Skocz do zawartości
IGNORED

Stan SACD


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy ilu uczestnikow naszego forum:

 

- posiada odtwarzacz SACD

- planuje kupno odtwarzacza SACD

- kupuje plyty SACD z mysla oprzyszlym kupnie odtwarzacza SACD

 

 

Odpowiadajac na te pytania: Posiadam Sony SCD-C555ES. Moje pierwsze plyty SACD kupilem wczesniej niz odtwarzacz. Ostatnia plyta SACD kupiona : Norah Jones "Come Away With Me".

Moje stanowisko: nawet jesli zdarzy sie SACD nie bedzie formatem ktory zastapi CD, jest juz ponad 1200 SACD w wiekszosci wspaniale brzmiacych. Jest wiele bardzo ciekawych tytulow. Jesli chodzi o muzyke klasyczna i jazz to jest z czego wybierac. Brakuje mi innych rodzajow muzyki, szczegolnie szeroko pojetej muzyki alternatywnej. Optymistyczny akcent: ceny odtwarzaczy nie sa juz tak wysokie jak to bylo kilka lat temu.

 

Pozdrawiam,

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SCD-777ES (kupiłem nie tylko ze względu na SACD). W przyszłość formatu nie bardzo wierzę, moim zdaniem pozostanie to tzw. "audiofilski format". Płyty DSD kupuję gdy coś mnie interesuje, SACD napewno nie jest wystarczającym powodem do kupienia czegokolwiek. Tytuły dubluję w stosumku do już posiadanych tylko wtedy gdy nie jestem zadowolony z jakości cd.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną płytę Time i słucham jej okazjonalnie u znajomego.

Natomiast i owszem przymierzam się do kupna SACD, jeszcze czekam bo ceny wciąż spadają,

ale wydaje mi się ,że będzie to standard tylko i wyłącznie dla takich postrzeleńców jak my.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x NIE, póki co. Inna rzecz, że nie robiłem jeszcze żadnych porównań. W każdym razie na ewentualnośc kupowania płyt od nowa patrzę z dużą niechęcią. Chyba, że zaczną dawac rabat, tzn. oddaję swoją oryginalną płytę CD i dostaję SACD, powiedzmy za 25% ceny :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jozwa maryn/zbig

(Konto usunięte)

He he, panie dzieju... Wtedy to i ja bym sie szarpnal. Na razie nie stac mnie na SACD porownywalnej jakosci do mojego CD playera. A te 1000 tytulow to jaki bedzie promil calosci rynku? Czyli odpowiedz brzmi - z tym co mam moge bez pospiechu czekac az SACD ustabilizuje sie jako jedyny standard (czego mu zycze, bo dobry jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą płytę SACD dostałem od znajomego ("ty jestes audiofil to spodoba Ci się taki prezent"). Był bardzo zdziwiony gdy dowiedział się, że nie da się jej u mnie odtworzyć. I nie daje się do dziś bo odtwarzacza SACD póki co nie mam. Natomiast zdarza mi się kupić hybrydę CD/SACD.

Zakup odtwarzacza - chciałbym ale chyba nieprędko. Może jakiś dobry uniwersalny SACD/DVD-A (wyszła ponoć ciekawa Yamaha, Linn niestety jest poza zasięgiem :b) bo i jakas płytka DVD-A może się trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCAD niewątpliwie niesie więcej wyrafinowanej informacji ale kluczową kwestią jest to co mamy za źródłem aby odpowiednio odczuć ten format. Mam Staxa 4040 i przymierzam się do Sony SCD-333ES Swoboda, jest podobno absolutnie smaczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo 4000 euro ja mam na razie 2500 i czekam aż trochę ostygnie. Połączenie Staxa z dobrym żródłem jest zabójcze. Jak nie masz kasy to lepiej nie słuchaj takiej kombinacji.

