ale nie chodziło o "zebranie basu" tylko ogólną definicję, że tak powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zakończenie dnia.... słucham zaproponowaną płytę Rage against the Machine. Narazie yotubek ale już zamówiona w Fan Kielce? Syn posłuchał i pyta " tato Ty chcesz być raperem? Ty przecież Whitesnake." A ja mu na to " Synu od klasyki po heavy metal jest muzyka."  Niech się młody uczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WHITESNAKE39 napisał:

Dlaczego tak myślisz?

to po prostu bardzo dobrze nagrana płyta (zreszta pierwsza tego zespołu) i jest świetnym testerem dla systemów czy potrafią ja czysto zagrać, oddać  skoki dynamiki. Jak system zagra to płasko, ścianą - system do wymiany.... tyle i aż tyle ?
 

btw, jak już masz granity na panelach to kolumny odsprzęgnij od nich przy pomocy blutack, gumki szkolne czy nawet kulkami z plasteliny dla próby. Kolców nie stosowałbym. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemak napisał:

Nie wiem, jak były mierzone te zestawy w teście, ale dwunastodecybelowe podbicie basu to jest jakiś kosmos. Proponujcie dalej kable albo kolce, bo faktycznie mało jest korektorów bass/treble z takim zakresem na 100Hz ? 

Ale on chyba nie przedstawiał pomiarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

po przesadnym odizolowaniu od podłoża

Wydaje się, że kolumny powinny być zintegrowane jak najlepiej z podłożem, lecz bez możliwości przenoszenia drgań.

To bardzo trudne, wiem bo czyniłem doświadczenia z gramofonem, gdzie wydaje mi się że występują tożsame niektóre aspekty problemu.

Kolce są twarde więc integrują masę, posiadają minimalny kontakt wiec drgania nie przechodzą, jeśli kolce opierają się o dodatkową ciężką podstawę, ustawioną na miękko w stosunku do podłogi, masa kolumn nie jest już integrowana z podłogą.

Podstawę widziałbym ale całą przylegającą do podłogi poprzez wymyślny materiał, dość twardy ale stratny dla w.cz.

 

 

Tematyka dociążania kolumn od góry jest dość skomplikowana / pisałem na temat kierunkowości stron i azymutu płyt dociążających ich ogromnym wpływie na dźwięk w całym paśmie /.

 

Nie widziałbym dobrego i złego ustawienia, raczej po prostu inne preferencje.

Sam ustawiam jak tylko szeroko się da, gdyż słychać coraz więcej zdarzeń muzycznych.

Jeśli system jest dobry, gra sama muzyka, nie jesteśmy w stanie zlokalizować kolumn ani nie odnosimy wrażenia ograniczenia przestrzeni przez ściany.

Jeśli system jest dobry nie potrzeba tworzyć zbędnych bytów materii do poprawy akustyki.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 747 napisał:

Wydaje się, że kolumny powinny być zintegrowane jak najlepiej z podłożem, lecz bez możliwości przenoszenia drgań.

To bardzo trudne, wiem bo czyniłem doświadczenia z gramofonem, gdzie wydaje mi się że występują tożsame niektóre aspekty problemu.

....................
 

Jeśli system jest dobry nie potrzeba tworzyć zbędnych bytów materii do poprawy akustyki.

 

Dla mnie nie było do zaakceptowania, to jak jazda autem bez czucia nawierzchni
czucie jest dodatkowym doznaniem emocji, dla mnie oczywiście,
nie chodzi aby podłoga mi drżała a zeby emocjom dodać smaku 

----------------------

 

Prawie puste pomieszczenie dodaje pogłosy które tworzą echo
Akustyka pomieszczenia może nie tylko podbić i kumulować rezonansy w miejscu odsłuchu, może także wyciszyć części pasma
Akustyka i ustawienie bazy to bardzo ważna cześć układanki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Obecnie używam kabla XLO ULTRA 6

Posiadasz doskonały kabel, nie znajdziesz lepszego poza wyższymi modelami.

To hi endowy produkt, pomimo ceny.

Gra samą muzyką, cudowną paletą barw, z idealnie zsynchronizowaną microdynamiką, tworząc harmonię - bezcenną wartość w audio.

Jedyną alternatywą jest przewód Audioquest z miedzi polerowanej psc+.

Problem polega na tym, że fantastyczna jest miedź, a nie kabel jako kompletny produkt.

 

Wszystko inne zagra gorzej.

 

Przykro mi że nie pomogłem.

 

 

 

 

2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Dla mnie nie było do zaakceptowania

Mam mury 70 cm, ściany nośne, nic mi nie drga, nic nie rezonuje, 380 cm wysokości, mam drugie pomieszczenie w bloku, to przepaść pod względem właściwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość muru nie ma znaczenia, izolacja jest od pochlaniania

Ja tez mam w miarę grube ściany, chodziło mi o wibracje podłogi kolumn stojących 3,5m ode mnie 
Potrafię je odizolować ale dla mnie to wada, na koncercie tez odczuwamy mikro wibracje 
 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że złym czynnikiem w audio są drewniane podłogi albo różne panele drewnopodobne. Zwykłe kładzie się je na różnego rodzaju amortyzatorach, podkładach, izolacjach, które niwelują hałasy stukania podczas chodzenia i to wszystko dobrze działa, ale nie dla kolumn. Te stoją wtedy na niestabilnym, jakby "pływającym" podłożu i przekłada się to negatywnie na brzmienie. Czasem, szczególnie w starych kamienicach jak i wiejskich domach, bywa że drewniany jest też strop, tworząc rodzaj pudła rezonansowego i jeszcze bardziej osłabiając stabilność podłogi.

