Skocz do zawartości
IGNORED

Klony / podróbki / "repliki" wzmacniaczy ACCUPHASE - co o nich sądzicie?


Tweeter2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co sądzicie o klonach wzmacniaczy, końcówkach mocy bazujących na produktach firmy Accuphase??? ?

Jest tego mnóstwo. Wpadłem przypadkiem na jedną ofertę, a okazuje się, że jest tego sporo na rynku. Są polskie kopie i oczywiście w kraju nie przestrzegającym żadnych patentów i norm, umów robi się je hurtowo na linii produkcyjnej ?

Na Aliexpressie klon A60-ki, to koszt rzędu 2500-3000 zł z wysyłką.

Jak zawsze pojawia się pytanie, jak wierne są to kopie?? Cena Accuphase oryginalnego może być trochę przesadzona, ale jak bardzo? Komponenty swoje kosztują -> Jak do klonów trafiają zamienniki, tańsze i gorszej jakości, to trudno nazwać wierną kopią.  Na ile te klony odbiegają od oryginału?

W ogłoszeniach wyczytałem, że powstające w Polsce kopie mają parametry oryginalnych Accuphase. Są to produkty m.in. Pana Grzegorza. Póki co nie znalazłem wiele o nich informacji.

Chinole się chwalą, ze ich wzmacniacz do 20W działa w klasie A, później AB.

Ktoś słuchał? Posiadał? I może opisać swoje wrażenia?

Dzięki!

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

--

KIlka ofert:


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Accuphase P7100 klon 1/1 Końcówka mocy High-End Wrocław Krzyki • OLX.pl


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Końcówka mocy DIY topologia Accuphase E450 nowa cena Dąbrowa Górnicza • OLX.pl


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Accuphase P7100 (klon) Mielec • OLX.pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Co sądzicie o klonach wzmacniaczy, końcówkach mocy bazujących na produktach firmy Accuphase??? ?

Powinno się za takie rzeczy wsadzać do więzienia.

Sprzedającego i kupującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rochu napisał:

Powinno się za takie rzeczy wsadzać do więzienia.

Sprzedającego i kupującego.

Słuchanie rzępolenia muzycznego nie jest zbyt poważnym zdjęciem, aby się tym tak mocno przejmować. Do więzienia powinno się wsadzać za ściemę i wodolejstwo audiofilskie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rochu napisał:

Powinno się za takie rzeczy wsadzać do więzienia.

Sprzedającego i kupującego.

W Chinach podrabia się na wielką skalę dziesiątki, a może setki tysięcy produktów z Europy, USA czy Japonii i jeszcze nikomu w Chinach włos z głowy nie spadł. A są to podróbki niemal 1:1, bo o produktach w których zerżnięto rozwiązania konstrukcyjne, technologię produkcji a mają nieco inny design, nazwę, itd. to nawet nie wspominam. Chińczykom zawdzięczamy "Virus Made in China", mieli też udział w fałszerstwach wyborczych Bidena w USA (polecam Radio WNET) i nie zostali za nic rozliczeni. I raczej nie zostaną :)

Co do klona AccuPhase za 12 tys. zł - ten robiony w Polsce jest podobno montowany w dużej części na japońskich komponentach, więc to ma tłumaczyć jego cenę.

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Jak do klonów trafiają zamienniki, tańsze i gorszej jakości, to trudno nazwać wierną kopią.  Na ile te klony odbiegają od oryginału?

Do podrobek trafiaja podrabianej czesci. Na innym forum ktos sobie podrobke dartzella kupil. Pomierzyl kondensatory I okazalo sie ze maja pojemnosc mniejsza niz powinny. Kupujac podróbki tylko ukradziony znak towarowy doetajesz, nic wiecej. Ja kradzieza sie brzydze I za ten zlom 200 zl bym nie dal. Ale sa tu tacy ktorzy cale systemy buduja na podrobkach??? I sie jeszcze chwala. Wstydu niektórym brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak Accuphase 7300 kosztuje ponad 85 tys. zł. A kopia starszego 7100 kosztuje 12 tys. zł to nawet licząc złodziejskie unijne podatki / haracze i chciwość producenta, to kopie / klony są coś za tanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie musisz mieć tego Accuphase 7300?

Nie przypuszczam.

Może lepiej skup się na tym co jest w twoim zasięgu finansowym. Nie będziesz miał powodów do frustracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W relacji cena/jakosc sa okej, lecz obok accuphase to nigdy nawet nie staly, wiec kupno tylko dlatego ze w opisie ma "topologia accuphase" mija się z celem.

