Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe na biurko


vacbc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Rozglądam się za kolumnami, które na pewno w najbliższej przyszłości (i pewnie to się nie zmieni) będą stały na biurku, tuż przy samej ścianie, ~60cm od słuchacza i 1,5m od siebie.

Czytając fora internetowe, mógłbym się na jakieś zdecydować "w ciemno", lecz chyba wszystkie mają tunel BR z tyłu obudowy. Wydaje mi się, że w moim przypadku (kolumna przy samej ścianie) nie ma to prawa bytu. W takim razie, uprzejmie proszę o doradzenie, co mógłbym zakupić. 

Za nowy zestaw chciałbym się zamknąć w kwocie do 2000 zł.

Muzyki słucham różnej, od elektronicznej (drum'n'bass, minimal techno), po rap (dość często z niskim "mięsistym" basem), po ogólno pojętą muzyke radiową, tak więc kolumny raczej "uniwersalne". Myślę, że jestem trochę wrażliwy na sybilanty, agresywną górę. Szukam czegoś do przyjemnego słuchania muzyki, z ciepłym brzmieniem, brzmiącego dobrze dla ucha zwykłego słuchacza.

Zasilane będzię pre-ampem quad 34 i końcem quad 306.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

 

PS

Gdybym nie pytał, nie czytał, nie szukał pewne na teraz w ciemno bym wziął MX-140 na którymi trochę rozmyślam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej widział bym Elac Debut 2.0 B5.2 bo sporo mniejsze ( chyba że biurko prezesa Orlenu ? )

a możliwości podobne przy jednak trochę niższej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić quad 34, sprzedać quad 306 i kupić głośniki aktywne. Używane APS lub Adam i będziesz miał fajnie grający sprzęcik 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biurku słucham Ruark Audio MR1 MK2,  wiele osób jest zaskoczonych ich dźwiękiem. Sygnał dostają z AudioQuest Dragonfly Cobalt, a źródłem jest komputer z uruchomionym Tidalem. 

Co do bas refleksu to jest skierowany na blat biurka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PioZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audioburak napisał:

Raczej widział bym Elac Debut 2.0 B5.2 bo sporo mniejsze ( chyba że biurko prezesa Orlenu ? )

a możliwości podobne przy jednak trochę niższej cenie.

Raczej te pare centymetrów nie jest problemem. Teraz pytanie, jak podobne są ich możliwości, czy mimo wszystko warto jest wybrać trochę większe kolumny, za jeszcze bardziej większą cene(na myśli MX-140)? Może też warto się zastanowić nad troche większymi Elac Debut 2.0 B6.2? Jeżeli te pare cm wiecej, ma wpłynąć lepiej na odtwarzanie niskich tonów to wole mieć mniej miejsca na biurku ?

 

Co do dalszych odpowiedzi, dziękuje za nie lecz wole zostać przy kolumnach pasywnych i zostawić sobie tego quada 306.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba tak zostane przy tych B6.2

gdyby nie to, że kolumny będą stać przy samej ścianie wybór byłby większy.

Na razie dziękuje za odpowiedzi, jeszcze poczytam, poszukam co jest dostępnego na rynku, w razie pytań będę tu pisał ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ale jare były q acoustics 2020i.

Te małe kolumny grały zadziwiajaco dobrze jak na swoją cenę. 

Jak możesz, sprawdź je sobie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że obecny model na ten rok to 3020i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 02:55, vacbc napisał:

[...]

Czytając fora internetowe, mógłbym się na jakieś zdecydować "w ciemno", lecz chyba wszystkie mają tunel BR z tyłu obudowy. Wydaje mi się, że w moim przypadku (kolumna przy samej ścianie) nie ma to prawa bytu. W takim razie, uprzejmie proszę o doradzenie, co mógłbym zakupić. 

Za nowy zestaw chciałbym się zamknąć w kwocie do 2000 zł.

[...]

Miałem okazję kiedyś posłuchać Wharfedale Diamond 11.2, które spełniają Twoje założenia odnośnie budowy. 

Bardzo przyjemne i niemęczące granie zapewniły, ale nie wiem czy przy "Twojej" muzyce się sprawdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak bliskim polu odsłuchowym spokojnie Elac Debut B5.2 załatwi temat i myślę, że zrobi to lepiej od B6.2, bo te są już większe. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po krótce postaram się opisać moje doznania już po prawie tygodniu słuchania.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie porównuje tych kolumn z innymi zestawami stereo, szczególnie tymi troche lepszymi, bo nie miałem za bardzo okazji innych wysłuchiwać. 

Mimo bliskiego pola odsłuchowego bardzo wyraźnie słychać stereo. Przy innych zestawach tego słychać nie było. Każdy utwór gra inaczej - nie wiem jak to ując w słowach, przy innych zestawach po prostu utwory grały podobnie, "na jedno kopyto". Tutaj słychać dużą różnice. Oczywiście, ta różnica na plus. Dźwięki się nie zlewają, kolumny grają melodycznie, wyraźnie, czysto. Jestem bardzo zadowolony z tonów wysokich, grają łagodnie, chociaż gdy potrzeba potrafią pokazać pazur, ale nadal jest to bardzo przyjemne granie. Tak samo z niższymi rejestrami. Kolumny potrafią zagrać szybko, energicznie, gdy jest potrzeba uraczyć mnie miękkim, mocnym "mięsistym" basem. Może czasami trochę brakuje mi w nich "kopa".

Dla swoich preferencji, na swoim quad 34 potencjometr "bass lift" ustawilem na +3dB. Bardzo rzadko, może w 3-4 utworach ale jednak słyszałem przez to nieprzyjemnie podbicie na wyższym basie. Jednak bez zmiany podbicia niskich tonów na pre-ampie ogólnie byłoby dla mnie ich trochę za mało. Dla ciekawskich zamieszczam -> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  <- jak wygląda podbicie niskich częstotliwości.

Wokale brzmią bardzo ładnie, lecz przeszkadza mi to że są bardzo często dość mocno wypchnięte na przód. Czasami odnoszę wrażenie, że muzyka (no prócz gitar) jest w tle, jako dodatek(pięknie grający), a wszystko się skupia właśnie na wokalu. Tyczy się to też średnicy w muzyce elektronicznej, jest ona czasami zbyt głośna, przez co potrafi czasami przeszkadzać i w ogólnym rozrachunku odnoszę wrażenie jakby głośnego słuchania muzyki. Wolałbym aby była na równi, w tej samej lini. Możliwe, że to tylko mój słuch/gust i przyzwyczajenie do innych zestawów, gdzie nawet średnica była aż zbyt bardzo cofnięta, a skrajne rejestry wyeksponowane, a nie kolumn.

Po moim osłuchaniu, tej krótkiej opinii, zastanawiam się dość mocno (ponieważ jeszcze mam pare dni na ewentualny zwrot kolumn) nad zmianą z powodu tego środka pasma, wypchniętych wokali. Tylko, czy znajdę coś niemalże identycznego, z taką samą jakością, ale żeby ten wokal nie był taki wypchnięty? 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.