Nie wiem co doradzić jako lekarstwo na taki układ i nie wiem na ile pomoże podłożenie pod kolumny kamiennych płyt. Wtedy kolumna z płytą tworzą stabilną całość, ale razem stoją na "pływającym podłożu". Zdecydowanie lepiej, gdy strop jest betonowy, twardy i na tym podłoga z płyt kamiennych, gresowych czy jakichś płytek. To nie wyklucza zastosowania tzw podłogi pływającej, ale to jest coś innego niż "pływanie" kolumn na podłodze z paneli czy desek i jeszcze nie daj Boże na drewnianym stropie. Może gdyby użyć bardzo dużych i bardzo ciężkich płyt kamiennych, to może byłby dobry efekt. Należy pamiętać, że 1m2 płyty kamiennej o grubości 1cm to ok 30kg wagi, czyli płyta 1m2 o grubości 6cm = 180 kg. Ale może to zadziała i zniweluję negatywny wpływ "miękkiej" podłogi.

Mam też wrażenie, że użycie pod kolumny miękkich amortyzatorów jak guma czy jakieś inne miękkie materiały, może być szkodliwe i pogłębi negatywny wpływ podełogi z paneli czy drewna, na drewnianym stropie. Kolce zwykle lepiej się sprawdzają. Nie przenoszą drgań, a jednak kolumny stoją na twardo. Problem tylko na czym stoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Akustyka i ustawienie bazy to bardzo ważna cześć układanki

Nie mam teraz narzędzi by to podważyć, ale innowacje techniczne o strukturalnie fundamentalnym znaczeniu obalają mit akustyki jako obszaru szczególnej troski.

Wymieniam ..trafo w wzmacniaczu i ...

Wymieniam duży bank kondensatorów w wzmacniaczu i ...

Następuje skokowy przyrost gęstości prądu w układzie - jest po zawodach.

To pokazuje właśnie Relentless, dziesiątkuje konkurencję, z mojej perspektywy szukanie ustawień by grało, jest drogą bezsensowną, właściwą - poszukiwanie wzmacniacza.

Wydaje mi się że fatalnie ustawiony system na D'Agostino zagra o niebo lepiej, niż wytwór marzeń wielu konstruktorów, zaraz po wykonaniu najlepszej adaptacji akustycznej.

Wszystkie moje osobiste doświadczenia na to wskazują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest parkiet przyklejony na beton 
słał któryś z was kiedyś na scenie ?
 

3 minuty temu, 747 napisał:

Nie mam teraz narzędzi by to podważyć, ale innowacje techniczne o strukturalnie fundamentalnym znaczeniu obalają mit akustyki jako obszaru szczególnej troski.

Wymieniam ..trafo w wzmacniaczu i ...

Wymieniam duży bank kondensatorów w wzmacniaczu i ...

Następuje skokowy przyrost gęstości prądu w układzie - jest po zawodach.

To pokazuje właśnie Relentless, dziesiątkuje konkurencję, z mojej perspektywy szukanie ustawień by grało, jest drogą bezsensowną, właściwą - poszukiwanie wzmacniacza.

Wydaje mi się że fatalnie ustawiony system na D'Agostino zagra o niebo lepiej, niż wytwór marzeń wielu konstruktorów, zaraz po wykonaniu najlepszej adaptacji akustycznej.

Wszystkie moje osobiste doświadczenia na to wskazują.

To co sugerujesz to "korekcja", aktywna korekcja się dopasuje ale straci na dynamice, a na chybił trafił to jak w lotto

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Grubość muru nie ma znaczenia, izolacja jest od pochlaniania

Ja tez mam w miarę grube ściany, chodziło mi o wibracje podłogi kolumn stojących 3,5m ode mnie 
Potrafię je odizolować ale dla mnie to wada, na koncercie tez odczuwamy mikro wibracje 

 

Grubość ma znaczenie tak jak i lokalizacja.

Jestem już stary, słuchałem tego samego zestawu kontrolnego w ..wielu miejscach, dekadę temu, na wsi, za miastem etc.

To są przepaści razy 10 000.

 

Podłogi są różne, stąd pewnie mamy różne doświadczenia.

 

 

Nie mieszałbym żadnych, absolutnie żadnych doświadczeń z wrażeń muzyki słuchanej na żywo, z absolutnie czymkolwiek co dzieje się w pomieszczeniu odsłuchowym podczas jej reprodukcji.

To zbyt odległe światy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

U mnie jest parkiet przyklejony na beton 
słał któryś z was kiedyś na scenie ?
 

No wiem, zwykle jest drewniana i pusta z dołu, ale na scenie grają muzycy, tworzą muzykę i używają instrumentów zwykle drgających obudowami. To element tworzenia muzyki. A w domu gramy muzykę na kolumnach, które nie są instrumentami i mają za zadanie tylko odtwarzać muzykę. Obudowy nie powinny drgać. Świat tworzenia i świat odtwarzania muzyki, to zupełnie inne światy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

słał któryś z was kiedyś na scenie

Tak jak napisałem wyżej - świat reprodukcji rządzi się innymi prawami niż cokolwiek co następuje kiedy ta sama muzyka grana jest na żywo gdziekolwiek i jakikolwiek jej rodzaj.

Niczego nie jestem tak pewien jak takiego stanu rzeczy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.