Elementy mogą być japońskie ale z tymi z accuphase nie maja nic wspólnego poza nazwa, dostepne w sieci schematy maja błędy wiec o wiernej kopii schematu rowniez mozna zapomnieć.

 

Jak koniecznie chcesz mieć accuphase to w okolicy tych 12 tys mozesz szukać koncowki p-500 lub integry e-407, za nieco więcej e-550

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rochu napisał:

A koniecznie musisz mieć tego Accuphase 7300?

Nie przypuszczam.

Może lepiej skup się na tym co jest w twoim zasięgu finansowym. Nie będziesz miał powodów do frustracji.

Jasna sprawa, nie muszę mieć. Na razie zostanę przy swoim Onkyo ?

Mnie bardziej interesowało po prostu na ile udały się te klony "garażowym majsterkowiczom".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Do podrobek trafiaja podrabianej czesci. Na innym forum ktos sobie podrobke dartzella kupil. Pomierzyl kondensatory I okazalo sie ze maja pojemnosc mniejsza niz powinny. Kupujac podróbki tylko ukradziony znak towarowy doetajesz, nic wiecej. Ja kradzieza sie brzydze I za ten zlom 200 zl bym nie dal. Ale sa tu tacy ktorzy cale systemy buduja na podrobkach??? I sie jeszcze chwala. Wstydu niektórym brakuje

Coś Ty taki obrzydliwy, przecież Twoja Japonia na potęgę kopiowała po wojnie wszystko co się dało. Silnik, rower, majtki ktoś wymyślił, a potem inni to kopiowali. Kupiłem w!aśnie sobie skopiowanego smartwatcha firmy Xiaomi (nie mam pojęcia kogo skopiowali) i jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze słuchaweczki Transmart (kopia chyba Apple) i też jestem happy i się nie wstyczę ? Niech ta Twoja Japonia wstydzi sie za wywołanie wojny i ludobójstwo, którego sie dopuszczała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Mnie bardziej interesowało po prostu na ile udały się te klony "garażowym majsterkowiczom".

Pytanie dlaczego ten ktos sprzedaje ta podrobke accuphase Skoro to 1do 1? I tak tanio? Odpowiedz, nie gra to jak oryginal. A inny powod po za etycznym nie kupowania podrobek czy klonow jest trudno sc odsprzedazy. Co widac po tym klonie 7100 co juz wisi troche. 

Godzinę temu, marian.ch napisał:

MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN !!!

Jestem za. Ja Chinczykowi na kradziezy nie dam zrobic. Niczego na aliexpress nie kupuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarkM napisał:

Niech ta Twoja Japonia wstydzi sie

Co mnie obchodzi co Japonia robila 80 lat temu. Inny rzad, inni ludzie. Moze jeszcze tez mam nie sluchac niemieckiej muzyki np Kraftwerk bo tez nas napadli I wywolala wojne? Lepiej zamiast w kolko ogladac dokumenty o zbrodniach wojennych z przed 80 laty, chyba ze cie to podnieca to juz nie ma rady, zainteresuj sie ludobojstwem jakie chiny popelniaja OBECNIE na Ujgurach. O obozach koncentracyjnych, przymusowej sterylizacji it'd.Ale zapewne o tym nie wiesz ogladajac w kolko Gwalt na Nankinie z ktorym obecna generacja Japonczykow nie ma nic wspolnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarkM napisał:

Niech ta Twoja Japonia wstydzi sie za wywołanie wojny i ludobójstwo, którego sie dopuszczała.

Japonia podczas 2 Wojny Światowej to pikuś.  Ba, Hitler i Stalin razem wzięci to aniołki w porównaniu z Chińską Republiką Ludową. 70-100 mln śmiertelnych ofiar Komunistycznej Partii Chin, setki milionów przymusowych aborcji, prześladowania mniejszości narodowych, religijne, polityczne, niewolnicza praca...itd,itp. Najbardziej zbrodnicze państwo w dziejach ludzkości, do tego złodzieje i bandyci gospodarczy...i COVID 19. Niech szlag trafi chińskich komunistów i ich jedwabny szlak !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega MarkM jest zagorzalym komunista, stad jego bezkrytyczne spojrzenie na chiny I atak na Japonie. Nie dziwilbym sie ze mysli ze chiny to aniolki sa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Na ile te klony odbiegają od oryginału?

