Skocz do zawartości
IGNORED

Stan SACD


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Nowatorstwo, ok. Ale jak Twój powyższy wpis ma się do tego, że "Jak by nie patrzeć 99% światowego audio to Japonia."

 

Bobcat, podpierając się rynkiem japońskim w kwestii wypierania CD przez SACD to jak twierdzenie, że odtwarzacze CD to przeszłość, bo Linn zaprzestał ich produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mozna się zgodzić ale wpis typu "Jak by nie patrzeć 99% światowego audio to Japonia." jest jaki jest.

 

 

W żadnym wypadku nie mam niechęci to Japonii bo niby dlaczego. Gdyby nie Japończycy to nie byłoby masy wznowień starego rocka, którego Japończycy tak uwielbiają.

Poza tym gdyby nie JVC, Sannyo i Sony to z czego bym słuchał CD od drugiej połowy lat 80-tych.

 

Niechęc do niewypału (biorąc pod uwagę już 12 letnią historię dostępności tego formatu) jakim się okazał SACD, owszem ale wyłacznie z powodu nieuzasadnionej namolności fanów tego formatu i absolutnego braku rozwoju, dostępności...mozna by wymieniać.

 

TYle i tylko tyle. SACD to zawiedzione nadzieje, czy to mch, czy stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika powszechnego użytku... niestety obawiam się, że Japonia jest daleko w tyle za Chinami. A jeśli nie, to i tak twierdzenie, że 99% rzeczy to Japonia to spore nadużycie.

 

Wykazałeś, że w Japonii żyje mniej ludzi. Czyli na logikę rynek japoński powinien być mniejszy.

nic mnie nie bawi jak opiewanie technologi made in china !

Powiedzmy sobie otwarcie chinole nie wnoszą żadnej technologi jedyni ją w miare szybko powielają lub produkują pod nadzorem zachodnich i japońskich ekspertów.

Co SACD to możemy podziekować Sonemu za porzucenie tego standartu oraz pechowemu momentowi pojawienia sie systemu na przełomie lat 90/2000 gawiedz został oczarowana możliwością tzw. kina w domu.

BD-A zostanie jeszcze bardziej niszowym formatem i mozliwość odczytu płyt na bd-playerach z marketu nie bedzie miała żadnego wpływu .Podobnie jak dvd-a można odczytać na każdym dvd za cene niższą niż ...sama płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits - Brothers in Arms

Pink Floyd - Dark Side of The Moon

Mike Oldfield - Tubular Bells

To kilka tytułów pierwszych z brzegu. O tym, że to są remiksowane na 5.1 nagrania kwadrofoniczne z lat 70-tych jest napisane w dołączanych do dysku broszurkach.

 

Całe dyskusje z Tobą są rzeczywiście jakby Polak gadał z Japończykiem. Czy Ty wogóle umiesz czytać ze zrozumieniem ?

 

OK.

To jeszcze raz ,już chyba przez lata moje piąte pytanie o to samo i ciągły brak rzeczowej odpowiedzi.

 

1. Podaj mi nieznanych poza Japonią artystów z kręgu, rock ,pop, hip hop ,elektroniki których płyty wyszły tylko w Japonii na SACD.

2. Jakież to oryginalne nagrania kwadrofoniczne są obecnie wznawiane na SACD ???

 

Dire Straits - Brothers in Arms - płyta wznowiona w 2005 roku na SACD ,wyszła oryginalnie w 1985 roku tylko stereo bo o kwadrofoni nikt już już wtedy nie pamiętał. Co więcej ,wydana w czasach rozpoczynającego się boomu na CD jako DDD. Wersja Cd miała rozszerzone wersje utworów w porównaniu do LP więc skąd niby kwadrofoniczna taśma matka ?

 

Pink Floyd - Dark Side of The Moon- remaster robiony od początku przez Jamesa Guthriego jako 5.1 wydany w 2003 roku. Mix bardzo dobry choć nielubiany przez fanów kwadrofoni choćby dlatego że krążący w necie oryginalny transfer z taśm matek mixowany przez Alana Parsonsa kopie dupę wersji SACD i to bez dyskusji.

 

Mike Oldfield - Tubular Bells - wyszło na SACD w 2001 roku, rzeczywiście jedyna płyta ze wspomnianych na któtej jest kwadrofoniczny mix z roku 1975. Ale co z tego skoro po 10 latach nakład został wyczerpany,kupić tej płyty poniżej 250 zł nie sposób.

