Skocz do zawartości
IGNORED

Stan SACD


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego głosy przeciwne SACD mają być "głosami rozsądku" i "wyrazem obiektywizmu", natomiast głosy popierające SACD to "natręctwo", "chamski sposób zaspokojenia swoich przekonań", "trolling", "fanatyczne odwzorowanie własnego ego" i "zaprzeczenie rzeczowej dyskusji"?

 

Każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy i ich publicznie bronić. Od tego m.in. jest niniejsze Forum. Czasy jedynie słusznego punktu widzenia minęły razem z poprzednim ustrojem społeczno-politycznym. Niektórym tęskno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ jakiś osieł wycina wpisy zgodne z regulaminem powtórzę

 

komu nie pasuje temat wątku nie musi wspierać jego istnienia swoimi wpisami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dlaczego głosy przeciwne SACD mają być "głosami rozsądku" i "wyrazem obiektywizmu", natomiast głosy popierające SACD to "natręctwo", "chamski sposób zaspokojenia swoich przekonań", "trolling", "fanatyczne odwzorowanie własnego ego" i "zaprzeczenie rzeczowej dyskusji"?

 

Każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy i ich publicznie bronić. Od tego m.in. jest niniejsze Forum. Czasy jedynie słusznego punktu widzenia minęły razem z poprzednim ustrojem społeczno-politycznym. Niektórym tęskno?

 

Podbijanie starych tematów i kopiowanie sloganów reklamowych nie jest przejawem trollingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijanie starych tematów i kopiowanie sloganów reklamowych nie jest przejawem trollingu?

Wiele jest tematów odgrzewanych niczym stare kotlety w nieskończoność. Na przykład czy kable mają wpływ na dźwięk czy też nie mają. Chyba już powiedziane zostało o tym wszystko. Za i przeciw. Ale jakoś nikt osób wypowiadających się w tej sprawie, bądź też zakładających coraz to nowe wątki na ten temat nie potępia, ani nie oskarża o trolling.

 

Pozatym nazywanie tez, z którymi się ktoś merytorycznie nie zgadza mianem "kopiowania sloganów reklamowych" budzi sprzeciw. Takie stawianie sprawy przeczy idei wolnej wymiany myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wiele jest tematów odgrzewanych niczym stare kotlety w nieskończoność. Na przykład czy kable mają wpływ na dźwięk czy też nie mają. Chyba już powiedziane zostało o tym wszystko. Za i przeciw. Ale jakoś nikt osób wypowiadających się w tej sprawie, bądź też zakładających coraz to nowe wątki na ten temat nie potępia, ani nie oskarża o trolling.

 

Pozatym nazywanie tez, z którymi się ktoś merytorycznie nie zgadza mianem "kopiowania sloganów reklamowych" budzi sprzeciw. Takie stawianie sprawy przeczy idei wolnej wymiany myśli.

 

To się nam wolnomyśliciel znalazł;-) Tak mi przykro że do dobrego dźwięku nie wystarczy byle jakie 5 kanałów i niestety nie da się go uzyskać stosując jako źródło "gestą" popierdółkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nam wolnomyśliciel znalazł;-) Tak mi przykro że do dobrego dźwięku nie wystarczy byle jakie 5 kanałów i niestety nie da się go uzyskać stosując jako źródło "gestą" popierdółkę ;-)

A mnie jest przykro, że znów dyskutujesz ad personam. To jest wogóle odpowiedź nie na temat.

 

Pojęcie dobrzego dźwięku jest subiektywne. Dla jednego coś może być dobre, co dla innego jeszcze na takie miano nie zasługuje.

 

Czy głos w sprawie swobody wypowiedzi jest aż tak naganny, iż należy go obśmiać? Co ma do tego mój stan posiadania? Czyżby fakt, sobie słucham 5.1 sprawiał Ci aż taką przykrość, że stale do tego wracasz? Czy tak trudno przyjąć do wiadomości, że 5.1 może być zarówno w postaci all-in-one z hipermarketu, jak też i Hi-End? Po co od razu wdeptujesz w ziemię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym nazywanie tez, z którymi się ktoś merytorycznie nie zgadza mianem "kopiowania sloganów reklamowych" budzi sprzeciw. Takie stawianie sprawy przeczy idei wolnej wymiany myśli.