Zasadnicza kwestia, klon nie odbiega od oryginału. To co jest oferowane u czajników, nie jest klonem, kopią tylko tanim upodabnianiem się. Ani układ (przynajmniej w całości), ani elementy, ani (co chyba w tym momencie jest najważniejsze) nazwa nie są kopiowane.

17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

W ogłoszeniach wyczytałem, że powstające w Polsce kopie mają parametry oryginalnych Accuphase. Są to produkty m.in. Pana Grzegorza. Póki co nie znalazłem wiele o nich informacji.

Faktycznie, widziałem jakieś urządzenia które no... robiły wrażenie ale bez analizy ze schematem oraz listy części nie można nic więcej powiedzieć. No i cena z lekka była odmienna od tego co oferują skośni więc pewnie coś może za tym iść.

17 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Ktoś słuchał? Posiadał? I może opisać swoje wrażenia?

Dzięki!

Nie, ale są ciekawe urządzenia skośnych które też działają w klasie A, niektóre xindaki, jest też marka XTZ czy jakoś tak, cena calkiem znośna nawet jak na zakup w ciemno a nie jest to jakieś naciąganie na podobieństwo do legend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, Bumpalump napisał:

W relacji cena/jakosc sa okej, lecz obok accuphase to nigdy nawet nie staly, wiec kupno tylko dlatego ze w opisie ma "topologia accuphase" mija się z celem.

Elementy mogą być japońskie ale z tymi z accuphase nie maja nic wspólnego poza nazwa, dostepne w sieci schematy maja błędy wiec o wiernej kopii schematu rowniez mozna zapomnieć.

 

Jak koniecznie chcesz mieć accuphase to w okolicy tych 12 tys mozesz szukać koncowki p-500 lub integry e-407, za nieco więcej e-550

 

 

Przede wszystkim wpływ na dźwięk ma trafo, topologia, sposób prowadzenia ścieżki i okablowania wewnątrz urządzenia, typ i firma kondensatorów. I tymi elementami można zmienić brzmienie diametralnie. W każdym kierunku. Więc nawet gdyby mieć schemat 100% skopiowany (a jego nie ma nikt) to inne elementy zdeterminują inny dźwięk. Kolejna sprawa - miałem przyjemność rozmawiać z głównym inżynierem Accuphase - pytałem go o "audiofilskie" elementy i co o nich myśli. Jego odpowiedź była taka, że proces produkcyjny ich urządzeń polega głownie na tym by mierzyć porządne (ale nie audiofilskie) elementy elektroniczne i przykładowo w miejscu gdzie potrzebny jest jakiś parametr kondensatora, z partii kilkudziesieciu wybrać takie które najlepiej odpowiadają, oraz jednocześnie sparować jak najbardziej zbliżony do drugiego kanału. Oczywiście mógł to być tylko marketing, ale ja osobiście uważam, że może być w tym sporo prawdy.

Zresztą lat temu kilka, pamiętam jak forumowicz "Jaskiniowiec" coś próbował sklonować Accuphase i mieli chłopaki zagadkę jak to możliwe, że jakiś tam tranzystor nie miał odpowiedni dużego prądu, a na rozbieranych fotach i w schemacie go widzieli... I mierzyli oryginał i tam prąd był duży, a w klonach nie. Część z Nich zastąpiła innym tranzytowem zmieniając układ, ale kilku z nich wpadło na podobny pomysł i ściągnęło z Japonii ORGINALNĄ partię tych tranzystorów i wyselekcjonowali te najmocniejsze i w ten sposób udało im się odtworzyć oryginał w tej jednej małej części. A ile po drodze ominęli? Przecież wewnętrznych wytycznych Accuhase jakie elementy jak selekcjonować w sieci nigdzie nie ma...

Zresztą taki schemat potwierdza też sposób naprawy urządzenia w Accuphase. Do Japonii serwisant wysyła numer seryjny urządzenia i tam sprawdzają w archiwum jakie były pomiary poszczególnych elementów urządzenia (całych układów, np. płytki końcówki mocy). Następnie wysyłają nową płytkę np. końcówki mocy, zbliżoną pomiarami do tej jaka była w oryginale. Nie uznają wymiany pojedynczych (uszkodzonych) elementow, tylko całe, pomierzone układy. W skrajnych przypadkach, gdy dotyczy to sprzętów 20-30 letnich to pomimo np. uszkodzenia jednego kanału, serwis wymaga by wymienić oba, bo nie są w stanie dobrać już układów o zbliżonych parametrach. Co mnie w tym wszystkim najbardziej zdziwiło, to serwis takich urządzeń w autoryzowanym serwisie był zaskakująco niski, biorąc pod uwagę, że dostawało się całe oryginalne, nowe układy. Warunek: dowód zakupu, oraz serwisant musi odesłać uszkodzony element do Japonii.  