 

Więc mantruję, jakie KWADROFONICZNE wznowienia wychodzą OBECNIE w Japoni ? Bo to co podałeś to kolejna bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita większość co wychodzi obecnie w Japonii (wykonawcy znani tylko tam) to SACD. Nigdzie nie pisałem o kwadrofonicznych wznowieniach z tego kraju. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Dire Straits - widocznie wydawca nie konsultował się z Tobą, skoro umieścił informację, że to z kwadrofonicznych taśm-matek. Że kwadro wówczas już znikło z rynku? Cóż to za argument? W studiach (jak widać) było nadal.

 

Odnoszę wrażenie, że za rzeczową uznajesz tylko taką odpowiedź, która się Tobie spodoba i która potwierdzi Twoje tezy. Każda inna to (cytuję) "bzdura" (koniec cytatu).

 

BD-A zostanie jeszcze bardziej niszowym formatem

Skąd ta pewność?

 

Podobnie jak dvd-a można odczytać na każdym dvd

I tak i nie. Można z DVD-A odczytać (obowiązkową na nich) ścieżkę Dolby Digital. Natomiast aby odczytać gęsty format DVD-A i wykorzystać wszystko, co oferuje - konieczny jest odtwarzacz, który potrafi czytać format DVD-Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z dostępnościa i cena odtwarzaczy? Arton55 w innym wątku twierdził, że ich oferta/produkcja ciągle rośnie, ale jakoś mi to umknęło.

Nie jestem złosliwy tylko autentycznie chciałbym się doweidzieć jaki jest najtańszy godny polecenia odtwarzacz SACD.

Czy są może jakieś odtwarzacze BD-Audio które łykają tez SACD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita większość co wychodzi obecnie w Japonii (wykonawcy znani tylko tam) to SACD.

 

Dzięki, wpiszę sobie na HMV albo ebay "znakomita większość" albo "wykonawcy znani tylko tam" i kupuję. Jak zwykle rzeczowa i podparta faktami odpowiedź od Ciebie.

 

Nigdzie nie pisałem o kwadrofonicznych wznowieniach z tego kraju. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Tytułów SACD jest trochę ponad 6800. Ilość ta, wprawdzie bardzo powoli, ale stale rośnie. Głownie jazz i klasyka, pojawiają się też nowości, jest również trochę wznowień z taśm-matek nagranych w latach 70-tych ubiegłego stulecia w formacie kwadrofonicznym.

 

 

Ok ,czytam ze zrozumieniem, więc pytam o OBECNE wznowienia z "taśm-matek nagranych w latach 70-tych ubiegłego stulecia w formacie kwadrofonicznym" oraz (nie bardzo rozumiem gatunek) "nowości", które zostały OSTATNIO wydane jak nie w Japonii to na świecie na SACD ?

 

Co do Dire Straits to w nocy jak wrócę do domu poczytam sobie książeczkę. A Ty sobie może poczytaj odpowiedni wątek na QuadraphonicQuad forum w którym ktoś zadał pytanie o dostępność Dire Straits na kwadrofonicznych nośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do żyjących na gęsto:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy ktoś mi wyjaśni co to jest "Homemade LP Transfer"? Że niby ktoś zgrał w ten sposób winyla? A jaką mam gwarancję że nie użył sprzętu z marketu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może jakieś odtwarzacze BD-Audio które łykają tez SACD?

 

Jest tego dużo, poszukaj w ofercie Oppo, Marantz, Denon czy Yamaha.

 

 

Mam pytanie do żyjących na gęsto:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy ktoś mi wyjaśni co to jest "Homemade LP Transfer"? Że niby ktoś zgrał w ten sposób winyla? A jaką mam gwarancję że nie użył sprzętu z marketu?

 

Gwarancji nie masz, ale co z tego. Ryzykujesz opłatę za zużyty prąd i czystą płytę DVD. Od siebie dodam, że takich transferów dokonują zapaleńcy i osoby kochające to co robią a nie jakieś małolaty. Z reguły podany jest sprzęt który został użyty do transferu. Oczywiście jak oryginalny mix był zrąbany to i transfer będzie taki sam. Mam doświadczenie tylko w kwadrofonicznych transferach do DVD Audio, stereo nie słyszałem ani jednego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje znany mi odtwarzacz BD-audio . Jeżeli się myle proszeo model!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwująca jest jedna rzecz: mianowicie przeceniania winyla przez osoby które mają o nim raczej średnie pojęcie. Winylowy high-end za grosze, transfer do "gęstych" plików standardowego winylowego zapisu który generalnie nie jest do niczego potrzebny. Zresztą często robiony przy użyciu kiepskiego gramofonu i słabej wkładki (ileż ja takiego badziewia słyszałem choćby na Avaxhome). Winyl wymaga wielkiej cierpliwości i sporych nakładów. Konieczna jest też wiedza bo samo optymalne ustawienie dobrego gramofonu to nie lada sztuka. Jaką mam pewność że wielokanałowe winyle były zgrywane z gramofonu z wkładką o odpowiednim szlifie? Żadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może jakieś odtwarzacze BD-Audio które łykają tez SACD?