Na tej zasadzie zjechanie kogoś kto uważa że 2+2=5 też "przeczy idei wolnej wymiany myśli".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie zjechanie kogoś kto uważa że 2+2=5 też "przeczy idei wolnej wymiany myśli".

To jest demagogia czysta. Chyba należy rozróżnić sformalizowaną naukę ścisłą, jaką jest matematyka od spraw bardzo subiektywnych, typu percepcja słuchania muzyki. A pozatym po co od razu "zjechanie"? Inaczej nie potrafimy dyskutować?

 

Nie lubicie SACD? OK, Wasze święte prawo. Ale po co od razu potępiać sam format i jego zwolenników? Dlaczego nikt z Forumowych piewców dobrego dźwięku nie pomiata w porównywalnym stopniu MP3 który dopiero stanowi obrazę jakości? Wogóle nie ma tematu MP3, choć to się zrobiła ogólnoświatowa masówka. A tu jakaś garstka, która sobie słucha SACD staje się raptem Wrogiem Publicznym Numer Jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat dobrze zauważył. Dobry dźwięk to surround. Być może jest to jeden z ostatnich wątków o SACD, Jest tu kilka osób pełnych nienawiści i moderacja się do tego przyłącza. Z tego forum znikają poszczególne osoby. Do puki będę mógł będę pisał prawdę o jednym z najlepszych formatów. mf_headphones.gifmf_headphones.gifmf_headphones.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3 ma jedną zaletę w porównaniu z SACD i DSD - raczej nikt nie będzie w tym nagrywał ścieżek z mikrofonów.

 

W mp3 może nie, ale w 24bit/44.1kHz jeszcze niestety nagrywają, a potem jest płacz że nagranie nie brzmi tak świetnie jak czyste DSD, albo zaczyna się narzekanie, że różnica pomiędzy warstwą SACD a CD jest mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to życie, a nie wykresy i pomiary... Smutne jest to, jak ślepa wiara potrafi przytłumić zdrowy rozsądek..., może i racja, walić ten cały wątek, nie ma co strzępić jęzora..., marketingowcy mogą otwierać szampana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka osób pełnych nienawiści i moderacja się do tego przyłącza. Z tego forum znikają poszczególne osoby. Do puki będę mógł będę pisał prawdę o jednym z najlepszych formatów.

Trafił swój na swego :D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez mlb, 18 Września 2011 - atak personalny
Ukryte przez mlb, 18 Września 2011 - atak personalny

Neomammut

To, że próbujesz otwierać wątki na mój temat świadczy, że jesteś normalny inaczej ale tu nikt papierów nie sprawdza.yawn.gifyawn.gifyawn.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Panowie, robicie wszystko by wątki o SACD skończyły się tak samo. ARTON55 - jeśli chcesz podążać śladami niejakiego usera PawelXYZ - to wyłącznie Twoja sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, robicie wszystko by wątki o SACD skończyły się tak samo.

 

Dokładnie tak, niektórym osobom widocznie zależy żeby wszystkie wątki o SACD zostały zamknięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie lubicie SACD? OK, Wasze święte prawo. Ale po co od razu potępiać sam format i jego zwolenników? Dlaczego nikt z Forumowych piewców dobrego dźwięku nie pomiata w porównywalnym stopniu MP3 który dopiero stanowi obrazę jakości? Wogóle nie ma tematu MP3, choć to się zrobiła ogólnoświatowa masówka. A tu jakaś garstka, która sobie słucha SACD staje się raptem Wrogiem Publicznym Numer Jeden.

 

Lubicie SACD? OK. Wasze święte prawo. Ale po co od razu tak potępiać CD? Nie wmawiajcie innym że nastała rewolucja której nie ma. Ona jest w Waszych mózgach. Głównie dzięki sloganom reklamowych i chęci poczucia się lepszym od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Psychoanalityczna amatorszczyzna.