 

 

13 godzin temu, Audio.Japan napisał:

12 Tys za klona accuphase... Ja wolalbym dolozyc I kupic Jakis oryginal accuphase. 

Za 12 tys to używkę kupisz bez dokładania. A 2-3 miesiące temu widziałem na FB ogłoszenie E550 (kilkuletni, najwyższy model Integry A klasowej Accuphase) za 15 tys. Idealny stan, kartony, dowód zakupu, pierwszy właściciel, może nawet dałoby się coś utargować (chciaż cena i tak dobra)... Nawet jako lokata kapitału, prawdopodobnie za 2-5 lat uda się odzyskać 90% kwoty... Zresztą za sam wygląd tych chińskich podrób to się odechciewa. Jeśli tak nieudolnie skopiowali wygląd, to jak tragicznie musi być skaszaniony układ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, plastik1989 napisał:

za sam wygląd tych chińskich podrób to się odechciewa. Jeśli tak nieudolnie skopiowali wygląd, to jak tragicznie musi być skaszaniony układ... 

Nie zawsze. Czasem potrafią bardzo estetycznie skopiować: 
HTB1s7iFKpXXXXcxXpXXq6xXFXXXX.jpg?size=1
Szacun za umiejętności, szkoda że w podły sposób wykorzystywane ☹️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, McGyver napisał:

Nie zawsze. Czasem potrafią bardzo estetycznie skopiować: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Szacun za umiejętności, szkoda że w podły sposób wykorzystywane ☹️

No, ten też fajny:

image.thumb.png.486df1d4e2ff53ac4c6fe1b65954326e.png

Jakby dorzucili trochę czarnej foli samoprzylepnej to mogliby sprzedawać jako 2 w 1. Jak zostawisz złoty kolor to masz "Accuphase" a jak przykleisz czarną folię na front to wyjdzie "Mcintosh". Obie marki lubię, to w sumie mogłby być coś dla mnie! ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ja z kolei znam np serwisantów z PIA, oni tez potwierdzaja selekcje elementów, ja serwisujac te urzadzenia tez to potwierdzam, tam nic nie jest pozostawione przypadkowi.

Co do serwisu w JP, bardzo ciezko od nich cokolwiek nawet kupic, bez znajomosci sie praktycznie nie da, niemieckie PIA zreszta tez nie serwisuje oficjalnie urzadzen innych niz te kupione na ich rynku, z kolei nie ma problemu z pozykaniem dokumentacji, tak jakby byli swiadomi bledow w nich zawartych i tego, ze bez odpowiednich elementow nie da sie skopiowac ich urzadzen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, plastik1989 napisał:

Za 12 tys to używkę kupisz bez dokładania. A 2-3 miesiące temu widziałem na FB ogłoszenie E550

Wlasnie. Niektorzy maja dziwny pociag do podrabianego zlomu z aliexpress. Nie wiem od czego to zalezy. Trudno mi to zrozumiec. Podrabiany accu w cenie oryginal I jeszcze jeden z drugim sie zastanawia czy kupic ??? to trzeba miec popaprane myslenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tyczy nie tylko Accu.

Jakiś czas temu na tym forum jakiś knypek przechwalał się podrabianymi kablami z Chin. Z tego co pamiętam, dla wielu taki wybór nie stanowił problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 09:40, marian.ch napisał:

MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN !!!

Marian Twój nad też jest robiony w chinach więc wywal go za okno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kucykall napisał:

Marian Twój nad też jest robiony w chinach więc wywal go za okno ?

Zgadza się, ale chińczycy zarobili na nim uczciwie i nie każda wydana na niego złotówka trafiła w łapska chińczyków i komunistycznej partii chin w odróżnieniu do podróbek z alii itp. Podróbki (klona) nie kupiłbym nawet za grosika. Od złodziei i paserów trzymam się z daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Wlasnie. Niektorzy maja dziwny pociag do podrabianego zlomu z aliexpress. Nie wiem od czego to zalezy. Trudno mi to zrozumiec. Podrabiany accu w cenie oryginal I jeszcze jeden z drugim sie zastanawia czy kupic ??? to trzeba miec popaprane myslenie

No trzeba...