Ja jestem ciągle na psim źródle bo zbieram na to właściwe ... to się chyba nigdy nie skończy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda Swoboda różni się jak diabli - ale musisz sam posłuchać. Stax to odrazu czyta i tyko łzy w oczach. A co on tam w środku poprzestawiał nie wiem ale udręki mi przysporzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby być ścisłym to słuchałem osobiście paru CD i DAT Swobody (oczywiście Sony) tego SCAD kumpel mi opisywał przy flaszce a że wie jak cierpię to sobie nie żałował opisów. Ale faktem jest że ten model jest wysoko oceniany - np. AUDIO (Niemcy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem na strone Swobody, ale wszystkie informacje sa tylko po niemiecku. Niestety moja znajomosc tego jezyka ograniczona jest do kilku koled.

Dla znajacych niemiecki:

www.swobodaaudio.de

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac na pytania odnosnie SACD - nie,nie i jeszcze raz nie ... przynajmniej dopoty dopoki nie bedzie mozna w sklepie nabyc porzadnego playera za 2000 zl , nagrywarki za 500 zl ;-) a nowe wydania nie beda sie ukazywac w pelnym wyborze za max 40 zl . Kiedys plyty winylowe mozna bylo nagrac na CC . Po sprzedazy LP i CC - kupilem CD ktory wcale sie nie okazal " perfect sound forever" a moja plytoteka rosla w tempie 1 CD na kwartal aby dopiero po 10 latach - m.in. za sprawa CDR rozbudowac kolekcje . Jesli promotorzy SACD nie podchwyca pomyslu Zbiga to szanse na upowszechnienie sie formatu sa srednie. Kilkakrotne placenie za ta sama muzyke w kilku wersjach moga zaakceptowac jedynie fani "Dark Side of the Moon" posiadajacy juz ( CC,LP,CD,DVD-A,SACD) ze swoja ulubiona muza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek2

(Konto usunięte)

Jestem posiadaczem odtwarzacza Sony SCD-XA333ES , moj stan posiadania plyt SACD okolo 80 egz.Moim zdaniem format SACD jest przyszloscia w zapisie dzwieku.Choc jak na razie ceny dobrych odtwarzaczy sa wysokie . I nowych plyt przybywa bardzo powoli.Czas pokaze co z tego bedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SACD, a gdybym miał wybierać pomiędzy formatem DVD-A i SACD (także MC), to wybrałbym ten drugi. Ale zgadzam się, że jeszcze jest "za wcześnie". Na stronie Pink Floyd (www.pinkfloyd.co.uk) w części poświęconej reedycji DSOTM, jest między innymi wypowiedź Jamesa Guthrie, który uważa, że jednak SACD jest formatem przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę zabawię się w futurologa audio.

 

Będzie tak. Zwykłe SACD się raczej nie przyjmie, bo różnica pomiędzy nim a CD jest dla stanowiącego 99% rynku zwykłego melomana słabo uchwytna i raczej nieistotna. Natomiast spodziewam się, że wraz z rozwojem i upowszechnianiem się kina domowego atrakcją stanie się SACD Multichannel, gdyż dźwięk wielokanałowy od stereo odróżni każdy posiadacz słuchu pierwszego stopnia.

 

Czy realizacje SACD Multichannel będą zapewniały lepszy dźwięk w stereo niż CD, Bóg raczy wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Maja prawo. W przeciwienstwie do DVD-A, rejestracje wielokanalowe SACD nie maja obnizonej rozdzielczosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A to dobrze sie sklada, wlasnie wczoraj kupilem jedna sztuke. Reedycja "Coltrane - Jazz", na licencji Atlantoc Records, i do diabla, tansze niz ten sam CD w sasiednim sklepie! I takich rzeczy to ja juz nie rozumiem kompletnie, tj. rozumiem, ale mi sie nie podobaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek>jozwa maryn

(Konto usunięte)

Wydawcy winyli "zachowuja rynek".