 

Bobcat nawet moderatorzy śmieją się z Twoich rewelacji. Myślisz że z czego one wynikają? Z tego samego z czego wynikają głupoty wypisywane przez młodych ludzi na forum. Z braku doświadczenia. Wiem że podpierałeś się wizytami w Japonii i wieloma klockami które przesłuchałeś. Tyle że nic z tego nie wynika. Podobnie jest z ARTONem55. Audioholik przynajmniej przyznał się do tego że niczego nie słuchał. Czym jest skopiowany wyżej przez ARTONa55 tekst? Sloganem marketingowym. Czym jest stwierdzenie że jego źródło bije na głowę 95% odtwarzaczy CD? To nie żadna psychoanaliza tylko stwierdzenie faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat nawet moderatorzy śmieją się z Twoich rewelacji.

Chcesz dać do zrozumienia jakie to masz znajomości? Ludzie, którzy naprawdę mają - nie obnoszą się z tym i nie chwalą. Napisałem już Ci kiedyś, że gdyby Moderacja miała do mnie zastrzeżenia - powiedziałaby mi to wprost pisząc na PRIV, udzielając mi ostrzeżenia, bądź też (w skrajnym przypadku) banując mnie. Dlatego wszelkie rewelacje typu "a wiesz co pan X o tobie mówi?" traktuję jako zwykłe plotkarstwo, jątrzenie i szczucie jednych na drugich.

 

Chyba ostatnio nie pisałem żadnych rewelacji. Upomniałem się tylko, aby każdy mogł prezentować swoje zdanie. I nawet jeśli wygłasza tezy obrazoburcze - nie jest to powód, aby z kogoś szydzić, naśmiewać się, obrażać go i odnosić doń z wyższością. W odpowiedzi na mój apel otrzymałem porcję kpin, z żelaznym "argumentem" dotyczącym mojego sprzętu. Jakby to miało jakikolwiek związek merytoryczny ze sprawą. Czy tylko posiadacze klocków Hi-End mają (Twoim zdaniem) prawo się tu wypowiadać? To może ustalmy graniczną wartość sprzętu.

 

Nie wiem czy tekst Artona jest skopiowanym folderem reklamowym. Nie śledzę całej prasy tematycznej i nie mam dostępu do wszystkich materiałów reklamowych. Audio to tylko moje hobby. Na codzień mam co innego do roboty. Zresztą zauważyłem, że jak ktoś nie chce dalej rozmawiać, bądź też brakuje argumentów - wtedy na stół rzucany jest as atutowy w postaci stwierdzenia o "skopiowanych folderach", o tym że "chodzi na pasku marketingu" czy nawet "jest nędznym handlarzyną danych klocków". Taka rozmowa nie prowadzi do nikąd, gdyż można odbić piłkę na przeciwną stronę kortu i powiedzieć, że przeciwnicy SACD handlują płytami i odtwarzaczami CD, stąd ich niechęć do innych formatów. Absurd? Nonsens? Oczywiście. Więc nie rozmawiajmy w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Chcesz dać do zrozumienia jakie to masz znajomości? Ludzie, którzy naprawdę mają - nie obnoszą się z tym i nie chwalą. Napisałem już Ci kiedyś, że gdyby Moderacja miała do mnie zastrzeżenia - powiedziałaby mi to wprost pisząc na PRIV, udzielając mi ostrzeżenia, bądź też (w skrajnym przypadku) banując mnie. Dlatego wszelkie rewelacje typu "a wiesz co pan X o tobie mówi?" traktuję jako zwykłe plotkarstwo, jątrzenie i szczucie jednych na drugich.