BD-Audio czyta każdy odtwarzacz BD.

 

Jest tego dużo, poszukaj w ofercie Oppo, Marantz, Denon czy Yamaha.

Oraz Cambridge Audio.

 

Ok ,czytam ze zrozumieniem, więc pytam o OBECNE wznowienia z "taśm-matek nagranych w latach 70-tych ubiegłego stulecia w formacie kwadrofonicznym"

Być może takich nie ma. O czym to ma Twoim zdaniem świadczyć? Bo moim zdaniem - o niczym.

 

oraz (nie bardzo rozumiem gatunek) "nowości", które zostały OSTATNIO wydane jak nie w Japonii to na świecie na SACD ?

Robisz się nudny. W Japonii: wejdź na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Masz całą listę. W tym krążków, które się ukażą dopiero pod koniec sierpnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (nie dam głowy, muszę jeszcze sprawdzić) owe 6800 to są SACD dostępne na rynkach światowych. Liczba ta nie obejmuje wewnętrznego rynku japońskiego, gdzie SACD przeżywa renesans. Każdy liczący się tam (a nieznany poza granicami Japonii) wykonawca wypuszcza SACD, każdy szanujący się zestaw audio musi mieć stosowny odtwarzacz, każda firma nagraniowa (czy to gigant, czy nowopowstałe małę i średnie firemki i firmy) wypuszczają SACD. To u nich staje się standardem i wypiera CD.

 

No tak, wreszcie jakiś link. No CD JAPAN. Gatunek JPOP nośnik SACD, rok 2011 sztuk DWIE, rok 2010 sztuk SZEŚĆrok 2009 sztuk TRZY. Cholera mało w Japonii tych szanujących się i znanych artystów z gatunku pop jest skoro wg Ciebie "Każdy liczący się tam (a nieznany poza granicami Japonii) wykonawca wypuszcza SACD"

 

OK. Gatunek Rock ,owszem tu od jakiegoś czasu wychodzą wznowienia SHM SACD Stereo ale czy to jest renesans SACD? Oryginalne pierwsze wydania na CD płyt na jakimś plasticzku o magicznych właściwościach tyle że jako SACD.

 

Myślałem chociaż ,że przyłożysz mi ripostą jak to wielokanałowe wznowienia wychodzą rzeczywiście ostatnio ale nawet o tym nie wspomniałeś bo tak się znasz. No wychodzą; przenoszone z płyt DVD Audio Warnera które są już niedostępne na format SACD. Nie pokuszono się nawet o nowe miksy, jest to ten sam materiał co na DVD Audio.

Dlatego osoby które napalą się np. na niedostępną od dawna płytę Deep Purple- Machine Head niech się nie podniecają, to nie jest ten świetny kwadrofoniczny miks z SACD tylko dziwna realizacja z płyty DVD Audio.

 

Użytkownik krompac dnia 28.07.2011 - 17:29 napisał

Ok ,czytam ze zrozumieniem, więc pytam o OBECNE wznowienia z "taśm-matek nagranych w latach 70-tych ubiegłego stulecia w formacie kwadrofonicznym"

Być może takich nie ma. O czym to ma Twoim zdaniem świadczyć? Bo moim zdaniem - o niczym.

 

Tak o niczym, czyli poziomie Twojej wiedzy o SACD i multichannelu. Piszesz coś ,nie dajesz żadnych dowodów na poparcie swoich rewelacji poza swoją wiedzą zdobytą na częstych wyjazdach do Japonii po czym oznajmiasz ,że jednak Twoje słowa nie świadczą o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teoretycznych dywagacjach jesteś mistrzem na mistrze. Argumenty przyjmujesz wybiórczo, pod z góry przyjętą tezę. Przeleć się sam do Tokio (wizy do Japonii nie trzeba), pójdź do (największego w mieście) sklepu muzycznego Yamano Gaki na Ginzie i przekonaj osobiście (na parterze, tam jest muzyka japońska) ile jest SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w reszcie świata SACD ostanie się jako nisza dla koneserów i melomanów. Podobnie jak winyl. A może zostanie wyparte przez BD-A. Masówka to z pewnością pliki ściągane z sieci.