Ale ogólnie nie rozumiem tego, bo nawet gdyby ktoś dostał za darmo taką końcówkę mocy jak p7300 - to co, Jego życie się zmieni o 180 stopni? Każdego dnia rano będzie czuł ekstazę? Przecież to tylko wzmacniacz, jak każdy przedmiot użytkowy nie powinien być droższy niż mały % rocznego dochodu, nie powinno też się popadać w jakąś ekscytację zwykłym przedmiotem. Nie wiem czy to normalne śnić o takim sprzęcie, zapożyczać się, albo kupować jakieś tandetne podróby jako substytut... 

Przecież, nawet gdyby ktoś już go dostał za darmo, razem z karpiem z biedronki, to i tak dużo z tego nie wyniknie, bo oprócz końcówki mocy trzeba odpowiednie duże pomieszczenie, fajnie jakby to było w jakimś konkretny stylu urządzone, kolumny które będą odpowiednim towarzystwem i tak dalej. Zresztą sama końcówka mocy to pikuś, bo z mojego doświadczenia z tymi sprzętami, jednoznacznie wynika, że dźwięk zdeterminowany jest przez dedykowany preamp i bez niego ani rusz z jakąkolwiek końcówka Accuphase, a koszt takiego preampa jest jeszcze wyższy niż końcówki mocy... I co wtedy, preampa też będzie się szukać na Aliexpress??? 

To naprawdę tak ciężko wydedukować, że koniec końców, właśnie dla takiej osoby idealnym rozwiązaniem byłaby integra używana, skoro już tak marzy o Accu? A gdyby dalej zacząć się zastanawiać, to naprawdę da się sensownie sprzęty kupić za racjonalne pieniądze. Pare miesięcy temu (głupota moja, że nie kupiłem) poszedł za jakieś 8 tys złotych dzielony zestaw Roksan z serii Caspian. Sprzęt kilkuletni, ale w dniu swojej premiery klasyfikowany jako "hi-end", zestawiany w konkurencji z dzielonymi zestawami Mcintosha (które dziś second hand kosztują 25 tys), wykonany fantastycznie, a cena tego Caspiana to 25% nowego. Stan wizualny i techniczny mz idealny, nie było żadnego haczyka. Ma parę lat ale to nie jest jakiś dziadek jeszcze  Gra na tyle dobrze, że dla wielu osób mógłby to być sprzęt docelowy i wcale nie trzeba sprzedawać nerki ani kupować podróbę z Chin... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dalej, kilkuletnie NADy z serii Masters. Są to bardzo dobrze grające sprzęty, a główna ich bolączka jest taka, że NAD przechodził z serii tanich urządzeń od razu do Hi-end w serii Masters i ich klientela nie za bardzo podłapała temat. Więc rynkowo sukces wielki to może nie był, ale sprzęty obiektywnie patrząc były dobre. Za drogie jak na swój target, ale dobre. Natomiast dziś zdarzy mi się przetrzeć oczy ze zdumienia jak widzę, że za kilka tysi schodzą te NADy MAsters, a nowe kosztowały kilkaście - kilkadziesiąt tysięcy. W takich cenach to prawdę sensowny zakup. 

Jak ktoś chce lampę, to za kilka tysięcy kupuje używanego Unison Research ze średniej półki, a najwyższe modele za kilkanaście tysięcy. I długo można by tak jeszcze wymieniać i za cholerę nie widzę najmniejszego sensu kupowania podrób z Chin... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy o jednym fakcie to chińska cywilacja jest starsza od naszych i to my kopiowaliśmy ich wynalazki więc ostrożnie z ocenami tym bardziej że większość firm tam produkuje i wtedy nikomu nie przeszkadza wyzysk ludzi do pracy itd a co za tym idzie producenci ci obniżając znacznie koszty wykonania nie obniżają cen sprzedaży . Należy się zastanowić kto nas jako klientów bardziej naciąga chińczycy którzy sprzedając nam towar mają kilka do kilkunastu procent marży czy firmy które produkują swoje towary w tych samych fabrykach w chinach mają tej marży niejednokrotnie kilkaset procent? Żeby nie było nie popieram kradzieży intelektualnej ani żadnej innej ale to nie są klony tylko produkty podobne do markowych nie mają ich mazwy ani logo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.