 

Chyba ostatnio nie pisałem żadnych rewelacji. Upomniałem się tylko, aby każdy mogł prezentować swoje zdanie. I nawet jeśli wygłasza tezy obrazoburcze - nie jest to powód, aby z kogoś szydzić, naśmiewać się, obrażać go i odnosić doń z wyższością. W odpowiedzi na mój apel otrzymałem porcję kpin, z żelaznym "argumentem" dotyczącym mojego sprzętu. Jakby to miało jakikolwiek związek merytoryczny ze sprawą. Czy tylko posiadacze klocków Hi-End mają (Twoim zdaniem) prawo się tu wypowiadać? To może ustalmy graniczną wartość sprzętu.

 

Nie wiem czy tekst Artona jest skopiowanym folderem reklamowym. Nie śledzę całej prasy tematycznej i nie mam dostępu do wszystkich materiałów reklamowych. Audio to tylko moje hobby. Na codzień mam co innego do roboty. Zresztą zauważyłem, że jak ktoś nie chce dalej rozmawiać, bądź też brakuje argumentów - wtedy na stół rzucany jest as atutowy w postaci stwierdzenia o "skopiowanych folderach", o tym że "chodzi na pasku marketingu" czy nawet "jest nędznym handlarzyną danych klocków". Taka rozmowa nie prowadzi do nikąd, gdyż można odbić piłkę na przeciwną stronę kortu i powiedzieć, że przeciwnicy SACD handlują płytami i odtwarzaczami CD, stąd ich niechęć do innych formatów. Absurd? Nonsens? Oczywiście. Więc nie rozmawiajmy w ten sposób.

bobcat - powiedz mi co Cię w życiu tak boli, że wciskasz ludziom oczywiste kłamstwo o rzekomej rewolucji. Wiesz, nie przepadałem dawniej za Discomaniacem71 - on za mną zapewne też nie - ale zgadzam się w 100% z tym co pisze. A tak z innej beczki wrociłem dzisiaj z piwka w Londynie i przywiozłem sobie jakies dwie torby płyt CD z secondhandu na tamtejszym pedałowie. I powiem Ci tak - CD miało się dobrze, ma się dobrze i będzie się miało dobrze. Wiesz ile zaplaciłem za jakies 150 używanych CD w idealnym stanie które sobie starannie wybierałem - 45 funtów. A te, które mi jednak do gustu nie przypadną po prostu przy następnej wizycie im odsprzedam. W jednym komisie było więcej tytułów CD niż wszystkich kiedykolwiek wydanych na SACD. Więc o czym ty w ógóle gadasz.???

Ja chorobę multichannel, sacd przechodizłem 10 lat temu i to z nieswoje pieniądzę - od teog czasu firma sony to dla mnie jedynie przeszłość.

Ale mam wrażenie że firma sony teraz wydaje kase na werbowanie forumowych trollerów na lanserów bo nic innego jej już nie zostało niż wmówienie ludziom że chłam który produkuje to hi-end.

 

w ogóle na bocznicę z tym wątkiem - tam jest osobny smietnik dla DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odrębna zakładka Hi-rez digital uspokoiłaby atmosferę... osoby nie zainteresowane formatami HD mogłyby omijać wszystkie tematy poruszające tą tematykę. Rozwiązanie takie z powodzeniem sprawdza się na Audioasylum.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakładki był już dyskutowany w stosownym wątku.

 

Był jakiś wniosek tej dyskusji, czy też po kilku postach przerodziła się ona w dziecinne pyskówki, z których ostatecznie nic nie wynikło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Romekxxx

 

Nadinterpretujesz. Co wciskam? Ja się tu tylko upomniałem o swobodę wypowiedzi. Marzy się recydywa cenzury?

 

P.S. Jest kraj, w którym CD wcale się ma dobrze. I jakie Sony??? Wogóle nic tego producenta nie mam. A na chorobę multichannel zapadłem dawno temu i wogóle nie mam ochoty się z niej wykurować. Wprost przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce przedpremierowa prezentacja długo oczekiwanego wydania SACD "Wish You Were Here", w prezentacji weźmie udział sam James Guthrie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie nudzi Was już ta płyta?

 

Osobiście z przyjemnością sobie jej posłucham, ciekawi mnie bardzo jak wypadł Guthriemu ten nowy remaster.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.