 

Śmieszą mnie tylko goście którzy na dźwięk słowa SACD dostają piany na ustach i wyruszają na "świętą wojnę" wyszukując na siłę (niejednokrotnie mocno naciąganych) argumentów jakoby format SACD to już historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić SACD ma szansę stać się głównym formatem audiofilskim. To, że nie od razu stał się - no cóż różne są koleje losu. U nas musi jeszcze dojżeć. Z pewnością będzie to trwało dłużej niż na świecie. W tej kwestii jestem optymistą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma szanse jeśli nie zostanie wyparty przez BD-A. Niektórzy tak wieszczą.

niektórzy wieszczą że BD nie zdominuje rynku video jak kiedyś dvd , a co dopiero BD 3.0...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobaczymy. Póki co mamy co mamy. BD-Audio istnieje w postaci zalążkowej. Natomiast interesujące są informacje na temat możliwego kopiowania jak i wypalania SACD. W tej sytujacji ułatwiony zostanie transfer z Vinyli jak i będą próby przewalania z CD za pomocą drogich HiEndowych CD pleyerów czy innych formatów jak pliki studyjne czy BD-A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy wieszczą że BD nie zdominuje rynku video jak kiedyś dvd , a co dopiero BD 3.0...

Specyfikacja BD 3.0 dotyczy wyłącznie dysków BD Pure Audio. Pisałem już, że czyta je każdy odtwarzacz BD.

 

Zaś co do (nie)zdominowania: co jakiś czas zaglądam na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Tam jest m.in. również statystka rynku: BD versus DVD. Ostatnie dane są z końca kwietnia tego roku, BD stanowiły 21%. Ten udział, powoli o 1 - 2 punkty procentowe, ale jednak stale rośnie od wielu miesięcy. Można więc mówić o lekkim trendzie wzrostowym.

 

Słyszałem zresztą opinie, że BD wyprze całkowicie DVD, podobnie jak DVD wyparło kiedyś VHS. Pożyjemy, zobaczymy. Odtwarzacze BD mają tę niezprzeczalną zaletę, że czytają również dyski DVD. Mało tego: upskalują je do HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD umrze tak samo jak SACD. Przyszłością są kontenery takie jak matroska, idealne do streamingu - który już niedługo zastąpi stacjonarne wypożyczalnie DVD & BD. Najlepsze jest to ze pewnie CD będzie dłużej w obiegu niż BD. Ludzie zwykle ogladaja film jednokrotnie - nie potrzebują go na własność. Płyty z Muzyka można słuchać na okrągło nawet kilka miesięcy i wracać do niej wielokrotnie - to przemawia za zakupem krążka CD. A film po obejrzeniu zwykle usuwamy z hdd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD umrze tak sawierzbySACD.

Winyl nie umarł, choć mu to wieszczono. SACD jeśli zniknie z rynku to tylko dlatego że go być może wyprze BD-A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo ja jak widzisz sa ludzie ktorzy lubia wracac czasem do filmow jak ja

 

Zazdroszczę Wam w takim razie. Ja nie mam czasu żeby obejrzeć wszystko co wydaje mi się interesujące, nie mówiąc o powtórnym oglądaniu.A jeszcze jest nowa muzyka, są nowe książki itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio możliwe jest zgranie SACD na konsoli PS3. Można potem pliki DSDIFF przekonwertować na PCM (np. za pomocą programu Weiss Saracon).

Takie pliki PCM 24/88.2 można sobie grać na Squeezebox Touch, itp.

Co ważniejsze można to przeanalizować wzdłuż i wszerz - np. za pomocą Dynamic Range Meter.

 

Mi wyszło, że warstwa stereo SACD na "Brothers in Arms" jest skompresowana i ma DR9. Warstwa Mch jest lepsza - DR12.

Potwierdza się, że stereo zostało tu skompresowane i wygląda w Audacity prawie jak cegła - no może jak trawnik angielski :)

 

Tak więc po raz kolejny się okazuje, że najważniejszy jest mastering, a nie nośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może jakieś odtwarzacze BD-Audio które łykają tez SACD?

 

Pod poniższym linkiem znajdziesz listę takich odtwarzaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatnio możliwe jest zgranie SACD na konsoli PS3. Można potem pliki DSDIFF przekonwertować na PCM (np. za pomocą programu Weiss Saracon).

Takie pliki PCM 24/88.2 można sobie grać na Squeezebox Touch, itp.

 

Karoluch, wkrótce pliki DSD będzie można odtwarzać bezpośrednio z komputera... nowe USB DAC'i Mytek (wspierające DSD) powinny pojawić się pod koniec sierpnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma szanse jeśli nie zostanie wyparty przez BD-A. Niektórzy tak wieszczą.

 

Moim zdaniem jeśli SACD ma zostać czymś zastąpione w przyszłości, to będą to pliki hi-rez, nie wykluczone że będą to pliki DSD ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.