 

Sprzedawcy srebrnych krazkow "odbijaja" sobie biezace koszty: reklam, kampanii promocyjnych, gwiazdorstwo swoich "gwiazd", etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach czekania na umocnienie pozycji SACD buszuję w antykwariacie muzycznym Muzant w W-wce i kupuję winyle - ostatnio Oscar Peterson solo na płycie Verve i kwartety Stana Getza z przełomu 1949/50 (mono oczywiście) nie pamiętam wydawcy. Ten Muzant ma niezły mikroklimat - piwniczka bez okien, sterty i rzędy płyt, a po wizycie wychodzisz lekko zakurzony :) Ceny w przypadku fajnych płyt nie są niestety szczególnie niskie. Obsługa fachowa i pomocna. Zainteresowanym szczerze polecam to miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac wiec 2 kierunki rozwoju - z jednej strony wielokanalowy dsd wysokiej rozdzielczosci z drugiej monofoniczny vinyl - najlepiej z lat 50-tych ;-) Wobec braku perspektyw na upowszechnienie sie zadnego z w/w formatow wydaje mi sie ze CD bedzie dryfowal miedzy falami nostalgii i hi-tech jeszcze dluuugo jako spelniajacy wymogi jakosciowe normalnych ii funkcjonalny format zapisu muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można podsumować ten wątek :)

W tym sensie CD stanowi oczywiście mainstream.

A Getz to reedycja, tyle że nagranie monofoniczne. Byłem zaskoczony, że tak dobrze słuchać ustawienie muzyków - głębię sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek: jesli mozesz wlaczyc "mono" w swoim sprzecie to zrob to sluchajac monofonicznej plyty. Jakosc dzwieku sie jeszcze poprawi.

 

Co do przyszlosci SACD to bedzie przez dlugo jeszcze sluchane przez milosnikow muzyki i do tego dobrze brzmiacej.

 

CD to mianstream i pozostanie takim jeszcze przez jakis czas. Jednak nie byloby tego forum gdybysmy byli zadowoleni z tego co stanowi mainstream w sprzecie audio. Nie jest dla mnie logiczne sluchanie mainstream medium czyli CD, na sprzecie lepszej jakosci i oczekiwanie state of the art dzwieku. Ostatnie 20 lat udowodnilo ograniczone mozliwosci CD. Ratujmy sie jak mozemy. Chwytajmy sie za SACD, winyle czy nawet DVD-Audio, wszstko to jest lepsze niz CD.

 

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w dazeniu do muzycznej nirwany!

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jakaś moda na cytaty angielskie ? to ja zacytuję z forum TNT

 

> Are there any plans to do reviews of SACD players, or perhaps so-

>called "universal" players?

 

No plans of this kind. Actually we have a LOW interest on new digital

formats and no interest in supporting one of the two "parties"

against the audiophiles' right to get good Music and not hype.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeżyłem już sporo formatów; kaseta ,szpula, winyl a teraz od 10 lat używam CD. mogę wrócic do winyla i kasety(mam ich sporo) bo sa dźwiękowo OK, ale o żadnych nowych formatach nie chcę słyszeć. Uwazam ,że jest to naciaganie i

czyste złodziejstwo: może mam kupowac te same płyty w innym formacie? a za 10 lat albo lepiej 5 będzie jeszcze nowszy i lepszy format i znowu będe placił za to samo któryś raz?

Ja po prostu nie planuję nowych formatów ,ja po prostu do konca życia planuje (tak,tak) słuchac CD,(jak Bozia pozwoli to pożyję ze 20-30 lat)

sadzę że nawet jak za jakis czas nie będa produkowane CD playery (no bo ile taki player może żyć? z 10 lat?)i jak mi padnie jeden to i tak będą dostępne w takiej czy innej formie(DIY, części, ) podobnie jak gramofony dzisiaj...

tak więc bardzo przypadła mi odpowiedź Lucio Caceddu..."against the audiophiles' right to get good Music"...

tak,tak ,złodzieje i "postępowcy" z babilońskich molochów wypierdalajcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.